Kira Desteği

Kira Desteği

Son dakika kira desteği haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kira desteği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kira desteği haber sayfamızda...

Kira Desteği

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.196 kira desteği haberi bulunmuştur.
Deprem hazırlığı temelden başlıyor! Türkiye genelinde durum
Deprem hazırlığı temelden başlıyor! Türkiye genelinde durum Türkiye’de 1-7 Mart tarihleri arası dönem ‘Deprem Haftası’ olarak anılıyor. Bu kapsamda depreme hazırlık çalışmaları içinde öncelikli uygulamalardan kentsel dönüşümde teşvik ve destekler ile yalıtım uygulamalarının önemini ele aldık...
1.03.2024 Ekonomi
Dönüşümde emeklilere ekstra kira desteği
Dönüşümde emeklilere ekstra kira desteği İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Eyüpsultan’da kentsel dönüşüm temel atma töreninde dar gelirli emeklilere yönelik “Ekstra 9 bin lira kira desteği vereceğiz” dedi.
1.03.2024 Gündem
Tunç Soyer'den partisine sitem! 'Teşekkürü çok gördüler'
Tunç Soyer'den partisine sitem! 'Teşekkürü çok gördüler' İzmir'de, şehir içi ulaşımın en önemli aşamalarından biri olan, Bornova Evka-3 ile Narlıdere'yi birbirine bağlayacak Narlıdere Metrosu törenle açıldı. Yeniden aday gösterilmeyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, partisine sitem etti.
24.02.2024 Gündem
İstanbul’da kentsel dönüşüm hızlanıyor
İstanbul’da kentsel dönüşüm hızlanıyor İstanbul’daki kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin yeni bir destek açıklandı. Hak sahiplerine her bir konut için 700 bin lira hibe, 700 bin lira kredi verilecek. Kiracılar için de 100 bin lira tahliye desteği sağlanacak.
24.02.2024 Ekonomi
Emeklileri yakından ilgilendiren haber! Elektrik ve doğal gaz indirimli olacak
Emeklileri yakından ilgilendiren haber! Elektrik ve doğal gaz indirimli olacak 2024 emekliler yılı olarak ilan edilmiş, Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan da birçok alanda emeklilere ayrıcalık ve indirim yapılacağını duyurmuştu. Peki, o ayrıcalıklar neler olacak? Kulislerde konuşulanlar Kanal D Ana Haber'de...
9.02.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yıl sonuna kadar 200 bin konut teslim edeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yıl sonuna kadar 200 bin konut teslim edeceğiz Kahramanmaraş'ta 'Deprem Konutları Kura ve Anahtar Teslim Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çağlayan Adliyesi'nde gerçekleştirilen terör saldırısına ilişkin ilk açıklamayı yaptı. Hatay'daki sözlerine ilişkin de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Birileri Hatay'da söylediğimiz hükümet ve yerel yönetimlerin işbirliğine işaret ettiğimiz ifadelerin üzerinde tepiniyor. Yıllardır şu hakikati sürekli dikkate getiriyoruz. Hükümet olarak biz tüm belediyelere bütçeden almaları gereken payı eksiksiz gönderdik." ifadelerini kullandı.
6.02.2024 Haberler
Erdoğan'dan Hatay'daki sözleriyle ilgili açıklama: Ayrımcılık yapmadık, yapmayız
Erdoğan'dan Hatay'daki sözleriyle ilgili açıklama: Ayrımcılık yapmadık, yapmayız Kahramanmaraş'ta 'Deprem Konutları Kura ve Anahtar Teslim Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çağlayan Adliyesi'nde gerçekleştirilen terör saldırısına ilişkin ilk açıklamayı yaptı. Hatay'daki sözlerine ilişkin de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Birileri Hatay'da söylediğimiz hükümet ve yerel yönetimlerin işbirliğine işaret ettiğimiz ifadelerin üzerinde tepiniyor. Yıllardır şu hakikati sürekli dikkate getiriyoruz. Hükümet olarak biz tüm belediyelere bütçeden almaları gereken payı eksiksiz gönderdik." ifadelerini kullandı.
6.02.2024 Gündem
İBB KİRA YARDIMI başvurusu nasıl yapılı 2024? İBB kentsel dönüşüm kira desteği ne kadar oldu, zamlandı mı?
İBB KİRA YARDIMI başvurusu nasıl yapılı 2024? İBB kentsel dönüşüm kira desteği ne kadar oldu, zamlandı mı? İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından riskli yapılarda oturanlara yönelik kira yardımı uygulanıyor. İBB kira yardımı tutarı ise 2024 yılı ile beraber değişti. Kentsel dönüşüm kira desteği ne kadar oldu, başvuru şartları neler?
26.01.2024 Bilgi Rehberi
DEPREMZEDE KİRA YARDIMI UZATILDI mı, son gün ne zaman? 2024 AFAD Afetzede kira yardımı (barınma desteği) ne kadar oldu?
DEPREMZEDE KİRA YARDIMI UZATILDI mı, son gün ne zaman? 2024 AFAD Afetzede kira yardımı (barınma desteği) ne kadar oldu? Kira yardımı, 6 Şubat Kahramanmaraş deprem felaketi sonrasında ailelere sağlanmaya başladı. Barınma Desteği ve Kira Destekleri başvuruları AFAD aracılığı ile alınıyor. 2024 yılı ile beraber depremzede kira desteği ne kadar oldu, uzatıldı mı? sorusu öne çıktı.
24.01.2024 Bilgi Rehberi
Hedef İstanbul’da acil kodlu 600 bin konutun 5 yılda dönüşümü: Maliyet 1.5 trilyon TL malzeme sıkıntısı yok
Hedef İstanbul’da acil kodlu 600 bin konutun 5 yılda dönüşümü: Maliyet 1.5 trilyon TL malzeme sıkıntısı yok İstanbul’da acil yeniden yapımı gereken 600 bin konut için hedeflenen dönüşüm süresi 5 yıl. Şu anda dönüşüm kamu eliyle yürütülürken, vatandaşa da destekler var. Özel sektör ise, yeniden sürece dahil olmak için talepler iletiyor. Maliyetin 1.5 trilyon lirayı aşması beklenirken inşaat malzemesi üretiminde bir sıkıntı öngörülmüyor...
13.01.2024 Ekonomi
KİRA YARDIMI ne kadar oldu 2024? KENTSEL DÖNÜŞÜM Kira yardımı nasıl alınır, kira desteği kimlere verilir? Yeni İstanbul kira yardımı...
KİRA YARDIMI ne kadar oldu 2024? KENTSEL DÖNÜŞÜM Kira yardımı nasıl alınır, kira desteği kimlere verilir? Yeni İstanbul kira yardımı... Evi kentsel dönüşüme girenlere kira yardımı sürüyor. 2023 yılı Nisan ayında düzenlenen kira destekleri 2024 yılı Ocak ayı ile beraber yeniden arttı. İl il kira yardımı tutarları değişyo. İstanbul kira yardımı ne kadar oldu? Kentsel dönüşüm kira desteği başvurusu nasıl yapılır?
11.01.2024 Bilgi Rehberi
Evini dönüştürecek herkesi ilgilendiriyor! 81 ilde kira destekleri arttı, işte yeni rakamlar
Evini dönüştürecek herkesi ilgilendiriyor! 81 ilde kira destekleri arttı, işte yeni rakamlar Yapılan yasal düzenlemeler ve kampanyalarla kentsel dönüşümün hızlanması amaçlanırken, süreçte önemli bir adım daha atıldı. Kira desteği artırıldı. Peki kimler bu destekten yararlanabiliyor? Başvurular nereye yapılacak? İşte detaylar...
10.01.2024 Ekonomi
Kentsel dönüşümde kira yardımı arttı! İşte il il yeni ücret listesi...
Kentsel dönüşümde kira yardımı arttı! İşte il il yeni ücret listesi... Kentsel dönüşümü hızlandırmak için ‘seferberlik’ çağrısıyla yürütülen çalışmalar kapsamında il bazında verilen kira destekleri artırıldı.
10.01.2024 Ekonomi
‘1.5 milyon TL  destek vereceğiz’
‘1.5 milyon TL destek vereceğiz’ Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yarısı Bizden kampanyasıyla toplamda 350 bin konutun dönüşümünü gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” dedi. Erdoğan kampanya kapsamında her bağımsız bölüm için 1.5 milyon liralık destek verileceğini de açıkladı.
24.12.2023 Gündem
İstanbul'da evini dönüştürene 1,5 milyon lira destek! Erdoğan kampanyanın detaylarını açıkladı
İstanbul'da evini dönüştürene 1,5 milyon lira destek! Erdoğan kampanyanın detaylarını açıkladı 'Yüzyılın Dönüşümü İstanbul Programı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kentsel dönüşüm kampanyasının ayrıntılarını açıkladı. Evini dönüştüren vatandaşa 1,5 milyon liralık destek verileceğini söyleyen Erdoğan AK Parti'nin İstanbul adayıyla ilgili de konuştu.
23.12.2023 Gündem
Yıkım ekibi şoku! 'Bu kadar insan sersefil olduk'
Yıkım ekibi şoku! 'Bu kadar insan sersefil olduk' Kahramanmaraş merkezli depremlerde ağır hasar alan Batman'daki Raman Apartmanının yıkım çalışmalar sırasında yan binanın üstüne devrilmesi sonucu kolonları patlayarak duvarları yıkılan binanın sakinleri bina önünde bir araya gelerek mağduriyetlerinin giderilmesini isteyerek açıklama yaptı.
9.12.2023 Gündem
Kadına şiddete karşı ortak mücadele
Kadına şiddete karşı ortak mücadele Balıkesir’den Urfa’ya, Ordu’dan Mardin’e kadına yönelik şiddetin her türüyle mücadele eden kadın odaklı sivil toplum kuruluşları, çalışmalarının kadının güçlenmesi ve cinsiyete dayalı eşitsizliklerin giderilmesinde oynadığı rolü anlatıyor.
7.12.2023 Gündem
Özel'den Akşener açıklaması
Özel'den Akşener açıklaması CHP Lideri Özgür Özel, Antalya’nın Manavgat ilçesindeki bir otelde CHP milletvekilleriyle TBMM Grubu 28. Dönem 1’inci Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı'na katıldı.
2.12.2023 Gündem
Bakan Özhaseki'den rezerv alan tartışmaları ve kira desteğine ilişkin açıklama!
Bakan Özhaseki'den rezerv alan tartışmaları ve kira desteğine ilişkin açıklama! Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, CNN Türk canlı yayınında rezerv alan tartışmalarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Özhaseki, "Kimsenin malında, mülkünde, toprağında gözümüz yok." dedi.
28.11.2023 Ekonomi
AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Demir'den 'kentsel dönüşüm' açıklaması
AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Demir'den 'kentsel dönüşüm' açıklaması AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Demir CNN Türk canlı yayınında kentsel dönüşüm sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
25.11.2023 Haberler
AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Demir'den 'kentsel dönüşüm' açıklaması
AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Demir'den 'kentsel dönüşüm' açıklaması AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Demir CNN Türk canlı yayınında kentsel dönüşüm sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
25.11.2023 Ekonomi
Afrika ülkeleri ile ticaret hacminde büyük artış
Afrika ülkeleri ile ticaret hacminde büyük artış Türkiye, Afrika Ülkeleri ile Ticari ve Ekonomik İlişkilerin Geliştirilmesi Stratejisi ile bölgedeki ticaret hacmini son 20 yılda yüzde 800 artırdı.
20.10.2023 Ekonomi
Kadın bayileriyle dünyaya ilham verdi
Kadın bayileriyle dünyaya ilham verdi Beko, Cumhuriyet’in 100. yılında 100 kadın bayi hedefine ulaştı. Arçelik Türkiye Genel Müdürü Dinçer, kadın bayi oranını 2026’ya kadar yüzde 25’e yükseltmeyi istediklerini ve bu hedefin dünya kadınlarına da ilham verdiğini söyledi.
14.10.2023 Ekonomi
E-ihracatta güncel devlet teşvikleri! Dünya kadar destek var!
E-ihracatta güncel devlet teşvikleri! Dünya kadar destek var! E-ihracatçı unvanı kazanan şirketler, güncellenen tutarlarıyla çok sayıda devlet teşviğinden yararlanabiliyor. E-ihracatçılar, işlerini tanıtmak için girdikleri yurtdışı platformlarda, tıklanıp üst sıralara çıktıkları reklamlar için destek alıyor...
8.10.2023 Milliyet Executive
Memura zam için yeni tahmin! Hükümetin teklifi sonrası hesaplar değişti
Memura zam için yeni tahmin! Hükümetin teklifi sonrası hesaplar değişti Memur ve memur emeklilerinin 2024-2025 yıllarını kapsayacak olan zam için gözler hakem heyetine çevrildi. Peki hakem heyeti ne kadar zam yapacak, tahminler neler? SGK Uzmanı Özgür Kaya hükümetin teklifine göre en düşük memur aylığı için zam hesabı yaptı. İşte detaylar...
27.08.2023 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kira Desteği ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.