Kira Sözleşmesi

Kira Sözleşmesi

Son dakika kira sözleşmesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kira sözleşmesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kira sözleşmesi haber sayfamızda...

Kira Sözleşmesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 671 kira sözleşmesi haberi bulunmuştur.
Kira artışını sınırlayan düzenlemeye ilişkin merak edilenler
Kira artışını sınırlayan düzenlemeye ilişkin merak edilenlerKira artışlarında 1 Temmuz 2022-1 Temmuz 2023 arasında yapılabilecek en yüksek zam oranını yüzde 25 olarak sınırlandıran düzenlemeye ilişkin değerlendirme yapan Dr. Öğr. Üyesi Nihal Ural, “Yeni düzenleme kaç yıllık olursa olsun 5 yıl ve üzeri devam eden kira sözleşmelerinde kiraya verenlerin "kira bedelinin yeniden belirlenmesi" için tespit davası açmalarının önüne geçemeyecektir” dedi.
25.06.2022Ekonomi
Uçakta yeniden gümrüksüz satış
Uçakta yeniden gümrüksüz satışDHMİ Genel Müdürü Hüseyin Keskin, uçak içi gümrüksüz satışların yeniden başlayacağını açıkladı. Keskin, İstanbul Havalimanı’nın yolcu trafiğinde Avrupa’da birinci, dünyada 20’nci sırada yer aldığını söyledi.
23.06.2022Ekonomi
2022 Noter Çalışma saatleri: Noterler saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?
2022 Noter Çalışma saatleri: Noterler saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Her gün binlerce vatandaşın noterlerde işlem yapması gerekiyor. Bazen son dakika yapılması gereken işlemler olabiliyor. Bu nedenle noter çalışma saatleri aratılırken "Noterler kaçta açılıyor, kapanıyor?" sorusu zaman zaman soruluyor.
20.06.2022Gündem
Aracını servise bıraktı, tamirci alkollü bir şekilde kazaya karıştı! Yargıtay'dan emsal karar
Aracını servise bıraktı, tamirci alkollü bir şekilde kazaya karıştı! Yargıtay'dan emsal kararHukuken, otomobille yapılan her kazada sürücüye bakılmaksızın araç sahibi sorumlu tutuluyor. Ancak Yargıtay emsal sayılacak bir karara imza attı. Otomobili tamirci tarafından kazaya karışan araç sahibi, durumu yargıya taşıdı.
31.05.2022Ekonomi
Tahliye kararı tebligatı eline ulaşmayınca eşyalarıyla sokakta kaldı
Tahliye kararı tebligatı eline ulaşmayınca eşyalarıyla sokakta kaldıAntalya'da 2 kızıyla birlikte yaşadığı evinde kira artışında ev sahibiyle anlaşamayan Sevda Mutlu , tahliye kararı tebligatı eline ulaşmayınca, eşyalarıyla birlikte sokakta kaldı. Kızının nişanını yapmak üzere olduğunu söyleyen Mutlu, "Sabah uyandığımda kapıda 10 kişi vardı. Neye uğradığımı şaşırdım" dedi.
20.05.2022Haberler
Tahliye kararı tebligatı eline ulaşmayınca eşyalarıyla sokakta kaldı
Tahliye kararı tebligatı eline ulaşmayınca eşyalarıyla sokakta kaldıAntalya'da 2 kızıyla birlikte yaşadığı evinde kira artışında ev sahibiyle anlaşamayan Sevda Mutlu , tahliye kararı tebligatı eline ulaşmayınca, eşyalarıyla birlikte sokakta kaldı. Kızının nişanını yapmak üzere olduğunu söyleyen Mutlu, "Sabah uyandığımda kapıda 10 kişi vardı. Neye uğradığımı şaşırdım" dedi.
20.05.2022Gündem
10 yıllık '25 milyon lira yazılı' çek, varisleri şoke etti
10 yıllık '25 milyon lira yazılı' çek, varisleri şoke ettiAntalya'nın Serik ilçesinde 2013 yılında ölen çiftçi Ünal Karcı'nın (74) mal varlığı, aynı adı taşıyan torunu ile 7 varisi karşı karşıya getirdi. Mahkemenin 350 dekar araziyi 8 varisin paylaşımına karar vermesinin ardından tapu işlemlerine başlayan aile fertleri, Karcı'nın ölümünden önce sattığı arazilerin parasını aldığı kişiye tapu devri yapamayınca kestiği öne sürülen 10 Mart 2022 tarihli, 25 milyon lira yazılı çek nedeniyle başlatılan icra takibiyle şoke oldu.
17.04.2022Gündem
Son dakika: Muhtar maaşlarına düzenleme getiren teklif Meclis'te kabul edildi
Son dakika: Muhtar maaşlarına düzenleme getiren teklif Meclis'te kabul edildiGelen son dakika haberine göre; TBMM Genel Kurulu’nda, muhtar maaşlarını asgari ücretin altında olmayacak şekilde düzenlemeyi de içeren, Vergi ve Ekonomi Paketine ilişkin yasa teklifi AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti'nin oyları ile kabul edildi.
7.04.2022Ekonomi
Alman çiftin apartmanı sahte evraklarla önce kiralandı sonra satıldı
Alman çiftin apartmanı sahte evraklarla önce kiralandı sonra satıldıBeyoğlu Sıraselviler'de, yıllar önce ölen Alman çifte ait apartmandan Adnan D.'nin sahte evraklarla yaklaşık 30 yıl boyunca kira topladığı, Sebahattin G.'nin ise apartmanı sattığı ortaya çıktı. Apartman sakinlerinin olayı öğrenmesiyle konu yargıya taşındı. Apartmanı satan Sebahattin G. daha önce de Sent Antuan Kilisesi'ni sahte vekaletle satışa çıkardığı belirtildi.
22.03.2022Gündem
Eşi boşanmak isteyince evinin elektriğini, suyunu, doğal gazını kestirdi
Eşi boşanmak isteyince evinin elektriğini, suyunu, doğal gazını kestirdiAdana'da esnaflık yapan Ö.F.D., (39) şiddet uyguladığı iddiasıyla hakkında uzaklaştırma kararı aldırıp boşanma davası açan eşi Deniz D. (40) ile oğlunun yaşadığı evin elektrik, su ve doğal gazını kestirdi. Evlendiği günden bu yana eşinin şiddet uyguladığını belirten Deniz D., “Ev eşimin ağabeyinin üzerine olduğu için tekrar elektrik, su ve doğal gaz abonesi olamıyorum. Kira sözleşmesi istiyorlar. Eşimin ailesi sözleşme de yapmıyor. Gidecek yerim de param da yok" dedi.
26.02.2022Gündem
Sitelerde büyük göç! İstanbul'da bu ilçelerde yüzde 150'ye ulaştı...
Sitelerde büyük göç! İstanbul'da bu ilçelerde yüzde 150'ye ulaştı...İstanbul'da aidatlar son dönemde kirayla yarışır hale geldi, birçok ilçede minimum yüzde 50-60'tan başlayıp yüzde 100'ü geçen hatta yüzde 150'ye ulaşanlar dahi var!
25.02.2022Ekonomi
Ev sahibi ve kiracı herkesi ilgilendiriyor: %20 arttı, 1 ay vakit var
Ev sahibi ve kiracı herkesi ilgilendiriyor: %20 arttı, 1 ay vakit varArtan kira fiyatları kiracı ile ev sahiplerini karşı karşıya getirdi. Kira tespit ve tahliye davaları yüzde 20'lere çıktı. Hak kaybı yaşanmaması için dikkatli olunmasını söyleyen uzmanlar, önemli uyarılarda bulundu.
29.01.2022Emlak
Uzmandan 'kiracı' rehberi! 'İpler sizin elinizde'
Uzmandan 'kiracı' rehberi! 'İpler sizin elinizde'Kira davalarında artış yaşanıyor. Kiracı ve ev sahipleri arasındaki anlaşmazlıklar mahkemelere taştı. Kiracılar artan fiyatlardan, ani evi boşaltma kararlarından şikayetçi. Ev sahipleri ise ödenmeyen kiralardan. Peki, ev sahiplerinin ve kiracıların hakları neler?
18.01.2022Emlak
Fransa Büyükelçisi hakkında suç duyurusu
Fransa Büyükelçisi hakkında suç duyurusuBeyoğlu’ndaki Fransa İstanbul Başkonsolosluğu ve Fransız Kültür Merkezi içinde kafe olarak kiraladığı mekandan kira sözleşmesi haksız yere feshedilerek çıkarıldığını iddia eden işletmeci Servet Bayram, Fransız Büyükelçi Herve Magro ile İstanbul Başkonsolosu Olivier Gauvın'ın da arasında olduğu 5 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.
13.01.2022Gündem
Fransız Başkonsolosluğu'ndaki kafenin kapatılması; işletme sahibi suç duyurusunda bulundu
Fransız Başkonsolosluğu'ndaki kafenin kapatılması; işletme sahibi suç duyurusunda bulunduİstiklal Caddesi'nde bulunan Fransa Başkonsolosluğu ile Fransız Kültür Merkezi içindeki kafeyi 6 yıldır işleten Servet Bayram, sözleşmesinin kanuna aykırı şekilde feshedildiği iddiasıyla 5 kişi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.
12.01.2022Gündem
Milyonlarca kiracıya müjde!  "Binaya gelen zarardan kiracı değil kiralayan sorumlu"
Milyonlarca kiracıya müjde! "Binaya gelen zarardan kiracı değil kiralayan sorumlu" Apartmanın arkasındaki kaya parçasının zarar verdiği dairede oturan vatandaş, ev sahibiyle anlaşamayınca mahkemenin yolunu tuttu. Yıllar süren davaya son noktayı koyan Yargıtay, kayanın zarar verdiği binadan mülk sahibinin sorumlu olduğuna hükmetti.
24.12.2021Emlak
Kiraya verdikleri kamyonu 1 aydır il il gezip araçlarını arıyorlar
Kiraya verdikleri kamyonu 1 aydır il il gezip araçlarını arıyorlarİstanbul’da araç kiralama işi yapan firma yetkilileri kiraya verdikleri kamyonun GPS'si sökülünce 1 aydır il il gezip araçlarını arıyor.
29.11.2021Haberler
Kiraya verdikleri kamyonu 1 aydır il il gezip araçlarını arıyorlar
Kiraya verdikleri kamyonu 1 aydır il il gezip araçlarını arıyorlarİstanbul’da araç kiralama işi yapan firma yetkilileri kiraya verdikleri kamyonun GPS'si sökülünce 1 aydır il il gezip araçlarını arıyor.
29.11.2021Gündem
Kontrattaki bu detaya dikkat! Ev sahibi ve kiracı, herkesi ilgilendiriyor
Kontrattaki bu detaya dikkat! Ev sahibi ve kiracı, herkesi ilgilendiriyorÇoğu kez yeterince incelenmeden imzalanan kira kontratları, beklenmeyen sonuçlara yol açabiliyor. Uzmanlar, adeta mayın tarlasını andıran kontratlara karşı dikkat çeken uyarılarda bulundu.
18.11.2021Gündem
Son dakika: Malatya'da çöken bina ile ilgili flaş gelişme! İfadesi ortaya çıktı...
Son dakika: Malatya'da çöken bina ile ilgili flaş gelişme! İfadesi ortaya çıktı...Gelen son dakika haberine göre; Malatya'da bir binanın çökmesine ilişkin gözaltına alınan 4 şüpheliden 3'ü tutuklandı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden işletme sahibi Hikmet D, Zeki A. ile Mehmet G. tutuklanırken sıhhi tesisatçı Sebahattin C adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Öte yandan Malatya'da çöken binada tadilat yapan işletme sahibi Hikmet D'nin ifadesine ulaşıldı.
10.11.2021Gündem
'Ev sahipleri kiracılara mobbing uyguluyor'
'Ev sahipleri kiracılara mobbing uyguluyor'Adana Emlakçılar Odası Başkanı Ülkü Uçar, son dönemde kira fiyatlarında yaşanan artışla birlikte ev sahiplerinin kiralara yüzde 100 zam istediğini, kabul etmeyen mevcut kiracıya ise mobbing uyguladıklarını belirtti. Ev sahibinin Tüketici Fiyat Endeksi'ne (TÜFE) göre belirlenen yüzde 14'lük üst limiti aşamayacağına dikkat çeken Uçar, 'Şehir dışından oğlum gelecek' bahanesinin de eskide kaldığını, artık bu durumun kanıtlanmak zorunda olduğunu bildirdi.
10.11.2021Emlak
TÜGVA'dan Adalar İlçe Temsilciliği açıklaması
TÜGVA'dan Adalar İlçe Temsilciliği açıklamasıTürkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), "Adalar İlçe Temsilciliği binasının hukuksuz bir şekilde tahliye edilmek istendiğini, konuya ilişkin başlatılan hukuki sürecin devam ettiğini" bildirdi.
6.10.2021Gündem
Sayıları her geçen gün artıyor! Sahte emlakçı tehlikesi...
Sayıları her geçen gün artıyor! Sahte emlakçı tehlikesi...Düzce Emlakçılar Derneği Başkanı Ömer Kaya, üniversitelerde yeni akademik yılın başlamasıyla hareketlenen emlak piyasasında yetki belgesi olmayanların da kendilerini "emlakçı" olarak tanıtabildiklerini söyleyerek, "Üniversite bölgesinde 3 konutu olan apartman yöneticisi, kapıcı, marketçi, çay ocağı işletmecisi emlakçı olmuş. Yolda gezen herkes 'Emlakçıyım' diye geziyor." dedi.
14.09.2021Gündem
Endişeli öğrencilere kira sözleşmesi tavsiyesi
Endişeli öğrencilere kira sözleşmesi tavsiyesiKiralarda zam furyası dalga dalga yayıldı. Eğitimin yüz yüze yapılacağı kararının alınmasının ardından üniversite öğrencileri okullarının bulunduğu şehirlerde ev ve yurt arayışına başladı. Öğrencilerin 'yeniden uzaktan eğitime geçilirse mağdur olurum' endişesi üzerine Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu tavsiyede bulundu.
7.09.2021Haberler
Öğrencilerin kiralık ev telaşı başladı! İşte kurtaracak madde
Öğrencilerin kiralık ev telaşı başladı! İşte kurtaracak maddeKiralarda zam furyası dalga dalga yayıldı. Eğitimin yüz yüze yapılacağı kararının alınmasının ardından üniversite öğrencileri okullarının bulunduğu şehirlerde ev ve yurt arayışına başladı. Öğrencilerin 'yeniden uzaktan eğitime geçilirse mağdur olurum' endişesi üzerine Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu tavsiyede bulundu.
7.09.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kira Sözleşmesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.