Kırkpınar Güreşleri

Kırkpınar Güreşleri

Son dakika Kırkpınar Güreşleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kırkpınar Güreşleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kırkpınar Güreşleri haber sayfamızda...

Kırkpınar Güreşleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 712 kırkpınar güreşleri haberi bulunmuştur.
Bu yarışma çok başka! 60 bin liralık ödül kazandı
Bu yarışma çok başka! 60 bin liralık ödül kazandıTürkiye'nin 6 etaplık tek posta güvercin yarışı olma özelliği taşıyan Edirne Golden Cup OLR'nin 477 kilometrelik finali Bolu Gerede-Edirne arasında gerçekleştirildi. Final etabında birinciliği 6 saat 33 dakikalık süresiyle Şanlıurfa'dan katılan Hadi Yağmurlu'nun güvercini kazanarak 60 bin liralık büyük ödül ve Edirne'ye özgü Kırkpınar Yağlı Güreşleri'yle özdeşleşen altın kemerin sahibi oldu.
24.08.2021Gündem
661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri gelecek yıl 1-3 Temmuz tarihlerinde yapılacak
661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri gelecek yıl 1-3 Temmuz tarihlerinde yapılacak661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin gelecek yıl 1-3 Temmuz tarihlerinde yapılacağı açıklandı.
23.08.2021Güreş
23. Feslikan Yağlı Güreşleri'nin başpehlivanı Ali Gürbüz oldu
23. Feslikan Yağlı Güreşleri'nin başpehlivanı Ali Gürbüz olduAntalya'da bu yıl 23'üncüsü gerçekleştirilen Feslikan Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığı Ali Gürbüz kazandı.
25.07.2021Güreş
Kırkpınar Güreşleri'nin şampiyonu belli oldu! Bu yıl başpehlivan kim oldu; Ali Gürbüz mü, İsmail Koç mu?
Kırkpınar Güreşleri'nin şampiyonu belli oldu! Bu yıl başpehlivan kim oldu; Ali Gürbüz mü, İsmail Koç mu?Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde 11 Temmuz günü final heyecanı yaşandı. Bapehlivanın belli olduğu karşılaşma 17:30'da canlı yayınla başladı. Uzun süren karşılaşmada 2021 yılının başpehlivanı açıklandı. İşte, Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin kazananı...
12.07.2021Skorer
Ali Gürbüz kimdir? Kırkpınar Güreşleri'nin şampiyonu Ali Gürbüz nereli, kaç yaşında?
Ali Gürbüz kimdir? Kırkpınar Güreşleri'nin şampiyonu Ali Gürbüz nereli, kaç yaşında? Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde başarısı ile öne çıkan ve 2021 sezonunda da finalde mücadele eden Ali Gürbüz kim? Gürbüz, üç defa başpehlivan unvanını kazandı. Antalya'da dünyaya gelen başpehlivan Ali Gürbüz, eski Kırkpınar başpehlivanlarından Recep Gürbüz'ün de oğludur. İşte, güreşçi Ali gürbüz hayatı...
11.07.2021Gündem
Kılıçdaroğlu: Öyle bir cumhurbaşkanı olmalı ki, 83 milyonu kucaklamalı
Kılıçdaroğlu: Öyle bir cumhurbaşkanı olmalı ki, 83 milyonu kucaklamalıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son günlerde cumhurbaşkanı adaylığı tartışmalarının olduğunu belirterek, "Ali mi olsun, Veli mi olsun, anketler geziyor. Önce ülkesini seven her vatandaşın elini vicdanına koyup şunu düşünmesi lazım, bu memlekete nasıl bir cumhurbaşkanı olmalı? Asıl sorumuz bu olmalı. Öyle bir Cumhurbaşkanı olmalı ki 83 milyonu kucaklamalı” dedi.
11.07.2021Siyaset
Son dakika - 660'ıncı Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin açılışı törenle yapıldı
Son dakika - 660'ıncı Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin açılışı törenle yapıldıEDİRNE'de, bu yıl 660'ıncısı düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin resmi açılış töreni Er Meydanı'nda yapıldı.
9.07.2021Güreş
660. Kırkpınar Güreşleri ne zaman, hangi tarihte başlıyor?
660. Kırkpınar Güreşleri ne zaman, hangi tarihte başlıyor?Bu yıl Kırkpınar Güreşleri'nin 660'ıncısı düzenlenecek. Organizasyona koronavirüs nedeniyle 3'te 1 seyirci alınacak. Heyecan had safhaya çıkarken "Kırkpınar Güreşleri ne zaman, hangi tarihte başlıyor?" soruları da hızlandı. İşte detaylar...
8.07.2021Skorer
660. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağası Seyfettin Selim oldu
660. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağası Seyfettin Selim olduEdirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 2020'de şartları yerine getirmesine rağmen salgın nedeniyle Kırkpınar ağalığı yapamayan Seyfettin Selim'in, 2021 yılının Kırkpınar ağası seçildiğini söyledi.
1.06.2021Diğer
658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde Ali Gürbüz, başpehlivan oldu!
658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde Ali Gürbüz, başpehlivan oldu!Edirne'de bu yıl 658'incisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri finalinde rakibi Orhan Okulu’yu yenen Ali Gürbüz, başpehlivan oldu. Edirne'de geçen cuma günü başlayan 658’inci Tarihi Kırkpınar Güreşleri'nde bugün 14 boyda çeyrek finalden başlayan güreşler tamamlandı. Başpehlivanlık güreşlerinin finalinde Ali Gürbüz ile Orhan Okulu karşı karşıya geldi. Karşılıklı birbirini denemelerle başlayan güreşin 21’inci dakikasında iki başpehlivana da pasif güreştikleri içi birer ihtar verildi. Oldukça heyecansız geçen güreşin 40 dakikalık normal süresinin sonunda iki pehlivan da sarı kart gördü. ‘Altın puan’ olarak adlandırılan ve bu yıl uygulamaya geçirilen puanlama güreşinde 50'nci dakika Ali Gürbüz, rakibi Orhan Okulu’yu yenerek Kırkpınar’ın başpehlivanı oldu.
Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde final müsabakaları hangi kanaldan canlı yayınlanacak?
Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde final müsabakaları hangi kanaldan canlı yayınlanacak?Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde 2. gün müsabakaları sona erdi. Çeyrek finale kalan 8 isim bugün başpehlivanlık için mücadele edecek. Bu yıl 658.si düzenlenen Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan çeyrek finale kalan 8 isim arasında yapılacak olan mücadeleler ile belirlenecek. Peki Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlık kemerini kim takacak? Mücadeleler hangi kanaldan yayınlanacak?
7.07.2019Gündem
Recep Kara: "Benim  için Kırkpınar güreşleri bitmiştir"
Recep Kara: "Benim için Kırkpınar güreşleri bitmiştir"Kırkpınar'da 2004, 2007, 2008 ve 2016'nın başpehlivanı Ordulu Recep Kara, "Benim için Kırkpınar güreşleri bitmiştir" dedi. Olay sonrası Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın'ın görevli hakemleri ceza kuruluna sevk ettiği bildirildi.
1.07.2020Güreş
Akyazı’da, Kırkpınar’ın provası yapıldı
Akyazı’da, Kırkpınar’ın provası yapıldıAkyazı Belediyesi’nin 56. kez düzenlediği Akbalık Yağlı Pehlivan Güreşleri yapıldı, Baş, Baş Altı ve Büyük Orta boylarına 3 Altın Kemer verildiği aktarıldı.
1.07.2020Güreş
Kırkpınar ağalık ihalesi 7 Haziran’da
Kırkpınar ağalık ihalesi 7 Haziran’da657. Kırkpınar Güreşleri Ağalığı için açılan koç ihalesini kazanan Ahmet Çetin’in Kırkpınar Ağalığı, Ağalık Şartnamesinin şartlarını yerine getirmediği için iptal edilince Edirne Belediyesi Encümeni tarafından yeniden ihale açıldı.
1.07.2020Diğer
Kırkpınar ağalığı elinden alınan Ahmet Çetin konuştu!
Kırkpınar ağalığı elinden alınan Ahmet Çetin konuştu!Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan tarafından bugün yapılan basın toplantısı ile ağalık ihalesinin iptal edilmesinin ardından ağalığı elinden alınan iş adamı Ahmet Çetin, Kırkpınar’ın 15 Temmuz’dan sonra ertelendiği an 1 milyon TL ödeme yapacağını söyledi.
30.05.2018Gündem
Kırkpınar ağalığı elinden alınan Ahmet Çetin konuştu!
Kırkpınar ağalığı elinden alınan Ahmet Çetin konuştu!Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan tarafından bugün yapılan basın toplantısı ile ağalık ihalesinin iptal edilmesinin ardından ağalığı elinden alınan iş adamı Ahmet Çetin, Kırkpınar’ın 15 Temmuz’dan sonra ertelendiği an 1 milyon TL ödeme yapacağını söyledi.
30.05.2018Gündem
Ahmet Çetin: "15 Temmuz'da bana kimse davul çaldıramaz"
Ahmet Çetin: "15 Temmuz'da bana kimse davul çaldıramaz"Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan tarafından bugün yapılan basın toplantısı ile ağalık ihalesinin iptal edilmesinin ardından ağalığı elinden alınan iş adamı Ahmet Çetin, Kırkpınar’ın 15 Temmuz’dan sonra ertelendiği an 1 milyon TL ödeme yapacağını söyledi.
1.07.2020Diğer
Tunca Nehri’nde ‘kırmızı alarm’
Tunca Nehri’nde ‘kırmızı alarm’Tunca Nehri’nde başlayan taşkın, ‘kırmızı alarm’ seviyesine yükseldi. Kırkpınar Güreşleri’nin yapıldığı Sarayiçi sular altında kaldı, Er Meydanı’na giden köprüler ise trafiğe kapatıldı.
8.03.2018Gündem
Tarihi meydan altında! 4 gün boyunca…
Tarihi meydan altında! 4 gün boyunca…Edirne'de sağanakların ve karların erimesinin ardından Tunca Nehri'nde başlayan taşkın, 'kırmızı alarm' seviyesine yükseldi. Bulgaristan'ın Ulusal Meteoroloji ve Hidroloji Enstitüsü gelecek 4 gün boyunca su seviyesinin yükseleceğini açıklarken, Kırkpınar Güreşleri'nin yapıldığı Sarayiçi sular altında kaldı, Er Meydanı'na giden köprüler ise trafiğe kapatıldı.
8.03.2018Gündem
Tarihi meydan altında! 4 gün boyunca…
Tarihi meydan altında! 4 gün boyunca…Edirne'de sağanakların ve karların erimesinin ardından Tunca Nehri'nde başlayan taşkın, 'kırmızı alarm' seviyesine yükseldi. Bulgaristan'ın Ulusal Meteoroloji ve Hidroloji Enstitüsü gelecek 4 gün boyunca su seviyesinin yükseleceğini açıklarken, Kırkpınar Güreşleri'nin yapıldığı Sarayiçi sular altında kaldı, Er Meydanı'na giden köprüler ise trafiğe kapatıldı.
8.03.2018Gündem
Tunca Nehri taştı köprü kapatıldı
Tunca Nehri taştı köprü kapatıldıEdirne’de yağışların ardından Tunca Nehri, Kırkpınar Güreşleri’nin yapıldığı Sarayiçi’nde taştı.
5.03.2018Gündem
Tunca Nehri taştı, bir kişi hayatını kaybetti
Tunca Nehri taştı, bir kişi hayatını kaybettiEdirne'de Tunca Nehri'nin taşması nedeniyle Gölbaba Göleti'ne avlanmaya giden Mehmet Kahriman boğularak öldü.Bölgede ‘turuncu’ alarm durumuna geçen polis ekipleri, tarihi Kanuni ve Fatih köprülerini yaya ve araç trafiğine kapattı.
5.03.2018Gündem
Başpehlivanlar şehitler için kol bağladı
Başpehlivanlar şehitler için kol bağladıBalıkesir'de bu yıl "Başpehlivanlar Şehitler İçin Kol Bağlıyor" sloganıyla yapılan salon kış güreşlerinde, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin son başpehlivanı İsmail Balaban birinciliği elde etti.
1.07.2020Güreş
Ata sporlarımız nelerdir? Geleneksel Türk sporları hakkında bilgiler
Ata sporlarımız nelerdir? Geleneksel Türk sporları hakkında bilgilerGeleneksel Türk sporlarının hangileri olduğu hep merak edilir. Eski Türk devletlerinden ve özellikle Osmanlı'dan beri gelen ata sporlarımız nelerdir? Geleneksel Türk sporları ve ata sporlarımız hakkında kısaca bilgiler.
14.03.2018Spor
Tunca Nehri taştı
Tunca Nehri taştıEDİRNE'de yoğun yağışlar nedeniyle hafta başında sarı alarm verilen Tunca Nehri'nin debisinin yükselmesi üzerine Tarihi Kırkpınar Güreşleri'nin yapıldığı Sarayiçi Er Meydanı'nın bazı kesimleri ve çevresi, su altında kaldı. Nehir için turuncu alarm verildi.Son günlerde Edirne ve çevresinde etkili olan yağmur, bölgedeki nehirlerin de debilerinde artışa neden oldu. Geçen hafta kritik seviyelere ulaşan Tunca Nehri, bugün 130 metreküpsaniyeye seviyesini görünce, turuncu alarm verildi. Yer yer yatağından taşan nehir Sarayiçi Er Meydanı çevresinin de sular altında kalmasına neden oldu. Özellikle güreşlerin yapıldığı stad ve çevresiyle tarihi Adalet Kasrı çevresi yatağından taşan su ile doldu. Sarayiçi'ne girişi sağlayan Kanuni ve Fatih köprülerindeyse araç geçişlerinde sıkıntı yaşanmadı.
11.09.2019Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Kırkpınar Güreşleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.