Kısa Mesaj

Kısa Mesaj

Son dakika kısa mesaj haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kısa mesaj gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kısa mesaj haber sayfamızda...

Kısa Mesaj

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.249 kisa mesaj haberi bulunmuştur.
Aşı kartı sayfası...Aşı kartı nasıl alınır? İşte HES ve e Nabız'dan sorgulama işlemi
Aşı kartı sayfası...Aşı kartı nasıl alınır? İşte HES ve e Nabız'dan sorgulama işlemiAşı kartı oluşturmak isteyen vatandaşlar, aşı kartı nasıl alınır sorusunu araştırmaya başladı. Aşı kartı alma, çıkarma işlemi ne işe yarar merak konusu oldu. Sağlık Bakanlığı ise gerekli açıklamaları yaptı. İşte aşı kartı alma sayfası ve aşı kartı hakkında bilinmesi gerekenler...
18.09.2021Gündem
Bireysel Emeklilik İptali 2021: BES İptali Nasıl Yapılır?
Bireysel Emeklilik İptali 2021: BES İptali Nasıl Yapılır?Bireysel Emeklilik, kişilerin iş hayatında birikim yapabilmelerini sağlayan özel emeklilik sistemedir. Emeklilik döneminde harcanabilmesi amaçlanmaktadır. Emeklilik döneminde ek gelir sağlayarak refah bir yaşam sürmesi amaçlanan bu sisteme katılmak zorunlu değildir. 18 yaşını geçen herkes dilerse Bireysel Emeklilik Sistemine katılabilir. Dileyen Bireysel Emeklilik iptali yaparak sistemden çıkabilirler. BES iptali için yapılması gereken birkaç işlem bulunur ve şartlar vardır. BES iptali nasıl yapılır? “Bireysel Emeklilik İptali 2021” içeriğimizden detaylı bilgi elde edebilirsiniz.
17.09.2021Ekonomi
Son Dakika Haberleri: Bu salgın böyle bitmez! 300 TL’ye negatif PCR
Son Dakika Haberleri: Bu salgın böyle bitmez! 300 TL’ye negatif PCRTürkiye’de birçok alanda PCR testinin zorunlu hale gelmesiyle birlikte sahte PCR testi iddiaları artmaya başladı. Biz de müşteri gibi PCR sahteciliği yapanlarla ‘negatif test’ pazarlığı yaptık. Kovid-19 hastasıyla temaslı olduğumuzu belirtmemize rağmen 300 TL karşılığında bize negatif PCR testi vereceklerini söyleyen sahtekârlar, ‘Pozitif de çıksanız negatif sonucunuz elinizde olacak’ garantisi verdi
9.09.2021Gündem
İkinci el cep ve tablet için etiket zorunluluğu
İkinci el cep ve tablet için etiket zorunluluğuYenileme işlemi yapılmadan ikinci el satılan cep telefonu ve tabletlere, yapılan işlemleri gösteren etiket zorunlu olacak.
3.09.2021Ekonomi
Son dakika haberler: İkinci el cep telefonu satışında yeni dönem!
Son dakika haberler: İkinci el cep telefonu satışında yeni dönem!Ticaret Bakanlığı yenilenmiş ürünlerin satışı hakkındaki yönetmelikte değişikliğe gitti. Buna göre, elektronik kimlik bilgisi bulunan cep telefonu, tablet vb. kullanılmış ürünlerin yenilenebilmesi için en az bir yıl öncesine ilişkin data, ses ya da kısa mesaj kullanım trafiğinin bulunması zorunlu olacak.
2.09.2021Ekonomi
Yeni iPhone’larda uydu aramaları ve mesajları olacak!
Yeni iPhone’larda uydu aramaları ve mesajları olacak!Apple’ın en sevilen cihazlarından biri olan iPhone’lar için yeni bir detay daha ortaya çıktı. Gelecek dönemki iPhone modellerinde uydu aramalarının yapılması ve mesajların atılması mümkün hale gelecek.
31.08.2021Teknoloji
Aşı randevusu nasıl alınır? BioNtech - Sinovac aşı randevusu alma işlemi!
Aşı randevusu nasıl alınır? BioNtech - Sinovac aşı randevusu alma işlemi!Aşı randevuları büyük ilgi görmeye devam ediyor. Son dakika haberlere göre, tüm 15 yaş üstüne ve kronik hastalığı olan 12 yaş üstüne aşı hakkı tanımlandı. PCR Pozitifliği sonrası aşı uygulaması 3 aydan 1 aya çekildi. 4. dozlar 3. dozdan 21 gün sonrasına tanımlandı. Peki aşı randevusu nasıl alınır? İşte BioNtech - Sinovac aşı randevusu alma işlemi...
16.08.2021Gündem
Son dakika: EGM uyardı! Bu mesaj gelirse dikkat edin...
Son dakika: EGM uyardı! Bu mesaj gelirse dikkat edin... Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), vatandaşları iletişim yoluyla dolandırıcılık suçuyla mücadele faaliyeti konusunda bilgilendirdi.
13.08.2021Gündem
Aşı randevu alma ekranı | BioNTech - Sinovac 2. ve 3. doz aşı randevusu oluşturma e-Nabız - MHRS
Aşı randevu alma ekranı | BioNTech - Sinovac 2. ve 3. doz aşı randevusu oluşturma e-Nabız - MHRSKoronavirüs salgınında en önemli şey aşılama. Sağlık Bakanlığı MHRS sistemi ve e-nabız üzerinden 1, 2. ve 3. doz aşı için randevu oluşturma süreci sürüyor. Bakan Koca, BioNTech aşısındaki aksamanın ardından güzel haberi verdi. Peki, aşı randevusu nasıl alınır, iptal edilir mi?
11.08.2021Gündem
Yardım kuruluşlarından yanan ormanların yeniden yeşertilmesine destek
Yardım kuruluşlarından yanan ormanların yeniden yeşertilmesine destekTürkiye'de 28 Temmuz'dan bu yana çıkan orman yangınlarına karşı "ağaçlandırma seferberliği" başlatıldı. Bu kapsamda düzenlenen yardım kampanyalarına Orman Genel Müdürlüğünün (OGM) açtığı banka hesapları başta olmak üzere çeşitli vakıflar aracılığıyla da destek verilebiliyor.
1.08.2021Ekonomi
Aşı randevu alma | Aşı randevusu nasıl alınır? Telefon numarası - e Nabız - MHRS...
Aşı randevu alma | Aşı randevusu nasıl alınır? Telefon numarası - e Nabız - MHRS...Koronavirüs salgınında 3. doz aşılar da başladı. 18 yaşa kadar inan aşılama sürecinde ise 'aşı randevusu nasıl, nereden alınır?' sorusu öne çıktı. MHRS, e-nabız ve telefon ile aşı randevusu almak mümkün. İşte, aşı randevusu oluşturma ekranı...
29.07.2021Gündem
Araç alım satımında yeni dönem! Sadece 20 lira...
Araç alım satımında yeni dönem! Sadece 20 lira...Dolandırıcılığı ve para taşıma riskini ortadan kaldıran ‘Noterlik İşlemlerinde Güvenli Ödeme Sistemi’ 3 Şubat 2020’de devreye alınmıştı. Bu sistemi hizmet bedeli 20 lira olmasına rağmen 1.5 yılda sadece 4 bin 328 kişi kullandı. Oysa yılda 8 milyona yakın ikinci el oto alım satımı yapılıyor. Sistem kullanılmadığı için her gün yeni bir dolandırıcılık olayı yaşanıyor.
26.07.2021Ekonomi
Twitter'daki kullanıcı adını satmadığı için polise baskın yaptırdılar
Twitter'daki kullanıcı adını satmadığı için polise baskın yaptırdılarABD'de geçen yıl Mark Herring adlı adam, Twitter hesabını isteyen kişilerin sahte ihbarda bulunmasıyla yapılan polis baskınında kalp krizi geçirerek öldü.
25.07.2021Dünya
İBB 397 taksinin güzergah kullanım izin belgelerini askıya aldı
İBB 397 taksinin güzergah kullanım izin belgelerini askıya aldıİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), belirlenen şartları uygulamadığı gerekçesiyle 397 taksinin güzergah kullanım izin belgelerini askıya aldı.
23.07.2021Ekonomi
Ankara Valiliği'nden Kurban Bayramı tedbirleri
Ankara Valiliği'nden Kurban Bayramı tedbirleriAnkara Valiliği, Kurban Bayramı tatili süresince bazı güvenlik tedbirlerinin alındığını, güvenli seyahat için de trafikte bazı düzenlemelerin yapıldığını bildirdi.
16.07.2021Gündem
Yıllık gelir sigortaları yönetmeliğinde değişiklik
Yıllık gelir sigortaları yönetmeliğinde değişiklikSigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), yıllık gelir sigortaları yönetmeliğinde değişiklik yaptı.
16.07.2021Uzmanpara
Yıllık gelir sigortaları yönetmeliğinde değişiklik yapıldı
Yıllık gelir sigortaları yönetmeliğinde değişiklik yapıldıSigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), yıllık gelir sigortaları yönetmeliğinde değişiklik yaptı.
16.07.2021Ekonomi
5 soruda "üçüncü doz"  aşılama süreci
5 soruda "üçüncü doz" aşılama süreciSağlık Bakanlığınca Kovid-19'a karşı toplumsal bağışıklığın sağlanması amacıyla yürütülen aşılama çalışmalarında bugünden itibaren iki doz aşısını olmuş 50 yaş ve üzeri vatandaşlar ile sağlık çalışanlarının üçüncü doz aşıları yapılacak.
1.07.2021Gündem
Tatile gidecekler dikkat! Bakanlıktan çok önemli uyarı
Tatile gidecekler dikkat! Bakanlıktan çok önemli uyarıTicaret Bakanlığı, tatil planlarında görülen artışla birlikte tüketicileri, sahte otel tanıtımlarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Özellikle, sosyal medya veya e-posta benzeri mecralardan ulaşan konaklama tekliflerinin doğruluğunun kontrol edilmesi, mağduriyet yaşanmaması açısından önem taşıyor.
20.06.2021Ekonomi
Aşı randevusu alma | e-Devlet, MHRS ve ALO 182 aşı randevusu...
Aşı randevusu alma | e-Devlet, MHRS ve ALO 182 aşı randevusu...Türkiye aşılamada rekorlar kırarken 40 yaş üzeri vatandaşlardan sonra SGK'kı ve memurlar da aşı hakkı kazandı. Aşıya rağbet artarken vatandaşlar " e-Devlet, MHRS ve ALO 182'den aşı randevusu nasıl alınır?" diye soruyor. İşte detaylar...
15.06.2021Gündem
Aşı randevusu nasıl alınır? Telefon ve e - Nabız 'dan BioNTech - Sinovac aşı randevusu alma, sorgulama, iptal etme  nasıl yapılır?
Aşı randevusu nasıl alınır? Telefon ve e - Nabız 'dan BioNTech - Sinovac aşı randevusu alma, sorgulama, iptal etme nasıl yapılır?Koronavirüs aşısı ile ilgili gelişmeler peş peşe yaşanmaya devam ediyor. Dün itibariyle hızlanan aşılama Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamalarından sonra vatandaşları harekete geçirdi. SGK kayıtlı tüm çalışanların bugünden itibaren aşı randevusu alabileceği duyuruldu. Peki aşı randevusu nasıl alınır? Aşı randevuları telefon, MHRS ve e nabız sistemi üzerinden alınabiliyor. Aynı zamanda aşı randevusu iptal etme nasıl yapılır sorusu gündeme geliyor. İşte randevular hakkında adım adım bilinmesi gerekenler...
15.06.2021Gündem
Aşı randevusu alma: e-Devlet, MHRS ve ALO 182'den aşı randevusu nasıl alınır?
Aşı randevusu alma: e-Devlet, MHRS ve ALO 182'den aşı randevusu nasıl alınır?Aşıların gelmesiyle birlikte aşılamada da level atladık. Her gün yüz binlerce kişi aşı vurulurken dün de 40 yaş üzeri vatandaşlara aşı randevusu verilmeye başlandı. Peki, e-Devlet, MHRS ve ALO 182'den aşı randevusu nasıl alınır?
14.06.2021Gündem
Belediyelerin sitesinden emlak borcu bilgilerine ulaşmışlar
Belediyelerin sitesinden emlak borcu bilgilerine ulaşmışlarBazı belediyelerin internet sitesindeki sorgulama ekranından, vatandaşların emlak vergisi ve borç bilgilerine ulaşıldığı ortaya çıktı. Belediyelerin internet sitelerinde güvenlik önlemi alınmasını isteyen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, şifre ve kısa mesaj onayı gibi yöntemlerin kullanılması tavsiyesinde bulundu.
13.06.2021Ekonomi
e nabız aşı randevusu nasıl alınır? e-Nabız giriş ve kayıt ekranı
e nabız aşı randevusu nasıl alınır? e-Nabız giriş ve kayıt ekranıE-Nabız nasıl giriş yapılır? Koronavirüs salgını ile mücadelede aşılama devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğretmenler ve eğitim çalışanları için aşı randevularının tanımlandığını duyurdu. Aşı randevuları e-Nabız sistemi üzerinden alınabilecek. Peki, e Nabız'a nasıl giriş yapılır? İşte e Nabız ile ilgili merak edilenler...
11.06.2021Gündem
Yabancılar İçin Hes Kodu Nasıl Alınır? Yabancılara Hes Kodu Gerekli Mi?
Yabancılar İçin Hes Kodu Nasıl Alınır? Yabancılara Hes Kodu Gerekli Mi?Korona virüsünden dolayı kişilerin HES kodu alması gerekir. HES kodu hakkında kişiler bazı detaylı araştırmalar yapabiliyor. Yabancılar HES kodlarını nasıl alacağını bilmediğinden, detaylı olarak bazı bilgilere ulaşmak isteyebiliyor. Yabancılara HES kodunun gerekli olup olmadığı da merak edilen bir bilgidir. Yabancılar için HES kodu nasıl alınır? Yabancılara HES kodu gerekli mi? HES koduyla ilgili bilinmesi gereken konular hakkında detayları derledik.
7.06.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

e nabızaşınasılalınırmhrs

Kısa Mesaj ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.