Kokpit

Kokpit

Son dakika Kokpit haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kokpit gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kokpit haber sayfamızda...

Kokpit

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 866 kokpit haberi bulunmuştur.
Mavi Vatan’ın KANGAL’ı
Mavi Vatan’ın KANGAL’ı Deniz platformları da artık İHA tehditlerine karşı Aselsan’ın elektronik harp şemsiyesi altında. Karıştırma-köreltme sistemi KANGAL’ın deniz versiyonu göreve başladı.
31.03.2024 Gündem
SunExpress 28 yeni rotaya uçacak
SunExpress 28 yeni rotaya uçacak 2023 yılında 1,8 milyar Euro gelir elde eden Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress Hava Yolları, 2024 yılı yaz sezonunda 28 yeni noktaya uçacak. Havayolu şirketi bu sene 15 milyon yolcuya hizmet vermeyi hedefliyor.
13.03.2024 Ekonomi
KAAN'ı ABD'nin hiçbir ülkeye satmadığı F-22 ile karşılaştırdılar: Türkler bunu nasıl yaptı?
KAAN'ı ABD'nin hiçbir ülkeye satmadığı F-22 ile karşılaştırdılar: Türkler bunu nasıl yaptı? İngiltere merkezli havacılık dergisi Hush-Kit, KAAN'ı ABD'nin hiçbir ülkeye satmadığı F-22 savaş uçağı ile karşılaştırdı. Analizin yazarı Jim Smith, yazı boyunca şaşkınlığını gizleyemedi.
29.02.2024 Dünya
İngiliz savunma sitesi KAAN'ı yazdı: No F-35 no problem!
İngiliz savunma sitesi KAAN'ı yazdı: No F-35 no problem! İngiliz Savunma sitesi Forces, Türkiye'nin 5. nesil savaş uçağı kapsamında geliştirdiği 'KAAN' hakkında yayınladığı analizde Ankara'ya övgü dolu sözler kullandı.
28.02.2024 Dünya
Çin medyası: KAAN küresel pazarda fırtınalar estirmeye hazır, F-35 müşterilerine göz koyuyor
Çin medyası: KAAN küresel pazarda fırtınalar estirmeye hazır, F-35 müşterilerine göz koyuyor "Yeni nesil savaş uçağı KAAN, ilk başarılı uçuşunu yaparak ABD'ye yerli bir küçümseme sunuyor" diyen Asia Times, Türk jetinin muhtemel müşterilerini sıraladı.
23.02.2024 Dünya
Pilotun oğlu uçakta kokpite girdi! Ölüm getiren saniyelik ihmal
Pilotun oğlu uçakta kokpite girdi! Ölüm getiren saniyelik ihmal Henüz 3 aydır hizmet veren uçakta yolcuların da mürettebatın da keyfi yerindeydi, ta ki kokpitteki iki pilot kendi aralarında sohbete dalana kadar. 75 kişiye mezar olan uçağı felakete sürükleyen sebep ise ne hava koşulları ne de teknik arıza oldu. Her şeyin sorumlusu yardımcı pilotun 16 yaşındaki oğluydu.
23.02.2024 Yaşam
KAAN'dan tüyleri diken diken eden yeni görüntü: On numara devrim yaptınız!
KAAN'dan tüyleri diken diken eden yeni görüntü: On numara devrim yaptınız! Milli Muharip Uçak KAAN'ın uçuşuna ilişkin yeni ve uzun görüntüler paylaşıldı. Görüntülerde KAAN'ın kalkış anı, kokpit, uçağın iniş anı ve projede yer alan ekibin görüntülerine yer verildi.
22.02.2024 Haberler
KAAN'dan tüyleri diken diken eden yeni görüntü: On numara devrim yaptınız!
KAAN'dan tüyleri diken diken eden yeni görüntü: On numara devrim yaptınız! Milli Muharip Uçak KAAN'ın uçuşuna ilişkin yeni ve uzun görüntüler paylaşıldı. Görüntülerde KAAN'ın kalkış anı, kokpit, uçağın iniş anı ve projede yer alan ekibin görüntülerine yer verildi.
22.02.2024 Gündem
Uçakta panik yaratan gizli oda! Pilot tek tek itiraf etti: 'Hepimiz uyuyoruz'
Uçakta panik yaratan gizli oda! Pilot tek tek itiraf etti: 'Hepimiz uyuyoruz' Güzel bir uyku çekmek hepimizin uzun yolculuklarda neredeyse vazgeçemedikleri arasındadır. Peki söz konusu uzun mesafeli uçuşlar olduğunda pilotların ve kabin görevlilerinin ne yaptığını hiç merak ettiniz mi? Her şeyi tek tek itiraf eden genç pilot, uçakta kimsenin bilmediği gizli odayı anlattı.
13.02.2024 Yaşam
Hava Gücü'ne Viper destek! Türkiye'ye F-16 satışında engel kalmadı
Hava Gücü'ne Viper destek! Türkiye'ye F-16 satışında engel kalmadı Türkiye’nin ABD’den 40 F-16 Blok 70 savaş uçağı, 79 modernizasyon kiti, 1353 hava-hava füzesi ve çok sayıda mühimmatın alımı için gereken Kongre onayı süreci tamamlandı. Alımların yanı sıra Türkiye’nin F-16 filosunun önemli bölümü gelecek 5-6 yıl içinde Blok 70 olarak ifade edilen Viper seviyesine çıkartılacak.
12.02.2024 Gündem
Yeni nesil hava gücü
Yeni nesil hava gücü ABD Kongresi’nden satış izni çıkması durumunda Türkiye, önümüzdeki dönemde “4 artı nesil” olarak ifade edilen Viper seviyesinde 119 adet “F-16 Blok 70” savaş uçağına sahip olacak. F-16 Blok 70, sahip olduğu APG-83 AESA Radar, elektronik harp paketi ve yeni kokpit sistemi gibi kabiliyetleriyle “F-16 Blok 50” savaş uçaklarının önüne geçiyor.
26.01.2024 Dünya
Türkiye'nin satın almaya yaklaştığı F-16'lar: 50 yaşına giren savaş uçağı neden hala bu kadar ilgi görüyor?
Türkiye'nin satın almaya yaklaştığı F-16'lar: 50 yaşına giren savaş uçağı neden hala bu kadar ilgi görüyor? F-16 savaş uçağı ilk uçuşunu 1974 yılında gerçekleştirdi. Üstünden 50 yıl geçti ama Amerikan yapımı uçak hala ilk günkü kadar önemli.
25.01.2024 Dünya
New York-İstanbul arası dört saatin altına düşüyor! NASA 'son of Concorde'u tanıttı
New York-İstanbul arası dört saatin altına düşüyor! NASA 'son of Concorde'u tanıttı Havacılık yetkilileri, ses hızından daha hızlı uçabilen ve New York'tan İstanbul arasını dört saatten kısa süreye indiren yeni, sessiz süpersonik uçağı tanıttı.
16.01.2024 Haberler
New York-İstanbul arası dört saatin altına düşüyor! NASA 'son of Concorde'u tanıttı
New York-İstanbul arası dört saatin altına düşüyor! NASA 'son of Concorde'u tanıttı  Havacılık yetkilileri, ses hızından daha hızlı uçabilen ve New York'tan İstanbul arasını dört saatten kısa süreye indiren yeni, sessiz süpersonik uçağı tanıttı. 
16.01.2024 Dünya
Boeing 737 Max 9'un kopan kapısı, bir evin bahçesinde bulundu!
Boeing 737 Max 9'un kopan kapısı, bir evin bahçesinde bulundu! Yaklaşık 5 bin metre irtifada kopan acil çıkış kapısı, yüzlerce uçuşun iptaline ve hava ulaşımında felce yol açtı. Alaska Havayolları'ndaki Boeing 737 Max 9'ların birkaç gün önce basın uyarısı verdiği ortaya çıktı, yanı sıra gevşek cıvatalar bulundu.
9.01.2024 Dünya
Gökyüzünde kan donduran plan! İşten atılınca katliam yaptı
Gökyüzünde kan donduran plan! İşten atılınca katliam yaptı Herkes için sıradan başlayan bir gündü. Biletlerini gişeden aldılar, bavullarını teslim ettiler ve kontrol noktasından geçerek uçaklarına bindiler. Tüm bu olağan akış içinde ise gözden kaçan bir detay, korkunç bir intikam planı vardı. İşte dünya havacılık tarihinde bile değişikliğe yol açan kan donduran olayın perde arkası.
4.01.2024 Yaşam
Gürcistan uçağı 12 yıl sonra Erzurum'daki aprondan çıkarıldı
Gürcistan uçağı 12 yıl sonra Erzurum'daki aprondan çıkarıldı Van depremi sonrası yardım getiren ve iniş yaptığı Erzurum Havalimanı'nda kaza kırıma uğrayan Gürcistan uçağı, 12 yıl sonra Devlet Hava Meydanları İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nce ihaleyle satıldı.
3.01.2024 Galeri
Pazar mesaisi davasını THY kazandı
Pazar mesaisi davasını THY kazandı Hava- İŞ Sendikası'nın toplu iş sözleşmesinin bir maddesinin yanlış yorumlandığı iddiasıyla Türk Hava Yolları'na (THY) karşı açtığı dava sonuçlandı. Dava sonuncunda pazar mesaisi kavramı yerini hafta tatili mesaisi ifadesine bıraktı.
20.12.2023 Ekonomi
AnadoluJet AJET olarak hedefi yükseltti
AnadoluJet AJET olarak hedefi yükseltti Anadolu’nun hava ulaşımı ihtiyacını avantajlı seçeneklerle karşılamak amacıyla 2008 yılında kurulan Türk Hava Yolları’nın markası AnadoluJet, 2024 yılı mart sonu itibarıyla Türk Hava Yolları’nın yüzde 100 iştiraki olarak ‘AJet Hava Taşımacılığı Anonim Şirketi’ adı altında çalışmalarına devam edecek.
25.11.2023 Ekonomi
Ege Denizi'nde sıcak anlar! Yunan askerleri Türk balıkçılara demir çubukla saldırdı
Ege Denizi'nde sıcak anlar! Yunan askerleri Türk balıkçılara demir çubukla saldırdı 2 Türk balıkçı teknesi, Yunan Sahil Güvenlik ekibinin demir çubuklu tacizine maruz kaldı. Kuşadası açıklarında yaşanan sıcak anlarda Yunan botu Türk karasularına da girdi. Bu esnada Türk Sahil Güvenlik ekipleri Yunan botunu bölgeden çıkardı.
30.10.2023 Gündem
Bir gün sürecek, kuvvetli olacak! Prof. Dr. Orhan Şen'den 'yağış' uyarısı
Bir gün sürecek, kuvvetli olacak! Prof. Dr. Orhan Şen'den 'yağış' uyarısı CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, bir gün sürecek olan kuvvetli yağışlarla ilgili açıklama yaptı. İl il, bölge bölge uyarılarda bulunan Şen, sıcaklıkların yeniden artacağını belirtti. Meteoroloji Genel Müdürlüğü de 5 günlük hava tahminlerinin yer aldığı haritayı paylaştı.
30.10.2023 Gündem
Pençe-Kilit bölgesinde tespit edilen teröristlere operasyon
Pençe-Kilit bölgesinde tespit edilen teröristlere operasyon Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde tespit edilen teröristlere yönelik hava harekatı düzenlendi. MSB'den konuyla ilgili açıklama yapıldı.
30.10.2023 Gündem
Vatandaşlar Ata'sına koştu! Anıtkabir'de ziyaretçi rekoru kırıldı
Vatandaşlar Ata'sına koştu! Anıtkabir'de ziyaretçi rekoru kırıldı Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı dolayısıyla dün vatandaşlar Anıtkabir'e akın etti. MSB, Anıtkabir'de ziyaretçi rekorunun kırıldığını paylaştı.
30.10.2023 Gündem
İstanbul Boğazı'nda dikkat çeken anons! Kokpit görüntüleri paylaşıldı
İstanbul Boğazı'nda dikkat çeken anons! Kokpit görüntüleri paylaşıldı Türk Hava Kuvvetleri'nin akrobasi timi Türk Yıldızları ve SOLOTÜRK'ün İstanbul Boğazı semalarındaki gösteri uçuşları nefes keserken, kokpit görüntüleri de paylaşıldı. Törende yapılan anons ise dikkat çekti.
30.10.2023 Gündem
Sefa Doğanay: Söyleyince olmuyor, nazar değiyor!
Sefa Doğanay: Söyleyince olmuyor, nazar değiyor! Komedyen Sefa Doğanay, Watergarden İstanbul'da objektiflere takıldı. 'Kokpit' adlı stand-up gösterisi için Duru Tiyatro'ya provaya gelen Doğanay, oyun öncesi gazetecilerin fotoğraf isteğini kırmayarak sohbet etmeyi ihmal etmedi.
6.10.2023 Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Kokpit ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.