Kolezyum

Kolezyum

Son dakika Kolezyum haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kolezyum gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kolezyum haber sayfamızda...

Kolezyum

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 116 kolezyum haberi bulunmuştur.
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.11.2021Oyun
Kolezyum Nedir, Neden Önemlidir? Kolezyum Ne İçin Kullanılır?
Kolezyum Nedir, Neden Önemlidir? Kolezyum Ne İçin Kullanılır?Kolezyum, Roma‘da bulunan en önemli tarihi geçmişe sahip yapılar arasında yer alır. Kolezyum, Roma‘daki en önemli turistik ve tarihi yapıların başına gelir. Kolezyum, 2 bin yaşındadır ve bu yapı dünyanın en çok turist çeken yapıları arasında yer alır. Kolezyum nedir, neden önemlidir sizler için derledik.
8.11.2021Eğitim
G-20 Liderler Zirvesi'nde Türkiye-Fransa arasında 'First Lady' diplomasisi
G-20 Liderler Zirvesi'nde Türkiye-Fransa arasında 'First Lady' diplomasisiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın G-20 Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere 30-31 Ekim'de İtalya'nın Roma kentine gerçekleştirdiği resmi ziyarete eşlik eden eşi Emine Erdoğan'ın, zirvenin resmi eş programında, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un eşi Brigitte Macron'la yakın ilişkisi dikkati çekti.
1.11.2021Gündem
Emine Erdoğan lider eşleriyle bir araya geldi
Emine Erdoğan lider eşleriyle bir araya geldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Roma’da lider eşleriyle bir araya geldi.
31.10.2021Siyaset
Emine Erdoğan, Roma'da lider eşleriyle bir araya geldi
Emine Erdoğan, Roma'da lider eşleriyle bir araya geldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, G-20 Liderler Zirvesi'nin yapıldığı Roma'da lider eşleriyle bir araya geldi.
30.10.2021Gündem
Emine Erdoğan, G-20 Liderler Zirvesi'nin yapıldığı Roma'da lider eşleriyle bir araya geldi
Emine Erdoğan, G-20 Liderler Zirvesi'nin yapıldığı Roma'da lider eşleriyle bir araya geldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, G-20 Liderler Zirvesi'nin yapıldığı Roma'da lider eşleriyle bir araya geldi.
30.10.2021Gündem
Son dakika! Merkel, Türkiye'ye geliyor
Son dakika! Merkel, Türkiye'ye geliyorSiyasete veda etmeye hazırlanan Almanya Başbakanı Angela Merkel, 16 Ekim Cumartesi günü Türkiye’yi ziyaret edecek.
8.10.2021Gündem
Bergama’da 1800 yıllık loca
Bergama’da 1800 yıllık locaBergama Antik Kenti’ndeki 1800 yıllık amfi tiyatroda, gladyatör ya da vahşi hayvan dövüşleri gibi gösterileri izleyen seçkinler için isme tahsisli özel localar bulundu.
22.09.2021Ege
'Türkiye'nin kolezyumu'nda seçkinlere özel 1800 yıllık localar  bulundu
'Türkiye'nin kolezyumu'nda seçkinlere özel 1800 yıllık localar bulunduRoma'nın simgesi tarihi yapı Kolezyum'un benzeri olarak arkeoloji dünyasının dikkatini çeken Bergama Amfi Tiyatrosu'nda yürütülen "TransPergMikro" projesi kapsamındaki çalışmalarda tarihe ışık tutan yeni buluntular elde edildi. Alman Arkeoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Felix Pirson: "Burada Kolezyum'un bir benzerini yapmak istediler ve buraya halkın her kesimi geldi. Toplum içinde farklılıklar da vardı. Çok zengin, çok önemli ailelerin özel bölümleri olurdu. Bu bölümleri, koltukları isimleriyle buluyorlardı" dedi.
22.09.2021Tatil
Turistlerin gözde mekanında 2000 yıl sonra bir ilk
Turistlerin gözde mekanında 2000 yıl sonra bir ilk55 bin seyirci kapasitesine sahip, Roma’nın en çok ziyaret edilen yapıları arasında yer alan Kolezyum, ülkeye gelen her turistin ziyaret ettiği önemli bir arkeolojik alan. Günümüze gelene kadar depremler ve hırsızlık olaylarıyla oldukça yıpranan yapı, her ne olursa olsa Roma’nın en önemli ikonik yapısı olmaya devam ediyor.
4.07.2021Tatil
Roma'nın en ünlü yapısı Kolezyum'a ahşap zemin
Roma'nın en ünlü yapısı Kolezyum'a ahşap zeminİtalya hükümeti başkent Roma'nın en ünlü tarihi yapılarından Kolezyum'a ahşap bir zemin yapma planını onayladı.
3.05.2021Tatil
İtalya hükümeti onay verdi! 2023'te tamamlanacak...
İtalya hükümeti onay verdi! 2023'te tamamlanacak...İtalya hükümeti başkent Roma'nın en ünlü tarihi yapılarından Kolezyum'a ahşap bir zemin yapma planını onayladı.
3.05.2021Dünya
Vatikan'da Paskalya Yortusu öncesinde "Haç Yolu" ayini yapıldı
Vatikan'da Paskalya Yortusu öncesinde "Haç Yolu" ayini yapıldıKatoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, Hristiyan aleminin kutladığı Paskalya Yortusu öncesi "Kutsal Cuma" olarak anılan günde yapılan "Haç Yolu" ayinini yönetti.
2.04.2021Dünya
Roma Gezilecek Yerler (2021) - Roma Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Roma Gezilecek Yerler (2021) - Roma Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiAntik dönemden günümüze ulaşmış pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Roma, dünyanın en çok ziyaret edilen merkezlerinden biridir. Özellikle Avrupa'nın en zengin mimari kültürel ve tarihi sahip şehirleri arasında yer almaktadır. İşte Roma Gezilecek Yerler (2020) - Roma mutlaka gezilmesi gereken yerlerin listesi hakkında merak edilenler.İtalya'nın en önemli şehirlerinden biri olarak Roma her sene dünya çapından yoğun turist akınına uğramaktadır. Özellikle Kolezyum, navona Meydanı, Vatikan, pantheon ve trevi (aşk) çeşmesi gibi pek çok özel yer dünyada oldukça fazla bilinmektedir. Hatta Roma kentinin dünya çapında yıl içerisinde en çok ziyaret edilen şehirler arasında yer aldığını dile getirmek mümkün. Siz de bu medeniyetler şehri olan Roma'yı ziyaret etmek için listeye bakabilir ve buna göre farklı yerleri gezebilirsiniz.
Nazilli’nin Kolezyumu
Nazilli’nin KolezyumuNazilli’de Adnan Menderes Üniversitesi ve Kültür Turizm İl Müdürlüğü işbirliğiyle, Mastaura Antik Kenti içinde Kolezyum’un bir benzeri bulundu
14.02.2021Ege
Türkiye'de benzeri yok! Aydın'da bulundu, Roma'daki Kolezyum'a benziyor
Türkiye'de benzeri yok! Aydın'da bulundu, Roma'daki Kolezyum'a benziyorAydın'ın Nazilli ilçesinde Mastaura Antik Kenti içinde 4 ay önce başlatılan çalışmalarla, Roma'daki Kolezyum'un (amfitiyatro) benzeri bulundu. Gelen son dakika haberine göre; temizlenerek gün yüzüne çıkarılan Kolezyum'un tam yuvarlak olması nedeniyle Türkiye'de benzersiz olduğu bildirildi.
12.02.2021Gündem
Türkiye'de benzeri yok! Aydın'da bulundu, Roma'daki Kolezyum'a benziyor
Türkiye'de benzeri yok! Aydın'da bulundu, Roma'daki Kolezyum'a benziyorAydın'ın Nazilli ilçesinde Mastaura Antik Kenti içinde 4 ay önce başlatılan çalışmalarla, Roma'daki Kolezyum'un (amfitiyatro) benzeri bulundu. Gelen son dakika haberine göre; temizlenerek gün yüzüne çıkarılan Kolezyum'un tam yuvarlak olması nedeniyle Türkiye'de benzersiz olduğu bildirildi.
12.02.2021Gündem
Kolezyum’da piyano sesleri
Kolezyum’da piyano sesleriKovid-19 salgınından en çok etkilenen ülkelerden biri olan İtalya’da uzun süreli kısıtlamaların ve karantina süreçlerinin ardından müzeler yeniden ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.
İtalya'da 16 bölgede Kovid-19 risk seviyesi orta riskli "sarı kategoriye" çekildi
İtalya'da 16 bölgede Kovid-19 risk seviyesi orta riskli "sarı kategoriye" çekildiİtalya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında yayılma eğilimindeki düşüş sebebiyle 21 idari bölgenin 16'sı orta riskli "sarı kategoriye" alındı.
1.02.2021Dünya
Ara tatil dönemi doğayla buluşun
Ara tatil dönemi doğayla buluşunUzaktan eğitim ve koronavirüs nedeniyle uzun zamandır evlere kapanan öğrenciler ve aileler, ara tatilde kısa bir mola verecek. Özel etkinlikler ve müzeler, eğitici ve eğlenceli tatil için ilk seçenek. Pandemi gölgesinde uzun seyahatler yapamayabilirsiniz ama gerekli önlemleri alarak yakın şehirleri keşfedebilir, doğada sonbaharın tadını çıkarabilirsiniz
15.11.2020Gündem
İki bin yıllık tarihi İpek Yolu, pazar yeri ve otopark oldu
İki bin yıllık tarihi İpek Yolu, pazar yeri ve otopark olduİzmir Konak ilçesindeki Antik Roma'dan kalma yaklaşık 2 bin yıllık İpek Yolu'nun üzerine her hafta pazar kuruluyor. Bunun yanında kalıntıların üzerine park edilen araçlar sebebiyle yolun birçok noktasında, çökmeler meydana geldiği görüldü. Bölgenin bir an önce koruma altına alınması gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Engin Berber, "Ülke olarak bir hazinenin üzerinde oturuyoruz ama bu hazineyi gelecek kuşaklara aktarmakta sıkıntı yaşıyoruz" dedi.
13.10.2020Gündem
İtalya Hakkında Bilgiler; İtalya Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
İtalya Hakkında Bilgiler; İtalya Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkıİtalya, dünya üzerinde adı bilinen ve tanınan bir ülkedir. Özellikle dünya kupasını almaları ve Seri A futbol ligleri sayesinde futbolseverlerin yakından takip ettiği bir ülkedir. Roma İmparatorluğuna ev sahipliği yapmış İtalya’nın çok zengin bir tarihi geçmişi vardır. İtalya hakkında detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.
13.09.2020Dünya
Roma Kolezyumu'nun benzeri Nazilli’de ortaya çıktı
Roma Kolezyumu'nun benzeri Nazilli’de ortaya çıktıRoma mimarisinin dünya üzerindeki en iyi örneği kabul edilen Kolezyum’un bir benzeri Aydın’ın Nazilli ilçesindeki 2 bin 700 yıllık Mastaura antik kentinde ortaya çıktı.
18.08.2020Tatil
Kolezyum bayram için renklendirildi
Kolezyum bayram için renklendirildiİtalya’nın başkenti Roma’nın simgesi tarihi yapı Kolezyum, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle uygulanan karantina döneminin ardından bugün yeniden kapılarını ziyaretçilerine açtı. Tarihi Kolezyum akşam saatlerinde de Cumhuriyet Bayramı nedeniyle İtalyan bayrağının renkleriyle aydınlatıldı.
2.06.2020Tatil
Karantinada Paskalya...
Karantinada Paskalya...Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tüm dünyayı etkisi altına alırken, Hristiyan dünyası Paskalya kutlamalarını karantina şartları altında gerçekleştiriyor.
12.04.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Kolezyum ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.