Kömür

Kömür

Son dakika kömür haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kömür gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kömür haber sayfamızda...

Kömür

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.350 komur haberi bulunmuştur.
İstanbul Boğazı'nın ortasında moloz yığını: Galatasaray Adası
İstanbul Boğazı'nın ortasında moloz yığını: Galatasaray AdasıKuruçeşme'de 2017 yılında üzerindeki kaçak yapıların yıkılmasıyla başlayan süreçte adeta harabeye dönen Galatasaray Adası sessiz bekleyişini sürdürüyor. Bir zamanlar eğlenceli partilerin verildiği Galatasaray Adası, suyunun rengi yeşile dönen havuzu, üzerindeki yarı yıkık binalarla İstanbul Boğazı'nda görüntü kirliliği yapmaya devam ediyor.
27.09.2021Gündem
KOSGEB desteğiyle kocasının patronu oldu
KOSGEB desteğiyle kocasının patronu olduŞIRNAK'ta yaşayan Hayal Erkan'ın (40) eşi Abdi Erkan (40), kömür ocağında çalışırken geçirdiği kaza sonrası çalışamaz duruma geldi. 5 çocuklu ailenin bütün yükü üzerine kalan Hayal Erkan, ilkel yöntemlerle menengiç kahvesi yapıp, satarak geçimlerini sağlamaya başladı. KOSGEB'in hibe desteğiyle 3 makine alan Erkan, eşiyle beraber Türkiye'nin birçok kentine ve Irak'a menengiç kahvesi göndermeye başladı.
27.09.2021Haberler
En fazla üretim ve teslimat linyitte gerçekleşti
En fazla üretim ve teslimat linyitte gerçekleştiKatı yakıtlarda temmuzda en fazla üretim ve teslimat linyit kömüründe yapıldı.
27.09.2021Ekonomi
Kolombiya'daki halk temiz su bulmakta zorlandıklarını söyledi
Kolombiya'daki halk temiz su bulmakta zorlandıklarını söylediRancheria Nehri'ndeki kirlilik kömür madeninin genişletilmesinin ardından arttı.
27.09.2021Dünya
KOSGEB desteğiyle kocasının patronu oldu
KOSGEB desteğiyle kocasının patronu olduŞırnak'ta yaşayan Hayal Erkan'ın (40) eşi Abdi Erkan (40), kömür ocağında çalışırken geçirdiği kaza sonrası çalışamaz duruma geldi. 5 çocuklu ailenin bütün yükü üzerine kalan Hayal Erkan, ilkel yöntemlerle menengiç kahvesi yapıp, satarak geçimlerini sağlamaya başladı. KOSGEB'in hibe desteğiyle 3 makine alan Erkan, eşiyle beraber Türkiye'nin birçok kentine ve Irak'a menengiç kahvesi göndermeye başladı.
27.09.2021Ekonomi
Cepheye silah taşıyan tren bir asır sonra raylarda! Bir ay ücretsiz olacak
Cepheye silah taşıyan tren bir asır sonra raylarda! Bir ay ücretsiz olacakBirinci Dünya Savaşı döneminde İstanbul'a kömür taşıması için kurulan, Kurtuluş Savaşı'nda Anadolu’ya silah taşınmasında görev alan Kağıthane Treni, 'Tarihi Eserlerin İhyası' projesi kapsamında 100 yıl aradan sonra yeniden sefere başladı. Kağıthane Treni, Mecidiyeköy- Kağıthane- Mahmutbey ve Gayrettepe- Kağıthane- Havalimanı metro hatlarına entegre olarak hizmet verecek, 3 kilometrelik güzergah üzerinde 4 durakla çalışacak.
25.09.2021Gündem
Dikkat! Rengi, kanamanın aşamasını gösteriyor
Dikkat! Rengi, kanamanın aşamasını gösteriyorKanlı kusma olarak bilinen hematemez, birçok soruna bağlı olarak ortaya çıkıyor. Sindirim sistemindeki herhangi bir bölgede başlayan kanamaya endoskopi ve ilaçlarla müdahale edilemediğinde çok kısa sürede hayati tehlike söz konusu olabiliyor. Bunun için kanlı kusmanın neden kaynaklandığının belirlenmesi hayati önem taşıyor. Doç. Dr. Mustafa Kaplan, kanlı kusma ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.
24.09.2021Genel Sağlık
Çevrecilerin Paris sevinci
Çevrecilerin Paris sevinciSivil toplum kuruluşu temsilcileri, anlaşma uyarınca sera gazı emisyonlarının sınırlandırılması için kömürlü termik santral yatırımlarından vazgeçilmesi gerektiğine dikkat çekti.
24.09.2021Gündem
Yeni limitlere göre daha kirli soluyacağız
Yeni limitlere göre daha kirli soluyacağızHava kirliliği limit değerlerini güncelleyen DSÖ rehberine göre İstanbul’da yıllık hava kirliliği ortalaması, limit değeri yaklaşık 3.4 kat; Ankara’da ise 3.8 kat aşıyor.
24.09.2021Gündem
Kanunsuz Topraklar ne zaman başlıyor? Kanunsuz Topraklar dizisi oyuncuları kim, nerede çekiliyor?
Kanunsuz Topraklar ne zaman başlıyor? Kanunsuz Topraklar dizisi oyuncuları kim, nerede çekiliyor? Başrollerini Uğur Güneş, Esra Bilgiç ve Necip Memili'nin paylaştığı Kanunsuz Topraklar dizisi, ekran macerasına başlamak için gün sayıyor. Dizide madende çalışan Davut'un, maden çökmesi sonrası yaşadıkları ve beklenmedik aşkı anlatılıyor. Peki, Kanunsuz Topraklar hangi kanalda, hangi gün?
23.09.2021Cadde
Johnson: Kritik dönüm noktasına yaklaşıldı
Johnson: Kritik dönüm noktasına yaklaşıldıİngiltere Başbakanı Boris Johnson, iklim değişikliği konusunda "insanlığın büyüme zamanının" geldiğini ve "kritik bir dönüm noktasına yaklaşıldığını" belirtti.
23.09.2021Dünya
Merkel’in koltuğuna aday üç isim vaatlerini sıraladı
Merkel’in koltuğuna aday üç isim vaatlerini sıraladıAlmanya'da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimlerde yeniden aday olmayan Başbakan Angela Merkel’in koltuğu için yarışacak 3 aday, vaatlerini kamuoyuyla paylaştı.
23.09.2021Dünya
AK Parti Grup Başkanı Bostancı'dan Paris İklim Anlaşması açıklaması
AK Parti Grup Başkanı Bostancı'dan Paris İklim Anlaşması açıklaması AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, "Paris İklim Değişikliği Anlaşması'nı imzaladık. Muhalefet partilerine de götüreceğiz. En hızlı şekilde geçirmeyi planlıyoruz. Meclis'in en önemli başlangıç işlerinden biri olacak" dedi.
22.09.2021Siyaset
Türkiye iklim kriziyle mücadelede yeni bir döneme girecek
Türkiye iklim kriziyle mücadelede yeni bir döneme girecekBirleşmiş Milletler (BM) 76. Genel Kurulu'nda Paris Anlaşması'nı onaylama planını duyuran Türkiye, iklim kriziyle mücadelede yeni bir sayfa açıyor.
22.09.2021Ekonomi
Çin'den önemli karar: Kömür santralleri inşa etmeyecek!
Çin'den önemli karar: Kömür santralleri inşa etmeyecek! Çin Devlet Başkanı Şi Jinping, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'ndaki konuşmasında, ülke dışındaki kömür santrallerine verdikleri finansman desteğini keseceklerini bildirdi.
22.09.2021Dünya
Çin kömür yakıtlı projeleri desteklemeyecek
Çin kömür yakıtlı projeleri desteklemeyecekÇin, küresel emisyonla mücadele çerçevesinde başka ülkelerde kömür yakıtlı yeni projeler yürütmeyeceğini açıkladı.
22.09.2021Uzmanpara
İstanbul’un soluk borusu betonla tıkandı
İstanbul’un soluk borusu betonla tıkandıKuzey Ormanları Araştırma Derneği, yıllardır hoyrat uygulamalar nedeniyle tahribata uğrayan Kuzey Ormanları’na ilişkin “Kuzey Ormanları Tehdit Tahrip Raporu”nu yayınladı.
22.09.2021Gündem
Altı da, üstü de cevhermiş!
Altı da, üstü de cevhermiş!Marmara Havzası’na yönelik hazırlanan rapora göre megakentteki 2 bin 500 bitki türünden 270’i tehlikede. 32 bini aşkın taşınmaz kültür varlığı bulunuyor. En büyük 100 sanayi kuruluşunun 42’si, en büyük 500 kuruluşun 250’si İstanbul’da.
21.09.2021Gündem
İhtiyaç sahiplerine 500 ton kömür dağıtılacak
İhtiyaç sahiplerine 500 ton kömür dağıtılacakKuşadası Belediyesi, kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte ihtiyaç sahibi ailelere yakacak yardımında bulunmak için kolları sıvadı.
20.09.2021Ege
Bakan Dönmez, Rusya Enerji Bakanı ve Gazprom Başkanı ile görüştü
Bakan Dönmez, Rusya Enerji Bakanı ve Gazprom Başkanı ile görüştüEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Rusya Enerji Bakanı Nikolay Şulginov ve Gazprom Başkanı Aleksey Miller ile görüşerek, iki ülke arasındaki enerji projelerini değerlendirdi.
20.09.2021Ekonomi
Kamyonları parçalayan operatör: Olayda mağdur kimse yok
Kamyonları parçalayan operatör: Olayda mağdur kimse yokŞırnak'taki kömür ocağında 5 kamyonun kabin kısmını kepçeyle ezen iş makinesi operatörü Hakan Mağrur, yaptığı açıklamada madencilik şirketinin ortağı da olduğunu belirterek, "Firma ortaklarıyla yaşadığım sözlü tartışma sonucu firma içerisinde kendi şahsıma ait olan 5 araca zarar verdim. Olayda mağdur olan hiç kimse yoktur" dedi.
20.09.2021Gündem
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Alt yapıya ilişkin eksiklerimizi tamamladığımız için bundan sonra tüm imkanlarımızı eğitim öğretimin her kademesinde ve elbette üniversitelerde kalitenin yükseltilmesine teksif edeceğiz." dedi. Erdoğan, hemşirelik bölümünde okuyan bir gencin, "Sosyal Medya Yasası şu an gündemde. Bu yasa için kimler endişelenmeli, biz gençler olarak endişelenmeli miyiz?" sorusuna, "Hiç endişelenmeyin, çok rahat olun. Çünkü bizim sosyal medyayla ilgili attığımız adım, özellikle gençliğimizi çok daha huzurlu, rahat hale getirmek ve bundan sonraki süreçte kendisini tamamıyla derslerine vermesini sağlamak ve artık yarınlarda başhemşire olarak sizi görmek." cevabını verdi.
18.09.2021Siyaset
‘Daireler ucuzlasın çimento bedava’
‘Daireler ucuzlasın çimento bedava’Müteahhitlerin fahiş fiyatlı ürün satmakla suçladığı çimento üreticileri, “Dünyadaki en ucuz çimento Türkiye’de. Müteahhitler daire fiyatlarını yüzde 50 düşürürse çimentoyu bedava veririz” iddiasında bulundu.
16.09.2021Ekonomi
Şırnak’ta ücretini alamayan işçi iş makinesiyle kamyonların kabin kısmını ezdi
Şırnak’ta ücretini alamayan işçi iş makinesiyle kamyonların kabin kısmını ezdiŞırnak’ta kömür ocağında çalışan işçi, ücretini alamayınca kepçeyle iş yerindeki beş kamyonun kabin kısmına zarar verdi.
14.09.2021Haberler
Şırnak’ta ücretini alamayan işçi iş makinesiyle kamyonları ezdi
Şırnak’ta ücretini alamayan işçi iş makinesiyle kamyonları ezdiŞırnak’ta kömür ocağında çalışan işçi, ücretini alamayınca kepçeyle iş yerindeki beş kamyonun kabin kısmına zarar verdi.
14.09.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

KOSGEBdestekkömürparisçin

Kömür ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.