Kongre Baskını

Kongre Baskını

Son dakika kongre baskını haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kongre baskını gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kongre baskını haber sayfamızda...

Kongre Baskını

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 187 kongre baskini haberi bulunmuştur.
Trump'a 6 Ocak Kongre baskını dolayısıyla yeni dava
Trump'a 6 Ocak Kongre baskını dolayısıyla yeni davaDemokrat Temsilciler Meclisi üyesi Eric Swalwell, 6 Ocak'taki Kongre baskını nedeniyle "halkı isyana teşvik ettiği" suçlamasıyla eski ABD Başkanı Donald Trump'a karşı dava açtı.
5.03.2021Dünya
Son dakika... Şok iddia! Kongre Baskınında Pentagon ulusal muhafızı bekletti
Son dakika... Şok iddia! Kongre Baskınında Pentagon ulusal muhafızı beklettiWashington Ulusal Muhafızlar Komutanı Tümgeneral William Walker, ABD'de 6 Ocak Kongre Baskını esnasında Savunma Bakanlığının (Pentagon), ulusal muhafız yardımı göndermeyi saatlerce ertelediğini belirtti.
3.03.2021Dünya
FBI Direktörü Kongre baskınını anlatacak
FBI Direktörü Kongre baskınını anlatacakFederal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü Chris Wray, bugün ABD Senatosunda yürütülen 6 Ocak'taki Kongre baskınına ilişkin soruşturma kapsamında tanık sıfatıyla ifade verecek. Wray, senatodaki soruşturma kapsamında, ABD Senatosu Yargı Komitesinin huzuruna çıkacak.
2.03.2021Dünya
ABD Kongre baskınının görüşüldüğü oturumda yetkililer birbirini suçladı
ABD Kongre baskınının görüşüldüğü oturumda yetkililer birbirini suçladıABD'de 6 Ocak'ta yaşanan Kongre baskınına ilişkin Senatoda yapılan oturuma katılan yetkililer karşılıklı olarak birbirlerini suçlarken Federal Soruşturma Bürosunun (FBI) olaydan 3 gün önceki istihbarat raporunun ilgili güvenlik amirlerine ulaşmadığı belirtildi.
23.02.2021Dünya
Son Dakika Haberler: Dünya diken üstünde! Rusya ve Çin'e sert mesajlar: 'ABD geri döndü...'
Son Dakika Haberler: Dünya diken üstünde! Rusya ve Çin'e sert mesajlar: 'ABD geri döndü...'20 Ocak'ta seçildiğinde, eski başkan Donald Trump'ın politikalarını ters yüz ederek yeni bir sayfa açan Başkan Joe Biden'ın Rusya ve Çinle ilgili vereceği mesajlar ortaya çıktı. Çin'in çok büyük bir tehdit olduğunu düşünen ABD yönetimi ve Biden, Rusya ile ilgili de pozisyonunu yavaş yavaş belli ediyor. "O devir artık kapandı" diyen Biden, ABD'nin tutumunun sertleşeceğinin sinyallerini verdi. NATO ve AB'den de ABD'ye Rusya ve Çin'e karşı destek açıklamaları geldi...
20.02.2021Dünya
ABD'li avukattan Türkiye mektubu yazan senatörlere tokat gibi yanıt
ABD'li avukattan Türkiye mektubu yazan senatörlere tokat gibi yanıtFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) dünya genelinde ve özellikle ABD'deki faaliyetlerini araştıran avukat Robert Amsterdam, Türkiye'yi eleştiren bir mektup kaleme alan Amerikalı senatörlere, "ABD hükümetinin en üst yasa yapıcı organının, Gülen organizasyonunun gerçek doğasını yanlış anlamayı sürdürmesi, iki müttefik arasındaki ilişki üzerinde gerginlik kaynağı olmaya devam ediyor." yanıtını verdi.
18.02.2021Dünya
Trump sessizliğini bozdu! 'Utanç verici'
Trump sessizliğini bozdu! 'Utanç verici'Eski ABD Başkanı Donald Trump, hayatını kaybeden muhafazakar radyocu Rush Limbaugh'u anmak için 20 Ocak'tan sonraki "medya sessizliğini" bozdu.
17.02.2021Dünya
ABD'li Demokrat vekil, Kongre baskını nedeniyle Trump'a ilk davayı açtı
ABD'li Demokrat vekil, Kongre baskını nedeniyle Trump'a ilk davayı açtıABD'de Demokrat Vekil Bennie Thompson'ın eski Başkan Donald Trump'a karşı açtığı "Kongre baskınında halkı isyana teşvik" davası, başkanlık görevi sona erdikten sonra Trump'a karşı açılan ilk hukuk davası oldu.
16.02.2021Dünya
ABD'de Demokratlar Kongre baskını için komisyon kuracak
ABD'de Demokratlar Kongre baskını için komisyon kuracakABD Temsilciler Meclisi Başkanı Demokrat Nancy Pelosi, 6 Ocak'taki Kongre baskınını araştırmak amacıyla 11 Eylül terör saldırılarından sonrakine benzer bir komisyon kuracaklarını açıkladı.
15.02.2021Dünya
Senatodaki azil yargılamasında aklanan Trump, mahkemelerde yargılanabilir
Senatodaki azil yargılamasında aklanan Trump, mahkemelerde yargılanabilir6 Ocak'taki Kongre baskını dolayısıyla Senatoda azil istemiyle yargılanan ve yapılan oylama sonucunda aklanan eski ABD Başkanı Donald Trump'a karşı mahkemelerde dava açılabileceği belirtiliyor.
15.02.2021Dünya
Son dakika... Öfke patlaması! Basın toplantısını bastı, ABD şokta...
Son dakika... Öfke patlaması! Basın toplantısını bastı, ABD şokta...Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın 6 Ocak'taki Kongre baskını dolayısıyla azil istemiyle yargılanıp aklanmasının ardından Demokratlar çılgına döndü. Meclis azil müdürünün oylama sonrası basın toplantısını basan Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi, Trump döneminin Senato Cumhuriyetçi lideri McConnell'ın konuşmasını dinlediği için geldiğini söyledi. Öfkeden titrediği fark edilen Pelosi, Cumhuriyetçiler hakkında çok ağır ifadeler kullandı.
14.02.2021Dünya
Son dakika! Trump'ı yakından ilgilendiren haber: Senato...
Son dakika! Trump'ı yakından ilgilendiren haber: Senato...Son dakika haberine göre, ABD'de 6 Ocak'taki Kongre baskını dolayısıyla Senato Genel Kurulunda azil istemiyle yargılanan eski Başkan Donald Trump, yapılan oylama sonucunda aklandı. Trump'tan haber sonrası ilk açıklama geldi.
14.02.2021Dünya
ABD'nin kritik tarihi: 6 Ocak! Sürpriz gelişme
ABD'nin kritik tarihi: 6 Ocak! Sürpriz gelişmeSon dakika haberine göre, ABD'de 6 Ocak'taki Kongre baskını dolayısıyla eski Başkan Donald Trump'ın Senatoda devam eden azil yargılamasına tanık çağırmaya karar veren Demokratlar, daha sonra bu kararlarından vazgeçti.
13.02.2021Dünya
Son dakika... Bugün belli oluyor! Artık saatler kaldı...
Son dakika... Bugün belli oluyor! Artık saatler kaldı...ABD'nin kaderini değiştirecek gün geldi çattı, 17 rakamı her şeyi değiştirebilir. Kongre baskını sırasında gizli servis tarafından dışarıya kaçırılan Mike Pence'in yanında 'nükleer futbol topu' çantasının olduğu ortaya çıktı.
13.02.2021Dünya
‘Yeniden yaşanır’
‘Yeniden yaşanır’Donald Trump’ın azledilmesini isteyen Demokratlar, azil duruşmasından ceza çıkmaması durumunda 6 Ocak’taki Kongre baskınının yeniden yaşanabileceğini ifade ettiler.
13.02.2021Dünya
Son dakika: Trump'ın Senato'daki azil yargılamasında sona yaklaşıldı
Son dakika: Trump'ın Senato'daki azil yargılamasında sona yaklaşıldıGelen son dakika haberine göre; 6 Ocak'taki Kongre baskını dolayısıyla Senatoda azil yargılaması süren eski ABD Başkanı Donald Trump'ın avukatları 3 saat 15 dakikada savunmalarını tamamlarken, Trump'ın suçlu olup olmadığına ilişkin nihai oylamanın bugün yapılabilme ihtimali oluştu.
13.02.2021Dünya
Son anda kurtulmuşlar!
Son anda kurtulmuşlar!ABD eski başkanı Donald Trump’ın azil davasında Demokratlar tarafından gerçekleştirilen videolu sunum büyük etki yarattı. İlk kez paylaşılan videolar, Pence’in ve bazı senatörlerin saldırganlardan kılpayı kurtulduğunu gösteriyor.
12.02.2021Dünya
Trump'ın azil yargılaması! Demokrat savcı vekiller sunumlarını tamamladı
Trump'ın azil yargılaması! Demokrat savcı vekiller sunumlarını tamamladı6 Ocak'taki Kongre baskını nedeniyle eski ABD Başkanı Donald Trump'ın yargılandığı Senatodaki azil duruşmalarında Trump'ı suçlayan Demokrat savcı vekiller sunumlarını bitirdi. Yerel saatle cuma öğleden itibaren Trump'ın avukatları savunmalarına başlayacak.
12.02.2021Dünya
Trump'ın azil yargılamasının 2. gününe yeni açıklanan videolar damga vurdu
Trump'ın azil yargılamasının 2. gününe yeni açıklanan videolar damga vurdu6 Ocak'taki Kongre baskını nedeniyle eski ABD Başkanı Donald Trump'ın Senatodaki azil yargılamasına devam edilirken, baskının ne şekilde gerçekleştiğine ilişkin ilk kez gün yüzüne çıkan videolar kamuoyunda gündem oldu.
11.02.2021Dünya
Trump'a 'Kongre baskınının baş sorumlusu' suçlaması!
Trump'a 'Kongre baskınının baş sorumlusu' suçlaması!ABD Senatosunda azil istemiyle yargılanan eski ABD Başkanı Donald Trump, Demokrat savcı vekillerce "6 Ocak'taki Kongre baskınının baş sorumlusu olmakla" suçlandı.
10.02.2021Dünya
Son dakika... Tarihi karar! Gözyaşlarına boğuldu...
Son dakika... Tarihi karar! Gözyaşlarına boğuldu...Tarihler 6 Ocak 2021'i gösterdiğinde tüm dünyayı şoke eden olay gerçekleşmiş ve dönemin ABD Başkanı Donald Trump'ın düzenlediği miting sonrası destekçileri Kongre binasını basmıştı. Görevi devretmesine 2 hafta kala yaşanan ve biri polis 5 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayın etkileri sürüyor. Demokratlar, olaydan hemen sonra Cumhuriyetçi başkanın azledilmesi için çalışmalara başladı. Senato'dan tarihi bir karar çıktı.
9.02.2021Dünya
Son dakika... Tarihi karar! Senato yolu sonuna kadar açtı...
Son dakika... Tarihi karar! Senato yolu sonuna kadar açtı...Tarihler 6 Ocak 2021'i gösterdiğinde tüm dünyayı şoke eden olay gerçekleşmiş ve dönemin ABD Başkanı Donald Trump'ın düzenlediği miting sonrası destekçileri Kongre binasını basmıştı. Görevi devretmesine 2 hafta kala yaşanan ve biri polis 5 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayın etkileri sürüyor. Demokratlar, olaydan hemen sonra Cumhuriyetçi başkanın azledilmesi için çalışmalara başladı. Senato azil suçlamasının Anayasa'ya uygun olduğuna hükmetti.
9.02.2021Dünya
Azil oturumu öncesi Trump'a şok
Azil oturumu öncesi Trump'a şokABD tarihine kara bir leke olarak geçen Kongre işgalinden suçlu bulunanlardan bazıları, eski başkan Trump'ı kısmen sorumlu tuttu.
9.02.2021Dünya
Trump'ın avukatları, azil yargılamasını "politik tiyatro" olarak nitelendirdi
Trump'ın avukatları, azil yargılamasını "politik tiyatro" olarak nitelendirdiEski ABD Başkanı Donald Trump'ın avukatları, Senatoya sundukları savunma dosyasında, azil yargılamasını "politik tiyatro" olarak nitelendirdi.
8.02.2021Dünya
Son dakika... Saatler kala yer yerinden oynadı! Azil yöneticileri konuştu...
Son dakika... Saatler kala yer yerinden oynadı! Azil yöneticileri konuştu...6 Ocak 2021'den sonra ABD için artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı pek çoklarının genel kabulü. Biri polis 5 kişinin öldüğü ve tüm dünyayı şoka sokan Kongre baskınının ardından, dönemin başkanı Donald Trump için hayat artık hiç de kolay olmayacak gibi görünüyor. Başkanlığı 20 Ocak'ta Demokrat Joe Biden'a devretmesine rağmen, Demokratlar baskından dolayı doğrudan sorumlu tuttuğu Trump'ın peşini bırakmaya hiç de niyetli değil. Trump'ın avukatları ise süreci "politik tiyatro" olarak niteleyerek suçlamaları reddetti.
8.02.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ABDdonald trumpkongre baskınıtrumpSon dakika

Kongre Baskını ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.