Kongre Baskını

Kongre Baskını

Son dakika kongre baskını haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kongre baskını gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kongre baskını haber sayfamızda...

Kongre Baskını

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 223 kongre baskını haberi bulunmuştur.
Kongre baskını: 'Qanon Şamanı'na 41 ay hapis cezası
Kongre baskını: 'Qanon Şamanı'na 41 ay hapis cezasıABD'de eski başkan Donald Trump destekçilerinin düzenlediği Kongre baskınında kürk şapkası, boynuzları ve boyalı yüzüyle baskının sembolü haline gelen Jacob Chansley'e 41 ay hapis cezası verildi.
18.11.2021Dünya
'Ölümü takıntı yapmak felç edebilir’ dedi, gizemini çözemeden öldü!
'Ölümü takıntı yapmak felç edebilir’ dedi, gizemini çözemeden öldü!Keder hakkında üretken bir şekilde yazdı, dünyayı sarsan terör saldırıları sonrasında geride kalan yaslı insanlara, sevdiklerini ve yakınlarını kaybedenlere danışmanlık yaptı. Çocuklara özel ilgi gösterdi, onlara ölümü anlattı. İşte "acı, sevgi için ödediğimiz bedeldir" diyen Earl Grollman'ın umut veren hikâyesi...
14.11.2021Dünya
Dünya merakla bekliyordu! Karar durduruldu
Dünya merakla bekliyordu! Karar durdurulduABD’de temyiz mahkemesi, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın olay gününe ait başkanlık kayıtlarının, 6 Ocak Kongre baskınını soruşturmakla görevli Temsilciler Meclisi özel komitesine verilmesi kararını askıya aldı.
12.11.2021Dünya
'QAnon Şamanı' hakkında 51 ay hapis istendi
'QAnon Şamanı' hakkında 51 ay hapis istendiABD'de 6 Ocak'taki Kongre binası baskınında kafasında boynuzlarla dikkatleri üzerine çeken ve "QAnon Şamanı" olarak bilinen Jacob Chansley hakkında savcılığın 4 yıl 3 ay hapis cezası talep ettiği açıklandı.
10.11.2021Dünya
Trump'ın talebi reddedildi! Gizli tutulmayacak...
Trump'ın talebi reddedildi! Gizli tutulmayacak...ABD'de bir mahkeme, Kongre'ye 6 Ocak'ta düzenlenen baskını araştıran komisyonun eski Başkan Donald Trump dönemindeki Beyaz Saray kayıtlarından bazılarına erişebileceğine hükmetti. Trump, baskınla ilgili Başkanlık Belgeleri'nin gizli tutulmasını istiyordu.
10.11.2021Dünya
ABD tarihini değiştiren gün! Artık eskisi gibi olmayacak
ABD tarihini değiştiren gün! Artık eskisi gibi olmayacakABD'nin başkenti Washington'da, 6 Ocak'ta gerçekleşen kongre baskının yankıları dinmiyor. ABD Kongresi'ne 6 Ocak 2021'de düzenlenen saldırı, Amerikan tarihinin en karanlık günü olarak hafızalardaki yerini aldı ve o günden sonra hiçbir şey aynı olmadı.
5.11.2021Haberler
6 Ocak 2021 Kongre baskını! ABD'de o günden sonra hiçbir şey aynı olmadı
6 Ocak 2021 Kongre baskını! ABD'de o günden sonra hiçbir şey aynı olmadıABD'nin başkenti Washington'da, 6 Ocak'ta gerçekleşen Kongre baskının yankıları dinmiyor. Kongre'ye 6 Ocak 2021'de düzenlenen saldırı, Amerikan tarihinin en karanlık günü olarak hafızalardaki yerini aldı ve o günden sonra hiçbir şey aynı olmadı.
5.11.2021Dünya
‘Kural tanımaz’ bir dâhi: Zuckerberg!
‘Kural tanımaz’ bir dâhi: Zuckerberg!Facebook ile yeni bir dünya yaratan Mark Zuckerberg, eleştiriler altında sosyal medya imparatorluğunu büyütüyor. Öyle ki Facebook, Instagram, WhatsApp derken zincire “Meta” halkasını da ekledi! “Metaverse” adlı sanal evreni kurmak için kolları sıvayan 37 yaşındaki Zuckerberg, tepkilere rağmen hayatı dönüştürüyor!
31.10.2021Dünya
ABD Kongre baskınında en uzun ceza 14 ay
ABD Kongre baskınında en uzun ceza 14 ayABD'deki 6 Ocak Kongre baskınıyla ilgili davalarda sosyal medyadan tehdit içerikli mesajlar atan bir kişiye verilen 14 aylık hapis cezası en uzun mahkumiyet kararı oldu.
22.10.2021Dünya
Trump'ın eski danışmanının 'Kongreyi tahkir' ile suçlanması tavsiyesi
Trump'ın eski danışmanının 'Kongreyi tahkir' ile suçlanması tavsiyesiABD Temsilciler Meclisi Genel Kurulu, eski Başkan Donald Trump'ın danışmanı Steve Bannon'ın "Kongreyi tahkir" ile suçlanması yönünde Adalet Bakanlığına tavsiyede bulundu.
21.10.2021Dünya
Trump'ın sağ kolu Bannon köşeye sıkıştı
Trump'ın sağ kolu Bannon köşeye sıkıştıABD'de, Kongre baskınını soruşturmakla görevli Temsilciler Meclisi özel komitesi, eski Başkan Donald Trump'ın danışmanı Steve Bannon'ın "Kongreyi tahkir" ile suçlanması yönünde Adalet Bakanlığına tavsiyede bulundu.
20.10.2021Dünya
Trump'ın 6 Ocak korkusu! Dava açtı
Trump'ın 6 Ocak korkusu! Dava açtıEski ABD Başkanı Donald Trump, 6 Ocak'ta düzenlenen Kongre baskınıyla ilgili kayıtların açığa çıkmasını önlemek için Demokratların kontrolündeki Temsilciler Meclisinin baskını soruşturmakla görevli özel komitesini ve Ulusal Arşivleri dava etti.
19.10.2021Dünya
Trump köşeye sıkıştı! Danışmanlarının ifade vermesini engellemek istiyor
Trump köşeye sıkıştı! Danışmanlarının ifade vermesini engellemek istiyorABD'nin eski Başkanı Donald Trump'ın, bazı eski danışmanlarının 6 Ocak’ta taraftarlarının Kongre binasına yönelik yaptığı baskınla ilgili bir kongre soruşturma komitesi önünde ifade vermelerini engellemeye çalıştığı ileri sürüldü.
8.10.2021Dünya
'Asıl başkaldırı 3 Kasım'daki seçimlerde oldu'
'Asıl başkaldırı 3 Kasım'daki seçimlerde oldu'Eski ABD Başkanı Donald Trump, 6 Ocak Kongre baskınını soruşturan Kongre komitesine tepki göstererek, "Milyonlarca dolar harcadıktan sonra Demokratların seçilmemiş Komitesi ve 2 sözde Cumhuriyetçi, asıl ayaklanmanın sahte seçimlere tepki gösterilen 6 Ocak'ta değil, 3 Kasım'da (başkanlık seçimi) olduğu sonucuna artık ulaşmalıdır." ifadesini kullandı.
6.10.2021Dünya
Kongre Baskını soruşturmasında Trump yönetimi yetkilileri ifadeye çağrıldı
Kongre Baskını soruşturmasında Trump yönetimi yetkilileri ifadeye çağrıldıABD'de 6 Ocak’ta düzenlenen Kongre Baskını’nı soruşturmakla görevli Temsilciler Meclisi Komitesi, eski Başkan Donald Trump’la ilişkili 4 kişiyi ifadeye çağırdığını açıkladı.
24.09.2021Dünya
Washington'daki gösteri için Ulusal Muhafız talebinde bulunuldu
Washington'daki gösteri için Ulusal Muhafız talebinde bulunulduABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü, ABD Kongre Polis Müdürlüğü'nün Washington'da 18 Eylül'de sağcı grupların düzenleyeceği protestolardan dolayı önlem amaçlı Ulusal Muhafız talebinde bulunduğunu açıkladı.
15.09.2021Dünya
Teksas Valisi'nden, sosyal medya şirketleri için flaş yasak
Teksas Valisi'nden, sosyal medya şirketleri için flaş yasakABD’de cumhuriyetçi Teksas Valisi Greg Abbott, büyük sosyal medya şirketlerinin görüşleri nedeniyle kullanıcıların hesaplarını kapatmasını ve kısıtlamasını yasaklayan bir yasayı imzaladı.
9.09.2021Dünya
ABD'de Kongre baskınında tartışma yaratan 'sosyal medya' detayı
ABD'de Kongre baskınında tartışma yaratan 'sosyal medya' detayıABD'de 6 Ocak Kongre baskınını soruşturan Demokrat komitenin 30 sosyal medya ve telekomünikasyon şirketinden kişisel verileri istemesi tartışma yarattı.
1.09.2021Dünya
‘Nükleer futbol topu’ savunmasız
‘Nükleer futbol topu’ savunmasızABD’nin eski başkanı George H. W. Bush döneminde nükleer saldırı başlatabilecek kodlar ve cihazın bulunduğu, takma adı “nükleer futbol topu” olan evrak çantasını taşıyan John Stufflebeem, günümüzde çantanın insanların düşündüğünden daha savunmasız olduğunu öne sürdü.
31.07.2021Dünya
6 Ocak Kanlı Kongre baskınından sonra bir ilk yaşandı
6 Ocak Kanlı Kongre baskınından sonra bir ilk yaşandıABD’de 6 Ocak’taki kanlı Kongre baskınına karışmaktan ilk kez bir kişiye hapis cezası verildi. 38 yaşındaki Paul Hodgkins, "Kongre binasına zorla girerek, Kongre üyelerinin işleyişini engellemek" suçundan çıkarıldığı mahkemede eylemden dolayı pişman olduğunu söyledi.
19.07.2021Dünya
Kongre baskınından sonra bir ilk! Trump yeniden sahnede...
Kongre baskınından sonra bir ilk! Trump yeniden sahnede...ABD'nin eski Başkanı Donald Trump, 6 Ocak'taki Kongre baskınının ardından ilk defa Ohio eyaletinin Wellington kentinde miting düzenledi.
27.06.2021Dünya
Putin, Biden zirvesinden büyük bir sonuç beklemiyor
Putin, Biden zirvesinden büyük bir sonuç beklemiyorRusya lideri, ABD'li mevkidaşıyla 16 Haziran'daki görüşme öncesi "Rus-Amerikan ilişkilerini bu duruma düşüren biz değiliz.. Çok büyük bir gelişme beklemiyorum. Ancak, Rusya tarafının yaratmadığı çelişkilere rağmen, uyuşan çıkarlarımız var" dedi.
5.06.2021Dünya
Son dakika... Cumhuriyetçiler, Kongre baskını komisyonunun kurulmasını bloke etti!
Son dakika... Cumhuriyetçiler, Kongre baskını komisyonunun kurulmasını bloke etti!ABD Senatosundaki Cumhuriyetçiler, 6 Ocak'ta yaşanan Kongre baskınını soruşturacak komisyonun kurulmasını öngören tasarıyı bloke etti. 6 Ocak'taki Kongre baskınında 5 kişi hayatını kaybetmiş, halkı isyana teşvikten azil istemiyle yargılanan Trump ise şubat ayında Senato'daki oylamada aklanmıştı.
28.05.2021Dünya
Son dakika... Meydan okumuştu! Trump'tan yeni hamle: Twitter, Facebook...
Son dakika... Meydan okumuştu! Trump'tan yeni hamle: Twitter, Facebook...Başkanlığı boyunca her yaptığı olay oldu. En sonunda Twitter ve Facebook gibi bilişim devleri kendisine cephe alıp platformlarından uzaklaştırınca, onlara da savaş açtı ve kendi platformunu kuracağını söyledi. Eski ABD Başkanı Donald Trump, bir kez daha kendinden söz ettirmeyi başardı.
11.05.2021Dünya
Kongre baskını soruşturmasında flaş gelişme! En az 100 kişi...
Kongre baskını soruşturmasında flaş gelişme! En az 100 kişi... ABD'de 6 Ocak'taki Kongre baskınına ilişkin Adalet Bakanlığının yürüttüğü soruşturma kapsamında, en az 100 kişinin daha gözaltına alınabileceği belirtildi.
23.04.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Kongre Baskını ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.