Kongre Binası

Kongre Binası

Son dakika Kongre Binası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kongre Binası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kongre Binası haber sayfamızda...

Kongre Binası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 620 kongre binasi haberi bulunmuştur.
Eserleri onarmak için 25 bin dolar gerekiyor
Eserleri onarmak için 25 bin dolar gerekiyorABD’deki Kongre Binası’nın mimarları ve sanat koleksiyonu küratörleri, bu yılın başında binaya yapılan saldırının ardından zarar gören sanat eserlerini onarmak için 25 bin dolara ihtiyaç olduğunu belirten bir açıklama yayınladı.
26.02.2021Kültür Sanat
ABD 4 Mart'ta yeni şiddet senaryosu'na hazırlanıyor
ABD 4 Mart'ta yeni şiddet senaryosu'na hazırlanıyorABD’deki aşırılık yanlısı hareketler konusunda uzmanlar, QAnon inançlarının Egemen Vatandaşlar Hareketi’nin teorileriyle birleştirilmesinin yeni bir gelişme olduğunu söylüyor.
23.02.2021Dünya
Son anda kurtulmuşlar!
Son anda kurtulmuşlar!ABD eski başkanı Donald Trump’ın azil davasında Demokratlar tarafından gerçekleştirilen videolu sunum büyük etki yarattı. İlk kez paylaşılan videolar, Pence’in ve bazı senatörlerin saldırganlardan kılpayı kurtulduğunu gösteriyor.
12.02.2021Dünya
Trump'ın azil yargılamasının 2. gününe yeni açıklanan videolar damga vurdu
Trump'ın azil yargılamasının 2. gününe yeni açıklanan videolar damga vurdu6 Ocak'taki Kongre baskını nedeniyle eski ABD Başkanı Donald Trump'ın Senatodaki azil yargılamasına devam edilirken, baskının ne şekilde gerçekleştiğine ilişkin ilk kez gün yüzüne çıkan videolar kamuoyunda gündem oldu.
11.02.2021Dünya
Biden: 'Dengesiz' Trump'a istihbarat brifingi verilmemeli
Biden: 'Dengesiz' Trump'a istihbarat brifingi verilmemeliABD Başkanı Joe Biden, halefi Donald Trump'ın "dengesiz davranışları" nedeniyle istihbarat brifinglerine erişimi olmaması gerektiğini söyledi.
6.02.2021Dünya
Düzen değişiyor
Düzen değişiyorJoe Biden’ın göreve gelmesiyle ABD’nin dış siyasetindeki değişim gözle görülür hale geldi. Biden’ın Yemen’deki savaşa katkı verilmeyeceğini açıklamasının ardından Pentagon, ABD ordusunun dünya genelindeki pozisyonlarını gözden geçireceğini açıkladı
6.02.2021Dünya
Kongre baskınının simgesi boynuzlu Şaman hapishane değiştirdi
Kongre baskınının simgesi boynuzlu Şaman hapishane değiştirdiABD Kongre Binası baskınında kafasında boynuzlarla görüntülenen Jacob Chansley, Virginia Hapishanesine taşındı.
5.02.2021Dünya
İsimleri Kongre baskınında öne çıkmıştı... Kanada terör listesine aldı!
İsimleri Kongre baskınında öne çıkmıştı... Kanada terör listesine aldı!Kanada, terörist örgütler listesine, aralarında geçen ay ABD Kongre binasına yapılan baskında adından çok söz edilen radikal sağcı "Proud Boys" (Gururlu Çocuklar) isimli grubun da bulunduğu 13 yeni grup ekledi.
3.02.2021Dünya
Ön karar verildi: Kongre baskınında Trump destekçisini öldüren polis...
Ön karar verildi: Kongre baskınında Trump destekçisini öldüren polis...ABD Hava Kuvvetleri'nin yanı sıra Ulusal Muhafız birliğinde yıllarca hizmet etmiş bir isim olan Ashli Babbitt, ayaklanmaya katılan ateşli Trump destekçileri arasındaydı.
3.02.2021Dünya
Azil ihtimali azaldı
Azil ihtimali azaldıDonald Trump’ın tekrar aday olmasının önüne geçecek olan görevden azil yargılaması 8 Şubat haftası başlayacak. Bununla birlikte Cumhuriyetçi Parti içinde Trump aleyhine oy verecek isimlerin sayısında bir düşüş olduğu ifade ediliyor
24.01.2021Dünya
Biden otoparkta uyumak zorunda kalan Ulusal Muhafızlar için özür diledi
Biden otoparkta uyumak zorunda kalan Ulusal Muhafızlar için özür dilediABD'nin yeni Başkanı Joe Biden, Kongre Binası’nda görevli Ulusal Muhafızlardan bazılarının bir otoparkta uyurken çekilen fotoğraflarının eleştirilere neden olmasının ardından özür diledi.
23.01.2021Dünya
Fotoğraflar infial yarattı! Ulusal Muhafızlar otoparkta uyudu...
Fotoğraflar infial yarattı! Ulusal Muhafızlar otoparkta uyudu...ABD'de 46'ncı Başkan Joe Biden ve Yardımcısı Kamala Harris'in yemin töreni için Washington'a konuşlandırılan ve törenin ertesi günü otoparka gönderilen Ulusal Muhafızlar, maruz kaldıkları kötü muameleye tepki gösterdi.
22.01.2021Dünya
Son dakika: Joe Biden koltuğa oturur oturmaz imzaladı! Dakika 1 gol 1: Affetmedi...
Son dakika: Joe Biden koltuğa oturur oturmaz imzaladı! Dakika 1 gol 1: Affetmedi...Son dakika haberlere göre, dünya ABD'deki yemin törenine dikkat kesildi. CNN International, 'ABD'de yeni bir gün' başlığını attı. Başkan seçilen Biden'ın da ilk Twitter mesajının aynı şekilde 'ABD'de yeni bir gün' olması dikkat çekti. Trump, devir teslime saaatler kala, Beyaz Saray'dan ayrıldı. Başkan olarak son konuşmasını yapan Trump yine iddialı ifadeler kullandı ve Biden'a gizemli bir not bıraktı. Biden yemin ederek ABD'nin 46'ncı başkanı oldu. Biden 23.55 (TSİ) sularında Beyaz Saray'a geldi ve peş peşe kararnameleri imzalamaya başladı.
21.01.2021Dünya
ABD’de yeni dönem
ABD’de yeni dönemDonald Trump’ın 4 yıllık görev süresi dün resmen sona ererken, yeni Başkan Joe Biden yemin ederek görevi devraldı. Tören geniş güvenlik önlemleri altında düzenlenirken, Biden konuşmasında ‘birlik’ mesajı verdi
21.01.2021Dünya
Son dakika... Dünya hala atlatamadı! Suikast, cinayet, ajanlık...
Son dakika... Dünya hala atlatamadı! Suikast, cinayet, ajanlık...3 Kasım 2020'de seçimi Joe Biden'a kaybetmesinden bu yana geçen zamanda Trump, temelsiz iddialar ve komplo teorileri silsilesini besledi, ABD Kongre Binası'na yönelik bir isyanı kışkırttı, Twitter'dan men edildi ve iki kez görevden alınan ilk başkan oldu. Eski ABD Başkanı Trump'ın tüm dünyayı adeta salladığı yönetim biçimi ve bir türlü tam olarak anlaşılamayan karakterinin belki de en uç noktaları, şiddetle savunduğu komplo teorileri ve iddialarıydı...
20.01.2021Dünya
ABD Başkanı Biden, "birlik" mesajı verdi
ABD Başkanı Biden, "birlik" mesajı verdiABD'nin yeni Başkanı Joe Biden, yemin töreninden sonra yaptığı ilk konuşmasında, ülkesinin karşılaştığı zorlukları ancak "birlik" olarak aşabilecekleri mesajını verdi.
20.01.2021Dünya
Son dakika: Joe Biden'ın kızı Ashley'den ilk açıklama: 'Ivanka gibi olmayacağım!'
Son dakika: Joe Biden'ın kızı Ashley'den ilk açıklama: 'Ivanka gibi olmayacağım!'Bugün tüm dünyanın gözü kulağı ABD'de. Seçilmiş başkan Joe Biden'ın yemin edeceği tören, dünyada birinci gündem maddesini oluşturuyor. Son dakika haberine göre, ABD'nin 46'ncı başkanı olacak Joe Biden'ın kızı Ashley'nin verdiği bir röportajda 'Ivanka gibi olmayacağım' sözleri ise gündem yarattı.
20.01.2021Dünya
Son dakika... Korkulan oldu! Kongre Binası'nda bilgisayarı çalmıştı...
Son dakika... Korkulan oldu! Kongre Binası'nda bilgisayarı çalmıştı...6 Ocak'ta ABD'nin başkenti yaşanan korkunç olayların şoku hala sürüyor. Demokrat Joe Biden'ın görevi devralacağı yarınki yemin töreni öncesi üst üste kriz yaratacak haberler geliyor. Baskın sonrası ABD Temsilciler Başkanı Nancy Pelosi dizüstü bilgisayarının çalındığını ve bunun ulusal güvenlik riski yarattığını söylemişti. ABD'liler her ne kadar buna inanmak istemese de bugün gelen haberler soğuk duş etkisi yarattı. Bilgisayarı çalan kişi yakalandı ve ABD'nin korktuğu başına geldi. ABD Başkanı Trump'ın partisinden ise en üst perdeden olaylarla ilgili yemin töreni öncesi beklenmedik bir açıklama geldi.
19.01.2021Dünya
Gözünü bile kırpmadı! O isim nihayet konuştu...
Gözünü bile kırpmadı! O isim nihayet konuştu...ABD Senatosu Cumhuryetçi Çoğunluk Lideri Mitch McConnell, 6 Ocak olayları nedeniyle Başkan Trump'ı suçladı. Trump böylece kendi partisinden bir ismin daha tepkisini çekmiş oldu.
19.01.2021Dünya
Son dakika haberleri: Bu ilk kez oldu, gelenek bozuldu! Melania Trump...
Son dakika haberleri: Bu ilk kez oldu, gelenek bozuldu! Melania Trump...ABD'nin 46'ncı Başkanı seçilen Joe Biden ve eşinin Çarşamba günü Beyaz Saray'a taşınmasıyla Donald Trump'ın Beyaz Saray'daki son izleri de silinmiş olacak. Yemin töreni öncesi başkent Washington'da hazırlıklar son hız sürüyor ve çok ciddi güvenlik önlemleri alınmaya başlandı. Yemin töreniyle görev değişikliği yapılmasına bir gün kalmışken, yıllardır süregelen bir geleneğin bozulmasıyla dünyanın ağzı açık kaldı.
19.01.2021Dünya
Son gün mesaisi!
Son gün mesaisi!ABD Başkanı Trump’ın görevdeki son gününde yaklaşık 100 kişiye af çıkarması bekleniyor. Trump’ın ‘kendisini suçlu göstereceği’ endişesiyle kendisi ve yakınlarını bu listeye almadığı ifade ediliyor.
19.01.2021Dünya
Son dakika... ABD'de silahlı gruplar toplanmaya başladı!
Son dakika... ABD'de silahlı gruplar toplanmaya başladı!ABD’de Virginia eyaletinin başkenti Richmond ‘da Trump yanlısı silahlı gruplar "Lobi Günü" nedeniyle toplanmaya başladı. Gösteriler, ülkenin oldukça kutuplaştığı bir yılın ardından tansiyonun çok yükseldiği bir iklimde gerçekleşiyor. Yetkililer alarma geçmiş durumda.
18.01.2021Dünya
ABD’de evsizler kampındaki yangın Kongre binasında paniğe neden oldu
ABD’de evsizler kampındaki yangın Kongre binasında paniğe neden olduABD’de Kongre binası yakınlarındaki evsizler kampında çıkan yangın paniğe neden oldu. Kongre’de “dış güvenlik tehdidi” alarmı verilerek, giriş ve çıkışlar kapatıldı.
18.01.2021Haberler
Son dakika... 'Dış tehdit' nedeniyle kapatılan ABD Kongre Binası yeniden açıldı
Son dakika... 'Dış tehdit' nedeniyle kapatılan ABD Kongre Binası yeniden açıldı'Güvenlik tehdidi' nedeniyle giriş çıkışlara kapatılan ABD Kongre Binası yeniden açıldı. İlk başta binadan dumanların çıktığına dair görüntüler sosyal medyaya düşmüştü. Daha sonra dumanların, binanın yakınlarındaki bir evsizler kampında çıkan yangından kaynaklandığı ve yangının kontrol altına alındığı bildirildi. CNN'e konuşan bir Demokrat kongre üyesi içerde neler olduğunu aktardı.
18.01.2021Dünya
Son dakika... AP sabah 05.30'da duyurdu! 'İçeriden saldırı...'
Son dakika... AP sabah 05.30'da duyurdu! 'İçeriden saldırı...'Henüz 48 saat olmasına rağmen tüm dünya kilitlendi, binlerce asker sevk edildi, uluslararası haber ajansları yüzlerce fotoğraf geçti ve AP bu sabah 05.30'da bombayı bıraktı.
18.01.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

abdDonald TrumpJoe Bidenson dakika haberlerKongre baskını

Kongre Binası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.