Koruncuk Vakfı

Koruncuk Vakfı

Son dakika Koruncuk Vakfı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Koruncuk Vakfı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Koruncuk Vakfı haber sayfamızda...

Koruncuk Vakfı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 192 koruncuk vakfı haberi bulunmuştur.
MEB’den deprem seferberliği
MEB’den deprem seferberliği Depremlerden 11 ilde, yaklaşık 3.9 milyon öğrenci ile 220 bin öğretmen de etkilendi. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bugün öğrenci sayısının 3 milyon 663 bin 546 olduğu bölgede, gidenlerin büyük bölümünün geri döndüğünü açıkladı. MEB, orta ve ağır hasarlı 12 bin 119 dersliğin iki katını inşa etmeyi hedefliyor.
6.02.2024 Gündem
Okumak isteyen kızların yuvası
Okumak isteyen kızların yuvası Her yıl onlarca kız çocuğuna kucak açan Koruncuk Vakfı’nın bu yıl 72 öğrencisi var. 45’i depremzede olan kız çocuklarının, her birinin farklı dezavantajları bulunuyor.
11.12.2023 Gündem
Depremzede kız çocukları için anlamlı iş birliği
Depremzede kız çocukları için anlamlı iş birliği Paslanmaz çelik mutfak eşyaları, elektrikli ev aletleri ve sofra ürünleri üreticisi Korkmaz, 50. yılını Koruncuk Vakfı ile gerçekleştirdiği anlamlı iş birliğiyle taçlandırıyor.
5.12.2023 Kültür Sanat
Depremzede kızlara yaşam boyu destek
Depremzede kızlara yaşam boyu destek Allianz Türkiye, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar (Koruncuk) Vakfı ile birlikte, yaşam ve eğitim hakkı risk altındaki kız çocukları koruncuklar için “Bir Kız Gelecek” programını başlatıyor.
11.11.2023 Ekonomi
Depremde yıkılan okul yerine konteyneri yapıldı! 210 öğrenci eğitim görüyor
Depremde yıkılan okul yerine konteyneri yapıldı! 210 öğrenci eğitim görüyor Merkez üssü Kahramanmaraş olan 6 Şubat depremlerinde yıkılan Pazarcık İstiklal Halil Arık Ortaokulu’ndaki eğitim faaliyetlerinin kesintiye uğramaması amacıyla konteyner ortaokul yapıldı.
21.09.2023 Eğitim
Anti-Prenses sınıflarında eğitim başladı
Anti-Prenses sınıflarında eğitim başladı Koruncuk Vakfı ve Veet Türkiye işbirliğiyle hayata geçirilen ‘Anti-prenses’ kampanyasında, genç kızlara özgüven eğitimi verilmeye başlandı.
7.12.2022 Gündem
Tatış’ın anısına sahip çıkıyorlar
Tatış’ın anısına sahip çıkıyorlar İzmir Özel Türk Koleji’nin kurucusu, eğitimci, matematik öğretmeni, merhum Bahattin Tatış’ın değerleri ve ilkelerini yaşatmak, kendi alanında başarı gösteren ve yarattığı değerlerle gelecek nesillere ışık tutan kişilerin onurlandırıldığı ‘Bahattin Tatış Yarınlarda Var Olmak Ödülleri’nin 11’incisi sahiplerini buldu.
1.12.2022 Ege
Koruncuk Vakfı’na yaşama katkı ödülü
Koruncuk Vakfı’na yaşama katkı ödülü Eğitime erişimleri risk altındaki kız çocuklarının özgüvenli bireyler olarak toplum içinde yer alması amacıyla çalışan Koruncuk Vakfı, İzmir’de Bahattin Tatış Yarınlarda Var Olmak Ödül Töreni’nde ‘Yaşama Katkı Ödülü’ ile onurlandırıldı.
27.11.2022 Ege
'Kutlamaya değer olsun’
'Kutlamaya değer olsun’ Ayça Ayşin Turan, doğum gününde sevenlerinden hediye yerine Koruncuk Vakfı’na (Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı) bağış istedi.
24.10.2022 Cadde
Editör'ün seçtikleri
Editör'ün seçtikleri LALE DANIŞMAN- Anlamlı alışveriş Veet Türkiye, Koruncuk Vakfı ile yaptığı iş birliğinde Koruncuklar’ın üniversite hayallerine destek oluyor...
22.10.2022 Cadde
Kız çocukları hayallerine kavuşsun diye
Kız çocukları hayallerine kavuşsun diye Eğitime erişimleri risk altındaki kız çocuklarının özgüvenli bireyler olarak toplum içinde yer almaları amacıyla çalışan Koruncuk Vakfı, Birleşmiş Milletler (BM) kararıyla 2012 yılından beri kız çocuklarının gördüğü ayrımcılığa dikkat çekmek üzere kutlanan 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nde, hem ülkemiz hem dünya için en önemli gündem maddelerinden olan kız çocukları ve eğitim sorunlarına dikkat çekmek için ‘Hayalim Okul’ kampanyasını hayata geçirecek.
11.10.2022 Eğitim
Kısa Kısa Cadde
Kısa Kısa Cadde ‘Yılın Limanı’ seçildi Galataport İstanbul, uluslararası arenada kazandığı ödüllere bir yenisini ekledi ve kruvaziyer sektörünün en önemli ödül organizasyonu Seatrade Cruise Awards tarafından dünyada ‘Yılın Limanı’ seçildi...
19.09.2022 Cadde
“Türk kadını aklına koyduğunu yapar”
“Türk kadını aklına koyduğunu yapar” ABD’deki Catalina Kanalı’nı geçerek bir ilke imza atan açık su yüzücüsü Bengisu Avcı “Oraya gittiğimde, başarmak için sonuna kadar mücadele edeceğimi biliyordum. Çünkü Türk kadını böyledir, aklına koyduğunu er ya da geç yapar” diyor.
18.09.2022 Pazar
İYTE’li kız öğrencilere Barbaros Köyü’nde yurt
İYTE’li kız öğrencilere Barbaros Köyü’nde yurt İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) kız öğrencilerine yurt sağlamak için Koruncuk Vakfı ile protokol imzaladı.
11.08.2022 Ege
Kız çocukları okusun diye kürek çekiyor
Kız çocukları okusun diye kürek çekiyor Türkiye’nin tüm sahil şeridini kürek çekerek geçmeyi hedefleyen ve halen Karadeniz’de olan kano sporcusu Şenol Özdemir, kız çocuklarının okutulması için bağış topluyor.
30.05.2022 Gündem
Koruncuk’tan kız çocuklarına yeni yurt
Koruncuk’tan kız çocuklarına yeni yurt Koruncuk Vakfı’nın yapımını tamamladığı Koruncukköy Bolluca Kız Öğrenci Yurdu’nun açılışı bugün gerçekleştirilecek.
25.05.2022 Eğitim
Koruncukköy Bolluca Kız Öğrenci Yurdu hizmete açılıyor!
Koruncukköy Bolluca Kız Öğrenci Yurdu hizmete açılıyor! Eğitime erişimleri risk altındaki kız çocuklarının özgüvenli bireyler olarak toplum içinde yer almaları amacıyla çalışan Koruncuk Vakfı, yapımını tamamladığı Koruncukköy Bolluca Kız Öğrenci Yurdu’nu 24 Mayıs Salı günü çevrimiçi gerçekleştirdiği toplantı ile basına tanıttı.
25.05.2022 Vitrin
Çocuklara destek!
Çocuklara destek! Koruncuk Vakfı tarafından 23 Nisan’da başlatılan ‘#KarşındaÇocukVar’ kampanyasına ünlü isimler destek verdi
26.04.2022 Cadde
Özgürlük, eşitlik, kız kardeşlik
Özgürlük, eşitlik, kız kardeşlik 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, tiyatrodan sergiye, sinemadan konsere uzanan programlarla coşkuyla kutlanacak ve sahnelerden eşitlik çağrısı yükselecek.
8.03.2022 Kültür Sanat
Türkiye’nin yardım atlası
Türkiye’nin yardım atlası KızBaşına Platformu tarafından hazırlanan ‘Yardım Atlası’ Projesi, Türkiye’de şiddete uğrayan kadın ve kız çocukları için altın rehber olacak.
7.12.2021 Gündem
Kız çocuklarına destek sergisi
Kız çocuklarına destek sergisi Türkiye ve dünya çapında tanınan çağdaş sanatçıların desteğiyle Koruncuk Vakfı yararına düzenlenen “Kız Çocuklarının Eğitimi İçin ‘Bir Gün Değil Her Gün’” sergisi, 20 Kasım’a dek FMV Galeri Işık’ta ziyaret edilebilecek.
14.11.2021 Pazar
‘Teknolojide önleri açılmalı’
‘Teknolojide önleri açılmalı’ Dünya Kız Çocukları Günü’nün bu yılki teması kız çocuklarının teknolojiye erişimi. BM Kadın Birimi Ülke Direktörü Asya Varbanova, 32 milyon kız çocuğunun hâlâ okula gidemediğini belirterek, onların geride bırakılmaması, teknolojide de önlerinin açılmasını istedi
11.10.2021 Gündem
Anlamlı destek
Anlamlı destek ‘İyiliği keşfet’ mottosuyla çalışma süreçlerini yöneten Getwell, Koruncuk Vakfı ile önemli bir iş birliğine imza atarak, ‘İyilik Yara Bantları’nı tasarladı.
15.04.2021 Cadde
Koruncuk’ta nöbet değişimi
Koruncuk’ta nöbet değişimi Berrin Yoleri, sosyal medya hesabından Koruncuk Vakfı’nın yeni başkanı avukat Figen Samuray’ı tebrik etti.
25.03.2021 Cadde
Ağlatan tören
Ağlatan tören Temel ihtiyaçları ve eğitime erişimleri risk altındaki çocukları güçlendirmeyi hedefleyen Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (Koruncuk Vakfı), önceki gün anlamlı bir törene ev sahipliği yaptı.
18.03.2021 Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Koruncuk Vakfı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.