Kpss Genel Yetenek

Kpss Genel Yetenek

Son dakika kpss genel yetenek haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kpss genel yetenek gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kpss genel yetenek haber sayfamızda...

Kpss Genel Yetenek

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 265 kpss genel yetenek haberi bulunmuştur.
KPSS 2020 başvuru tarihleri! KPSS ne zaman? (Genel Yetenek, Alan Bilgisi, ÖABT)
KPSS 2020 başvuru tarihleri! KPSS ne zaman? (Genel Yetenek, Alan Bilgisi, ÖABT)Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) başvuru tarihleri ve sınav tarihleri belli oldu. ÖSYM tarafından belirlenen KPSS tarihleri, adayların merak konusu oldu. Peki KPSS ne zaman uygulanacak? KPSS başvuruları ne zaman yapılacak? İşte KPSS Genel Yetenek, Alan Bilgisi, ÖABT tarihleri haberimizde...
21.11.2019Gündem
KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 KPSS soru ve cevapları yayımlandı!
KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 KPSS soru ve cevapları yayımlandı!KPSS 2019'un 14 Temmuz'da gerçekleştirilen ilk iki oturumu sonrası gözler soru ve cevaplara çevrilmişti. Konuyla ilgili olarak beklenen haber bugün geldi ve sınavda ter döken binlerce adayın merakla araştırdığı KPSS sınav soru ve cevapları yayımlandı. Peki KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?
16.07.2019Gündem
Seyit Onbaşı'nın vurduğu geminin adı nedir? 14 Temmuz KPSS sorusu
Seyit Onbaşı'nın vurduğu geminin adı nedir? 14 Temmuz KPSS sorusuÜlke tarihimizin en önemli simalarından biri olan Seyit Onbaşı, bugün KPSS 2019'un bir sorusuna konu oldu. Peki merakla araştırılan Seyit Onbaşı'nın vurduğu geminin adı nedir sorusunun cevabı ne?
14.07.2019Gündem
KPSS sınav giriş yerleri belli oldu mu? 2019 KPSS sınav tarihleri
KPSS sınav giriş yerleri belli oldu mu? 2019 KPSS sınav tarihleriKPSS başvuruları 3-15 Mayıs 2019 tarihleri arasında alınmıştı. Başvuruda bulunan adaylar, KPSS sınavına nerede gireceklerini merak etmeye başladı. ÖSYM tarafından duyurulacak olan KPSS sınav giriş yerleri için adaylar sabırsızlanıyor. Peki KPSS Genel Kültür, KPSS Alan bilgisi, KPSS ÖABT sınavları ne zaman uygulanacak?
3.07.2019Gündem
2019 KPSS ne zaman gerçekleştirilecek? KPSS A Grubu ve Öğretmenlik tarihi
2019 KPSS ne zaman gerçekleştirilecek? KPSS A Grubu ve Öğretmenlik tarihiKPSS 2019 için geri sayım devam ediyor. ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) sınavının tarihi adayların erişimine açıldı. Peki heyecanla beklenen KPSS sınav giriş yerleri belli oldu mu?
2.07.2019Gündem
KPSS sınav giriş yerleri belli oldu mu? KPSS Genel Kültür-Eğitim Bilimleri - ÖABT)
KPSS sınav giriş yerleri belli oldu mu? KPSS Genel Kültür-Eğitim Bilimleri - ÖABT)Kamu Personel Seçme Sınavı'na az bir süre kaldı. KPSS adayları ise sınav giriş yerleri için arayışa koyuldu. ÖSYM tarafından uygulanacak olan KPSS sınavının giriş yerleri belli oldu mu? Peki KPSS sınavları ne zaman uygulanacak?
1.07.2019Gündem
2019 KPSS tarihleri belli oldu! KPSS sınav ve sonuç tarihleri ne zaman?
2019 KPSS tarihleri belli oldu! KPSS sınav ve sonuç tarihleri ne zaman?KPSS tarihleri belli oldu. ÖSYM, sınava katılacak binlerce adayı yakından ilgilendiren sınav tarihlerini erişime açtı. Peki KSPS bu yıl hangi tarihlerde gerçekleştirilecek? İşte emrak edilen sorunun yanıtı...
21.06.2019Gündem
KPSS sınavı ne zaman gerçekleştirilecek? KPSS sınav ve sonuç tarihleri 2019
KPSS sınavı ne zaman gerçekleştirilecek? KPSS sınav ve sonuç tarihleri 2019ÖSYM, 2019 KPSS sınavlarına ilişkin takvimi yayınladı ve bu yıl gerçekleştirilecek KPSS tarihleri belli oldu. Peki KPSS Genel Yetenek, Genel Kültür, Alan Bilgisi ve ÖABT sınavları ne zaman? İşte merakla araştırılan tarihler...
20.06.2019Gündem
KPSS ne zaman yapılacak? (2019 KPSS sınav tarihleri)
KPSS ne zaman yapılacak? (2019 KPSS sınav tarihleri)2019 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) için geri sayım başladı. Yurt genelinde binlerce adayın ter dökeceği zorlu sınavlar öncesi tarihler de belli oldu. Peki bu yıl KPSS sınavları hangi tarihlerde yapılacak?
19.06.2019Gündem
KPSS ne zaman gerçekleştirilecek? 2019 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik tarihi
KPSS ne zaman gerçekleştirilecek? 2019 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik tarihiKPSS 2019 için heyecan dorukta. ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) sınavının tarihi adayların erişimine açıldı. Peki heyecanla beklenen KPSS sınav giriş yerleri belli oldu mu?
17.06.2019Gündem
2017 KPSS soru ve cevapları erişime açıldı! (KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?)
2017 KPSS soru ve cevapları erişime açıldı! (KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?)2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavının soru ve cevapları ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden erişime açıldı. 21 Mayıs 2017 tarihinde KPSS sınavına giren öğretmen adayları şimdide sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. ÖSYM'nin resmi internet sayfası ais.ösym.gov.tr adresinden KPSS soru ve cevaplarını kontrol edebileceğiniz gibi sınav sonuçlarını da takip edebilirsiniz...
24.05.2017Gündem
Jandarma subay alımı başvuru ekranı için TIKLA 2021: Jandarma 590 subay alımı başvuru şartları neler?
Jandarma subay alımı başvuru ekranı için TIKLA 2021: Jandarma 590 subay alımı başvuru şartları neler?Jandarma subay alımı başvuruları dün yani 17 Şubat tarihinde başladı. Jandarma Genel Komutanlığı ile Sahil Güvenlik Komutanlığında 590 muvazzaf/sözleşmeli subay alımı gerçekleştirilecek. 28 Şubat tarihine kadar devam edecek olan jandarma subay alımı başvurularının nasıl yapılacağı ise merak ediliyor. Peki jandarma subay alımı başvurusu nasıl yapılır, şartlar neler? İşte 2021 jandarma subay alımı başvuru ekranı...
17.02.2021Gündem
Jandarma 550 subay alımı: 2021 Jandarma subay alımı ne zaman, başvuru şartları neler?
Jandarma 550 subay alımı: 2021 Jandarma subay alımı ne zaman, başvuru şartları neler? Jandarma Genel Komutanlığı, 550 Muvazzaf/ Sözleşmeli Subay alımı için başvuru kılavuzunu yayımladı. KPSS puanı ile alım yapılacak ilanda farklı pozisyonlarda subay temini gerçekleştirilecek. Başvurular ise vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresinden yapılacak. Jandarma subay alımı başvuru şartları neler?
16.02.2021Gündem
KPSS ortaöğretim soruları - cevapları - sonuçları ne zaman açıklanır? ÖSYM takvimi 2020 KPSS
KPSS ortaöğretim soruları - cevapları - sonuçları ne zaman açıklanır? ÖSYM takvimi 2020 KPSSKPSS ortaöğretim soruları, cevapları, sonuçları için meraklı arayış başladı. ÖSYM tarafından uygulanan KPSS ortaöğretim oturumu sınavından sonra adaylar sabırsızlıkla arayışa başladı. ÖSYM, KPSS ortaöğretim sınav sonuçları tarihini belirledi. Peki sorular ve cevaplar için de tarih belli oldu mu?
23.11.2020Gündem
KPSS Ön Lisans Sınavı Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı! ÖSYM giriş
KPSS Ön Lisans Sınavı Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı! ÖSYM girişKPSS Ön Lisans Sınavı Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı. KPSS adayları hemen ÖSYM girişi yapmak için arayışa geçti. Sınava katılım sağlayan adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.
26.10.2020Gündem
KPSS soruları - cevapları 2020 | KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT soru kitapçığı  ve cevap anahtarı
KPSS soruları - cevapları 2020 | KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT soru kitapçığı ve cevap anahtarıBugün KPSS sonuçları açıklandı. Hemen ardından KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT soruları ve cevapları yayımlandı. ÖSYM tarafından paylaşılan soru kitapçığı ve cevap anahtarı yoğun ilgi görmeye başladı. İşte KPSS soruları ve cevapları erişim linki...
22.10.2020Gündem
Adaylar araştırıyor: KPSS sonuçları linki erişime açıldı mı? 2020 KPSS sınav sonuçları heyecanı...
Adaylar araştırıyor: KPSS sonuçları linki erişime açıldı mı? 2020 KPSS sınav sonuçları heyecanı...KPSS adayları, sonuçları sık sık araştırmaya devam ediyor. ÖSYM'nin uyguladığı ve yine ÖSYM'nin açıklayacağı KPSs sonuçları ne zaman erişime açılacak? Milyonları yakından ilgilendiren KPSS sonuçları 2020 ne zaman belli olacak? İşte KPSS lisans, alan bilgisi, ÖABT sonuçlarını bekleyen adaylar için erilen o tarih...
21.10.2020Gündem
KPSS sonuçları açıklandı mı, tüm gözler ÖSYM'de! KPSS lisans sonuçları nereden sorgulanır?
KPSS sonuçları açıklandı mı, tüm gözler ÖSYM'de! KPSS lisans sonuçları nereden sorgulanır?KPSS lisans sonuçları için heyean dorukta. Eylül ayında yapılan KPSS lisans sınavlarının sonuçlarını bekleyen adayların gözü ÖSYM'den gelecek haberde. ÖSYM sınav takvimine göre sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. Peki, KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?
16.10.2020Gündem
Kpss Puan Hesaplama Nasıl Yapılır? En Basit Yöntem İle Kpss Puan Nasıl Hesaplanır?
Kpss Puan Hesaplama Nasıl Yapılır? En Basit Yöntem İle Kpss Puan Nasıl Hesaplanır?Kamu kurum ve kuruluşlarına ilk defa atanacaklar için KPSS şartı aranıyor. Bu sınavdan başarılı not alamayanların atamaları yapılmıyor. Sınav, lise, ön lisans ve lisans düzeyinde üç türlü yapılıyor. Hangi sınava girerseniz girin 100 üzerinden en az 60 almanız gerekiyor. Başvurulan bölüme göre en yüksek puandan kontenjana göre aşağı ilerleyerek alımlar yapılıyor. KPSS puanı ne hesaplanır sizler için derledik.
4.10.2020Eğitim
KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS Lisans sonuçları için tarih belli oldu
KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS Lisans sonuçları için tarih belli olduKPSS lisans sonuçları için geri sayım başladı. ÖSYM tarafından uygulanan KPSS'nin sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS Genel Kültür-Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve Öğretmenlik Alan Bilgisi sonuçlarını bekleyen adaylar sonuçlarını ÖSYM resmi internet sitesinde öğrenebilecek.
3.10.2020Eğitim
KPSS soruları-cevapları 2020! KPPS lisans genel kültür, genel yetenek ve alan bilgisi soruları ve cevap anahtarı...
KPSS soruları-cevapları 2020! KPPS lisans genel kültür, genel yetenek ve alan bilgisi soruları ve cevap anahtarı...KPSS Alan Bilgisi oturumu hafta sonu, Genel Kültür ve Genel Yetenek oturumları ise 6 Eylül 2020 tarihlerinde gerçekleştirildi. KPSS lisans temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı dün yayımlandı. İşte 2020 KPSS lisans soruları ve cevapları...
16.09.2020Gündem
KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak 2020... Soru ve cevaplar yayımlandı
KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak 2020... Soru ve cevaplar yayımlandıKPSS'nin Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi 1. gün ve Alan Bilgisi 2. gün sınavları tamamlandı. Bu oturumlara katılan adayları soru ve cevapları dün yayımlandı. Sonuçlar hakkında az çok fikir sahibi olan adaylar net sonuç tarihini öğrenmek istiyor. İşte ayrıntılar...
15.09.2020Gündem
KPSS soru ve cevapları ne zaman açıklanacak? Sınav sonuçları hangi tarihte duyurulacak?
KPSS soru ve cevapları ne zaman açıklanacak? Sınav sonuçları hangi tarihte duyurulacak?KPSS Lisans'ın ilk oturumları geçen pazar gerçekleşti. Puan hesaplama ve sonuçlar hakkında bilgi edinmek isteyen binlerce aday KPSS soru ve cevaplarını bekliyor. Uzun süredir açıklanmayan soru ve cevapların ardından ÖSYM Başkanı Halis Aygün'den açıklama geldi. İşte KPSS soru ve cevaplarının açıklanacağı tarih...
11.09.2020Gündem
ÖSYM beklenen duyuruyu yaptı... ÖSYM başkanı KPSS soru ve cevapları için tarih verdi
ÖSYM beklenen duyuruyu yaptı... ÖSYM başkanı KPSS soru ve cevapları için tarih verdiKPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri soru ve cevapları hala yayımlanmış değil. Normalde sınavın ardından 2. gün soru ve cevaplar açılanırdı. Sürenin uzaması nedeniyle adaylar bir gelişme olup olmadığını öğrenmek istiyor.
10.09.2020Gündem
ÖSYM'de yoğun mesai... KPSS soru ve cevapları açıklandı mı?
ÖSYM'de yoğun mesai... KPSS soru ve cevapları açıklandı mı?KPSS'in ilk oturumu olan Genel Kültür-Genel Yetenek ile ikinci oturumu olan Eğitim Bilimleri oturumu dün gerçekleşti. Sınav sonrası hemen yorumlara bakılırken adaylar soru ve cevaplara ulaşmaya çalıştı. Ardından da sonuçların ne zaman açıklanacağı öğrenilmeye çalışıldı. İşte detaylar...
9.09.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

kpssösymkpss genel yetenekkpss öabtkpss sınavları ne zaman

Kpss Genel Yetenek ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.