Kral Selman

Kral Selman

Son dakika Kral Selman haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kral Selman gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kral Selman haber sayfamızda...

Kral Selman

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 502 kral selman haberi bulunmuştur.
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Kral Selman ile görüştü
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Kral Selman ile görüştüSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz El Suud ile telefonda görüşme yaptı.
4.05.2021Siyaset
Suudi Arabistan ekonomisini 'güneşe' çevirdi
Suudi Arabistan ekonomisini 'güneşe' çevirdiDünya genelinde temiz enerjiye yönelişle birlikte uzun vadede önemini yitireceği tahmin edilen hidrokarbon yakıtlarından petrolün en büyük üreticilerinden biri olan Suudi Arabistan, son dönemde yenilenebilir enerjiye, özellikle de güneş enerjisine yaptığı yatırımlarla dikkat çekiyor.
13.04.2021Uzmanpara
Katar Emiri'nden Kral Selman'a 3,5 yıl sonra telefon
Katar Emiri'nden Kral Selman'a 3,5 yıl sonra telefonKatar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'i telefonla arayarak ramazan ayını kutladı.
13.04.2021Dünya
Suudi Arabistan üç askeri idam etti
Suudi Arabistan üç askeri idam ettiResmi haber ajansı, Kral Selman'ın emriyle idam edilen askerlerin 'vatana ihanet', 'düşmanla işbirliği yapma' ve 'ülkenin askeri çıkarlarını ihlal'le suçlandığını bildirdi.
10.04.2021Dünya
Son dakika: BBC adını koydu! Tüm dengeler değişti...
Son dakika: BBC adını koydu! Tüm dengeler değişti...Son dakika haberlere göre CIA'in Cemal Kaşıkçı raporu dünyada ilk haber oldu, ABD 76 Suudi yetkiliye yaptırım ilan etti. Cinayetten sorumlu tutulan Veliaht Prens'in yaptırım listesinde bulunmaması üzerine ABD medyası Biden yönetimini hedef aldı. BBC ise, söz konusu raporun yeni bir dönemi başlatabileceğini bildiriyor.
27.02.2021Dünya
Son dakika haber: Gece yarısı duyurdular! Saatler içinde Veliaht Prens...
Son dakika haber: Gece yarısı duyurdular! Saatler içinde Veliaht Prens...Trump döneminde kamuoyuna açıklanmayan CIA'in Cemal Kaşıkçı raporunun saatler içinde dünya ile paylaşılması bekleniyor. Başkan Biden gece yarısı Suudi Kralı Selman'ı aradı, Amerikan medyası raporun doğrudan Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ı hedef aldığını yazıyor. Korkunç cinayetteki kilit isim ise, Veliaht Prens'in kardeşi ve dönemin Washington Büyükelçisi Prens Halid bin Selman.
26.02.2021Dünya
Son dakika: Sır perdesi aralanıyor! İlk temas kuruldu...
Son dakika: Sır perdesi aralanıyor! İlk temas kuruldu...ABD Başkanı Joe Biden, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz ile yaptığı telefon görüşmesinde ikili ilişkileri ele aldı. ABD basını, perşembe günü açıklanması beklenen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin raporun, açıklanma tarihinin ertelendiğini duyurmuştu. Haberlerde, söz konusu raporun Biden'ın Kral Selman ile yapacağı telefon görüşmesi sonrasına ertelendiği belirtilmişti.
25.02.2021Dünya
Kaşıkçı raporu kısa süre içinde açıklanacak
Kaşıkçı raporu kısa süre içinde açıklanacakBeyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Suudi Arabistanlı Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin hazırlanan raporun kısa süre içinde açıklanacağını duyurdu.
24.02.2021Dünya
ABD: İran'ın nükleer silaha sahip olmasını önlemenin en iyi yolu diplomasi
ABD: İran'ın nükleer silaha sahip olmasını önlemenin en iyi yolu diplomasiBeyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, İran'ın nükleer anlaşma koşullarını yerine getirmekten uzak olduğunu söyledi.
22.02.2021Dünya
Amerikan’ın istemediği adam: Prens Selman
Amerikan’ın istemediği adam: Prens SelmanSuudi Arabistan Prensi Selman'ın makamı tehlikede mi? Amerika'dan gelen son haber, bu olasılığı artırdı. İddiaya göre, Amerikan Başkanı Biden, Suudi veliaht prensi muhatap almayacak. Prensin Cemal Kaşıkçı cinayetinden sorumlu tutulması gündemde... Peki veliaht prens nasıl biri? Onun döneminde ne oldu? CNN TÜRK, Vizör'de Selman'ı yakın plana aldı.
21.02.2021Haberler
Son dakika... Amerikan’ın istemediği adam: Prens Selman
Son dakika... Amerikan’ın istemediği adam: Prens SelmanSuudi Arabistan Prensi Selman'ın makamı tehlikede mi? Amerika'dan gelen son haber, bu olasılığı artırdı. İddiaya göre, Amerikan Başkanı Biden, Suudi veliaht prensi muhatap almayacak. Prensin Cemal Kaşıkçı cinayetinden sorumlu tutulması gündemde... Peki veliaht prens nasıl biri? Onun döneminde ne oldu? CNN TÜRK, Vizör'de Selman'ı yakın plana aldı.
21.02.2021Dünya
Muhatap değişti
Muhatap değiştiABD’nin Ortadoğu politikasındaki değişim somut olarak görülür hale geldi. Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki’nin, geçtiğimiz gün Başkan Joe Biden’ın Suudi Arabistan’daki muhatabının Veliaht Prens Muhammed bin Selman (MBS) değil, Kral Selman olduğunu belirtmesi dikkat çekmişti.
19.02.2021Dünya
Beyaz Saray'dan Biden'ın Suudi Arabistan'daki muhatabının Kral Selman olduğu vurgusu
Beyaz Saray'dan Biden'ın Suudi Arabistan'daki muhatabının Kral Selman olduğu vurgusuBeyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Başkan Joe Biden'ın yabancı ülke mevkidaşlarıyla görüştüğünü ve Suudi Arabistan'daki muhatabının Veliaht Prens Muhammed bin Selman değil, Kral Selman olduğunu belirtti.
16.02.2021Dünya
Suudi Arabistan Merkez Bankası Başkanı görevden alındı
Suudi Arabistan Merkez Bankası Başkanı görevden alındıSuudi Arabistan Merkez Bankası Başkanı Ahmed el-Halifi görevden alınarak, yerine Fehd el-Mubarek atandı.
25.01.2021Uzmanpara
Kral Selman'dan kritik hamle! Görevden aldı
Kral Selman'dan kritik hamle! Görevden aldıSuudi Arabistan Merkez Bankası Başkanı Ahmed el-Halifi görevden alınarak, yerine Fehd el-Mubarek atandı.
24.01.2021 Ekonomi
Trump'tan Kral Selman'a Katar mesajı
Trump'tan Kral Selman'a Katar mesajıABD Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ile yaptığı telefon görüşmesinde Körfez ülkeleri ile Katar arasındaki krizin çözümü konusunda iyimser olduğunu belirtti.
17.12.2020Dünya
Suudi Arabistan 2021'de savunma için 46,7 milyar dolar ayırdı
Suudi Arabistan 2021'de savunma için 46,7 milyar dolar ayırdıSuudi Arabistan, 2021 yılı mali bütçesinin yüzde 17,7'sine tekabül eden 46,7 milyar doları askeri harcamalara tahsis etti.
16.12.2020Ekonomi
Suudi Arabistan'ın bütçesinde açık öngörülüyor
Suudi Arabistan'ın bütçesinde açık öngörülüyorSuudi Arabistan'da 2021 bütçe kanunu onaylandı. Maliye Bakanlığının yaptığı açıklamaya göre, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'in onayladığı bütçe kanununda giderler, 264 milyar dolar (990 milyar riyal), gelirler ise 226,4 milyar doar (849 milyar riyal) öngörülürken, bütçede 37,6 milyar dolar (141 milyar riyal) açık oluştu.
16.12.2020Uzmanpara
‘Tehdit edildiğini hıçkırıklarla anlattı’
‘Tehdit edildiğini hıçkırıklarla anlattı’Suudi Başkonsolosluğu’nda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın 30 yıllık arkadaşı Mısırlı Ayman Nour, duruşmada tanık olarak dinlendi. Nour, “Cemal, Kahtani ailesi tarafından tehdit edildiğini söyledi. Tehditleri anlatırken hıçkırıklarla ağlamaya başladı” dedi.
25.11.2020Gündem
Aydınlık gelecek bizleri bekliyor
Aydınlık gelecek bizleri bekliyorVideo konferans yöntemiyle AK Parti il kongrelerinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüste yeni dalganın kırılmasıyla güzel günlerin yaşanacağını söyledi
22.11.2020Siyaset
Erdoğan'dan G-20 Liderler Zirvesi'ne görüntülü mesaj
Erdoğan'dan G-20 Liderler Zirvesi'ne görüntülü mesajTürkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgınının, dünyanın en büyük ekonomilerini aynı çatı altında buluşturan G20'nin sorumluluğunu ve önemini artırdığına inandığını belirterek, "Riyad Zirvesi'nde alacağımız kararlar, sadece salgının olumsuz etkilerinin azaltılmasında değil, G20 ile ilgili beklentilerin karşılanmasında da belirleyici olacaktır." dedi.
21.11.2020Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kral Selman ile görüştü
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kral Selman ile görüştüGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz el-Suud ile telefonda görüştü. Erdoğan ve Kral Selman, ikili ilişkilerin geliştirilmesi ve sorunların giderilmesi için diyalog kanallarının açık tutulması hususunda mutabık kaldı.
20.11.2020Siyaset
Son dakika: Dünyayı sarsan iki olay arasındaki şoke eden bağlantı!
Son dakika: Dünyayı sarsan iki olay arasındaki şoke eden bağlantı!Gelen son dakika haberine göre; Suudi Arabistan'da 2017'de bazı iş adamları ve prenslerin yolsuzluk soruşturması kapsamında başkent Riyad'daki bir otelde tutulmasında görev verilen kişilerin, ertesi yıl gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinde de yer aldığı, hatta Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın ilk olaydan sıyrılmasının cinayete kapı araladığı belirtildi.
19.11.2020Dünya
Son dakika... Veliaht Prensi korku sardı: Halkım beni öldürür!
Son dakika... Veliaht Prensi korku sardı: Halkım beni öldürür!Gelen son dakika haberine göre, İsrail ile 'normalleşme' eğiliminde olan Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman halkın tepkisinden çekiniyor.
24.10.2020Dünya
Suudi Arabistan Kralı Selman'dan yeni atama kararları
Suudi Arabistan Kralı Selman'dan yeni atama kararlarıSuudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, ülkesindeki Danışma Meclisi, Yüksek Alimler Heyeti ve bazı görevlere ilişkin yeni atamalar gerçekleştirdi.
19.10.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

suudi arabistanABDKral SelmanDonald TrumpJoe Biden

Kral Selman ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.