Kreş

Kreş

Son dakika kreş haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kreş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kreş haber sayfamızda...

Kreş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.166 kreş haberi bulunmuştur.
TOKİ 29 ilde 307 arsayı açık artırmayla satacak
TOKİ 29 ilde 307 arsayı açık artırmayla satacak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul, Ankara ve İzmir’in de aralarında bulunduğu 29 ildeki 307 arsayı açık artırmayla satışa sundu.
6.12.2021Emlak
‘Okul öncesinde oran %59'a indi’
‘Okul öncesinde oran %59'a indi’Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay Morkoç, Kovid-19 salgını sürecinde okul öncesi eğitimde okullaşma oranının yüzde 75'ten, yüzde 59'a düştüğünü açıkladı.
3.12.2021Gündem
Kentsel dönüşümde çözüm ‘ortak akıl’da
Kentsel dönüşümde çözüm ‘ortak akıl’daİzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Güzeltepe Mahallesi’ne yönelik sürdürdüğü kentsel dönüşüm çalışmalarının ele alındığı toplantı Çiğli Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapıldı.
3.12.2021Ege
İBB'nin 2022 yılı bütçesi kabul edildi
İBB'nin 2022 yılı bütçesi kabul edildiİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)'nin 2022 bütçesi oy çokluğuyla kabul edildi. Buna göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 2022 yılı bütçesi, 43 milyar 650 milyon lira oldu.
25.11.2021Ekonomi
‘Bayraklı kazanacak’
‘Bayraklı kazanacak’Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Fen İşleri, Park ve Bahçeler, Ulaşım ile Destek müdürlüklerinin sahada görev yapan personelleriyle kahvaltıda bir araya geldi.
17.11.2021Ege
‘Muhtarlarla başaracağız’
‘Muhtarlarla başaracağız’Başkan Sandal, “Evine ekmek götüremeyenin hakkını koklatmayız. En büyük destekçimiz muhtarlar” dedi
15.11.2021Ege
‘Üreticiden hiç terörist olur mu?’
‘Üreticiden hiç terörist olur mu?’CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Antalya’da hal ziyaretinde “Üreticiden terörist mi olur Allah aşkına, alın teri dökenden terörist mi olur? Biz size inanıyoruz, güveniyoruz” dedi.
12.11.2021Siyaset
Bakan Kurum'dan 'Kanal İstanbul' açıklaması: Bu millet tehditlere kulak asmaz
Bakan Kurum'dan 'Kanal İstanbul' açıklaması: Bu millet tehditlere kulak asmazÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Kanal İstanbul ile gündeme gelmeye çalışanların ne yazık ki bir tehdit dili kullandığına şahit oluyoruz. Bir bakıyorsunuz müteahhitler tehdit ediliyor, bir bakıyorsunuz devlet kurumları, bakanlık çalışanları, kurumların başındaki yöneticiler tehdit ediliyor, vatandaşlarımız tehdit ediliyor. Bu tehdit dilini kullananlar şunu çok iyi bilmelidir ki bu millet, bu tehditlere kulak asmaz, tehdit edenleri görüyor ve gereken cevabı da verecektir." dedi.
11.11.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'nükleer santral' çıkışı: Karşı çıkmak ihanet değilse gaflettir
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'nükleer santral' çıkışı: Karşı çıkmak ihanet değilse gaflettirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “EPDK Hizmet Binası ve Yapımı Tamamlanan Enerji Santrallerinin Açılış Töreni”nde konuşma yaptı. 'Sayın Berat Albayrak ve Fatih Dönmez'in filomuza kattığı gemiler ile tarihimizin en büyük keşfini yaptık' diyen Erdoğan, 'Dünyanın 32 ülkesinde 443 nükleer güç santrali halen faaliyetteyken 'Türkiye nükleer enerjiye sahip olmasın' demek ihanet değilse gaflettir. Asıl sorgulanması gereken Türkiye'nin bu adımı neden 20-30 sene evvel atmadığıdır. Bizim dünyada 60 yıldır kullanılan bu enerjiye yeni kavuşuyor olmamız büyük bir kayıptır.' dedi.
9.11.2021Siyaset
Çocuktan sonra  daha  seçici
Çocuktan sonra daha seçiciSeda Bakan, kızı Leyla doğduktan sonra senaryo seçimlerine özen gösterdiğini belirtti.
8.11.2021Cadde
AK Partili Ünal: 54 maddelik teklif Meclis Başkanlığı'nda
AK Partili Ünal: 54 maddelik teklif Meclis Başkanlığı'ndaAK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, bugün TBMM Başkanlığı'na sundukları 8 ayrı kanunda değişiklik öngören 54 maddelik 5'inci Yargı Paketi teklifinin ayrıntılarını açıkladı. Bugüne kadar 4 yargı paketini Meclis'ten geçirdiklerini hatırlatan Ünal, "Bugün de 5'incisini gazi Meclisimize sunduk. Teklifte; icra ve iflasta elektronik satışı düzenleyen, günümüz teknolojisini dikkate alarak yaptığımız düzenlemeler yer almaktadır. Diğer başlıkta ise; uzun süredir kamuoyunun gündeminde olan çocuk teslimine ilişkin önemli ve insani düzenlemeler bulunmaktadır" dedi.
2.11.2021Siyaset
‘Asgari ücretten vergi almayacağız’
‘Asgari ücretten vergi almayacağız’CHP’nin iktidar olduğunda kadınlara yönelik çalışmaları ve uygulamaları anlatan Kılıçdaroğlu, “Her yerde rahatlıkla şunu söyleyin; iktidar olduğumuzda asgari ücret üzerinden asla ama asla vergi almayacağız. Adı zaten asgari ücret, nesini vergiliyorsun?” dedi...
24.10.2021Siyaset
‘Türkiye nasıl yönetilir göstereceğiz’
‘Türkiye nasıl yönetilir göstereceğiz’CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediyesi Havva Gürbüz Kreş ve Gündüz Bakımevi Açılışı, Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Tesisi Temel Atma Törenine dün katıldı.
23.10.2021Siyaset
Huzurevi, kreş ve okullarda uyuz böceğine dikkat!
Huzurevi, kreş ve okullarda uyuz böceğine dikkat!Uyuz, ne yazık ki ülkemizde de son zamanda salgın gibi yayılmış bir paraziter böceğin neden olduğu ve bilimsel adı “sarcoptes scabiei” olan mikroskopik sekiz bacaklı bir akar işgalidir. Uzm. Dr. Dinçer Erdinç konu hakkında bilgi verdi.
18.10.2021Genel Sağlık
Cezaevlerine ikinci anne-çocuk ünitesi
Cezaevlerine ikinci anne-çocuk ünitesiİlk kez Sincan Kadın Kapalı Cezaevi’nde hayata geçirilen 0-6 yaş çocukların fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimlerinin sağlıklı sürmesine katkı amacıyla oluşturulan anne çocuk ünitesi Diyarbakır Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda da hayata geçirilecek
10.10.2021Gündem
Kadın dostu kent
Kadın dostu kentKuşadası Belediyesi, kadına yönelik şiddete ilişkin toplumsal farkındalığı artırmak ve kadınlara destek olmak amacıyla Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu’yla işbirliği protokolü imzaladı
8.10.2021Ege
Bu belirtileri dikkat! Deriyi istila ediyor, hayatı kabusa çeviriyor
Bu belirtileri dikkat! Deriyi istila ediyor, hayatı kabusa çeviriyorUyuz hastalığının, sonbahar ve kış aylarında yaygın olarak görülebilen bir hastalık olduğunu kaydeden Dermatoloji Uzmanı Dr. Onur Çapkan, bu rahatsızlığa ‘Sarcoptes Scabiei’ yani halk arasında bilinen adıyla uyuz böceğinin sebep olduğunu söyledi. Çapkan, “Gözle görülemeyen bu böcekler (akarlar) deriyi istila ederek rahatsızlık oluşturuyor. İnsan vücuduna girdiklerinde bazı kaşıntılı döküntülü, bulaşıcı bir deri hastalığına yol açar” diyerek uyuz hastalığını ve tedavi yöntemlerini anlattı.
6.10.2021Gündem
Merkez Bankası Eylül Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandı
Merkez Bankası Eylül Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandıRapora göre eylülde önceki aya göre yıllık tüketici enflasyonuna katkı hizmette 0,30 puan, enerjide 0,24 puan ve alkol-tütün-altın gruplarında 0,01 puan artarken, temel mal ve gıda gruplarının katkıları sırasıyla 0,16 ve 0,06 puan azaldı.
5.10.2021Ekonomi
Eylül Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandı
Eylül Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandıRapora göre eylülde önceki aya göre yıllık tüketici enflasyonuna katkı hizmette 0,30 puan, enerjide 0,24 puan ve alkol-tütün-altın gruplarında 0,01 puan artarken, temel mal ve gıda gruplarının katkıları sırasıyla 0,16 ve 0,06 puan azaldı.
5.10.2021Uzmanpara
İstanbul’a 12 kreş daha
İstanbul’a 12 kreş dahaİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), “150 mahalleye 150 kreş” projesi kapsamında dün 12 kreşin daha açılışını gerçekleştirdi.
29.09.2021Gündem
Çocuklarda koronavirüs ve grip arasındaki farklar
Çocuklarda koronavirüs ve grip arasındaki farklarÇocuğunuz öksürüyor, boğaz ağrısı olduğunu söylüyor ve ateşini ölçtüğünüzde sürekli yüksek çıkıyor… Bu durumda ilk aklınıza gelen Covid -19 enfeksiyonu olabilir. Ancak bu mevsimde grip ve diğer üst yolunum yolu enfeksiyonlarının da görüldüğünün unutulmaması gerekiyor. Özellikle okulların açılması ile birlikte çocuğunda hastalık belirtisi görülen her ailenin en önemli endişesi Covid oluyor. Peki bu iki hastalık birbirinden nasıl ayrılıyor, ayırıcı tanı için neler yapılması gerekiyor, PCR testinin bu konudaki önemi ve ailelerin Covid ile grip konusunda alması gereken önlemler neler? Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nden Uz. Dr. Serap Sapmaz, çocuklarda Covid-19 ve grip belirtileri hakkında bilgi verdi.
Gaziantep'te OSB bünyesinde poliklinik hizmeti sağlanacak
Gaziantep'te OSB bünyesinde poliklinik hizmeti sağlanacakGaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi (OSB) arasında yapılan iş birliği kapsamında, çalışanların sağlık hizmetlerine ulaşımını kolaylaştırmak için OSB bünyesinde semt polikliniği yapılacak.
14.09.2021Ekonomi
‘Millet İttifakı’yla adayı seçeceğiz’
‘Millet İttifakı’yla adayı seçeceğiz’CHP lideri Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adayıyla ilgili “Millet İttifakı’yla beraber belirleyeceğiz. Ortak karar vereceğiz. Bu bir partinin alacağı bir karar değil” dedi.
9.09.2021Siyaset
Son dakika: Tehlike kol geziyor! Çocuk katili böyle görüntülendi...
Son dakika: Tehlike kol geziyor! Çocuk katili böyle görüntülendi...15 yaşında iki kız çocuğuna cinsel saldırıda bulunduktan sonra canice öldüren katilin salıverilmesi skandalı büyüyor. Bahçedeki öğrenciler birkaç metre ötede oynarken okulun çevresinde dolaşırken görüntülenen 61 yaşındaki katile de sarıverilmesine de tepkiler büyüyor. Uzman Psikolog ve yazar Esra Ezmeci, pedofilinin yanı sıra antisosyal kişilik bozukluğu örüntüsü taşıdığını ve bu gibi kişilerin tamamen rehabilite edilme gibi bir durumu olmadığını söyledi ve toplum için tehlike oluşturduğunun altını çizdi.
14.09.2021Dünya
Okula adaptasyon sürecinde çocuğunuza bu soruları sormayın!
Okula adaptasyon sürecinde çocuğunuza bu soruları sormayın!Tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 pandemisi sonrasında birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de eğitim-öğretim süreci online olarak devam etti. Ancak 2021-2022 yılı eğitim-öğretim döneminde yüz yüze eğitime geçileceğinin açıklanması ardından ebeveynlerin aklında da birtakım sorular belirmeye başladı. Uzman Klinik Psikolog Ceren Gümüş Yaşa, çocukların okula adaptasyon sürecini kolaylaştıracak ipuçlarını paylaştı. İşte çocuklarınıza okul dönüşü sormamanız gereken sorular...
4.09.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Kreş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.