Küba

Küba

Son dakika Küba haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Küba gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Küba haber sayfamızda...

Küba

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.752 küba haberi bulunmuştur.
Hariciye’de ilk kadın bakan yardımcısı
Hariciye’de ilk kadın bakan yardımcısı Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın, kabinede yer almasından yaklaşık bir yıl sonra bakan yardımcılıklarına 3 yeni isim getirildi. Dışişleri Bakanlığı Bakan Yardımcılıklarına Ayşe Berris Ekinci, Nuh Yılmaz ve Burhanettin Duran atandı.
18.05.2024 Gündem
MELİSSA VARGAS KİMDİR, kaç yaşında, nereli ve evli mi? Filenin Sultanları'nın yıldızı Melissa Vargas boyu kaç, hangi takımda oynuyor?
MELİSSA VARGAS KİMDİR, kaç yaşında, nereli ve evli mi? Filenin Sultanları'nın yıldızı Melissa Vargas boyu kaç, hangi takımda oynuyor? Melissa Vargas, Türkiye Japonya maçının kadrosunda yer alıyor. VNL'nin ilk haftası başladı. A Milli Voleybol Takımımız Milletler Ligi'nde Japonya ile karşılaştı. Karşılaşmada ikinci sete damgasını vuran isimlerden biri de Melissa Vargas oldu. Kariyerindeki başarılarının yanı sıra özel hayatıyla da gündemde yer almaya devam eden Melissa Vargas'ın hayatı merak ediliyor. Peki, Melissa Vargas kimdir, kaç yaşında, nereli, evli mi? Filenin Sultanları'nın yıldızı Melissa Vargas boyu kaç, hangi takımda oynuyor?
16.05.2024 Bilgi Rehberi
'Akrep Ali'den ABD’li profesöre tepki: Bu tür ülkemizin bir değeri
'Akrep Ali'den ABD’li profesöre tepki: Bu tür ülkemizin bir değeri Şanlıurfa’da yaklaşık 40 yıldır akreplerle iç içe yaşayan “Akrep” lakaplı Ali Yılmaz, ABD’li profesörün Türkiye’de bulunan kara akrep (androctonus crassicauda) türünü yurt dışına götürmesine tepki gösterdi.
16.05.2024 Haberler
'Akrep Ali'den ABD’li profesöre tepki: Bu tür ülkemizin bir değeri
'Akrep Ali'den ABD’li profesöre tepki: Bu tür ülkemizin bir değeri Şanlıurfa’da yaklaşık 40 yıldır akreplerle iç içe yaşayan “Akrep” lakaplı Ali Yılmaz, ABD’li profesörün Türkiye’de bulunan kara akrep (androctonus crassicauda) türünü yurt dışına götürmesine tepki gösterdi.
16.05.2024 Gündem
‘Normalleşme için fırsat’
‘Normalleşme için fırsat’ TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Meksika ve Küba programları dönüşü uçakta gazetecilerle bir araya geldi.
12.05.2024 Gündem
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan yeni anayasa açıklaması
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan yeni anayasa açıklaması Anayasa görüşmeleri kapsamında partileri ziyaret eden TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş açıklamalarda bulundu. "Bu süreci kimsenin zehirlemesine müsaade edilmemeli. Bu süreç, parlamenterler arasında, siyasi iradeyle olacak bir şeydir." diyen Kurtulmuş, "Şimdiye kadar ziyaret ettiğim partiler, anayasa çalışmaları için kapıyı açık tutmuştur. Yöntemi bulunduktan sonra esas tartışma, konulara girildikçe ortaya çıkacaktır." dedi.
11.05.2024 Gündem
ÖZEL | Melissa Vargas, Paris Olimpiyatları hedefini açıkladı! 'Bizim rüyamız daha bitmedi'
ÖZEL | Melissa Vargas, Paris Olimpiyatları hedefini açıkladı! 'Bizim rüyamız daha bitmedi' 70. Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödül Töreni’nde zirveye çıkan A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın yıldızı Melissa Vargas, 2023’teki başarıyı anlatırken, olimpiyatlar için de mesaj gönderdi, "2023’te birçok ilki başardık. Ama bu rüya daha bitmedi, devam etmesi de bizim elimizde" dedi.
11.05.2024 Voleybol
Meclis Başkanı Kurtulmuş, Küba Devlet Başkanı Yardımcısı ile görüştü
Meclis Başkanı Kurtulmuş, Küba Devlet Başkanı Yardımcısı ile görüştü TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Küba’ya gerçekleştirdiği resmi ziyaret kapsamında Küba Devlet Başkan Yardımcısı Salvador Valdes Mesa ile bir araya geldi.
9.05.2024 Haberler
Meclis Başkanı Kurtulmuş, Küba Devlet Başkanı Yardımcısı ile görüştü
Meclis Başkanı Kurtulmuş, Küba Devlet Başkanı Yardımcısı ile görüştü TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Küba’nın başkenti Havana’da, Küba Devlet Başkan Yardımcısı Salvador Valdes Mesa ve Küba Başbakanı Manuel Marrero Cruz ile bir araya geldi.
9.05.2024 Gündem
Meclis Başkanı Kurtulmuş Jose Marti’nin anıtını ziyaret etti
Meclis Başkanı Kurtulmuş Jose Marti’nin anıtını ziyaret etti TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, resmi ziyaret gerçekleştirdiği Küba’nın başkenti Havana’da, Küba’nın bağımsızlık mücadelesinin öncüsü şair ve yazar Jose Marti’nin anıtını ziyaret etti.
8.05.2024 Gündem
Meclis Başkanı Kurtulmuş Küba Meclis Başkanı ile bir araya geldi
Meclis Başkanı Kurtulmuş Küba Meclis Başkanı ile bir araya geldi Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, resmi temasları kapsamında, Küba'nın başkenti Havana'da Halkın Gücü Ulusal Meclisi Başkanı Esteban Lazo Hernandez ile bir araya geldi.
8.05.2024 Gündem
11 bin kilometreden savaşmak için geldiler! Resmi belgeler sızdırıldı: Yüksek maaş ve pasaport için kan dökecekler
11 bin kilometreden savaşmak için geldiler! Resmi belgeler sızdırıldı: Yüksek maaş ve pasaport için kan dökecekler Aylık 25 dolar kazanan Güney Amerika ülkesindeki erkeklerin yüksek maaş ve daha iyi bir pasaport için 11 bin kilometre ötedeki savaşa katıldıkları ortaya çıktı.
6.05.2024 Dünya
Meksika ve Küba yolcusu
Meksika ve Küba yolcusu Meksika, Endonezya, Güney Kore, Türkiye ve Avustralya’nın oluşturduğu MIKTA’nın 10. Parlamento Başkanları Toplantısı 5-9 Mayıs’ta Meksiko’da gerçekleştirilecek.
5.05.2024 Gündem
Napolyon'u bile alt eden 'Mekanik Türk!' Sırrını kimse çözemedi, Avrupa'yı kasıp kavurdu
Napolyon'u bile alt eden 'Mekanik Türk!' Sırrını kimse çözemedi, Avrupa'yı kasıp kavurdu Viyana'da icat edilen 'Türk' adlı satranç makinesi tüm Avrupa'yı kasıp kavurdu. Yapay zekanın ilk örneklerinden görülen bu makine Napolyon, Benjamin Franklin gibi isimleri de alt etmeyi başarmıştı. Peki sırrına kimsenin vakıf olamadığı bu makine nasıl çalışıyordu ve adı neden Türk'tü?
4.05.2024 Yaşam
Bir tiyatrodan çok daha fazlası
Bir tiyatrodan çok daha fazlası  Kübalı çocuk tiyatrosu “La Colmenita/ Küçük Arı Kovanı” konuğumuz oldu. Dünyaya sevgi ve dayanışma ‘ballarını’ ulaştırmayı hedefleyen La Colmenita, Türkiye’de bir kovan kurmayı planlıyor.
1.05.2024 Kültür Sanat
Rusya'yı karıştıran haber! Şoygu'nun yardımcısı gözaltında, ultra-lüks hayatında yok yok
Rusya'yı karıştıran haber! Şoygu'nun yardımcısı gözaltında, ultra-lüks hayatında yok yok Ukrayna işgalinin yirmi yedinci ayı bugün dolarken, Moskova'da savaşın başından bu yana en üst düzey gözaltı aniden gerçekleşti. Şoygu'nun yardımcısı, Kremlin sözcüsü Peskov'un parti arkadaşı Timur İvanov'un göz kamaştırıcı lüks hayatında yok yok: Albümden Cote d’Azur'daki yaz tatilleri, kiralık yatlar, helikopterler, İstanbul'da doğum günü ve elbette lüks arabalar ve mücevherler çıktı.
24.04.2024 Dünya
Küçük hanımlar, beyler sahnede
Küçük hanımlar, beyler sahnede Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatrosu Festivali, Atatürk’ün armağanı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na tiyatro sanatı ile katkıda bulunmak amacıyla bu yıl 19’uncu kez düzenleniyor.
23.04.2024 Kültür Sanat
Bayramınız kutlu olsun!
Bayramınız kutlu olsun! 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın coşkusunu her yıl olduğu gibi çocuklar yine sanatla kutlayacak. Bayramınız şimdiden kutlu olsun! 
21.04.2024 Kültür Sanat
Kübalı çocukların gözünden Fidel Castro
Kübalı çocukların gözünden Fidel Castro Küba’nın uluslararası üne sahip çocuk tiyatrosu La Colmenita (Küçük Arı Kovanı), “Fidel Konuş, Sana İhtiyacım Var” adlı oyunla 16 Nisan’da Ses Tiyatrosu’na konuk oluyor.
13.04.2024 Kültür Sanat
Beyinleri hedef alan sonik silah! ABD doğruladı, Ruslardan akılalmaz plan
Beyinleri hedef alan sonik silah! ABD doğruladı, Ruslardan akılalmaz plan Yıllardır gizemini koruyan ve ABD'yi alt üst eden enerji saldırılarının arkasından Rusya çıktı. Uluslararası basına yansıyan haberlerde saldırının ve gizli silahın detayları dünyada ses getirdi.
1.04.2024 Dünya
Kanserle mücadele eden Tanyeli: Mutfak benim terapi alanım
Kanserle mücadele eden Tanyeli: Mutfak benim terapi alanım Geçtiğimiz sene kansere yakalanan Tanyeli, yakın dostları ve basın mensupları için iftar yemeği düzenledi. Muhabirlerle bir araya gelen ünlü isim, mutfağa girip yemek yaparak moralini yüksek tuttuğunu ve sağlığına kavuştuğunda bir yemek projesi içinde yer almak istediğini açıkladı.
29.03.2024 Cadde
Moskova'daki terör saldırısında can kaybı artıyor
Moskova'daki terör saldırısında can kaybı artıyor Rusya'nın başkenti Moskova'da Crocus Belediye Binası'nda yer alan konser salonuna düzenlenen terör saldırısında ölü sayısı 60'ı aşarken 100'den fazla yaralı da hastanelerde tedavi altında bulunuyor.
23.03.2024 Dünya
Şimdi ne olacak?
Şimdi ne olacak? Rusya’da Putin, seçimi yüzde 87 oyla kazanırken, katılımın yüzde 74 olduğu belirtildi. Bu rakamlar Kremlin’i memnun ederken, Putin’in gelecek dönemde nasıl bir yönetim sergileyeceği merak konusu.
19.03.2024 Dünya
Tanyeli'den Fenerbahçe'ye teşekkür: Moralimi yerlerden göklere çıkardınız
Tanyeli'den Fenerbahçe'ye teşekkür: Moralimi yerlerden göklere çıkardınız Pankreas kanseriyle mücadele eden oryantal Tanyeli'ye Fenerbahçe Spor Kulübü tüm takım futbolcularının imzaladığı forma gönderdi. O anları yayımlayan Tanyeli, yaşadığı mutluluğu; "Moralimi yerlerden göklere çıkardınız. Çok duygulandım, çok teşekkür ederim" sözleriyle dile getirdi.
18.03.2024 Cadde
Efsaneler geliyor
Efsaneler geliyor Küba’nın efsanevi Buena Vista Social Club’ın grup üyeleri sekiz sene aradan sonra Buena Vista All Stars adıyla 21 Haziran’da İstanbul’da olacak.
18.03.2024 Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Küba ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.