Küresel Büyüme

Küresel Büyüme

Son dakika küresel büyüme haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan küresel büyüme gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan küresel büyüme haber sayfamızda...

Küresel Büyüme

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.011 küresel büyüme haberi bulunmuştur.
Goldman Sachs'a göre dolar aşırı değerli
Goldman Sachs'a göre dolar aşırı değerliGoldman Sachs'ın Küresel FX ve EM Strateji Bölümü Eş Başkanı Zach Pandl resesyonun belirmeye başladığı dönemlerde yaşanan tipik bir hareket olarak ABD dolarının güçlendiğini belirtti.
17.05.2022Uzmanpara
Altın fiyatları yükselecek mi? Flaş tahmin!
Altın fiyatları yükselecek mi? Flaş tahmin!Uluslararası piyasalarda ons altın düşüşe geçerken dün 1785 dolara kadar geri çekildikten sonra güçlü bir tepki vererek 45 dolara yakın yükseldi. Peki altın fiyatlarında yükseliş devam edecek mi? İşte tahminler...
17.05.2022Ekonomi
Koronavirüsün vurduğu Şanghay'da son durum: Neredeyse kontrol altında!
Koronavirüsün vurduğu Şanghay'da son durum: Neredeyse kontrol altında!Bir aydan uzun sürdü ama Çin'in Şanghay kentinin yöneticileri artık kentteki Covid salgınının neredeyse kontrol alındığını düşünüyor. Bu yüzden büyük bir temizlik talimatı verdiler. Bir insan ordusu binlerce apartmanı ve meskun mahalleri virüsü bitirmek amacıyla dezenfekte ediyor.
5.05.2022Dünya
Şirketler için enflasyon rehberi
Şirketler için enflasyon rehberiZEYNEP AKTAŞHam madde ve enerji fiyatları artarken enflasyon global ölçekte yükseliyor...
Sabancı’dan iki dijital satın alma imzası
Sabancı’dan iki dijital satın alma imzası‘Yeni ekonomi’yi 5 yıllık küresel büyüme stratejisinin merkezine alan Sabancı Topluluğu, dijital teknolojiler alanındaki yatırımlarını hızlandırdı.
30.04.2022Ekonomi
TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu duyurdu! İşte yıl sonu enflasyon tahmini
TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu duyurdu! İşte yıl sonu enflasyon tahminiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "Enflasyon Raporu 2022-II"nin tanıtımı amacıyla düzenlenen toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. Kavcıoğlu, Merkez Bankası'nın yıl sonu enflasyon tahminini açıkladı. Öte yandan Kavcıoğlu '500 TL'lik yeni banknotlar çıkacak' iddiasına da cevap verdi. İşte detaylar...
28.04.2022Haberler
Çin'de karantina endişesi! Sırada Pekin mi var?
Çin'de karantina endişesi! Sırada Pekin mi var?Çin'in başkenti Pekin'de yetkililerin neredeyse tüm kent sakinlerinden Covid testi yaptırmalarını istemesi halk arasında panik yarattı. Pekinliler, yeni bir kapanma geleceği konusunda endişeli.
28.04.2022Dünya
TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu duyurdu! İşte yıl sonu enflasyon tahmini
TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu duyurdu! İşte yıl sonu enflasyon tahminiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "Enflasyon Raporu 2022-II"nin tanıtımı amacıyla düzenlenen toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. Kavcıoğlu, Merkez Bankası'nın yıl sonu enflasyon tahminini açıkladı. Öte yandan Kavcıoğlu '500 TL'lik yeni banknotlar çıkacak' iddiasına da cevap verdi. İşte detaylar...
28.04.2022Ekonomi
Altın 1 ayın dibinde
Altın 1 ayın dibindeGeçtiğimiz hafta düşüş kaydeden altın fiyatlarında aşağı yönlü seyir bugün itibarıyla da devam ediyor. Gram altın 900 lira seviyesinin altına geriledi. Peki altın fiyatları neden düşüyor? İşte detaylar...
25.04.2022Uzmanpara
Son dakika: Bakan Nebati 'Türkiye güzel yolda' diyerek açıkladı: Yeni başarı hikayeleri yazacağız
Son dakika: Bakan Nebati 'Türkiye güzel yolda' diyerek açıkladı: Yeni başarı hikayeleri yazacağızSon dakika haberine göre; Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, İstanbul Ticaret Odası İş Dünyası Buluşması’nda konuştu. Enerji hariç ithalat ve ihracatın dengelendiğini belirten Bakan Nebati, "Enflasyon küresel bir problem olarak ortaya çıktı" dedi. 'Türkiye güzel yolda' diyen Bakan Nebati, "Yeni başarı hikayelerini yine beraber yazacağız." açıklamasında bulundu.
24.04.2022Ekonomi
'Küresel büyüme savaştan darbe alacak'
'Küresel büyüme savaştan darbe alacak'ABD Hazine Bakanı Janet Yellen küresel ekonomik büyümenin Rusya'nın Ukrayna'da sürdürdüğü savaştan darbe alacağını söyledi.
14.04.2022Uzmanpara
'Stagflasyon endişeleri arttı'
'Stagflasyon endişeleri arttı'Bank of America'nın (BofA) her ay düzenlediği fon yöneticileri anketi küresel büyüme iyimserliğinin tüm zamanların en düşük seviyesine indiğini ve stagflasyon endişelerinin 2008 yılı Ağustos ayından bu yana görülen en yüksek seviyeye çıktığını gösterdi.
12.04.2022Uzmanpara
'Emtialardaki artış büyümeyi yavaşlatabilir'
'Emtialardaki artış büyümeyi yavaşlatabilir'ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Rusya-Ukrayna krizinin emtia fiyatlarını yükseltmekte olduğunu ve bu emtia fiyat artışının önümüzdeki yıl küresel büyüme için görünümü yavaşlatmasının büyük olasılık olduğunu söyledi.
25.03.2022Uzmanpara
Yatırımcıların dolara olan talebi sürecek
Yatırımcıların dolara olan talebi sürecekING analistleri Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısının devam etmesinin yükselen enflasyon ve yavaşlayan büyümenin etkisiyle yatırımcıların ABD dolarına yönelmeye devam etmelerine yol açtığını ifade etti.
11.03.2022Uzmanpara
'Savaş büyüme tahminlerimizi düşürecek'
'Savaş büyüme tahminlerimizi düşürecek'Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, Ukrayna savaşı ve Rusya'ya uygulanan büyük yaptırımların küresel ticarette daralmayı tetikleyeceğini, gıda ve enerji fiyatlarını keskin şekilde yükselteceğini ve IMF'in küresel büyüme tahminlerini gelecek ay düşürmeye zorlayacağını söyledi.
11.03.2022Uzmanpara
BHP küresel büyüme beklentisini revize etti
BHP küresel büyüme beklentisini revize ettiDünyanın en büyük madencilik şirketlerinden BHP Group bu yıl için küresel ekonomik büyüme beklentisini aşağı yönlü revize etti.
8.03.2022Uzmanpara
Makine aşkından ‘elektrik’ aldı
Makine aşkından ‘elektrik’ aldıTEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu: “Hayatım boyunca hep yeni teknolojilere ilgi duydum. TEMSA sadece ülkemizde değil tüm dünyada elektrifikasyonun bayrak taşıyıcı şirketlerinden olabilir”
IMF'den piyasalara uyarı
IMF'den piyasalara uyarıUluslararası Para Fonu (IMF) Para ve Sermaye Piyasaları Başkanı Tobias Adrian küresel merkez bankalarının faiz artışlarıyla birlikte finans piyasalarında türbülansın devam edebileceği uyarısı yaptı.
27.01.2022Uzmanpara
Son dakika... Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu 2022 yıl sonu enflasyon tahminini açıkladı
Son dakika... Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu 2022 yıl sonu enflasyon tahminini açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, yılın ilk Enflasyon Raporu'nu açıkladı. Kavcıoğlu, enflasyonun 2022 yıl sonunda yüzde 23,2 olarak gerçekleşeceği, 2023 yıl sonunda ise yüzde 8,2 gerçekleşeceğinin tahmin edildiğini söyledi. Bir önceki enflasyon beklentisi bu yıl için yüzde 11,8, gelecek yıl için yüzde 7,0 seviyesinde bulunuyordu. Sanayi üretiminin yükseliş eğilimini sürdürdüğünü belirten Kavcıoğlu, "İhracat artış trendini 2021'in son çeyreğinde de sürdürdü. Cari işlemler dengesinin 2022 yılında fazla vereceğini öngörüyoruz." dedi.  Öte yandan 20 Aralık 2021 tarihinde döviz kurlarında yaşanan düşüşle ilgili de açıklamalarda bulunan Kavcıoğlu, "O gün (20 Aralık 2021) Merkez Bankası tek kuruş satmadı. Bireyseller, kurumsallar, yurt dışı yaklaşık 2,250 milyar dolar satarak kuru düşürdü." ifadelerini kullandı.
27.01.2022Ekonomi
IMF küresel büyüme öngörülerini revize etti
IMF küresel büyüme öngörülerini revize ettiUluslararası Para Fonu (IMF) küresel ekonominin 2022'ye beklenenden daha zayıf bir konumda girdiğini belirterek, bu yıl için büyüme öngörülerini düşürdü.
26.01.2022Uzmanpara
'Küresel ekonomik büyüme yavaşlayacak'
'Küresel ekonomik büyüme yavaşlayacak'Birleşmiş Milletler (BM) tarafından perşembe günü yayınlanan rapora göre küresel ekonominin 2022 yılında yüzde 4 oranında büyümesi öngörülüyor.
14.01.2022Uzmanpara
Credit Suisse'den küresel büyüme tahmini
Credit Suisse'den küresel büyüme tahminiCredit Suisse, 2021 yılında yüzde 5,8 olarak tahmin ettiği küresel ekonomik büyümenin 2022 yılında yüzde 4 seviyesinde gerçekleşmesini beklediğini bildirdi.
12.01.2022Uzmanpara
UniCredit küresel büyüme tahminini düşürdü
UniCredit küresel büyüme tahminini düşürdüUniCredit, küresel ekonomi için 2022 yılı GSYH büyüme tahminini aşağı yönlü revize etti.
13.12.2021Uzmanpara
Son dakika: Bakan Nebati'den asgari ücret açıklaması: Beklentiyi karşılayacak bir artış planlıyoruz
Son dakika: Bakan Nebati'den asgari ücret açıklaması: Beklentiyi karşılayacak bir artış planlıyoruzHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Meclis'te devam eden bütçe görüşmelerinde yaptığı açıklamada "Cari açıkta yıl sonunda müjdeli rakamları göreceğiz." ifadelerini kullandı. Bakan Nebati'nin açıklamalarında milyonların merakla beklediği asgari ücret rakamlarına dair de bilgiler vardı. Nebati konuya ilişkin, "Asgari ücrete ilişkin de görüşmeler devam etmekte olup 2022 yılı için asgari ücrette herkesin beklentilerini karşılayacak bir artış yapmayı planlıyoruz." şeklinde konuştu.
9.12.2021Ekonomi
Beklentiler, COP27’ye ertelenmiş görünüyor
Beklentiler, COP27’ye ertelenmiş görünüyorGezegen için “son umut” olarak görülen COP26 kararlarını başarılı bulanlar da var bulmayanlar da. 2030’da yüzde 45 oranında emisyon azaltımı hedefinin altına tüm ülkelerin imza atması en önemli karar olarak dikkat çekiyor. Ancak genel olarak beklentiler, önümüzdeki sene Mısır’da gerçekleştirilecek COP27’ye ertelenmiş görünüyor.
30.11.2021Vitrin

Benzer Haber Etiketleri

Küresel Büyüme ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.