Küresel Ekonomi

Küresel Ekonomi

Son dakika küresel ekonomi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan küresel ekonomi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan küresel ekonomi haber sayfamızda...

Küresel Ekonomi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.823 kuresel ekonomi haberi bulunmuştur.
İhracatta yeni rekor
İhracatta yeni rekorTicaret Bakanı Mehmet Muş, nisanda ihracatın geçen yılın aynı ayına göre yüzde 109 artışla 18,8 milyar dolara ulaştığını belirterek, "Bu değerle tüm zamanların en yüksek nisan ayı ihracat rakamını ve ayrıca tüm yılların ikinci en yüksek aylık ihracatını gerçekleştirmiş bulunuyoruz." dedi.
3.05.2021Uzmanpara
Bakan açıkladı! İhracatta yeni rekor
Bakan açıkladı! İhracatta yeni rekorTicaret Bakanı Mehmet Muş, nisanda ihracatın geçen yılın aynı ayına göre yüzde 109 artışla 18,8 milyar dolara ulaştığını belirterek, "Bu değerle tüm zamanların en yüksek nisan ayı ihracat rakamını ve ayrıca tüm yılların ikinci en yüksek aylık ihracatını gerçekleştirmiş bulunuyoruz." dedi.
3.05.2021Ekonomi
Petrolün varili ne kadar oldu?
Petrolün varili ne kadar oldu?Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 65,43 dolardan işlem görüyor.
27.04.2021Uzmanpara
Aran: Ekonomiye desteğimizi devam ettirecek güç ve sağlamlıktayız
Aran: Ekonomiye desteğimizi devam ettirecek güç ve sağlamlıktayızTürkiye İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, "100. yıla giderken ilk hedefimiz; iş modeliyle, organizasyon ve hizmet modeliyle, şube yapısıyla, çalışanlarının yetkinliğiyle ve teknoloji altyapısıyla geleceğin bankasını inşa etmek." dedi.
25.04.2021Ekonomi
Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti açıklandı
Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti açıklandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) Toplantı Özeti'nde, "Enflasyonda kalıcı düşüşe işaret eden güçlü göstergeler oluşana ve orta vadeli yüzde 5 hedefine ulaşıncaya kadar politika faizi, güçlü dezenflasyonist etkiyi muhafaza edecek şekilde, enflasyonun üzerinde bir düzeyde oluşturulmaya devam edilecektir." ifadeleri kullanıldı.
22.04.2021Uzmanpara
'PTTAVM'yi bölgedeki en büyük 5 oyuncudan biri yapmak istiyoruz'
'PTTAVM'yi bölgedeki en büyük 5 oyuncudan biri yapmak istiyoruz'Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, PTTAVM'yi bölgedeki en büyük 5 oyuncudan biri yapmak istediklerini bildirdi.
20.04.2021Ekonomi
Alman ekonomisi yeniden ivme kazanıyor
Alman ekonomisi yeniden ivme kazanıyorAlmanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, Alman ekonomisinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında yeni dalga ile gelen kısıtlamalarla yıla zayıf bir başlangıç yapmasının ardından küresel ekonomideki toparlanma ve aşılamadaki kademeli ilerleme nedeniyle ivme kazanmasının beklendiğini duyurdu.
13.04.2021Uzmanpara
Küresel ekonomi için büyüme sinyali
Küresel ekonomi için büyüme sinyaliUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, ABD'deki yeni mali paket dahil olmak üzere sağlanan ilave politika desteği ve bu yılın sonlarında birçok gelişmiş ekonomide aşı destekli toparlanma beklentisi nedeniyle küresel ekonomide daha fazla hızlanma beklediklerini belirterek, "Bu, gelecek hafta Dünya Ekonomik Görünümü raporunda göreceğiniz üzere, bu yıl ve 2022 için küresel tahminimizde yukarı yönlü bir revizyona izin veriyor." dedi.
31.03.2021Uzmanpara
İhracatta en büyük artış savunma ve havacılıkta bekleniyor
İhracatta en büyük artış savunma ve havacılıkta bekleniyorTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, gelecek 15 yılda ihracatın büyük bir ivmeyle artmasını öngördüklerini belirterek, bu sürede en yüksek artışın yüzde 425 ile savunma ve havacılık sanayisinde olmasını beklediklerini söyledi.
29.03.2021Ekonomi
İhracat 2021 Raporu tanıtıldı
İhracat 2021 Raporu tanıtıldıTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, gelecek 15 yılda ihracatın büyük bir ivmeyle artmasını öngördüklerini belirterek, bu sürede en yüksek artışın yüzde 425 ile savunma ve havacılık sanayisinde olmasını beklediklerini söyledi.
29.03.2021Uzmanpara
DSÖ'den "Aşıda denizcilere ve uçak mürettebatına öncelik verin" çağrısı
DSÖ'den "Aşıda denizcilere ve uçak mürettebatına öncelik verin" çağrısıDünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ve bir grup uluslararası organizasyon, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı uygulamalarında denizcilere ve uçak mürettebatına öncelik verilmesi için ülkelere çağrıda bulundu.
26.03.2021Dünya
Son dakika: ABD ile Çin heyetlerinin Alaska toplantısı başladı
Son dakika: ABD ile Çin heyetlerinin Alaska toplantısı başladıGelen son dakika haberine göre; ABD ile Çin heyetleri arasındaki tarihi toplantı tartışmalı başladı. ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan'ın Çinli mevkidaşları ile Alaska'daki görüşmeleri başladı.
19.03.2021Dünya
Bakan Selçuk, koronavirüs krizinin dünyada kadınlar üzerinde orantısız etki yarattığını söyledi
Bakan Selçuk, koronavirüs krizinin dünyada kadınlar üzerinde orantısız etki yarattığını söylediAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, dünyada yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının neden olduğu krizin kadınlar üzerinde orantısız etki yarattığını bildirdi.
18.03.2021Siyaset
Dünya ekonomisi salgının birinci yılında yaralarını sarmaya çalışıyor
Dünya ekonomisi salgının birinci yılında yaralarını sarmaya çalışıyorYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisiyle geçen yıl yüzde 3,4 daralan küresel ekonomi, yaralarını sarma ve toparlanma mücadelesini sürdürüyor.
11.03.2021Ekonomi
Dünya ekonomisi yaralarını sarmaya çalışıyor
Dünya ekonomisi yaralarını sarmaya çalışıyorYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisiyle geçen yıl yüzde 3,4 daralan küresel ekonomi, yaralarını sarma ve toparlanma mücadelesini sürdürüyor.
11.03.2021Uzmanpara
Küresel ekonominin en güçlü kurumlarına kadınlar liderlik ediyor
Küresel ekonominin en güçlü kurumlarına kadınlar liderlik ediyorKüresel ekonominin en güçlü kurumlarından ABD Hazine Bakanlığı, Uluslararası Para Fonu (IMF), Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve Dünya Ticaret Örgütü'ne (DTÖ) liderlik eden kadınlar dünya ekonomisine yön veriyor.
7.03.2021Ekonomi
Yeniden büyüme  dönemi başladı!
Yeniden büyüme dönemi başladı!MÜSİAD Başkanı Saygılı, “Ar-Ge ve inovasyon kapasitemiz ile işgücünü geliştirmek için küresel ekonomide ciddi sıçrama yapabileceğimiz fırsat alanı bulunuyor” dedi
26.02.2021Ege
'Aşılama küresel ekonomiye sağlanabilecek en güçlü teşvik'
'Aşılama küresel ekonomiye sağlanabilecek en güçlü teşvik'ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını kontrol altına almanın güçlü bir ekonomik toparlanma için önemli olduğunu belirterek, hızlı ve gerçekten küresel bir aşılama programının ekonomiye sağlanabilecek en güçlü teşvik olduğunu ifade etti.
26.02.2021Uzmanpara
IMF Başkanı Georgieva'dan önemli uyarı!
IMF Başkanı Georgieva'dan önemli uyarı!Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, toparlanma beklentilerinin ülkeler ile bölgeler arasında tehlikeli biçimde ayrıştığını belirterek, "Ülkeler arası ve ülkeler içindeki bu tehlikeli ayrışmayı tersine çevirmek için güçlü politika eylemlerinin alınması gerek." uyarısında bulundu.
24.02.2021Uzmanpara
IMF'den kritik 'Türkiye' açıklaması!
IMF'den kritik 'Türkiye' açıklaması!IMF Türkiye Masası Şefi Donal McGettigan, "Kredibilitenin iyileşmesini sağlayan politika değişikliği enflasyonu da kademeli olarak düşürecektir" dedi.
18.02.2021Uzmanpara
IMF'den önemli Türkiye açıklaması
IMF'den önemli Türkiye açıklamasıIMF Türkiye Masası Şefi Donal McGettigan: "Kredibilitenin iyileşmesini sağlayan politika değişikliği enflasyonu da kademeli olarak düşürecektir" dedi.
18.02.2021Ekonomi
Biden-Modi görüşmesinde İndo-Pasifik bölgesinin güvenliğine vurgu
Biden-Modi görüşmesinde İndo-Pasifik bölgesinin güvenliğine vurguABD Başkanı Joe Biden ile Hindistan Başbakanı Narendra Modi, ikili ilişkileri derinleştirme arzusunu dile getirdikleri görüşmede, İndo-Pasifik bölgesinde güvenlik ve istikrarın sağlanmasına vurgu yaptı.
8.02.2021Dünya
Petrolün varil fiyatı 59 doları gördü
Petrolün varil fiyatı 59 doları gördüBrent petrolün varili, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ile OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC grubunun üretim kesintisi ve ABD'nin ticari ham petrol stoklarındaki düşüşün etkisiyle uluslararası piyasalarda 59,01 dolarla yaklaşık son 1 yılın en yüksek seviyesini gördü.
4.02.2021Uzmanpara
Petrolde son durum ne?
Petrolde son durum ne?Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 58,87 dolardan işlem görüyor.
4.02.2021Uzmanpara
ABD'den önemli 'Türkiye' açıklaması!
ABD'den önemli 'Türkiye' açıklaması!ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield, ABD'nin Türkiye ile arasındaki köklü ve başarılı ticari ilişkilere olan bağlılığını sürdürdüğünü, mevcut ticari bağları güçlendirmek istediğini belirtti.
3.02.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ekonomiihracatpetrolIMFtürkiye

Küresel Ekonomi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.