Küresel Ekonomi

Küresel Ekonomi

Son dakika küresel ekonomi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan küresel ekonomi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan küresel ekonomi haber sayfamızda...

Küresel Ekonomi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.634 küresel ekonomi haberi bulunmuştur.
Son dakika: Fed faiz kararının ardından dikkat çeken dolar ve altın uyarısı!
Son dakika: Fed faiz kararının ardından dikkat çeken dolar ve altın uyarısı!Gelen son dakika haberine göre ABD Merkez Bankası (Fed), politika faizinde 50 baz puan artışa gitti. Peki dolar ve altında son durum ne? Prof. Dr. Sefer Şener dolar ve altın piyasasıyla ilgili dikkat çeken uyarılarda bulundu.
5.05.2022Ekonomi
Çin'de karantina endişesi! Sırada Pekin mi var?
Çin'de karantina endişesi! Sırada Pekin mi var?Çin'in başkenti Pekin'de yetkililerin neredeyse tüm kent sakinlerinden Covid testi yaptırmalarını istemesi halk arasında panik yarattı. Pekinliler, yeni bir kapanma geleceği konusunda endişeli.
28.04.2022Dünya
İngiltere flaş Ukrayna açıklaması: Desteğimizi ikiye katlamalıyız
İngiltere flaş Ukrayna açıklaması: Desteğimizi ikiye katlamalıyızİngiltere Dışişleri Bakanı Liz Truss, Rus işgaliyle karşı karşıya olan Ukrayna'nın egemenliğini savunması konusunda küresel birlik oluşturmanın önemini vurgulayarak, "Ukrayna'ya olan desteğimizi ikiye katlamalıyız" dedi.
28.04.2022Dünya
Savaş kızışıyor, Rusya'dan İngiltere'ye: 'Sizi vururuz, anlıyorsunuz değil mi?'
Savaş kızışıyor, Rusya'dan İngiltere'ye: 'Sizi vururuz, anlıyorsunuz değil mi?'Rus hükümeti İngiltere'yi, Ukrayna'yı Rus topraklarına saldırması için 'provoke etmekle' suçlayarak tehditler savurdu. Diplomasi muhabiri Landale, "Ukrayna'yı savunmak ile Rusya'ya saldırmak arasındaki çizgi giderek bulanıklaşıyor" dedi.
28.04.2022Dünya
Çin'in karantina tedbirleri metalleri vurdu
Çin'in karantina tedbirleri metalleri vurduÇin'in Şanghay kentinde Covid-19 salgını ile mücadele için alınan karantina tedbirlerinin etkisiyle temel metal fiyatları geriliyor.
25.04.2022Uzmanpara
Altın fiyatlarında son durum ne?
Altın fiyatlarında son durum ne? Haftanın ilk işlem gününde 1998 dolara çıkarak 5 haftanın zirvesine ulaşan ons altın Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) küresel ekonomik görünüme ilişkin raporu sonrası sert düşmüştü. Peki altın fiyatlarında bugün son durum ne? İşte detaylar...
21.04.2022Uzmanpara
İşte dolarda son durum
İşte dolarda son durumDolar/TL haftanın üçüncü işlem gününe 14.65’in üzerinde başladı.
20.04.2022Uzmanpara
Altın fiyatlarında 'IMF' düşüşü
Altın fiyatlarında 'IMF' düşüşüGeçtiğimiz günlerde sert yükseliş kaydederek 5 haftanın zirvesine çıkan ons altın son iki işlem gününde büyük bir kayıp yaşayarak 1940 dolara kadar geri çekildi. Peki ons altın neden düşüyor? İşte detaylar...
20.04.2022Uzmanpara
'Küresel ekonomik görünüm kötüleşti'
'Küresel ekonomik görünüm kötüleşti'Uluslararası Para Fonu (IMF) ocak ayında yayınladığı son 'Dünya Ekonomik Görünüm' tahminlerinden bu yana küresel ekonomik görünümün ciddi şekilde kötüleştiğini bildirdi.
19.04.2022Uzmanpara
Batılı şirketler dümen kırdı! Yatırımların yeni gözdesi Türkiye
Batılı şirketler dümen kırdı! Yatırımların yeni gözdesi TürkiyeRusya'da yeni kriz sonrası terk eden sermaye ve yatırımlar yönünü nereye çevirecek. Başta ABD sermayeli şirketler olmak üzere birçok uluslararası firmanın yeni rotasında Türkiye de bulunuyor.
9.04.2022Ekonomi
Nebati: Türkiye pozitif ayrışacak
Nebati: Türkiye pozitif ayrışacakHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Rusya-Ukrayna savaşından sonra Türkiye, pozitif ayrışan ender ülkelerden birisi olacak" dedi.
5.04.2022Ekonomi
Bakan Varank: TOKİ, konut sayısını 2023'te 1 milyon 200 bine çıkartacak
Bakan Varank: TOKİ, konut sayısını 2023'te 1 milyon 200 bine çıkartacakSanayi ve Teknoloji Bakanı Bülent Varank, 2002 yılından bu yana 81 ilde toplam 837 bin konut inşa ettiklerini, 2023’te konut sayısını 1 milyon 200 bine çıkartacaklarını söyledi.
26.03.2022Emlak
Bakan Varank: “Ülkemiz son 20 yılda ekonomik bir devrim gerçekleştirdi”
Bakan Varank: “Ülkemiz son 20 yılda ekonomik bir devrim gerçekleştirdi”Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Küresel sermayenin en ürkek olduğu bir dönemde, 2021 yılında, Türkiye'ye 14 milyar dolar doğrudan yatırım çektiklerini açıklayarak, "Türkiye şu sıkıntılı 2023 eşiğini atlattıktan sonra inşallah, yeni küresel ekonomi düzeninin parlayan bir yıldızı olacak" dedi.
26.03.2022Ekonomi
'Zayıf ekonomiler risk altında'
'Zayıf ekonomiler risk altında'Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, Ukrayna'daki savaşa rağmen küresel ekonomide büyümenin bu yıl pozitif bölgede kalmaya devam edeceğini öngördü. Ancak Georgieva, halihazırda ekonomileri zayıf olan bir grup ülkenin resesyona girebilecekleri uyarısında da bulundu.
23.03.2022Uzmanpara
Gelecek kuşaklara verilen söz
Gelecek kuşaklara verilen sözBilime Dayalı Hedefler inisiyatifi, iklim değişikliğinin olumsuz etkilerini en aza indirmek ve ekonomileri iklim dirençli hale getirmek için şirketleri harekete geçirmek amacıyla kuruldu.
22.03.2022Ekonomi
Gündemde ikiz dönüşüm var! Türkiye'de enerji...
Gündemde ikiz dönüşüm var! Türkiye'de enerji...Küresel salgınla birlikte enerji sektörünü etkileyen ikiz dönüşüm gündemde en üst sıralarda yer ediniyor. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan ise enerjide dışa bağımlılığın azaltılmaya çalışıldığını açıkladı.
17.03.2022Ekonomi
Sosyal medyada iş yapan 'Influencer'ları etkileyecek Rusya kararı
Sosyal medyada iş yapan 'Influencer'ları etkileyecek Rusya kararı2021'de tarihi bir karar alarak yeni adının Meta olduğunu duyuran Facebook Inc, Facebook, WhatsApp, Instagram, Messenger ve Oculus VR markalarıyla Rusya'ya cephe aldı. Meta'nın adımına kayıtsız kalmayan Moskova'dan da karşı hamle gecikmedi. Ancak 145,9 milyon nüfusa sahip olan ülkede alınan bu karar, yalnızca Rusları etkilemeyecek. Uzmanlar, sosyal medya üzerinden iş yapan milyonlarca kişi ve şirkete önemli uyarılarda bulundu.
21.03.2022Ekonomi
'Sigorta zor gün dostu, bu görüldü'
'Sigorta zor gün dostu, bu görüldü'Türk sigorta sektörünün 2021 yılında da çift haneli büyüyerek prim üretiminde 105 milyar lirayı aştığını ifade eden VHV Reasürans CEO’su Stahl, bu büyümede en önemli etkinin varlıkları koruma bilincinin artmasının olduğunu belirtti.
11.03.2022Sigorta
'Arz güvenliğine yönelik sıkıntı yok'
'Arz güvenliğine yönelik sıkıntı yok'Ekonomi Koordinasyon Kurulu 5. toplantısı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında yapıldı.
10.03.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon açıklamasıAK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyon rakamları, petrol fiyatları, ayçiçek yağı tartışmaları ve gıda fiyatlarındaki dalgalanmalarla ilgili önemli mesajlar verdi. Ukrayna'nın işgalinde Rusya'ya uygulanan bazı yaptırımlara da tepki gösteren Erdoğan, "Böyle saçmalık olmaz" ifadelerini kullandı.
9.03.2022Haberler
Ekonomi Koordinasyon Kurulu, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplandı
Ekonomi Koordinasyon Kurulu, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplandıEkonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplandı. Toplantı sonrası, "Uluslararası piyasalardaki muhtemel gelişmelere yönelik olarak alınacak tüm önlemler değerlendirilmiştir" açıklaması yapıldı.
9.03.2022Ekonomi
Leasingde büyüklük 106 milyar TL oldu
Leasingde büyüklük 106 milyar TL oldu2021 yılında leasing sektörünün toplam aktif büyüklüğü 106 milyar liraya ulaştı. Sektörün yenilenebilir enerjinin finansmanına daha fazla odaklandığı gözlemlendi.
9.03.2022Ekonomi
BHP küresel büyüme beklentisini revize etti
BHP küresel büyüme beklentisini revize ettiDünyanın en büyük madencilik şirketlerinden BHP Group bu yıl için küresel ekonomik büyüme beklentisini aşağı yönlü revize etti.
8.03.2022Uzmanpara
Swift sisteminden ihraç gündemde
Swift sisteminden ihraç gündemdeUluslararası kurum ve kuruluşlar, Ukrayna savaşı nedeniyle Rusya'ya yönelik yaptırımlarını peşpeşe açıklıyor.
7.03.2022Ekonomi
50 yılı devirdi, yatırıma hız verdi
50 yılı devirdi, yatırıma hız verdi“Yarım asırlık geçmişimizde ülkemiz pek çok zorlu tecrübe yaşadı, krizlerden birlik ve beraberlik içinde çıkmayı başardı. Ülkemize güvenerek, yatırımlarımıza ara vermeden çalışıyoruz. 2022 yılı yatırımlarını hızla devreye alacağız.”

Benzer Haber Etiketleri

Küresel Ekonomi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.