Küresel Piyasalar

Küresel Piyasalar

Son dakika küresel piyasalar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan küresel piyasalar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan küresel piyasalar haber sayfamızda...

Küresel Piyasalar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.872 küresel piyasalar haberi bulunmuştur.
Büyümede %9 seviyelerini aşacağız
Büyümede %9 seviyelerini aşacağızTürkiye’nin bu yıl yüzde 9’un üzerinde büyüyeceğini öngören Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, bu büyümenin dengeli bir görünümle gerçekleşeceğini belirtti
13.11.2021Ekonomi
'Yaklaşık 19 milyon vatandaşımız yatırımcı oldu'
'Yaklaşık 19 milyon vatandaşımız yatırımcı oldu'Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, "Mevcut durumda hisse senedi, tahvil, bono, yatırım fonu, otomatik Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), gönüllü BES ve benzeri araçlar yoluyla yaklaşık 19 milyon vatandaşımız, doğrudan veya dolaylı olarak sermaye piyasalarımızın yatırımcısı olmuştur." dedi.
12.11.2021Ekonomi
Piyasalar bu haberi bekliyordu! Fed'in kararı sonrası altında ilk tepki..
Piyasalar bu haberi bekliyordu! Fed'in kararı sonrası altında ilk tepki...Piyasaların gözü bu kritik karardaydı. Fed, kasım ayında varlık alımı azaltımına başlayacağını duyurdu. Fed'in kararı öncesi 3 haftanın en düşük seviyesini gören altın fiyatları, sonrasında sınırlı aşağı hareket etti.
3.11.2021Ekonomi
Türkiye’de kripto para 1 milyar $’a koşuyor
Türkiye’de kripto para 1 milyar $’a koşuyorTürk yatırımcıların bir süre mesafeli yaklaştığı kripto paraya ilgi artarak devam ediyor. Türkiye’deki piyasanın büyüklüğü tahminen 900 milyon dolar. Yatırımcı sayısı ise 4 milyonu aşıyor.
2.11.2021Ekonomi
Piyasalar pozitif seyrediyor
Piyasalar pozitif seyrediyorKüresel piyasalar, şirket karlılıklarının 3. çeyrekte beklentilerin üzerinde gerçekleşmeye devam etmesinin iyimserliği ile pozitif seyrini koruyor.
26.10.2021Uzmanpara
Piyasalar haftaya karışık seyirle başladı
Piyasalar haftaya karışık seyirle başladıKüresel piyasalar dünya genelinde artış eğiliminde olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını vakalarına ilişkin tedirginliklerle haftaya karışık bir seyirle başlarken, açıklanmaya devam eden 3. çeyrek şirket finansal sonuçları hafta boyunca pay piyasalarında yatırımcıların odağında olacak.
25.10.2021Uzmanpara
Piyasalar haftaya satıcılı başladı
Piyasalar haftaya satıcılı başladıKüresel piyasalar, Çin'de açıklanan 3. çeyrek büyüme verisinin beklentilerin altında kalması, yükselmeye devam eden emtia fiyatları ve enflasyonist kaygıların tekrar gündemin odağına yerleşmesiyle haftaya negatif başladı.
18.10.2021Uzmanpara
Doğal gaz piyasalarında 'geçici bir dengesizlik' yaşanıyor
Doğal gaz piyasalarında 'geçici bir dengesizlik' yaşanıyorGaz İhraç Eden Ülkeler Forumu Genel Sekreteri Yury Sentyurin, "Şu anda küresel piyasalar kış aylarındaki doğal gaz fiyatlarına ilişkin endişelerle kaynıyor." dedi.
9.10.2021Ekonomi
Piyasalar negatif seyrediyor
Piyasalar negatif seyrediyorKüresel piyasalar, tedarik zincirindeki sıkıntılar ve enerji arzında yaşanan daralmanın küresel bazda enflasyon baskılarını artıracağı endişesiyle satış ağırlıklı bir seyir izliyor.
1.10.2021Uzmanpara
Piyasalar karışık seyrediyor
Piyasalar karışık seyrediyorKüresel piyasalar, para politikası yapıcılarının enflasyondaki arz şoklarının geçici olduğuna yönelik mesajlarını yinelemesi sonrası sakinleşirken, bugün gözler ABD'de büyüme başta olmak üzere yoğun veri gündemine çevrildi.
30.09.2021Uzmanpara
Piyasalar negatif seyrediyor
Piyasalar negatif seyrediyorKüresel piyasalar, tedarik zinciri ve enerji arzındaki problemlerle artan enflasyon baskısı nedeniyle karışık bir seyir izlerken, bugün gözler ABD, Avrupa, Japonya ve İngiltere merkez bankası başkanlarının Avrupa Merkez Bankası Merkez Bankacılığı Forumu'nda yapacakları konuşmalara çevrildi.
29.09.2021Uzmanpara
Piyasalar karışık seyrediyor
Piyasalar karışık seyrediyorKüresel piyasalar, artan tedarik sıkıntıları ve Çin'in ekonomik regülasyonlarına ilişkin belirsizliklerle haftaya karışık bir seyirle başlarken, ABD ve Avrupa başta olmak üzere merkez bankası başkanlarının açıklamaları hafta boyunca piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacak.
27.09.2021Uzmanpara
Piyasalar Merkez Bankası'nı bekliyor
Piyasalar Merkez Bankası'nı bekliyorKüresel piyasalar, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) kasımda varlık alımlarını azaltmaya başlayabileceğine ilişkin yönlendirmesinin ardından alış ağırlıklı bir seyir izlerken, yurt içinde gözler Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararına çevrildi.
23.09.2021Uzmanpara
Evergrande krizi kabusun habercisi mi?
Evergrande krizi kabusun habercisi mi?Çinli gayrimenkul devi Evergrande büyük bir darboğaz ile karşı karşıya kaldı. Şirketin 300 milyar doları aşan borcunun zamanında ödenmemesi durumunda temerrüde düşecek olmasıyla gayrimenkul piyasasında zincirleme bir kriz yaşanacağı belirtiliyor. Yaşanan bu gelişmeyle birlikte akıllara ilk olarak şu soru geliyor: 2008 yılında ABD’de başlayarak tüm finansal sistemin çökmesine neden olan mortgage krizinin bir ikincisi mi geliyor? Tüm dünya tarafından konuşulan kritik gelişmeyle ilgili Prof. Dr. Sefer Şener, Uzmanpara'ya önemli değerlendirmelerde bulundu. İşte detaylar…
22.09.2021Uzmanpara
Piyasalarda gözler Fed'e çevrildi
Piyasalarda gözler Fed'e çevrildiKüresel piyasalarda, Çinli Evergrande şirketinin risk algısını artırmasıyla karışık bir seyir izlenirken, bugün gözler ABD Merkez Bankası'nın (Fed) para politikası kararlarına çevrildi.
22.09.2021Uzmanpara
Piyasalarda 'Evergrande' şoku
Piyasalarda 'Evergrande' şokuKüresel piyasalar Çinli Evergrande şirketinin Çin'de finansal istikrarı tehdit edebileceği endişesiyle dün son ayların en sert satıcılı gününü geride bırakırken, yeni günde tepki alımlarının etkisini artırdığı görülüyor.
21.09.2021Uzmanpara
Gözler kritik FED toplantısına çevrildi! FED toplantısı ne zaman, faiz kararı saat kaçta açıklanacak?
Gözler kritik FED toplantısına çevrildi! FED toplantısı ne zaman, faiz kararı saat kaçta açıklanacak?Piyasaların gözü FED faiz kararına çevrildi. Küresel piyasalar Eylül ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan FED toplantısından çıkacak olan faiz kararına gözünü dikti. Son olarak Temmuz ayında toplanan FED toplantısında faizin sabit tutulması kararlaştırılmıştı. Eylül ayı toplantısında nasıl bir karar çıkacağı ise büyük merak konusu! Peki FED toplantısı ne zaman saat kaçta? Faiz kararı saat kaçta açıklanacak?
20.09.2021Ekonomi
Piyasalar yeni haftaya satıcılı başladı
Piyasalar yeni haftaya satıcılı başladıKüresel piyasalar Çinli Evergrande şirketine ilişkin belirsizlikler, devam eden tedarik sorunları ve ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bu hafta varlık alımlarının azaltılmasına ilişkin yol haritasını açıklayacağı endişesiyle yeni haftaya satıcılı başladı.
20.09.2021Uzmanpara
Piyasalar yön arayışında
Piyasalar yön arayışındaKüresel piyasalar karışık bir seyir izlerken, bugün ABD'de vadeli işlem kontratları ve opsiyonlarda vade sonu olması sebebiyle pay piyasalarında oynaklığın artma riski bulunuyor.
17.09.2021Uzmanpara
Piyasalar Lagarde'a odaklandı
Piyasalar Lagarde'a odaklandıKüresel piyasalar, Çin'deki regülasyon adımları, dünya genelinde artan enflasyonist baskılar ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin olumsuz haber akışıyla yeni güne satıcılı başlarken, gözler Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde'ın bugün yapacağı konuşmaya çevrildi.
16.09.2021Uzmanpara
Piyasalar karışık seyrediyor
Piyasalar karışık seyrediyorKüresel piyasalar, dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının ekonomik toparlanmayı olumsuz etkilemeye devam edeceğine ilişkin endişelerle karışık bir seyir izliyor.
15.09.2021Uzmanpara
Piyasalar ABD'nin enflasyon verilerine odaklandı
Piyasalar ABD'nin enflasyon verilerine odaklandıKüresel piyasalar, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) varlık alımlarına ilişkin yol haritasını etkileyebileceği gerekçesiyle ABD'de bugün açıklanacak enflasyon verilerine odaklandı.
14.09.2021Uzmanpara
Piyasalar ABD'nin istihdam verilerine odaklandı
Piyasalar ABD'nin istihdam verilerine odaklandı Küresel piyasalar ABD'de bugün yayımlanacak istihdam raporundaki verilere odaklanırken, yurt içinde ise ağustos ayına ilişkin enflasyon verileri takip edilecek.
3.09.2021Uzmanpara
Piyasalar ABD'nin istihdam verilerini bekliyor
Piyasalar ABD'nin istihdam verilerini bekliyorKüresel piyasalar, dün ABD'de açıklanan ADP özel sektör istihdam verisinin beklentilerin altında kalmasının ardından yarın yine ABD'de yayımlanacak ağustos ayı istihdam raporundaki verilere odaklandı.
2.09.2021Uzmanpara
Piyasalar büyüme verisine odaklandı
Piyasalar büyüme verisine odaklandıKüresel piyasalar, artan enflasyon endişeleri ve para politikalarına yönelik belirsizliklerle karışık bir seyir izlerken, yurt içinde bugün açıklanacak büyüme verisi takip edilecek.
1.09.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Küresel Piyasalar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.