Kürtaj Yasağı

Kürtaj Yasağı

Son dakika kürtaj yasağı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kürtaj yasağı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kürtaj yasağı haber sayfamızda...

Kürtaj Yasağı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 65 kurtaj yasagi haberi bulunmuştur.
Erken Gebelik Nedir? Erken Hamilelik Dönemi Görülen Belirtiler Nelerdir, Nelere Dikkat Edilmelidir?
Erken Gebelik Nedir? Erken Hamilelik Dönemi Görülen Belirtiler Nelerdir, Nelere Dikkat Edilmelidir?Erken gebelik nedir? Erken hamilelik dönemi görülen belirtiler nelerdir, nelere dikkat edilmelidir? Erken gebelik riskli midir? Hangi durumlarda risk faktörleri ortaya çıkar? İşte, merak edilen tüm detaylar.
22.03.2021Sağlık
Polonya'da kürtaj yasağı protestoları üçüncü gününde
Polonya'da kürtaj yasağı protestoları üçüncü günündePolonya'da aylardır tartışmalara neden olan kürtaj yasağı taslağının 28 Ocak'ta yürürlüğe girmesinin ardından başlayan protestolar üçüncü gününde de devam ediyor.
30.01.2021Dünya
Kürtaj yasağı Polonya'yı karıştırdı
Kürtaj yasağı Polonya'yı karıştırdıPolonya'da kürtajı neredeyse tümüyle yasaklayan mahkeme kararının ardından başkent Varşova'da gösteriler düzenlendi. Göstericiler mumlar ve üzerinde 'işkence' yazılı pankartlar taşıdı. Göstericiler sabah erken saatlerde dağıldı, 15 kişi gözaltına alındı. Ülkede bugün yeni gösteriler düzenlenmesi bekleniyor.
23.10.2020Dünya
26 Mayıs 2018 Türkiye Ve Dünya Gündemi (Öğle Bülteni)
26 Mayıs 2018 Türkiye Ve Dünya Gündemi (Öğle Bülteni)26 Mayıs 2018 Türkiye Ve Dünya Gündemi (Öğle Bülteni)
11.09.2019Haberler
İrlanda'da kürtaj referandumunda zafer 'evet'çilerin oldu!
İrlanda'da kürtaj referandumunda zafer 'evet'çilerin oldu!Kürtaj yasağının kaldırılmasını isteyenler yüzde 69'la ezici bir çoğunluk kazandı, seçim merkezlerinde birçok kadın sonucu gözyaşlarıyla karşıladı. Referandum, yalnızca ülkede değil Avrupa ve dünyada da merakla takip ediliyor.
26.05.2018Dünya
Cesedi valizde bulundu
Cesedi valizde bulunduDominik Cumhuriyeti’nde 16 yaşındaki hamile Emely Peguero’nun cesedi yol kenarındaki bir valizde bulundu.
8.09.2017Dünya
Cesedi valizde bulundu
Cesedi valizde bulunduDominik Cumhuriyeti’nde 16 yaşındaki hamile Emely Peguero’nun cesedi yol kenarındaki bir valizde bulundu.
8.09.2017Dünya
Şili'de diktatörlük döneminden kalma kürtaj yasağı gevşetildi
Şili'de diktatörlük döneminden kalma kürtaj yasağı gevşetildiPinochet'nin çıkardığı yasak, artık tecavüz, annenin sağlığının riske girmesi veya hamileliğin başarıyla sonlanmasının beklenmediği durumlarda geçerli olmayacak.
22.08.2017Dünya
Kürtaj yasağı grevi
Kürtaj yasağı greviPolonya’da kürtajın tamamen yasaklanmasını öngören yasa tasarısını protesto eden kadınlar, ülke çapında greve başladı.
3.10.2016Dünya
Polonyalı kadınların  kürtaj yasağı isyanı!
Polonyalı kadınların kürtaj yasağı isyanı!Polonya’nın başkenti Varşova’da binlerce Polonyalı kadın pratikte kürtajın tümden yasaklanmasını isteyen öneriyi protesto etmek için sokaklara döküldü.
19.06.2016Gündem
Kamu hastanelerinde kürtaj yasağı sürüyor!
Kamu hastanelerinde kürtaj yasağı sürüyor!Kadın Sığınakları ve Dayanışma Merkezleri Kurultayı bileşeni tarafından hazırlanan rapora göre 184 kamu hastanesinin 76’sında kürtaj yapılmıyor...
5.06.2016Gündem
‘Zika’yı Dünya Kupası yaymış!
‘Zika’yı Dünya Kupası yaymış!Brezilya’da düzenlenen 2014 Dünya Futbol Şampiyonası sırasında ülkeye taşındığı anlaşılan Zika virüsü, yeniden ülkenin başına dert olacak gibi. Brezilya’da düzenlenecek 2016 Yaz Olimpiyatları’na gelecek turistler tarafından taşınacak virüsün, küresel salgına dönüşmesinden endişe ediliyor
29.01.2016Gündem
Hamile kadın için ölüm kararı
Hamile kadın için ölüm kararıDublin'de bir mahkeme, üç hafta önce beyin ölümü gerçekleşen hamile bir kadının bağlı olduğu yaşam destek ünitesinin fişinin çekilmesi yönünde karar verdi. Konunun ülkedeki mevcut kürtaj yasaları hakkında yeni bir tartışma başlattığı biliniyor.
27.12.2014Dünya
Kalp atışı duyulan bebek için kürtaj yasağı
Kalp atışı duyulan bebek için kürtaj yasağıABD’nin Kuzey Dakota eyaletindeki yeni düzenleme, "kalp atışı duyulan bebeğin" kürtajla alınmasını yasaklıyor.
27.03.2013Aile
Kadının, kızın, kürtajın,  kanunun, kitabın “K.”si
Kadının, kızın, kürtajın, kanunun, kitabın “K.”siSimone de Beauvoir’nın Fransa’daki kürtaj yasağını eleştiren 1971 tarihli manifestosundan yola çıkarak hazırlanan “K.”de farklı meslek gruplarından 201 erkeğin kürtajla ilgili manifestoları yer alıyor
2.03.2013Pazar
‘Kürtajda yasal süre uzatılsın’
‘Kürtajda yasal süre uzatılsın’Aralarında KA-DER, Mor Çatı, Filmmor, Sosyalist Feminist Kolektif’in de bulunduğu çeşitli kadın örgütlerinden oluşan “Kürtaj Haktır Karar Kadınların Platformu”, kürtaj hakkını da düzenleyen “Üreme Sağlığı ve Çocuk İstismarı Tasarısı”na tepkili. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kürtaj karşıtı söylemlerinden sonra fiili kürtaj yasağı olduğuna dikkat çeken platform üyelerinden Nacide Berber, “Çocuk istismarı suç, kürtaj ise haktır. İkisinin aynı yasada bulunması bile çelişkili bir durum. Yasada kürtaj suç olarak ima ediliyor” diyor.
12.01.2013Gündem
Kürtaj hakkı için mücadele
Kürtaj hakkı için mücadeleİrlanda’da bir kadının ülkedeki kürtaj yasağı nedeniyle hayatını kaybetmesi sonrasında öfke büyüyor. Cumartesi akşamı çoğunluğunu kadınların oluşturduğu 10 bin kişilik bir grup kürtaj yasağını protesto için başbakanlık ofisinin önüne yürüdü.
18.11.2012Dünya
‘Kürtaj eylemi’ davasında beraat
‘Kürtaj eylemi’ davasında beraatBeşiktaş’taki Başbakanlık Ofisi önünde izinsiz eylem yaptıkları için haklarında dava açılan üniversiteliler ilk duruşmada beraat etti
6.11.2012Gündem
Kürtaj bu ülkede de yasak olmaktan çıktı
Kürtaj bu ülkede de yasak olmaktan çıktıUruguay'da kürtaj yasallaştı.
18.10.2012Dünya
ANNE DOĞURDU BABASI BOĞDU
ANNE DOĞURDU BABASI BOĞDUKayseri’de üniversiteli iki gencin ilişkisinden doğan erkek bebek, bir çöp kutusunda öldürülmüş olarak bulundu. Bebeğin annesi ve babası yakalanarak gözaltına alındı
18.09.2012Gündem
İstanbul'da kürtaja gözaltı
İstanbul'da kürtaja gözaltıİstanbul Eyüp’te 5 aylık hamile bir kadın, kürtaj olacağı ihbarı üzerine gözaltına alındı.
29.07.2012Gündem
Bilimden kürtaja yasak çıkmadı
Bilimden kürtaja yasak çıkmadıBilim Kurulu’nun Bakanlar Kurulu’na sunulacak raporunda “kürtaj yasağı” yerine “aile planlaması kampanyası” var, kürtajın “10 hafta” sınırında kalması uygun bulundu
21.06.2012Siyaset
Kürtajda zaman sınırı değişmedi
Kürtajda zaman sınırı değişmediAK Parti'nin kürtaj düzenlemesi şekillendi. Üç bakanlığın ortak hazırladığı rapora göre 10 haftalık sınır değişmeyecek.
21.06.2012Siyaset
Onlar da kürtajı tartışmaya devam ediyor
Onlar da kürtajı tartışmaya devam ediyorİrlanda’daki kürtaj yasağının savunucuları ve karşıtları, yasağın kapsamını ve sonuçlarını tartışmayı sürdürüyor...
15.06.2012Dünya
Ümit Boyner'den kürtaj yasağı çıkışı
Ümit Boyner'den kürtaj yasağı çıkışıTÜSİAD Başkanı Ümit Boyner kürtaj yasağı ve Uludere ile ilgili konuştu. Boyner, ''Tecavüzün doğal karşılanması rencide etti'' dedi. Cumhuriyet tarihi içinde maalesef Türkiye'deki hiç bir siyasi akımın çok parlak, pir-ü pak, özgürlükler ve hakları hep ön plana alan katıksız demokrat bir sicile sahip olduğunu söylemek de mümkün değildir" "Gündemde tartışılan kürtaj konusu, tecavüzün neredeyse doğal karşılandığını ihsas eden aşağılayıcı beyanlar yalnızca kadınları değil toplumun vicdan sahibi tüm kesimlerini rencide etmiştir, kırmıştır" "Demokratikleşme yalnızca sivilleşmeden ibaret olmadığı, şeffaflaşma ve hesap verme bu sürecin ayrılmaz parçaları sayıldığı için Türkiye kamuoyu Uludere faciası ardından yaşananlar karşısında ciddi bir tepki gösterdi" "Bir taraftan yargının bağımsızlığına ve tarafsızlığına büyük önem veriyoruz. Diğer yandan yargının bir jüristokrasiye, yani yargının kendisini siyasetin yerine koyması türü bir uygulamaya dönüşmesi eğilimlerinden de rahatsız oluyoruz"
14.06.2012Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

kürtajkürtaj yasağıirlandaPolonyayasak

Kürtaj Yasağı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.