Kuruma

Kuruma

Son dakika kuruma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kuruma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kuruma haber sayfamızda...

Kuruma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.607 kuruma haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bittiği anda dünyada bu işin tek örneği olacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bittiği anda dünyada bu işin tek örneği olacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutköy Yassıören'de Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Temel Atma Töreni'ne katıldı. Törende konuşan Erdoğan, Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri'nin bittiği anda dünyada bu işin tek örneği olacağını belirtti.
20.05.2022Siyaset
Koruyucu evlat iken, koruyucu anne oldu
Koruyucu evlat iken, koruyucu anne olduBingöl’de yaşayan 43 yaşındaki Nevin Demir, çocuk yaşta maddi imkânsızlardan dolayı bir dönem ailesinden ayrı kaldı. Evli ve 2 çocuğu olan Nevin Demir, geçmiş yıllarda yanında yaşadığı aileden de esinlenerek ‘Koruyucu Aile’ hizmeti çerçevesinde bir kız çocuğuna annelik yapmaya başladı.
20.05.2022Haberler
2,5 yaşındaki Kadir'in ölümüyle ilgili Bakan Yanık'tan flaş açıklama
2,5 yaşındaki Kadir'in ölümüyle ilgili Bakan Yanık'tan flaş açıklamaAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık CNN Türk'te Dicle Canova'nın sorularını yanıtlıyor. Ankara'da 2,5 yaşındaki Kadir Gezer'in ölümüyle ilgili ve terk edilen Nisa bebeğin sağlık durumuyla ilgili Bakan Yanık çarpıcı açıklamalarda bulundu.
19.05.2022Haberler
'Mülakatta kasıtlı eleme' iddialarına Bakan Yanık'tan yanıt
'Mülakatta kasıtlı eleme' iddialarına Bakan Yanık'tan yanıtAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık CNN Türk'te Dicle Canova'nın sorularını yanıtladı. 2,5 yaşındaki Kadir Gezer'in ölümüyle ilgili 'ekiplerimizin ev ziyaretinde şiddet bulgusu yoktu' diyen Bakan Yanık, Nisa bebeğin son durumuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yanık "Mülakatta kasıtlı eleme" iddialarıyla ilgili eleştirilere de yanıt verdi.
19.05.2022Gündem
Egzama tedavisinde umut veren gelişme
Egzama tedavisinde umut veren gelişmeGebze Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü Biyokimya Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Aziz Tanrıseven, 15 yıllık çalışmayla ürettiği yağ ve kremle egzama hastalığına çare bulmayı amaçladıklarını söyledi.
19.05.2022Sağlık
Emine Erdoğan: Müzeler, halk eğitiminin önemli bir merkezi
Emine Erdoğan: Müzeler, halk eğitiminin önemli bir merkeziCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Kırşehir'in Kaman ilçesindeki Kalehöyük Arkeoloji Müzesi ziyaretinde, "Müzeler, halk eğitiminin önemli bir merkezi. Mesela, bu çatı altında kadın girişimcilere cam zanaatının öğretilmesi, kültür aktarımının ve zanaatın yaşatılma çabasının kıymetli bir örnekliğidir. Kültüre ve tarihe böyle büyük bir hizmetin, milattan önce 3 bin yılına uzanan Kaman'da yürütülmesi son derece sevindirici" dedi.
18.05.2022Gündem
Emine Erdoğan: Müzeler, halk eğitiminin önemli bir merkezi
Emine Erdoğan: Müzeler, halk eğitiminin önemli bir merkeziCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Kırşehir'in Kaman ilçesindeki Kalehöyük Arkeoloji Müzesi ziyaretinde, "Müzeler, halk eğitiminin önemli bir merkezi. Mesela, bu çatı altında kadın girişimcilere cam zanaatının öğretilmesi, kültür aktarımının ve zanaatın yaşatılma çabasının kıymetli bir örnekliğidir. Kültüre ve tarihe böyle büyük bir hizmetin, milattan önce 3 bin yılına uzanan Kaman'da yürütülmesi son derece sevindirici" dedi.
18.05.2022Gündem
Mektup Örnekleri ve Türleri: Mektup Nedir, Nasıl Yazılır?
Mektup Örnekleri ve Türleri: Mektup Nedir, Nasıl Yazılır?Mektup özellikle geçmiş dönemlerde haberleşme aracı olarak kullanılıyordu. Teknolojinin gelişmesi akıllı cihazlar ve bilgisayarların ardından mektup yerini elektronik mail sistemlerine bıraktı. Eski zamanlar sevgiliye, arkadaşa, aileye ya da herhangi bir kuruma haber vermek ve haber almak için karşılıklı posta yoluyla gönderilirdi. Mektuplar genellikle özel yazılardır ve türlerine göre değişiklik gösterir. Edebi, siyasi, tarih, açık ve resmi gibi tüleri bulunur. Mektup nasıl yazılır? “Mektup Örnekleri ve Türleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
17.05.2022Gündem
Türkiye’nin çeltik ambarında ekim zamanı
Türkiye’nin çeltik ambarında ekim zamanıTürkiye’nin çeltik ambarı Edirne’de üreticiler tohumlarını toprakla buluşturuyor. Ekim zamanının başlamasıyla suyu çok seven pirinç tarlaları suyla kaplandı.
15.05.2022Ekonomi
Engelleri aşan  sosyal girişimler
Engelleri aşan sosyal girişimlerEngelliler Haftası vesilesiyle birçoğu engelli kurucularının büyük özverisiyle hayata geçen, engelli deneyimini odağına alarak günlük hayatı engelsiz hale getirmek için çalışan girişimlere yakından bakıyoruz
15.05.2022Pazar
Son dakika: Putin'in en yakınları ve 'geçmişi' hedefte! 'Gölgeli ağ ifşa oluyor'
Son dakika: Putin'in en yakınları ve 'geçmişi' hedefte! 'Gölgeli ağ ifşa oluyor'Rusya-Ukrayna savaşına dair dünyadan yeni ve son dakika haberler gelmeye devam ediyor. İngiltere hükümeti, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yakın çevresine ve aile üyelerine yönelik yeni yaptırımları açıklayarak, Putin'in finansal ağının hedef alındığını söyledi. Öte yandan Almanya Başbakanı Olaf Scholz ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 75 dakikalık bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
13.05.2022Dünya
Bakan Soylu açıkladı: E-sürücü belgelerinde ilk kez kullanılacak
Bakan Soylu açıkladı: E-sürücü belgelerinde ilk kez kullanılacakİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yerli e-pasaport, e-mavi kart ve e-sürücü belgesiyle ilgili yeni detayları açıkladı, görüntüleri paylaştı.
10.05.2022Haberler
Türk kobiler markalaşarak dünyaya açılacak
Türk kobiler markalaşarak dünyaya açılacakKOBİ ve OBİ şirketlerini doğru yöntemler ve eğitim planlaması ile eksikliklerini gidererek güçlü birer marka haline getirme hedefiyle yola çıkan MOV BRANDING KOBİ aynı zamanda şirketlerin yurt dışına açılması konusunda da destek veriyor.
10.05.2022Kobi
Tebbet Suresi Oku ve Dinle: Tebbet Suresi Okunuşu, Anlamı, Fazileti, Diyanet Meali
Tebbet Suresi Oku ve Dinle: Tebbet Suresi Okunuşu, Anlamı, Fazileti, Diyanet MealiTebbet Suresi aynı zamanda Mesed Suresi olarak da bilinmektedir. Kur’an-ı Kerim’in 111. Suresi olan Tebbet, adını ilk ayetinden almaktadır. Bu bağlamda “tebbet” terimi Türkçe kurusun ve kahrolsun anlamına gelmektedir. Tebbet, Mekki olarak geçen yani Mekke döneminde indirildiğine inanılan bir suredir. Mu surenin öncesinde Fatiha, sonrasında ise Tekvir Suresi’nin nüzul ettiği bilinmektedir. Surenin nerdeyse tamamında beddua edildiği dikkat çekmektedir. Bu sure ile işaret edilen kişilerinse Ebu Leheb ve karısı olduğuna inanılmaktadır. Okuması ve ezberlemesi oldukça faziletli sureler arasında yer alır. Leheb suresi olarak da bilinir. Tebbet Suresi okunuşu, anlamı, fazileti, diyanet meali için "Tebbet Suresi Oku ve Dinle" içeriğimize göz atabilirsiniz.
5.05.2022Sureler
Öksürüğe Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer? Evde Kuru ve Balgamlı Öksürük Kesici Doğal Yöntemler
Öksürüğe Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer? Evde Kuru ve Balgamlı Öksürük Kesici Doğal YöntemlerÖksürük vücudun istemli veya istemsiz olarak boğaz ve solunum yollarını temizlemek için verdiği tepkidir. Kış aylarında soğuk algınlığı nedeniyle, korona veya mevsim geçişlerinde alerjik reaksiyonların neden olduğu sağlık problemidir. Bazen kendini boğazda gıcık şeklinde gösteren öksürük kuru öksürük ve balgamlı öksürük olabilir. Çocuklarda, bebeklerde ve yetişkin bireylerde sıklıkla görülen öksürük gidermek için evde yapılabilecek doğal ve bitkisel yöntemler vardır. Evde tedavi edilerek geçirilebilir. Öksürüğe ne iyi gelir, nasıl geçer? Öksürüğü en hızlı ne keser, hangi yöntemler giderir? Evde kuru ve balgamlı öksürük kesici doğal yöntemler için içeriğimize göz atabilirsiniz.
4.05.2022Sağlık
Papara Hesap Silme: Papara Hesap Kapama Nasıl Yapılır?
Papara Hesap Silme: Papara Hesap Kapama Nasıl Yapılır?Türkiye merkezli elektronik cüzdan görevi gören Papara ülkemizde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Diğer banaklara göre farklı sistemi bulunan Papara’da hesap açan sayısı her geçen gün artsa da Papara hesap silme işlemi gerçekleştirenler var. Kullanıma sunulduğu günden bu yana oldukça kullanılan uygulamada hesap kapatmak isteyen kişilerin onaylaması gereken işlemler bulunuyor. Papara hesap kapama nasıl yapılır? Papara hesap silme ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
4.05.2022Teknoloji
Özel Hastane Muayene Ücretleri 2022: Özel Hastanelerde Muayene Ücreti Ne Kadar?
Özel Hastane Muayene Ücretleri 2022: Özel Hastanelerde Muayene Ücreti Ne Kadar?Sağlık problemleri nedeniyle devlet hastanesi yerine özel hastaneyi tercih eden kişilerin tedavi ücret ödemesi gerekir. Özel hastane muayene ücretleri hizmet veren kuruma göre değişiklik göstermektedir. Çeşitli sağlık problemleri nedeniyle devlet hastanesi yerine özel hastaneyi tercih eden kişilerin ödeyeceği ücret ayrıca doktorun unvanı, bölümü, kişinin sigortalı veya sigortasız olmasına göre farklı olabilir. Özel hastanelerde muayene ve tahlil ücreti ne kadar? “Özel Hastane Muayene Ücretleri 2022” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.05.2022Ekonomi
16 yıl önce işlenen kuzen cinayetinde müebbet! Acılı aileler idam istedi
16 yıl önce işlenen kuzen cinayetinde müebbet! Acılı aileler idam istediBalıkesir'de 16 yıl önce işlenen cinayete kurban giden 10 yaşındaki Büşra Karabacak ve Tuğçe Yıldırım'ın ölümüyle ilgili geçen hafta verilen cezaların ardından acılı aileler çocuklarının mezarında hem bayramlaştı hem de içlerini döktü. Zanlılardan 2'sinin müebbet hapis cezası alması, 2'sinin de beraat etmesi sonrası yürek sızıları dinmeyen aileler, 'idam' istedi.
4.05.2022Gündem
Kurumaya başladı, rengarenk oldu! 'İklimsel olarak kötü bir durum'
Kurumaya başladı, rengarenk oldu! 'İklimsel olarak kötü bir durum'Sivas’ın Ulaş ilçesinde bulunan Kellah gölü, suların çekilmesiyle beyaz, mavi ve yeşil renklere büründü, kartpostallık görüntüler oluşturdu. Suların çekilmesiyle birlikte tuz tabakasının daha belirgin görüldüğü gölde, rengarenk görüntüler oluştu.
4.05.2022Gündem
İnovasyonda küresel liderliğe soyundu
İnovasyonda küresel liderliğe soyunduArçelik, Garage Innovation Hub ile küresel ölçekte liderlik hedefliyor. Kurulduğu 2017 yılından bu yana 2 binden fazla partner ile etkileşim kuran Arçelik Garage Innovation Hub, bugüne kadar 274 girişimciye eğitim ve mentorluk desteği vererek, 40 girişimciye 8 milyon TL hibe desteği erişim sağladı. Yürüttüğü kuluçka faaliyetleriyle de 80’den fazla start-up’ın iş fikri geliştirmesine destek oldu.
4.05.2022Ekonomi
Şeker hastası olup olmadığımız nasıl anlaşılır?
Şeker hastası olup olmadığımız nasıl anlaşılır?Aile Hekimi Yrd. Doç. Dr. Ali Ümit Geçkil, şeker hastalığının belirtileri ve tanısı hakkında merak edilenleri tüm ayrıntılarıyla sizler için anlattı.Şeker hastalığı önemli bir rahatsızlıktır. Şeker hastalığının şüphelendiren semptomları; ağızda kuruma olması, gece sık sık idrara çıkma, kilo kaybı olarak sıralanabilir. Ailede şeker hastalığı öyküsünün olması da bizi bu konuda tetkik yapmaya yönlendiren konulardan biridir. Bu semptomlar ve aile öyküsü varsa mutlaka tahlil yapılması gerekmektedir. Tanısı için öncelikle kan şekerine bakılmaktadır. Üç aylık kan şekeri ortalaması dediğimiz HbA1c değerine, tokluk kan şekerine bakıyoruz. Ekstra yaptığımız tahliller de oluyor ancak özellikle kişinin özellikle kan şekeri 200 ve üzerindeyse veya üç aylık ortalamaları 6,5’in üzerindeyse bu hastalara diyabet tanısı konmaktadır.
29.04.2022Sağlık
Nisa bebeğin annesi: Bırakmak zorunda kaldım
Nisa bebeğin annesi: Bırakmak zorunda kaldımİstanbul Pekdik’te 29 Mart’ta acil tıp teknisyeni Büşra Durmaz’ın terk edilmiş halde bulunduktan sonra süt annelik yapıp “Nisa” ismini verdiği E. N. S. isimli bebeği terk ettiği gerekçesiyle tutuklanan 20 yaşındaki anne Ebru S.’nin “terk” suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına başlandı.
29.04.2022Gündem
Nisa bebeğin annesi hakim karşısında! 'Neden bıraktın?' sorusuna yanıt verdi
Nisa bebeğin annesi hakim karşısında! 'Neden bıraktın?' sorusuna yanıt verdiPendik’te Nisa Mihriban ismiyle bilinen 3 aylık bebek Ebrar Nil S.’yi terk eden 20 yaşındaki anne Ebru S., “terk” suçundan 2 yıla kadar hapis istemi ile tutuklu yargılandığı mahkemede ilk kez hakim karşısına çıktı.Aile Bakanlığı avukatı Nisa bebeğin sağlık durumuna ilişkin son durumu paylaşırken anne Ebru S. de 'Bebeği neden bıraktın?' sorusuna yanıt verdi.
28.04.2022Haberler
Nisa bebeğin annesi hakim karşısında! 'Neden bıraktın?' sorusuna yanıt verdi
Nisa bebeğin annesi hakim karşısında! 'Neden bıraktın?' sorusuna yanıt verdiPendik’te Nisa Mihriban ismiyle bilinen 3 aylık bebek Ebrar Nil S.’yi terk eden 20 yaşındaki anne Ebru S., “terk” suçundan 2 yıla kadar hapis istemi ile tutuklu yargılandığı mahkemede ilk kez hakim karşısına çıktı.Aile Bakanlığı avukatı Nisa bebeğin sağlık durumuna ilişkin son durumu paylaşırken anne Ebru S. de 'Bebeği neden bıraktın?' sorusuna yanıt verdi.
28.04.2022Gündem
TOKİ'den Akşener'e cevap
TOKİ'den Akşener'e cevapToplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in TBMM Grubundaki sözleriyle ilgili, "İYİ Parti Genel Başkanının TBMM Grup toplantısında yapmış olduğu açıklamalardan anlaşılıyor ki TOKİ’nin de tabi olduğu Devletin denetim mekanizmalarından ve denetim sisteminden haberdar değildir" açıklamasını yaptı.
28.04.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kuruma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.