Kurumlar Vergisi

Kurumlar Vergisi

Son dakika kurumlar vergisi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kurumlar vergisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kurumlar vergisi haber sayfamızda...

Kurumlar Vergisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.247 kurumlar vergisi haberi bulunmuştur.
Kuyumculukta yeni dönem başlıyor
Kuyumculukta yeni dönem başlıyorTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yaptıkları düzenlemeyle yeni dönemde kuyum ticaretinin, işletmesi adına yetki belgesi alan tacirler ile esnaf ve sanatkarlar tarafından yapılacağını belirterek, "Kuyum işletmelerinin 31 Aralık 2021'e kadar yetki belgesi almaları gerekiyor." ifadelerini kullandı.
14.04.2021Altın
Bakan Pekcan'dan 'kuyum ticareti' açıklaması
Bakan Pekcan'dan 'kuyum ticareti' açıklamasıTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yaptıkları düzenlemeyle yeni dönemde kuyum ticaretinin, işletmesi adına yetki belgesi alan tacirler ile esnaf ve sanatkarlar tarafından yapılacağını belirterek, "Kuyum işletmelerinin 31 Aralık 2021'e kadar yetki belgesi almaları gerekiyor." ifadelerini kullandı.
14.04.2021Ekonomi
Meclis, ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi için mesai yapacak
Meclis, ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi için mesai yapacakTBMM'de, ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşülecek.
11.04.2021Siyaset
Piyasalar karışık seyrediyor
Piyasalar karışık seyrediyorKüresel piyasalar, dün yayımlanan ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantı tutanakları sonrası karışık bir seyir izlerken, bugün makroekonomik veri gündemi ve Fed Başkanı Jerome Powell'ın açıklamaları takip edilecek.
8.04.2021Uzmanpara
Ekonomiye ilişkin yeni düzenlemeler içeren teklif komisyonda kabul edildi
Ekonomiye ilişkin yeni düzenlemeler içeren teklif komisyonda kabul edildiGelen son dakika haberine göre; Ekonomiye ilişkin yeni düzenlemeler içeren kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.
8.04.2021Ekonomi
New York borsası karışık seyirle kapandı
New York borsası karışık seyirle kapandıNew York borsası, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantı tutanaklarının ardından günü karışık seyirle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,05 artışla 33.446,26 puana çıktı.
7.04.2021Ekonomi
Biden duyurmuştu! 2,3 trilyon dolarlık dev paketin detayları belli oldu
Biden duyurmuştu! 2,3 trilyon dolarlık dev paketin detayları belli olduABD Hazine Bakanlığı, kurumlar vergisine yönelik düzenlemeleri içeren ve ABD Başkanı Joe Biden'ın açıkladığı 2,3 trilyon dolarlık altyapı paketini finanse edecek vergi planının detaylarını paylaştı.
7.04.2021Ekonomi
'ABD'nin toparlanması küresel refaha bağlı'
'ABD'nin toparlanması küresel refaha bağlı'ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, pandemi sonrası küresel ekonomik iyileşmede ABD'nin rolüne değindiği Şikago Küresel İlişkiler Konseyi'ndeki konuşmasında, ABD'nin toparlanmasının diğer ülkelerde finansal sistemlerin istikrarına ve gelişmelerine bağlı olduğunu söyledi.
6.04.2021Uzmanpara
Piyasalar verilerden destek buluyor
Piyasalar verilerden destek buluyorEkonomik aktiviteye ilişkin veriler piyasaları desteklemeye devam ederken, bugün Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası'nın gerçekleştireceği etkinliklerde yapılacak açıklamalar takip edilecek.
6.04.2021Uzmanpara
New York borsası yükselişle kapandı
New York borsası yükselişle kapandıNew York borsası, ekonomik toparlanmaya ilişkin iyimserliğin etkisiyle haftanın ilk işlem gününü yükselişle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi, 370 puanın üzerinde değer kazandı ve yüzde 1,13 artışla 33.527,19 puana çıktı.
5.04.2021Ekonomi
ABD Hazine Bakanı Yellen'dan flaş çağrı
ABD Hazine Bakanı Yellen'dan flaş çağrıABD Hazine Bakanı Janet Yellen, G20 ülkeleriyle birlikte küresel asgari kurumlar vergisi üzerinde çalıştıklarını belirterek, küresel ekonominin çok uluslu şirketlerin vergilendirilmesinde daha eşit bir oyun alanına dayalı olarak gelişmesini, inovasyonu, büyümeyi ve refahı teşvik etmesini sağlamak için küresel bir asgari vergi kullanılabileceğini söyledi.
5.04.2021Ekonomi
Kurumlar vergisi oranı artıyor
Kurumlar vergisi oranı artıyorAK Parti’nin hazırladığı kanun teklifiyle yüzde 20 olarak uygulanan kurumlar vergisi, 2021 için yüzde 25, 2022 için yüzde 23 oranında uygulanacak.
3.04.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Kanun teklifi Meclis'te! 1500 lira nakdi ödeme yapılacak
Son dakika haberi: Kanun teklifi Meclis'te! 1500 lira nakdi ödeme yapılacakAK Partili milletvekillerinin imzasını taşıyan "Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi", TBMM Başkanlığına sunuldu. AK Parti milletvekilleri, Kurumlar Vergisi oranının 2021 yılı kurum kazançları için yüzde 25, 2022 yılı kurum kazançları için ise yüzde 23 oranında uygulanması; yiyecek ve içecek hizmeti sektöründe faaliyet gösteren işyerlerinde çalışanların nisan ve mayıs aylarına ilişkin sosyal güvenlik primlerinin İşsizlik Fonu'ndan karşılanması ve yine bu sektörde çalışıp nisan ve mayıs aylarında aylıksız izne ayrılanlara 1500 lira ödeme yapılması; hastalık ve analık sigortasından ödenecek geçici iş göremezlik ödeneğine esas günlük kazancın hesabında, iş göremezliğin başladığı tarihten önceki 12 ayın dikkate alınmasına yönelik düzenleme yapılmasını da içeren kanun teklifini, TBMM Başkanlığına sundu.
2.04.2021Ekonomi
Kurumlar vergisi için beyanname dönemi...
Kurumlar vergisi için beyanname dönemi...Son dakika haberlere göre, Kurumlar vergisi mükelleflerinin 2020 hesap dönemine ilişkin beyannamelerini verme süreci başladı.
2.04.2021Ekonomi
Beyanname verme dönemi başladı
Beyanname verme dönemi başladıKurumlar vergisi mükelleflerinin 2020 hesap dönemine ilişkin beyannamelerini verme süreci başladı.
1.04.2021Uzmanpara
Kurumlar vergisinde beyanname verme dönemi başladı
Kurumlar vergisinde beyanname verme dönemi başladıKurumlar vergisi mükelleflerinin 2020 hesap dönemine ilişkin beyannamelerini verme süreci başladı.
1.04.2021Ekonomi
2 trilyon dolarlık paketin detayları açıklandı
2 trilyon dolarlık paketin detayları açıklandıABD Başkanı Joe Biden, ülke ekonomisini canlandırmayı hedefleyen yaklaşık 2 trilyon dolarlık altyapı paketinin detaylarını açıkladı.
1.04.2021Uzmanpara
Biden detayları açıkladı! 2 trilyon dolarlık altyapı paketi
Biden detayları açıkladı! 2 trilyon dolarlık altyapı paketiGelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Joe Biden, ülke ekonomisini canlandırmayı hedefleyen yaklaşık 2 trilyon dolarlık altyapı paketinin detaylarını açıkladı.
31.03.2021Ekonomi
Yatırım teşvik sistemi sadeleştirilecek
Yatırım teşvik sistemi sadeleştirilecekEkonomi Reform Paketi'ne ilişkin takvim kapsamında, mevcut yatırım teşvik sisteminin yıl sonuna kadar sadeleştirilerek seçici ve sürekli bir yapıya kavuşturulması planlanıyor.
25.03.2021Uzmanpara
Yatırım teşvik sisteminin yıl sonuna kadar sadeleştirilmesi hedefleniyor
Yatırım teşvik sisteminin yıl sonuna kadar sadeleştirilmesi hedefleniyorEkonomi Reform Paketi'ne ilişkin takvim kapsamında, mevcut yatırım teşvik sisteminin yıl sonuna kadar sadeleştirilerek seçici ve sürekli bir yapıya kavuşturulması planlanıyor.
25.03.2021Ekonomi
AB İngiltere'yi Cebelitarık'taki vergi muafiyetleri nedeniyle dava etti
AB İngiltere'yi Cebelitarık'taki vergi muafiyetleri nedeniyle dava ettiAvrupa Birliği, İngiltere'yi Cebelitarık'ta sağlanan ve yasa dışı bulunan vergi muafiyetlerini tahsil etmediği gerekçesiyle mahkemeye verdi.
19.03.2021Dünya
AB, İngiltere'yi Cebelitarık'taki vergi muafiyetleri nedeniyle dava etti
AB, İngiltere'yi Cebelitarık'taki vergi muafiyetleri nedeniyle dava ettiAvrupa Birliği (AB), İngiltere'yi Cebelitarık'ta sağlanan ve yasa dışı bulunan vergi muafiyetlerini tahsil etmediği gerekçesiyle mahkemeye verdi.
19.03.2021Ekonomi
Son dakika Haberi: Müjde geldi! 10 yıl boyunca vergi yok...
Son dakika Haberi: Müjde geldi! 10 yıl boyunca vergi yok...Son dakika haberine göre İstanbul ekonominin merkezi oluyor, bu ekonomi seferberliğine katılan şirketler de kazancına kazanç ekliyor. Atılacak adımlar kapsamında İFM'de yer alan şirketler 10 yıl boyunca Kurumlar Vergisi’nde yüzde 100 indirim alacak, damga ve harçlardan muaf olacak. Belli koşullarda vergi kesintisi yapılmayacak. İşte vergi ve harçlardan muaf olunmasına ilişkin şart ve kriterlere dair edinilen bilgiler...
19.03.2021Ekonomi
Konut kredisi hakkında merak edilenler
Konut kredisi hakkında merak edilenlerEv almak isteyenlerin ilk başvurdukları kaynaklar arasında konut kredisi geliyor. Belli bir birikiminiz varsa, ancak yaşamak istediğiniz evi almak için yeterli gelmediyse, konut kredisine başvurabilirsiniz. Kendi gelir düzeyiniz doğrultusunda bir ödeme planı seçerek kira öder gibi kendi evinize sahip olabilirsiniz.
18.03.2021Emlak
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu! İşte Ekonomi Reform Paketi'ndeki tüm detaylar
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu! İşte Ekonomi Reform Paketi'ndeki tüm detaylarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan "Ekonomi Reformları" için hazırlanan kitapçık, Hazine ve Maliye Bakanlığının internet sitesinde yayımlandı.
12.03.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ekonomiTBMMBidenabdvergi

Kurumlar Vergisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.