Kuş Cenneti

Kuş Cenneti

Son dakika kuş cenneti haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kuş cenneti gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kuş cenneti haber sayfamızda...

Kuş Cenneti

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 646 kus cenneti haberi bulunmuştur.
Temeli bugün atıldı! Ulaşım süresi 14 dakikaya iniyor
Temeli bugün atıldı! Ulaşım süresi 14 dakikaya iniyorUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara'nın Beypazarı ve Nallıhan ilçeleri arasındaki kara yolu ulaşımını, bölünmüş yol standardında, çok daha emniyetli, hızlı ve konforlu şekle dönüştüreceklerini bildirdi.
15.09.2021Ekonomi
Marmara Gölü kurudu: Derinlik 8 santimetreye düştü
Marmara Gölü kurudu: Derinlik 8 santimetreye düştüManisa'nın kuş cenneti Marmara Gölü, son 2 yıldaki kuraklık nedeniyle kurudu. Göldeki kayıklar karaya oturdu. Zemininde derin yarıkların oluştuğu ve göçmen kuşlarının terk etmeye başladığı gölde, inekler otlamaya başladı.
17.08.2021Haberler
Marmara Gölü kurudu: Derinlik 8 santimetreye düştü
Marmara Gölü kurudu: Derinlik 8 santimetreye düştüManisa'nın kuş cenneti Marmara Gölü, son 2 yıldaki kuraklık nedeniyle kurudu. Göldeki kayıklar karaya oturdu. Zemininde derin yarıkların oluştuğu ve göçmen kuşlarının terk etmeye başladığı gölde, inekler otlamaya başladı.
17.08.2021Gündem
Nallıhan Kuş Cenneti sazlığındaki yangına kuş neden olmuş
Nallıhan Kuş Cenneti sazlığındaki yangına kuş neden olmuşAnkara'nın Nallıhan ilçesinde 200 kuş türünün yaşadığı kuş cennetinin yanındaki sazlık alanda çıkan yangında 45 hektarlık alan zarar gördü. Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş, bölgedeki trafonun kuş çarpması sonucu kontak yaparak alev aldığını ve yangına neden olduğunu belirterek, "Yangını, kuşların asıl yaşadığı bölgeye sıçramadan söndürdük. Sıçrasaydı çok büyük bir felaket yaşamış olacaktık" dedi.
3.08.2021Gündem
Gediz Deltası’nda aralarında flamingoların bulunduğu bazı kuş türleri ölü bulundu
Gediz Deltası’nda aralarında flamingoların bulunduğu bazı kuş türleri ölü bulunduİzmir'in Çiğli ilçesindeki, Gediz Deltası'nda bulunan doğal sit alanında aralarında flamingoların da bulunduğu bazı kuş türleri ölü bulundu. Bölgede inceleme yapan ekipler, avcılar tarafından vurulduğu sanılan flamingolardan 1'i üzerinde ölüm nedeninin belirlenmesi için çalışma başlattı.
17.07.2021Haberler
Vatandaşlar buldu inceleme başlatıldı! Korkutan görüntü
Vatandaşlar buldu inceleme başlatıldı! Korkutan görüntüİzmir'in Çiğli ilçesindeki, Gediz Deltası'nda bulunan doğal sit alanında aralarında flamingoların da bulunduğu bazı kuş türleri ölü bulundu. Bölgede inceleme yapan ekipler, avcılar tarafından vurulduğu sanılan flamingolardan 1'i üzerinde ölüm nedeninin belirlenmesi için çalışma başlattı.
17.07.2021Gündem
Gediz Deltası için 100 bin imza
Gediz Deltası için 100 bin imzaYaban hayatının korunmasını isteyen sivil toplum kuruluşları hayvanların avlanmaması için Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü’ne Komisyonu’na yönelik kampanyaları sürüyor.
1.07.2021Gündem
18 bin yavrunun doğum yeri İzmir
18 bin yavrunun doğum yeri İzmirDünyanın en büyük yapay kuluçka adaları arasında gösterilen İzmir Kuş Cenneti’ndeki 6.5 dönüm alan, yavrulama dönemine geçen binlerce flamingoyu misafir ediyor.
22.05.2021Ege
Martı Adası, binlerce kuş için yuva oluyor
Martı Adası, binlerce kuş için yuva oluyorTunceli’de Keban Baraj Gölü'nde her yıl binlerce kuşa ev sahipliği yapan Martı Adası'nda, kuluçka dönemi sona erdi. Güzelliğiyle hayran bırakan adada, şimdilerde yumurtadan çıkan martı ve balıkçıl kuşların cıvıltısı duyuluyor.
20.05.2021Gündem
Günbatımı başka güzel
Günbatımı başka güzelİzmir Kuş Cenneti, gün batımında havadan dronla görüntülendi, gökyüzündeki kızıllık ve su üzerindeki kuşlar, görsel şölen oluşturdu.
9.05.2021Ege
Seyfe Gölü'nde su seviyesi arttı
Seyfe Gölü'nde su seviyesi arttıKırşehir'in Mucur ilçesindeki Seyfe Gölü Kuş Cenneti'nde su seviyesi, son yağışlarla birlikte arttı.
15.04.2021Gündem
İzmir'de 9 flamingo ölü olarak bulunmuştu! Nedeni belli oldu
İzmir'de 9 flamingo ölü olarak bulunmuştu! Nedeni belli olduİzmir’de, 27 Mart'ta ölü bulunan 9 flamingonun, parazitolojik ve toksikolojik testlerinde anlamlı bulguya rastlanılmazken, kuş gribi testleri de temiz çıktı. Flamingoların 'travmatik etkenlerle oluşan iç kanama'dan telef olduğu belirlendi.
13.04.2021Gündem
Kars yatırım ve restorasyon projeleriyle turizm atağında
Kars yatırım ve restorasyon projeleriyle turizm atağındaTarihi ve turistik yapılarıyla adından söz ettiren Anadolu'nun Kafkaslara açılan kapısı Kars'ta, yeni yapılan projelerle daha çok turist ağırlanması hedefleniyor. Valilikten yapılan açıklamaya göre, kent, kalesi, mimari yapıları, Çıldır Gölü, kuş cenneti, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne giren Ani Ören Yeri, Sarıkamış Kış Turizm Merkezi ve Susuz Şelalesi ile görülmesi gereken yerlerin başında geliyor.
13.04.2021Tatil
Gölünyazı Kuş Cenneti'nde yangın
Gölünyazı Kuş Cenneti'nde yangınÇorum'da göçmen kuş türlerine ev sahipliği yapan Gölünyazı Kuş Cenneti'nde sazlık alanda yangın çıktı. Yol olmadığı için itfaiyenin araçlarla müdahale edemediği yangın, yaya olarak yapılan müdahale ile kontrol altına alınmaya çalışılıyor.
8.04.2021Gündem
İzmir'de 9 flamingonun ölümü endişe uyandırdı
İzmir'de 9 flamingonun ölümü endişe uyandırdıİzmir'in Bayraklı ilçesindeki sahil bandında 9 flamingo, ölü bulundu. Bölgede inceleme yapan ekipler, flamingoların ölüm nedeninin belirlenmesi için çalışma başlattı.
27.03.2021Haberler
Dokuzu ölü bulundu! 'Hayatın olağan akışına aykırı'
Dokuzu ölü bulundu! 'Hayatın olağan akışına aykırı'İzmir'in Bayraklı ilçesindeki sahil bandında 9 flamingo, ölü bulundu. Bölgede inceleme yapan ekipler, flamingoların ölüm nedeninin belirlenmesi için çalışma başlattı.
27.03.2021Gündem
Göksu Deltası tehlike altında
Göksu Deltası tehlike altındaUluslararası Ramsar Sözleşmesi ile korunan Göksu Deltası Kuş Cenneti’nde sazlıkların yakılması ve gözlem için kullanılan yerlere balıkçı barınaklarının yapılması doğa gönüllülerini isyan ettirdi
23.03.2021Gündem
Çiğli’de turizm zirvesi
Çiğli’de turizm zirvesiBaşkan Utku Gümrükçü, kentin marka değerini ve turist potansiyelini artırmak için sektör temsilcileriyle buluştu
21.03.2021Ege
Kırşehir Haritası: Kırşehir İlçeleri Nelerdir? Kırşehir İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?
Kırşehir Haritası: Kırşehir İlçeleri Nelerdir? Kırşehir İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?Binlerce yıllık uygarlıkları ile tarihi bir kültüre sahip olan Kırşehir, Türkiye'nin turistik açıdan en önemli illeri arasında yer almaktadır. Özellikle yeraltı şehirleri ve tarihi eserleri ile beraber, termal kaynakları da her sene yoğun talep görüyor. Peki, Kırşehir haritası: Kırşehir ilçeleri nelerdir? Kırşehir ilinin nüfusu kaçtır, kaç ilçesi vardır? İşte bilinmesi gerekenler.
18.09.2020Haritalar
Balıkesir Haritası: Balıkesir İlçeleri Nelerdir? Balıkesir İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?
Balıkesir Haritası: Balıkesir İlçeleri Nelerdir? Balıkesir İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?Balıkesir Türkiye'nin önemli illerinden biridir. Balıkesir ili denize kıyısı olan bir şehirdir. Bu sebeple de turistlik bir öneme sahiptir. Balıkesir ilinin, ilçeleri ve nüfus bilgilerini bulabilirsiniz
19.09.2020Haritalar
Eliniz kırılsın!
Eliniz kırılsın!Ateşli silahla yaralandığı tahmin edilen bir flamingo ve Bostanlı sahilinde yorgun halde bulunan tepeli pelikan, İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı’nda tedavi altına alındı.
27.02.2021Ege
Flamingolar Düden Gölü'ne erken geldi
Flamingolar Düden Gölü'ne erken geldiKonya'nın Kulu ilçesindeki Düden Gölü'ne nisan ayında gelmesi gereken flamingoların, erken göçü doğaseverleri tedirgin etti. Tuz Gölü'nün kuzey batısında, ilçe merkezinin 5 kilometre doğusunda kapalı ve sığ bir göl olan, 860 kilometrekare alana sahip kuş cenneti Düden Gölü'nde flamingo, yaz ördeği, Macar ördeği, pasbaş, patka, dikkuyruk, kılıçgaga, büyük cılıbıt, Akdeniz martısı ve gülen sumru gibi türden kuşlar bulunuyor.
16.02.2021Tatil
Gediz’de sayım heyecanı
Gediz’de sayım heyecanıKuş gözlemcileri, zengin yaşam kaynaklarıyla yaklaşık 300 kuş türüne ev sahipliği yapan Gediz Deltası’nda yeni türlerin izini sürdü.
19.01.2021Ege
‘Çiğlimizin de sahili olacak’
‘Çiğlimizin de sahili olacak’Vatandaşları denizle buluşturacak bir proje alanı üzerinde çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Çiğli Belediye Başkanı Gümrükçü, “Çayımızı içip, denize ayağımızı sokacağız” dedi
17.01.2021Ege
Sıcak bölgelere kanat çırpıyorlar
Sıcak bölgelere kanat çırpıyorlarManisa’da, ‘kuş cenneti’ olarak bilinen Marmara Gölü’nde bulunan binlerce kuş sıcak bölgelere yolculuğunu sürdürüyor
3.01.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

izmiregeMarmara Gölümanisakuraklık

Kuş Cenneti ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.