Kuzey Afrika

Kuzey Afrika

Son dakika Kuzey Afrika haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kuzey Afrika gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kuzey Afrika haber sayfamızda...

Kuzey Afrika

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.348 kuzey afrika haberi bulunmuştur.
Almanya ile hedef tam 50 milyar $
Almanya ile hedef tam 50 milyar $DEİK Türkiye Almanya İş Konseyi Başkanı Steven Young, “İki ülke arasındaki ticaret hacmi bu yıl 40 milyar dolara çıktı. Hedef ise 50 milyar dolar” dedi
19.10.2021Ekonomi
Dünya çapında bağış
Dünya çapında bağışEngin Akyürek’in fanları, oyuncunun doğum günü nedeniyle öğrenciler için bağış kampanyası düzenledi ve birçok ülkeden destek geldi.
19.10.2021Cadde
Türkiye ile Almanya'nın ortaklığı ivme kazanıyor
Türkiye ile Almanya'nın ortaklığı ivme kazanıyorAlmanya Başbakanı Angela Merkel'in Türkiye ziyaretiyle gözler, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilere çevrildi. Türkiye'nin en önemli ticaret ortağı olan Almanya ile ilişkilerde, üçüncü ülkelere ortak yatırım yapma fırsatları da bulunuyor.
17.10.2021Uzmanpara
Türkiye-Almanya ilişkilerinde üçüncü ülkelere yatırım fırsatı
Türkiye-Almanya ilişkilerinde üçüncü ülkelere yatırım fırsatıAlmanya Başbakanı Angela Merkel'in Türkiye ziyaretiyle gözler, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilere çevrildi. Türkiye'nin en önemli ticaret ortağı olan Almanya ile ilişkilerde, üçüncü ülkelere ortak yatırım yapma fırsatları da bulunuyor.
17.10.2021Ekonomi
Kurtulmuş: Güçlü ve büyük Türkiye oluşmaması isteniyor
Kurtulmuş: Güçlü ve büyük Türkiye oluşmaması isteniyorAK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, “Niçin PYD/YPG, sadece Suriye’ye değil Suriye üzerinden Türkiye’ye zarar verecek silahlı terör örgütü haline getiriliyor? Bu soruların cevabı; güçlü ve büyük Türkiye’nin oluşmaması için Türkiye’nin çevresindeki problemlerle boğulması ve bu problemlerle meşgul edilmesidir” dedi.
16.10.2021Siyaset
T ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2021: T Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
T ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2021: T Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Kız bebek bekleyen anne ve baba adaylarının yaşadığı en eğlenceli süreçlerden birisi de isimler. Aile üyelerine yeni katılacak olan bireyin heyecanını yaşayan aileler kız bebeklerine verecekleri isim konusunda seçici oluyorlar. Kızlarının haya boyu taşıyacağı ismi seçerken aileler özellikle anlamlarına da dikkat ediyor. Bu konuda yakınlarından fikir alan aileler internet ortamında da derin bir araştırma içerisine giriyor. Popüler, keşfedilmemiş, nadir bulunan, değişik isimler ve modern çağa uygun isimler anne ve baba adaylarının tercihi oluyor. T harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “T ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
16.10.2021Bebek
B ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2021: B Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
B ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2021: B Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebek sahibi olmaya hazırlanan çiftlerin cinsiyetten sonra en çok üzerine düşündükleri konu isimlerdir. Kız bebek bekleyen anne ve baba adayları bebeklerine verecekleri isim konusunda araştırma içerisine girerler. Kızlarının hayat boyu taşıyacağı isme karar verirken aileler anlamlarına da dikkat ederler. Kulağa hoş gelmesini tercih eden aileler nadir bulunan, keşfedilmemiş, duyulmamış, modern ve popüler isimleri tercih ederler. İsim konusunda oldukça seçici davranan aileler anlamlarının da güzel olmasını isterler. B harfi ile başlayan kız bebek isimleri ve anlamları nelerdir? “B ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
16.10.2021Bebek
İspanya'da göçmenleri taşıyan tekne battı: 4 ölü, 21 kayıp
İspanya'da göçmenleri taşıyan tekne battı: 4 ölü, 21 kayıpİspanya'nın güneybatısındaki Cadiz kenti kıyılarına gelmeye çalışan düzensiz göçmenleri taşıyan ve yolculuk sırasında batan teknedeki 28 kişiden 3'ünün kurtarıldığı, 4'ünün cesedine ulaşıldığı ve 21'inin kayıp olduğu bildirildi.
15.10.2021Dünya
‘Akrep ve yelkovan Türkiye’den yana’
‘Akrep ve yelkovan Türkiye’den yana’İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “Kovid-19 öncesi, bir konteynerin Şanghay’dan Los Angeles’a nakliyesinin maliyeti yaklaşık 1.600 dolardı. Bugün, aynı rotada navlun için ödenecek fatura tutarı, tam 20 bin dolar. O da uygun boş konteyner bulacak kadar şanslıysanız” dedi.
15.10.2021Ekonomi
Oruç Reis kimdir, nasıl öldü? Kızıl Sakal (Oruç Reis) ne zaman öldü, kaç kardeşti?
Oruç Reis kimdir, nasıl öldü? Kızıl Sakal (Oruç Reis) ne zaman öldü, kaç kardeşti?Oruç Reis, denizlere hakimiyeti ile bilinen ünlü denizcidir. Baba Oruç, Barbaros ve Kızıl Sakal unvanları ile bilinen Oruç Reis, Barbaros Hayreddin Paşa'nın da ağabeyidir. Peki, Oruç Reis neden öldü?
14.10.2021Cadde
ABD ve Yunanistan'dan savunma anlaşması
ABD ve Yunanistan'dan savunma anlaşmasıAtina bu kez de Washington ile masaya oturdu. İki ülke savunma alanında imzaları atarken iş birliği de genişletildi.
14.10.2021Haberler
Bebek İsimleri 2021: Keşfedilmemiş, Nadir Bulunan, Modern, Değişik Kız-Erkek Unisex İsimler ve Anlamları
Bebek İsimleri 2021: Keşfedilmemiş, Nadir Bulunan, Modern, Değişik Kız-Erkek Unisex İsimler ve AnlamlarıDünyanın en güzel duygularından bir tanesi de hiç şüphesiz anne ve baba olmak. Aileye yeni katılması beklenen üyenin yanında çiftleri isim heyecanı da sarar. Bebek isimleri ile ilgili uzun ve derin bir araştırma sürecine giren anne ve adayları çocuklarının isminin en güzel ve en anlamlı olmasını isterler. Hamilelik döneminde cinsiyetin belli olmasının ardından en çok üzerine düşülen konulardan bir tanesidir. Ömür boyu taşıyacakları ismin kulağa hoş gelmesini tercih eden aileler bebeklerinin isminin keşfedilmemiş, nadir bulunan, değişik, duyulmamış ve farklı olmasını isterler. Bunun dışında kız ve erkek bebeklerine verecekleri unisex olmasını isteyen aileler de var. Ancak ismin güzelliği kadar anlamlarının da güzel olmasını önemserler. En güzel, duyulmamış, modern, değişik kız ve erkek bebekler için unisex isimler ve anlamları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız “Bebek İsimleri 2021” içeriğimize bakabilirsiniz.
14.10.2021Bebek
Son dakika... ABD ve Yunanistan'dan savunma anlaşması
Son dakika... ABD ve Yunanistan'dan savunma anlaşmasıAtina bu kez de Washington ile masaya oturdu. İki ülke savunma alanında imzaları atarken iş birliği de genişletildi.
14.10.2021Dünya
İTO Başkanı: Konteynerde 1.600 dolarlık fiyatlara dönmek artık hayal
İTO Başkanı: Konteynerde 1.600 dolarlık fiyatlara dönmek artık hayalİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "Kovid-19 öncesi, bir konteynerin Şanghay'dan Los Angeles'a nakliyesinin maliyeti yaklaşık 1.600 dolardı. Bugün, aynı rotada navlun için ödenecek fatura tutarı, tam 20 bin dolar. O da uygun boş konteyner bulacak kadar şanslıysanız." ifadelerini kullandı.
14.10.2021Ekonomi
Türk startup’lara 9 ayda 1.4 milyar dolar
Türk startup’lara 9 ayda 1.4 milyar dolarTürkiye’de startup’lara yatırım rüzgarı sürüyor. Bu yıl yatırım rekoru kırılıyor. 2021 yılı 3. çeyrekte girişimlere 150 milyon dolarlık yatırım aktı. İlk dokuz aydaki yatırım tutarı ise 1.4 milyar dolar oldu. Startups.watch’un 2021 yılı üçüncü çeyrek rakamlarına göre, üçüncü çeyrekte 69 yatırım turu yapıldı. Rapordan çıkan diğer sonuçlar şöyle:
14.10.2021Ekonomi
Kuruluş Osman Mari kim? Şeyma Korkmaz kimdir, nereli, kaç yaşında?
Kuruluş Osman Mari kim? Şeyma Korkmaz kimdir, nereli, kaç yaşında? Şeyma Korkmaz, Kuruluş Osman dizisinde Mari rolü ile ekrana geliyor. Güzel oyuncu, kendisi gibi oyuncu Cüneyt Mete ile 2019 yılında dünyaevine girdi. Korkmaz, Eskişehir'de doğdu ve ilk eğitimini de burada tamamladı. İşte, Şeyma Korkmaz'ın hayatı hakkında bilgiler...
13.10.2021Cadde
Rus devi şirketten kritik Türkiye kararı! Hazırlıklar başladı
Rus devi şirketten kritik Türkiye kararı! Hazırlıklar başladıRusya'nın en büyük petrokimya şirketi SIBUR'un İcra Direktörü Sergey Komışan, Türkiye pazarına yönelik yatırımlarını artırmayı planladıklarını belirterek, "Türkiye, SIBUR için her zaman önemli bir bölgedir. Türkiye'nin potansiyeli, özellikle ekonominin belirli sektörlerinde son derece yüksek." dedi.
13.10.2021Ekonomi
Rus şirket Türkiye yatırımlarını artırıyor
Rus şirket Türkiye yatırımlarını artırıyorRusya'nın en büyük petrokimya şirketi SIBUR'un İcra Direktörü Sergey Komışan, Türkiye pazarına yönelik yatırımlarını artırmayı planladıklarını belirterek, "Türkiye, SIBUR için her zaman önemli bir bölgedir. Türkiye'nin potansiyeli, özellikle ekonominin belirli sektörlerinde son derece yüksek." dedi.
13.10.2021Uzmanpara
AK Partili Kurtulmuş'tan fiyat artışı açıklaması
AK Partili Kurtulmuş'tan fiyat artışı açıklamasıAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Hemen hemen dünyanın her yerinde emtia fiyatlarında olağanüstü bir yükseklik ortaya çıkmıştır. Yani büyük bir fiyat artışı ortaya çıkmıştır. Demir çelikten pamuğa kadar her alanda emtia fiyatlarında büyük bir yükseliş söz konusu olmuştur. Bunun Türkiye ekonomisi üzerine oluşturduğu olumsuz etkilerin farkındayız. Bunun da ortadan giderilmesi için gayretle mücadele ediyoruz." dedi.
11.10.2021Siyaset
Son dakika haberleri...Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önümüzdeki yıl milli elektrikli lokomotifimizin üretimine başlıyoruz
Son dakika haberleri...Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önümüzdeki yıl milli elektrikli lokomotifimizin üretimine başlıyoruzGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda “12. Ulaştırma ve Haberleşme Şurası”nda önemli açıklamalarda bulundu. "Milli Elektrikli Tren setimizi geliştirdik" diyen Erdoğan, "Önümüzdeki yıl milli elektrikli lokomotifimizin üretimine başlıyoruz. Metro, banliyo ve tramvayda da üretebilecek düzeye geliyoruz." ifadelerine yer verdi.
8.10.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: Türkiye gerekli adımları atacak
TBMM Başkanı Şentop: Türkiye gerekli adımları atacakTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türkiye'nin iklim değişikliğiyle mücadelede bütün adımları atacağını belirtti.
8.10.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önümüzdeki yıl milli elektrikli lokomotifimizin üretimine başlıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önümüzdeki yıl milli elektrikli lokomotifimizin üretimine başlıyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda “12. Ulaştırma ve Haberleşme Şurası”nda önemli açıklamalarda bulundu. "Milli Elektrikli Tren setimizi geliştirdik" diyen Erdoğan, "Önümüzdeki yıl milli elektrikli lokomotifimizin üretimine başlıyoruz. Metro, banliyo ve tramvayda da üretebilecek düzeye geliyoruz." ifadelerine yer verdi.
8.10.2021Haberler
İsrail'in gizlice görüştüğü Umman olabilir
İsrail'in gizlice görüştüğü Umman olabilirİsrail Dışişleri Bakanlığı Orta Doğu ve Barış Süreci Dairesi Başkanı Eliav Binyamin, Tel Aviv ile ilişkileri normalleştirecek bir sonraki ülkenin Umman olabileceğini iddia etti.
7.10.2021Dünya
Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş NATO açıklaması: Birliği ve bütünlüğü önemli
Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş NATO açıklaması: Birliği ve bütünlüğü önemli7. Varşova Güvenlik Forumu'nda konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "NATO'nun birliği ve bütünlüğü, savunma kabiliyetimiz kadar önemlidir." dedi.
5.10.2021Haberler
Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş NATO açıklaması: Birliği ve bütünlüğü önemli
Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş NATO açıklaması: Birliği ve bütünlüğü önemli7. Varşova Güvenlik Forumu'nda konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "NATO'nun birliği ve bütünlüğü, savunma kabiliyetimiz kadar önemlidir." dedi.
5.10.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

TürkiyealmanyaAK Partiticaretyatırım

Kuzey Afrika ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.