Kyoto

Kyoto

Son dakika Kyoto haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kyoto gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kyoto haber sayfamızda...

Kyoto

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 701 kyoto haberi bulunmuştur.
Türkiye yeni bir süreç başlatacak! Taslak hazır
Türkiye yeni bir süreç başlatacak! Taslak hazır Paris İklim Anlaşması’nı TBMM’ye getirmeye hazırlanan Türkiye, BM’nin İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi’ne göre yer aldığı “gelişmiş ülkeler” kategorisi Ek-1’den çıkarak iklim fonlarından yararlanabilmek için yeni bir süreç başlatacak.
23.09.2021Ekonomi
Kabuki dünyaya açılıyor
Kabuki dünyaya açılıyorJapon geleneksel “Kabuki” tiyatrosu, Kovid-19 etkisi nedeniyle çevrimiçi gösteri yayınlayacak.
14.09.2021Kültür Sanat
Florlu gaza sıkı takip
Florlu gaza sıkı takipIsı yalıtımı, iklimlendirme, soğutma, ısıtma, yangın söndürme sistemlerinde kullanılan florlu sera gazlarına sıkı kontrol geliyor. Taslak düzenlemeye göre, florlu maddeleri ithal etmek isteyenler, kontrol belgesi alacak. Florlu sera gazlarının ülke içerisindeki satış ve tüketim bilgileri de düzenli olarak veri tabanına bildirilecek.
27.08.2021Ekonomi
Robotlardan korkmuyorlar! Aksine onları seviyorlar
Robotlardan korkmuyorlar! Aksine onları seviyorlar400 yıllık bir Budist tapınağında ziyaretçiler huzurlu bahçelerde gezip, bir bardak çay içerken Budist öğretileri sıra dışı bir rahipten dinleyebiliyor: Mindar adlı bir android.
24.08.2021Teknoloji
Japonya’da 7 eyalet daha OHAL kapsamına alındı
Japonya’da 7 eyalet daha OHAL kapsamına alındıJaponya’da yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında 6 eyalette süren olağanüstü hal (OHAL) kapsamına 7 eyalet daha eklendi.
17.08.2021Dünya
Nobel Ödülü sahibi Japon kuramsal fizikçi Toşihide öldü
Nobel Ödülü sahibi Japon kuramsal fizikçi Toşihide öldü2008 Nobel Fizik Ödülü sahibi Japon kuramsal fizikçi Prof. Toşihide Masukawa 81 yaşında hayatını kaybetti.
30.07.2021Dünya
TBMM Küresel İklim Değişikliği Araştırma Komisyonu toplandı
TBMM Küresel İklim Değişikliği Araştırma Komisyonu toplandıTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Küresel İklim Değişikliği Araştırma Komisyonu, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu başkanlığında toplandı. Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı, komisyona iklim değişikliyle mücadelede uluslararası sürece ilişkin sunum yaptı.
9.06.2021Siyaset
Japonya'da doktorlar Tokyo Olimpiyatlarının iptalini istedi
Japonya'da doktorlar Tokyo Olimpiyatlarının iptalini istediJaponya Doktorlar Birliği Başkanı Ueyama Naoto, ülkede yaşanan yeni tip koronavirüs salgınının 4. dalgası sebebiyle Tokyo Olimpiyatlarının iptal edilmesini istedi.
28.05.2021Dünya
Tokyo ve Osaka'da koronavirüs aşılama merkezleri açıldı
Tokyo ve Osaka'da koronavirüs aşılama merkezleri açıldıJaponya'da yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı Öz Savunma Kuvvetleri (SDF) yönetiminde Tokyo ve Osaka kentlerinde büyük aşılama merkezleri açıldı.
24.05.2021Dünya
Japonya'da uzayan OHAL sebebiyle Başbakan özür diledi
Japonya'da uzayan OHAL sebebiyle Başbakan özür dilediJaponya Başbakanı Suga Yoşihide, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı ülkede olağanüstü halin (OHAL) uzatılması sebebiyle kamuoyundan özür diledi.
11.05.2021Dünya
Japonya'da Kovid-19 nedeniyle uygulanan OHAL  31 Mayıs'a kadar uzatıldı
Japonya'da Kovid-19 nedeniyle uygulanan OHAL 31 Mayıs'a kadar uzatıldıJaponya Başbakanı Suga Yoşihide, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bazı eyaletlerde uygulanan olağanüstü hal (OHAL) süresinin 31 Mayıs'a kadar uzatıldığını bildirdi.
7.05.2021Dünya
Nintendo'dan büyük kâr!
Nintendo'dan büyük kâr!Japon oyun konsolu üreticisi Nintendo, 2020 mali yılında net kârını, önceki yıla kıyasla yüzde 85,7 artırarak 480,3 milyar yen'e (4,4 milyar dolar) çıkardı.
7.05.2021Uzmanpara
Japonya'da Osaka kentinde OHAL'in uzatılması gündemde
Japonya'da Osaka kentinde OHAL'in uzatılması gündemdeJaponya'nın en kalabalık kentlerinden Osaka'da, kent genelinde düşmeyen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayıları nedeniyle, yürürlükte bulunan olağanüstü halin (OHAL) uzatılması için hazırlık yapılıyor.
5.05.2021Dünya
Petrolün varili ne kadar oldu?
Petrolün varili ne kadar oldu?Brent petrolün varili, haftanın ilk iş gününde uluslararası piyasalarda 64,66 dolardan işlem görüyor.
26.04.2021Uzmanpara
OHAL'e rağmen Tokyo 2020 kararlılığı
OHAL'e rağmen Tokyo 2020 kararlılığıTokyo Olimpiyatları Organizasyon Komitesi Başkanı Haşimoto Seiko, corona virüse karşı yürürlüğe giren olağanüstü hale (OHAL) rağmen, turnuvanın iptal edilmesinin düşünülmediğini söyledi.
Japonya'da beklenen oldu, olağanüstü hal ilan edildi
Japonya'da beklenen oldu, olağanüstü hal ilan edildiJaponya Başbakanı Suga Yoşihide, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında başkent Tokyo dahil 4 bölgede olağanüstü hal (OHAL) uygulanacağını açıkladı.
23.04.2021Dünya
Petrolün varili ne kadar oldu?
Petrolün varili ne kadar oldu?Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 65,56 dolardan işlem görüyor.
23.04.2021Uzmanpara
Uyarı geldi! Yalılar sular altında kalır, hamsi fiyatları 100 TL'ye fırlayabilir
Uyarı geldi! Yalılar sular altında kalır, hamsi fiyatları 100 TL'ye fırlayabilirGelen son dakika haberine göre; TBMM İklim Araştırma Komisyonu’nda korkunç senaryoyu anlatan Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Birpınar, İstanbul boğazında mevcut yalıların sular altında kalabileceğine dikkat çekerek "Hamsinin fiyatı gelecek yıl 100 TL'ye fırlayabilir" uyarısı yaptı.
10.04.2021Gündem
Koronavirüs hastasına ilk kez canlı donörlerden akciğer doku nakli yapıldı
Koronavirüs hastasına ilk kez canlı donörlerden akciğer doku nakli yapıldıJaponya'da yeni tip koronavirüs nedeniyle akciğeri ağır hasar gören kadın hastaya, eşinden ve oğlundan alınan akciğer dokuları nakledildi.
8.04.2021Dünya
LED ışığın mucidi Japon fizikçi Akasaki öldü
LED ışığın mucidi Japon fizikçi Akasaki öldüDünyanın ilk verimli mavi ışık yayan diyotunu (LED) icat ederek 2014 Nobel Fizik Ödülü'nü kazanan Japon fizikçi Akasaki İsamu 92 yaşında hayatını kaybetti.
3.04.2021Teknoloji
Sera Gazları Nelerdir? Sera Gazlarının Özellikleri Ve Oluşumu
Sera Gazları Nelerdir? Sera Gazlarının Özellikleri Ve OluşumuKarbon dioksit (CO2), Nitröz Oksit (N2O), Metan (CH4), Hidroflorür karbonlar (HFCs), Sülfürhekza florid (SF6), Perfloro karbonlar (PFCs) gibi gazlardan meydana gelen ve atmosferde ısı tutma özelliğine sahip olan bileşiklere sera gazı ismi verilir. Sera gazları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
3.04.2021Eğitim
Son dakika... Nefes kesici! Dünyanın gözü bu antik başkentte...
Son dakika... Nefes kesici! Dünyanın gözü bu antik başkentte...Japonya an itibariyle nefes kesici görüntülere ev sahipliği yapıyor. Binlerce kişi cep telefonlarıyla bu doğa olayına tanıklık etmek için yollara düştü. Dünya bir süreliğine de olsa salgını bir kenara bıraktı.
31.03.2021Dünya
Samuray Ne Demek? Japonya'da Samuray Kültürü Nasıl Başlamıştır?
Samuray Ne Demek? Japonya'da Samuray Kültürü Nasıl Başlamıştır? Hemen hemen herkes Japon kültüründen gelen Samurayları bilir. Ayrıca bu adı alan kişilerin birer savaşçı olduğunun da farkındadır. Peki, Samuraylar ne zaman ortaya çıktı ve asıl görevleri nelerdi? İşte, merak edilen tüm detaylar.
28.03.2021Eğitim
Tokyo ve çevresindeki eyaletlerde OHAL kaldırıldı
Tokyo ve çevresindeki eyaletlerde OHAL kaldırıldıJaponya'da, yeni tip koronavirüs (covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında başkent Tokyo ve çevresinde uygulanan olağanüstü hal (OHAL) kaldırıldı.
22.03.2021Dünya
Kyoto Protokolü Nedir? Kyoto Protokolü Amaçları Ve Hedefleri Nelerdir?
Kyoto Protokolü Nedir? Kyoto Protokolü Amaçları Ve Hedefleri Nelerdir?İklim değişikliği ve küresel ısınma, dünya için en büyük tehditler arasında yer almaktadır. Bu konuda öne çıkan anlaşmalardan biri Kyoto protokolüdür. Kyoto protokolü nedir? Kyoto protokolü hedefleri ve amaçları nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
17.03.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

japonyakoronavirüsohalTokyokorona

Kyoto ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.