Lapseki

Lapseki

Son dakika Lapseki haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Lapseki gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Lapseki haber sayfamızda...

Lapseki

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 849 lapseki haberi bulunmuştur.
Meşhur 'Lapseki kirazı' ay sonuna doğru tezgahlarda yerini alacak
Meşhur 'Lapseki kirazı' ay sonuna doğru tezgahlarda yerini alacakÇanakkale'nin Lapseki ilçesinde yetiştirilen, kendine has rengi ve aromasının yanında iriliği ve uzun raf ömrüyle ilgi gören kirazın erkenci çeşidinin üreticileri hasada hazırlanıyor.
14.05.2021Ekonomi
Çay bardağına sığmayan Lapseki kirazı gün sayıyor
Çay bardağına sığmayan Lapseki kirazı gün sayıyorÇanakkale'nin Lapseki ilçesinde yetişen, lezzeti ve çay bardağına sığmayan iriliğiyle meşhur 'Lapseki Devi' cinsi kiraz, tüketiciyle buluşmak için gün sayıyor. Yaklaşık 20 gün sonra hasadına başlanması beklenen kirazda üretici, bu yıl elde edilecek mahsulden umutlu olduğunu söyledi.
23.04.2021Ekonomi
Çanakkale’de kaçak tütün operasyonu
Çanakkale’de kaçak tütün operasyonuÇanakkale’nin Lapseki ilçesinde polis ekiplerinin düzenlediği kaçak tütün operasyonunda 3 kişi gözaltına alınırken, 62 kilo kaçak kıyılmış tütün ele geçirildi.
1.04.2021Gündem
Son dakika... Gökçeada ve Bozcaada'ya feribot seferleri iptal edildi!
Son dakika... Gökçeada ve Bozcaada'ya feribot seferleri iptal edildi!Kuzey Ege Denizi'nde etkili olan fırtına nedeniyle, Çanakkale'de deniz ulaşımında aksamalar yaşanıyor. Gestaş firması, Gökçeada-Kabatepe ve Bozcaada-Geyikli hatlarında bugünkü feribot seferlerinin tümümün iptal edildiğini duyurdu.
31.03.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop, 1915 Çanakkale Köprüsü zirvesinde bilgi aldı
TBMM Başkanı Şentop, 1915 Çanakkale Köprüsü zirvesinde bilgi aldıÇanakkale Boğazı’nda 2 kıtayı birleştirecek olan 1915 Çanakkale Köprüsü’nde devam eden çalışmaları inceleyen Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, 318 metre yükseklikteki kuleye çıkarak, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’ndan bilgi aldı.
19.03.2021Siyaset
TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Bakan Ersoy Lapseki Belediyesini ziyaret etti
TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Bakan Ersoy Lapseki Belediyesini ziyaret ettiTBMM Başkanı Mustafa Şentop ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Çanakkale'de Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz'ı ziyaret etti.
18.03.2021Haberler
TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Bakan Ersoy Lapseki Belediyesini ziyaret etti
TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Bakan Ersoy Lapseki Belediyesini ziyaret ettiTBMM Başkanı Mustafa Şentop ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Çanakkale'de Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz'ı ziyaret etti.
18.03.2021Siyaset
Çanakkale Haritası: Çanakkale İlçeleri Nelerdir? Çanakkale İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?
Çanakkale Haritası: Çanakkale İlçeleri Nelerdir? Çanakkale İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?Çanakkale, Marmara Bölgesinin güneybatısında yer alır. Marmara Denizine kıyısı olması şehirde ulaşım ve balıkçılığın gelişmesini sağlamıştır. Çanakkale güneyde Balıkesir ile komşudur. Diğer sınır komşuları ise Tekirdağ ve Edirne'dir. Asya ile Avrupa arasında ulaşımı sağlayan Çanakkale Boğazı, şehrin ekonomik alanda gelişmesine büyük katkı sağlamıştır. Çanakkale ilinin nüfusu kaçtır ve ilçeleri nelerdir? Sizin için derledik.
21.09.2020Haritalar
Türkiye Altın Madeni Haritası: Türkiye'de Nerelerde Altın Madeni Vardır? Altın Nasıl Çıkartılır?
Türkiye Altın Madeni Haritası: Türkiye'de Nerelerde Altın Madeni Vardır? Altın Nasıl Çıkartılır?Altın, ilk çağlardan beri önemini ve cazibesini koruyan elementlerden biridir. Uzun yıllar ödeme aracı olarak da kullanılan bu metal, takı ve yatırım aracı olarak ön plandadır. Devletler için güvenilir bir ödeme aracı olarak kullanılırken, mücevherat sektöründe de gümüşlü, paladyumlu, bakırlı ve platinli alaşımları yaygın olarak kullanılıyor. Altının nasıl çıkarıldığını ve Türkiye’deki altın madenlerini sizler için derledik.
20.09.2020Haritalar
Lapseki'de 1 yaşındaki bebek pencereden düşerek hayatını kaybetti
Lapseki'de 1 yaşındaki bebek pencereden düşerek hayatını kaybettiÇanakkale'nin Lapseki ilçesinde Suriyeli ailenin 1 yaşındaki kızları Fatmagül Kurdi, annesinin yemek yaptığı sırada 4'üncü kattaki evlerinin penceresinden düşerek, hayatını kaybetti.
4.03.2021Gündem
18 Mart 2022’de hizmete girecek
18 Mart 2022’de hizmete girecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 18 Mart 2017 tarihinde temelini attığı 1915 Çanakkale Köprüsü, tamamlandığında Çanakkale Boğazı’nda Avrupa ile Asya kıtalarını ilk kez birbirine bağlayacak.
26.02.2021Ege
Türkiye'de bir ilk! Dünyayı 4 kez dolaşacak büyüklükte...
Türkiye'de bir ilk! Dünyayı 4 kez dolaşacak büyüklükte...1915 Çanakkale Köprüsü'nde kedi yolunun tamamlanmasının ardından ana kabloların montajına başlandı. Köprünün ana halatlarını oluşturacak çelik kablolardan 10'u bir kıtadan diğer kıtaya çekildi. Ana halatları oluşturmak için toplam 296 tane çelik kablo çekilecek.
22.02.2021Haberler
Son dakika: İDO ve Şehir Hatları'nın bazı seferleri iptal edildi
Son dakika: İDO ve Şehir Hatları'nın bazı seferleri iptal edildiGelen son dakika haberine göre; İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ve Şehir Hatları, olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı seferlerini iptal etti. Öte yandan poyraz fırtınası nedeniyle Gökçeada ve Bozcaada'ya bugün yapılacak tüm feribot seferleri iptal edildi.
15.02.2021Gündem
Fırtına uyarısı! Tüm seferler iptal edildi
Fırtına uyarısı! Tüm seferler iptal edildiÇanakkale’de etkili olan lodos fırtınası nedeniyle Gökçeada ve Bozcaada'ya bugünkü tüm tarifeli feribot seferleri iptal edildi. Öte yandan boğaz hattında ise, Çanakkale-Eceabat, Çanakkale-Kilitbahir ve Gelibolu-Lapseki arasındaki feribot seferleri şu an için aksamadan devam ediyor.
11.02.2021Gündem
Ege’yi yıktı geçti
Ege’yi yıktı geçtiEge kentlerinde etkili olan fırtına ve rüzgar hayatı olumsuz etkiledi.
9.02.2021Ege
Son dakika... İstanbul ve Çanakkale Boğazı sis nedeniyle çift yönlü kapatıldı!
Son dakika... İstanbul ve Çanakkale Boğazı sis nedeniyle çift yönlü kapatıldı!İstanbul’da sabah saatlerinde sis etkili oldu. Özellikle boğaz çevresinde etkili olan sis nedeniyle görüş mesafesi düştü. Kimi cep telefonu fotoğraf çekerken kimisi de balık tuttu. Öte yandan Çanakkale Boğazı, sabah saatlerinde etkili olan sis nedeniyle transit gemi geçişlerine çift yönlü olarak kapatılırken, Gelibolu- Lapseki hattındaki feribot seferleri de geçici süreyle durduruldu.
5.02.2021Gündem
Çanakkale'de 2 katlı eve yıldırım isabet etti
Çanakkale'de 2 katlı eve yıldırım isabet ettiÇanakkale'nin Lapseki ilçesine bağlı Kocabaşlar köyünde yıldırım isabet eden 2 katlı ev, çıkan yangında küle döndü. Evde yaşayan çift, yıldırım düşmeden 20 dakika önce evden çıkıp yan taraftaki mutfağa geçince hayatta kaldı.
2.02.2021Haberler
Son dakika... Çanakkale'de 2 katlı eve yıldırım isabet etti
Son dakika... Çanakkale'de 2 katlı eve yıldırım isabet ettiGelen son dakika haberine göre; Çanakkale'nin Lapseki ilçesine bağlı Kocabaşlar köyünde yıldırım isabet eden 2 katlı ev, çıkan yangında küle döndü. Evde yaşayan çift, yıldırım düşmeden 20 dakika önce evden çıkıp yan taraftaki mutfağa geçince hayatta kaldı.
2.02.2021Gündem
Son dakika... Çanakkale'de 2 katlı eve yıldırım isabet etti
Son dakika... Çanakkale'de 2 katlı eve yıldırım isabet ettiÇanakkale'nin Lapseki ilçesine bağlı Kocabaşlar köyünde yıldırım isabet eden 2 katlı ev, çıkan yangında küle döndü. Evde yaşayan çift, yıldırım düşmeden 20 dakika önce evden çıkıp yan taraftaki mutfağa geçince hayatta kaldı.
2.02.2021Gündem
Çanakkale'de uyuşturucu operasyonu
Çanakkale'de uyuşturucu operasyonuÇanakkale'de düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 5 şüpheliden biri, sevk edildiği adliyede tutuklandı.
26.01.2021Gündem
Çanakkale'de uyuşturucu operasyonu
Çanakkale'de uyuşturucu operasyonuÇanakkale'de düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 5 şüpheliden biri, sevk edildiği adliyede tutuklandı.
26.01.2021Gündem
Son dakika... Resmi Gazete'de yayımlandı! Birinci sınıf mülki idare amiri oldular
Son dakika... Resmi Gazete'de yayımlandı! Birinci sınıf mülki idare amiri oldularİçişleri Bakanlığı tarafından 43 mülki idare amirinin birinci sınıf mülki idare amirliğine yükseltilmesine ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.
26.01.2021 Gündem
Son dakika haberi... Feribot seferlerine fırtına engeli!
Son dakika haberi... Feribot seferlerine fırtına engeli!Olumsuz hava koşulları nedeniyle Gelibolu-Lapseki feribot seferleri ile BUDO seferleri iptal edildi. Rüzgarın şiddetini azaltmasıyla birlikte seferlerin yeniden yapılması planlanıyor.
25.01.2021Gündem
Kedi Yolu ile birlikte, 1915 Çanakkale Köprüsü silüeti belirdi
Kedi Yolu ile birlikte, 1915 Çanakkale Köprüsü silüeti belirdi1915 Çanakkale Köprüsü, ana halatlarının çekilmesi sırasında çalışma platformu olarak kullanılacak kedi yolu büyük oranda tamamlandı.
10.01.2021Ekonomi
Çanakkale'de 888 litre kaçak etil alkol ele geçirildi!
Çanakkale'de 888 litre kaçak etil alkol ele geçirildi!Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin Çanakkale-Lapseki kara yolunda durdurdukları araçta, sahte içki üretiminde kullanılan 888 litre etil alkol ve 16 anason kiti ele geçirildi.
6.01.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Çanakkale'Lapsekiyıldırımtürkiyeege

Lapseki ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.