Lav

Lav

Son dakika lav haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan lav gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan lav haber sayfamızda...

Lav

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.362 lav haberi bulunmuştur.
İnfitar Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
İnfitar Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Mealiİnfitar suresi, Kur’an-ı Kerim’in 82. suresidir. Sure toplam 19 ayetten oluşmaktadır. İnfitar suresi hem mushaftaki sıralamada hemde iniş sırasına göre sıralamada seksen ikinci suredir. Sure Mekke döneminde inmiştir. İnfitar suresi, Tekvir suresinden sonra, Mutaffifin suresinden önce gelmektedir.
25.07.2021Sureler
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Bölümler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Bölümler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm bölümler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.07.2021Oyun
24 saatte 185 volkanik deprem!
24 saatte 185 volkanik deprem!Filipinler’in başkenti Manila kentinin güneyindeki Taal Yanardağı’nda bir günde 185 volkanik deprem meydana geldi.
12.07.2021Dünya
Dünya Çikolata Günü'ne özel: En iyi çikolatalı 4 tatlı tarifi
Dünya Çikolata Günü'ne özel: En iyi çikolatalı 4 tatlı tarifi7 Temmuz Dünya Çikolata Günü'ne özel en iyi çikolatalı tatlı tariflerini sizinle paylaşıyoruz. Çikolataya doymak için her biri dünya mutfağının gözdesi olan bu eşsiz lezzetleri evde deneyebilirsiniz. Listemizde çikolatalı turta, çikolatalı lav kek gibi her bir katmanı çikolatadan oluşan tariflere yer verdik. Hiç uzatmadan sizi bu tariflerle buluşturuyoruz! İşte en iyi çikolatalı 4 tatlı tarifi...-MİLLİYET.COM.TR ÖZEL
Son dakika... Okyanus ortasında yangın! Petrol tesisinde 'erimiş lav'
Son dakika... Okyanus ortasında yangın! Petrol tesisinde 'erimiş lav'Reuters'in bildirdiğine göre, Meksika'daki devlet petrol şirketi Pemex'e ait bir su altı boru hattı gaz sızdırmaya başladı ve Meksika Körfezi'nde erimiş lav benzeri bir yangına neden oldu.
3.07.2021Dünya
‘Isı kubbesi’ yaktı, kasaba küle döndü
‘Isı kubbesi’ yaktı, kasaba küle döndüKuzey Amerika’yı felç eden ‘ısı kubbesi’ adlı aşırı sıcaklar nedeniyle çıkan yangın, Kanada’da Lytton kasabasının yüzde 90’ını yok etti.
3.07.2021Dünya
Yanardağ patladı, binlerce kişi kaçıyor
Yanardağ patladı, binlerce kişi kaçıyorFilipinler'in başkenti Manila'nın güneyinde yer alan Taal Yanardağı'ndaki hareketlenmeler üzerine, bölge sakinleri tahliye edilmeye başlandı.
2.07.2021Dünya
Filipinler'de binlerce kişi tahliye ediliyor
Filipinler'de binlerce kişi tahliye ediliyorFilipinler'in başkenti Manila'nın güneyinde yer alan Taal Yanardağı'ndaki hareketlenmeler üzerine, bölge sakinleri tahliye edilmeye başlandı.
2.07.2021Dünya
82 bin kişi tahliye edildi! Volkanik tsunami...
82 bin kişi tahliye edildi! Volkanik tsunami...Filipinler’in başkenti Manila kentinin güneyindeki Taal Yanardağı’nın alarm seviyesinin 3. seviyeye ulaştığı bildirildi.
1.07.2021Dünya
Merapi yeniden patladı
Merapi yeniden patladıEndonezya'nın Cava Adası'nda bulunan Merapi Yanardağı'nda haziranda ikinci kez patlama meydana geldi.
25.06.2021Dünya
Merapi Yanardağı patladı! 03.16'da...
Merapi Yanardağı patladı! 03.16'da...Endonezya'nın Cava Adası'nda bulunan Merapi Yanardağı'nda yaşanan volkanik hareketlilik esnasında üç kez gaz çıkışı ve lav akıntısı oluştu.
9.06.2021Dünya
Manisa Büyükşehir potada hızlandı
Manisa Büyükşehir potada hızlandıTürkiye Basketbol Ligi’nde Play Off oynayan Manisa Büyükşehir Belediyespor, yeni sezon için hamlelere erken başladı.
8.06.2021Ege
Kemoototrof Nedir? Kemoototrof Canlılar Nelerdir?
Kemoototrof Nedir? Kemoototrof Canlılar Nelerdir?Kemoototroflar biyolojide yer alan ve çeşitli özellikleri bünyelerinde barındıran bir canlı türüdür. Kemoototrof, içinde olduğu ortamda bulunun elektron vericisi olan moleküllerin oksidasyonu vasıtası ile ortaya çıkan elektronlardan enerji sağlamakta olan canlıdır. Bu nitelikleri ile kemoototroflar, güneş enerjisini kullanarak fotosentezle enerji meydana getiren fotoototroflardan ayrılırlar. Kemoototroflar konusunda merak edilen tüm detaylar.
7.06.2021Eğitim
Peri Bacaları Nasıl Oluşmuştur? Neden Peri Bacaları Denmiştir?
Peri Bacaları Nasıl Oluşmuştur? Neden Peri Bacaları Denmiştir?Anadolu'da ki en esrarengiz yapılardan olan peribacaları günümüzde halen daha esrarengizliğini korumaktadır. Peri bacalarının nasıl oluştuğu ve buralara neden peri bacaları dendiği araştırılmaktadır. Peri bacaları ülkemizde Nevşehir'de yer almaktadır. Nevşehir seyahati yapacak olan kişiler Peri bacalarına gitmeden önce buralar hakkında bilgi edinmektedirler. Peki peri bacaları nasıl oluşmuştur? Neden bu yerleri peri bacaları denmiştir? İşte peri bacaları ile ilgili bilmeniz gereken tüm detaylar.
3.06.2021Eğitim
Son dakika... Yetkili 'bir anda vurabilir' dedi! Yüz binlerce insan yollara döküldü...
Son dakika... Yetkili 'bir anda vurabilir' dedi! Yüz binlerce insan yollara döküldü...CNN'in son dakika haberine göre, korkulan oldu ve Afrika ülkesinde yarım milyona yakın insan, yürüyerek yaşadıkları yerleri terk etmek için yola çıktı. Daha önce on binlerce kişinin tahliye edildiği ülke felaketin eşiğine geldi.
29.05.2021 Dünya
Kilauea Yanardağı aylar sonra sustu
Kilauea Yanardağı aylar sonra sustuABD'nin Hawaii eyaletindeki Kilauea Yanardağı'nda aylardır devam eden patlamalar durdu.
27.05.2021Dünya
Son dakika... Diri diri yandı! Onlarca ölü, yüzlerce kayıp...
Son dakika... Diri diri yandı! Onlarca ölü, yüzlerce kayıp...CNN'in son dakika haberine göre, Afrika ülkesinde meydana gelen yanardağ patlamasında her geçen saat ölü sayısı artıyor. Onlarca köyün dümdüz olduğu felaket için yetkililer "Ölü sayısı artabilir" açıklamasını yaptı.
25.05.2021Dünya
Evlerinin altından çıktı! Hayatlarının şokunu yaşadılar
Evlerinin altından çıktı! Hayatlarının şokunu yaşadılarABD'nin Oregon eyaletinde bir çiftin satışa çıkardığı evin sonradan eklenmiş bir odası var: Büyük bir yeraltı lav mağarası.
25.05.2021Dünya
Çin sıcak gelişmeyi duyurdu! Mars'a iniş yaptı
Çin sıcak gelişmeyi duyurdu! Mars'a iniş yaptıÇin'in Zhurong gezgininin Mars'a iniş yaptığı duyuruldu. Çin Ulusal Uzay Yönetiminden (CNSA) yapılan açıklamada, bu sabah Zhurong'dan telemetri sinyalinin alındığı ve gezginin başarılı şekilde Mars'a indiği bildirildi.
15.05.2021Teknoloji
Son dakika: '26 numaralı iskeletin' gizemi çözüldü!
Son dakika: '26 numaralı iskeletin' gizemi çözüldü!Son dakika haberine göre, İtalya'daki arkeologlar, Vezüv Yanardağı'nda yaklaşık 2 bin yıl önce yaşanan patlamada ölen bir kişinin kimliği ile ilgili ilgi çekici ayrıntılar ortaya çıkardı.
12.05.2021Dünya
İnşikak Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
İnşikak Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Mealiİnşikak Suresi, içerisinde farklı faziletler barındıran ve Kur’an-ı Kerim’in 84. sırasında bulunan bir suredir. Mekke devrinde inen bu surenin anlamı ilk ayet-i kerimeye dayanmaktadır. Bu terim sure içerisinde “yarılmak ve parçalanmak” manasında kullanılmaktadır. Farklı dini hükümleri içeren İnşikak Suresi nüzul etmeden önce İnfitar Suresi’nin indirildiğine inanılmaktadır. İnşikak’tan sonra tebliğ edilen sure ise Rum Suresi olarak geçmektedir. İnşikak Suresi, içerisinde sakladığı faziletler sebebi ile sık sık ibadet edilirken okunmaktadır. Sure, toplamda 25 ayet-i kerimeden meydana gelmektedir.
11.05.2021Sureler
Endonezya'da faaliyete geçen Sinabung Yanardağı kül püskürtmeye başladı
Endonezya'da faaliyete geçen Sinabung Yanardağı kül püskürtmeye başladıEndonezya'nın Kuzey Sumatra bölgesinde bulunan Sinabung Yanardağı gökyüzüne kül püskürttü.
7.05.2021Dünya
Yanardağ patlaması nasıl olur?
Yanardağ patlaması nasıl olur?Patlayan yanardağlar hepimizin ilgisini çekiyor. Nasıl patlıyor şu dağlar, nereden çıkıyor onca lav acaba?
L İle Başlayan Kelimeler Nelerdir? L Harfiyle Başlayan En Çok Kullanılan Kelimeler
L İle Başlayan Kelimeler Nelerdir? L Harfiyle Başlayan En Çok Kullanılan KelimelerDerslerde ve bazı yapılan etkinliklerde harf harf başlayan kelimelere ihtiyaç duyulmaktadır. Son zamanlarda oynanmakta olan kelime oyunlarının da buna katkısı büyük olmuştur. Bu bağlamda bir takım harfler ile başlayan kelimeler merak edilir durumdadır. Bunlardan bir tanesi de L harfidir. L harfi ile başlamakta olan kelimeler nelerdir? Bu kelimelerden kaç tane bulunmaktadır? İşte L harfi ile başlayan ve Türkçe de kullanılmakta olan kelimeler.
1.05.2021Eğitim
Etna yeniden faaliyete geçti
Etna yeniden faaliyete geçtiİtalya'nın Sicilya bölgesinde 3 bin 326 metre yüksekliğindeki Etna yanardağı bir kez daha lav ve kül püskürttü.
27.04.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

volkanyanardağFilipinlerson dakika haberlerTaal Yanardağı

Lav ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.