Leyla Şahin Usta

Leyla Şahin Usta

Adalet ve Kalkınma Partisi Konya 7 .sıra Adayı.08.03.1973 tarihinde İstanbul’da doğdu. İlk ,orta, lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Liseyi okul birincisi olarak tamamlayıp, 1993 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesine girdi. Fakültedeki başarı derecesi ile İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne yatay geçiş yaparak eğitimine İstanbul’da devam etti. 1999 yılında başörtüsü sorunu sebebi ile yurt dışına çıkıp Viyana Üniversitesi Tıp fakültesinde eğitimine devam etti. 2003 yılında Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2007 yılında Türkiye’ye döndü. 1998 yılından beri aktif olarak STK’lar ile ilgilenmeye başladı. 2015 Şubat ayına kadar hekim olarak görevime devam etti. AK-DER (Ayrımcılığa Karşı Kadın Hakları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Üyesi, Türk Tabipler Birliği İstanbul Üyesi, Hekim Hakları Derneği Onur Üyesi, UETD-Avusturya Kurucu Üyesi.

Leyla Şahin Usta

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 191 leyla şahin usta haberi bulunmuştur.
“1 ayda 45 bin kadını işe yerleştirdik“
“1 ayda 45 bin kadını işe yerleştirdik“ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “İş Pozitif Projemizi başlattığımız 9 Şubat’tan bu yana yaklaşık 1 ayda 45 bin kadını işe yerleştirdik. İnşallah bu rakam, her geçen gün katlanarak artacak“ dedi.
14.03.2024 Ekonomi
Bakan Tunç: Bugün yargımız her şeyden daha bağımsız
Bakan Tunç: Bugün yargımız her şeyden daha bağımsız Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İstanbul 2 Nolu Barosu tarafından İstanbul Üniversitesi'nde düzenlenen 28 Şubat Sempozyumu'na katıldı.
28.02.2024 Haberler
Bakan Tunç: Bugün yargımız her şeyden daha bağımsız
Bakan Tunç: Bugün yargımız her şeyden daha bağımsız Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İstanbul 2 Nolu Barosu tarafından İstanbul Üniversitesi'nde düzenlenen 28 Şubat Sempozyumu'na katıldı.
28.02.2024 Gündem
İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zülfikar'dan ‘Duvarsız üniversite’ açıklaması
İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zülfikar'dan ‘Duvarsız üniversite’ açıklaması İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Bülent Zülfikar, üniversitenin ziyarete açılmasıyla ilgili eleştirilere yanıt verdi.
28.02.2024 Gündem
‘Altın üreten fazla vergi ödüyor’
‘Altın üreten fazla vergi ödüyor’ AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta, İliç’teki maden faciasının ardından muhalefet vekillerinin “Yabancı şirketler geliyorlar, karının yüzde 90’ını alıp ülkeye sadece zarar bırakıyorlar” eleştirilerine “2023 sonu itibarıyla yabancı ruhsat sayısı toplamın yüzde 4’ü kadardır...
22.02.2024 Gündem
Sağlık alanındaki düzenlemelere ilişkin kanun teklifi TBMM'de
Sağlık alanındaki düzenlemelere ilişkin kanun teklifi TBMM'de AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta, 'Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni, TBMM Başkanlığı'na sunduklarını açıkladı.
5.02.2024 Gündem
Şehitler için ortak bildiriye CHP ve DEM imza atmadı
Şehitler için ortak bildiriye CHP ve DEM imza atmadı AK Parti, MHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi, 12 şehit için Meclis’ten ortak bildiri yayınlanmasını talep ederken, CHP, haftaya Meclis’i genel görüşmeye çağıracaklarını, ondan sonra bildiri yayınlanmasını istedi. DEM ise “Şu anda saat 11’e geliyor ve bir saatlik çalışmamız var” diyerek imzalamayacağını belirtti.
24.12.2023 Gündem
Merkezi Yönetim Bütçe Teklifi, TBMM'de görüşülüyor
Merkezi Yönetim Bütçe Teklifi, TBMM'de görüşülüyor TBMM Genel Kurulu'nda 2024 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi'nin görüşülmesine devam edildi.
23.12.2023 Gündem
‘Zulüm payidar olamayacak’
‘Zulüm payidar olamayacak’ Şule Yüksel Şenler Vakfı’nın Dünya Gönüllüler Günü kapsamında düzenlediği ‘Türkiye’nin Gönüllüleri Buluşması, Afet ve İnsani Yardım Gönüllülüğü’ programına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, Şule Yüksel Şenler Vakfı Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Leyla Şahin Usta ile birçok sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte milletvekilleri katıldı.
9.12.2023 Gündem
Emine Erdoğan: Vicdanlarımızı paramparça eden bir kıyım yaşanıyor
Emine Erdoğan: Vicdanlarımızı paramparça eden bir kıyım yaşanıyor Şule Yüksel Şenler Vakfı Onursal Başkanı Emine Erdoğan, Şule Yüksel Şenler Vakfı ve AFAD ile 'Dünya Gönüllüler Günü' çerçevesinde düzenlenen 'Türkiye Gönüllüler Buluşması’na katıldı.
8.12.2023 Haberler
Emine Erdoğan: Vicdanlarımızı paramparça eden bir kıyım yaşanıyor
Emine Erdoğan: Vicdanlarımızı paramparça eden bir kıyım yaşanıyor Şule Yüksel Şenler Vakfı Onursal Başkanı Emine Erdoğan, Şule Yüksel Şenler Vakfı ve AFAD ile 'Dünya Gönüllüler Günü' çerçevesinde düzenlenen 'Türkiye Gönüllüler Buluşması’na katıldı.
8.12.2023 Gündem
Faizsiz evlilik kredisi geliyor
Faizsiz evlilik kredisi geliyor AK Parti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim vaadi olarak duyurduğu “Aile ve Gençlik Fonu” kurulmasına ilişkin kanun teklifini TBMM Başkanlığı’na sundu.
3.11.2023 Gündem
150 bin liralık kredi paketi Meclis'e sunuldu
150 bin liralık kredi paketi Meclis'e sunuldu Evlenecek çiftlere 2 yıl ödemesiz kredi verilmesini içeren ‘Aile ve Gençlik Fonu Kurulması Hakkında Kanun Teklifi’ TBMM Başkanlığı’na sunuldu.
2.11.2023 Ekonomi
Bakan Tekin'den Türkçe ders notunun 70'e yükseltilmesine ilişkin açıklama
Bakan Tekin'den Türkçe ders notunun 70'e yükseltilmesine ilişkin açıklama Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Türkçede geçme puanının 70'e yükseltilmesine ilişkin, "Çocuklarımızın önce ana dilini, ana dil becerilerini geliştirmelerini arzu ediyoruz" ifadelerine yer verdi.
17.10.2023 Gündem
75 kişilik MKYK’ya 49 yeni isim girdi
75 kişilik MKYK’ya 49 yeni isim girdi Erdoğan’ın yeniden genel başkan seçildiği kongrede asıl heyecan, MKYK üyelikleri için yaşandı. MKYK’nın yüzde 65’i değişti, listeye 49 yeni isim girdi, 26 kişi de yerini korudu. Birçok eski bakan MKYK’da yer alırken, Binali Yıldırım ve Nurettin Canikli gibi AK Parti’nin ağır toplarının listede yer almaması dikkat çekti.
8.10.2023 Gündem
TBMM Genel Kurulu Bekir Bozdağ başkanlığında toplandı
TBMM Genel Kurulu Bekir Bozdağ başkanlığında toplandı TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ başkanlığında toplandı.
4.10.2023 Gündem
TBMM Genel Kurulu faaliyetlerine başladı
TBMM Genel Kurulu faaliyetlerine başladı TBMM Genel Kurulu, 28'inci Dönem 2'nci Yasama Yılı faaliyetlerine başladı.
3.10.2023 Gündem
Milletvekillerinden Togg’a tam not
Milletvekillerinden Togg’a tam not Togg’un Bursa Gemlik’te bulunan teknoloji kampüsüne incelemelerde bulunan milletvekilleri test sürüşü yaptı. Togg T10X, hem sürüş performansı hem de teknolojik özellikleriyle vekillerden tam not aldı.
6.09.2023 Ekonomi
CHP'li vekillerden TOGG'a tam not: Her zaman destekçisiyiz
CHP'li vekillerden TOGG'a tam not: Her zaman destekçisiyiz TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu, Türkiye’nin Otomobili Togg’un Bursa Gemlik’te bulunan teknoloji kampüsüne teknik bir inceleme gezisi yaptı.
5.09.2023 Haberler
CHP'li vekillerden TOGG'a tam not: Her zaman destekçisiyiz
CHP'li vekillerden TOGG'a tam not: Her zaman destekçisiyiz TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu, Türkiye’nin Otomobili Togg’un Bursa Gemlik’te bulunan teknoloji kampüsüne teknik bir inceleme gezisi yaptı.
5.09.2023 Ekonomi
Emine Erdoğan, Hanımlar Konağı’nın açılışına katıldı
Emine Erdoğan, Hanımlar Konağı’nın açılışına katıldı Şule Yüksel Şenler’in anısını yaşatmak için hayata geçirilen konak Esenler Belediyesi tarafından yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Hanımlar Konağı’nın açılış törenine katıldı.
3.09.2023 Gündem
Emine Erdoğan: Bütün deneyimleriyle, devletimizin ve milletimizin yanında oldular
Emine Erdoğan: Bütün deneyimleriyle, devletimizin ve milletimizin yanında oldular Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Pek çok ülke toprağından daha geniş coğrafyaya yayılan, ender görülen şiddette, dahası üst üste gelen depremler ve seller ile sınandık. Buna rağmen devletimiz, afetlerin başladığı ilk andan itibaren, tüm kurumlarıyla varlığını hissettirdi" dedi.
22.07.2023 Gündem
AK Parti yerel seçim takvimini netleştiriyor
AK Parti yerel seçim takvimini netleştiriyor Türkiye, 14-28 Mayıs milletvekili ve cumhurbaşkanı seçimlerinin ardından 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlere hazırlanırken, AK Parti önümüzdeki 8 aylık süreci planlayacak çalışma takvimini netleştirmeye başladı.
19.07.2023 Gündem
Kurtulmuş, TBMM Başkanlığı adaylığı için başvurusunu yaptı
Kurtulmuş, TBMM Başkanlığı adaylığı için başvurusunu yaptı AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, TBMM Başkanlığı için Meclis Genel Sekreterliğine adaylık başvurusu yaptı.
6.06.2023 Gündem
Erdoğan grubu Güler’e emanet etti
Erdoğan grubu Güler’e emanet etti AK Parti’nin 28. dönemde TBMM’de görev yapacak A Takımı da basına kapalı toplanan AK Parti grubunda netleşti.
4.06.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Leyla Şahin Usta ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.