Likya

Likya

Son dakika likya haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan likya gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan likya haber sayfamızda...

Likya

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 486 likya haberi bulunmuştur.
Yurt dışına kaçırılmak istenen 272 parça tarihi eser ele geçirildi
Yurt dışına kaçırılmak istenen 272 parça tarihi eser ele geçirildiAntalya'nın Kaş ilçesinde jandarma tarafından düzenlenen operasyonda, Alman vatandaşı 2 kişinin yurt dışına kaçırmaya çalıştığı Likya ve Roma dönemine ait olduğu değerlendirilen 272 parça tarihi eser ele geçirildi.
14.06.2021Gündem
Oğlunun cesedini ayakkabı ve boynundaki kolyeden teşhis etti
Oğlunun cesedini ayakkabı ve boynundaki kolyeden teşhis ettiAntalya'nın Finike ilçesinde dere yatağında cesedi bulunanTuna Dalkılıç'ın cenazesi, ailesi tarafından alındı. Ayakkabı ve boynundaki kolyeden oğlunu teşhis eden baba Selahattin Dalkılıç gözyaşlarını tutamadı.
8.06.2021Haberler
Oğlunun cesedini ayakkabı ve boynundaki kolyeden teşhis etti
Oğlunun cesedini ayakkabı ve boynundaki kolyeden teşhis ettiAntalya'nın Finike ilçesinde dere yatağında cesedi bulunan Tuna Dalkılıç'ın cenazesi, ailesi tarafından alındı. Ayakkabı ve boynundaki kolyeden oğlunu teşhis eden baba Selahattin Dalkılıç gözyaşlarını tutamadı.
8.06.2021Gündem
Likya Yolu'nda erkek cesedi bulundu
Likya Yolu'nda erkek cesedi bulunduAntalya'nın Finike ilçesindeki tarihi Likya Yolunda kayalıkların bulunduğu bölgede erkek cesedi bulundu.
7.06.2021Haberler
İhbar üzerine bölgeye gidildi! Erkek cesedi bulundu
İhbar üzerine bölgeye gidildi! Erkek cesedi bulunduAntalya'nın Finike ilçesindeki tarihi Likya Yolunda kayalıkların bulunduğu bölgede erkek cesedi bulundu.
7.06.2021Gündem
Doğal Güzellikler Nelerdir? Dünyadan Ve Ülkemizden Doğal Güzelliklere Örnekler
Doğal Güzellikler Nelerdir? Dünyadan Ve Ülkemizden Doğal Güzelliklere Örneklerİnsanlar tatil için plan yaparken ülkemizde ya da dünyada gezilecek tarihi ve doğal güzellikleri araştırırlar. Her bir coğrafyanın kendine özgü güzellikleri bulunmaktadır. Sıcak iklim sevenler için güneyde eşsiz güzellikte görülesi yerler bulunmaktadır. Daha soğuk iklimlere seyahat etmek isteyen kişilere de kuzey yarım kürenin gizemli bölgeleri önerilebilir. İşte merakla okuyacağınız doğal güzellikler nelerdir, ülkemizde doğal güzelliklere örnekler, dünyada doğal güzelliklere örnekler ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.
3.06.2021Tatil
Dünyanın orta denizi: Akdeniz
Dünyanın orta denizi: AkdenizAkdeniz bölgesi, eşsiz denizi, doğası ve tarihiyle kamp ve karavan tatili tercih edenlere sayısız alternatif sunuyor. Dingin koylarda kulaç atıp serinleyecek, doğa yürüyüşlerinde eşsiz manzaralar seyredecek, antik kent gezilerinde eski uygarlıkların izini süreceksiniz...
1.06.2021Gündem
Kamp yapmaya gitti! 8 gündür haber alınamıyor
Kamp yapmaya gitti! 8 gündür haber alınamıyorAntalya’nın Kemer ilçesine kamp yapmaya gelen ve fotoğraf çekmek için dağlık bölgeye çıktıktan sonra kaybolan Mustafa Yıldırım'ı (60), arama çalışmaları 8 gündür sürüyor. Yıldırım için bugün Kemer bölgesinde kara ekiplerinin yanı sıra drone ile de havadan arama çalışması yapıldı.
31.05.2021Gündem
Antik Çağ’ın şifasıyla
Antik Çağ’ın şifasıylaAntik Karia ve Likya uygarlıklarının keşişim noktasında yer alan İndus Nehri’nin, bugünkü adıyla Dalaman Çayı’nın kıyısında hizmete giren Hilton Dalaman Sarıgerme Göl Evleri, antik çağların şifasını tatilinize taşıyor.
29.05.2021Cadde
Tarladan sofralara
Tarladan sofralaraFethiye Belediyesi, S.S. Likya Fethiye Kadın Girişimi, Üretim, İşletme ve Kalkınma Kooperatifi ile Fethiye Ata Tarımsal Kalkınma Kooperatifi işbirliğinde 270 dönümlük tarım arazisinde başlatılan ‘Bizim Bahçe’ projesi İncirliköy Mahallesi’nde devam etti.
25.05.2021Ege
Milliyet Arkeoloji'nin yeni sayısı bu Pazar bayilerde
Milliyet Arkeoloji'nin yeni sayısı bu Pazar bayilerdeArkeolojiye dair konuları herkese hitap edecek özel bir anlatımla ele alan Milliyet Arkeoloji Dergisi, kültür mirası bilincini oluşturmak için okurlarıyla buluşmaya devam ediyor. Aylık yayınlanan Arkeoloji Dergisi’nin ikinci sayısına Milliyet Gazetesi okurları 23 Mayıs Pazar günü gazete ile birlikte ücretsiz olarak ulaşabilecek.
21.05.2021Kültür Sanat
Milliyet Arkeoloji Dergisi 2. sayısı ile okurları ile buluşuyor
Milliyet Arkeoloji Dergisi 2. sayısı ile okurları ile buluşuyorArkeolojiye dair konuları herkese hitap edecek özel bir anlatımla ele alan Milliyet Arkeoloji Dergisi, kültür mirası bilincini oluşturmak için okurlarıyla buluşmaya devam ediyor. Aylık yayınlanan Arkeoloji Dergisi’nin ikinci sayısına Milliyet Gazetesi okurları 23 Mayıs Pazar günü gazete ile birlikte ücretsiz olarak ulaşabilecek.
21.05.2021Vitrin
Antalya'da ölü Akdeniz foku kıyıya vurdu
Antalya'da ölü Akdeniz foku kıyıya vurduAntalya'nın Demre ilçesi sahiline, nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan koruma altındaki Akdeniz foku ölüsü vurdu. Fokun iç kanama sonucu öldüğü tahmin ediliyor.
20.05.2021Haberler
Antalya'da ölü Akdeniz foku kıyıya vurdu
Antalya'da ölü Akdeniz foku kıyıya vurduAntalya'nın Demre ilçesi sahiline, nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan koruma altındaki Akdeniz foku ölüsü vurdu. Fokun iç kanama sonucu öldüğü tahmin ediliyor.
20.05.2021Gündem
Demre ve Manavgat'ta ilk caretta caretta yuvaları korumaya alındı
Demre ve Manavgat'ta ilk caretta caretta yuvaları korumaya alındıANTALYA'nın Demre ve Manavgat ilçelerinde nesli tükenme tehlikesi altında olan caretta caretta kaplumbağaları yuva yapmaya başladı. Demre'deki ilk yuva 16 Mayıs, Manavgat'taki ilk yuva ise 14 Mayıs'ta tespit edilerek, korumaya alındı.
17.05.2021Haberler
Şakayık koparan yandı
Şakayık koparan yandıTürkiye'de, birçok bölgede farklı türleri bulunan ve Antalya'nın Expo 2016'daki simge çiçeği şakayıklar, en çok kıyı Beydağları'nda görülüyor. Şakayıkları koparmanın cezası kişilere 80 bin 465 TL, tüzel kişilik olursa bunun üç katı.
13.05.2021Haberler
Cinayetleri merak ediyor, heyecanla bekliyordu
Cinayetleri merak ediyor, heyecanla bekliyorduBarbaros da marina yat kulübü İngilizce telaffuzuyla söylemişti ağzını yaya yaya özentili bir biçimde. Böyle bir moda vardı da benim mi haberim yoktu? Belki de espri olsun, ya da yanında yabancı arkadaşı var diye o şekilde telaffuz etmiş olabilirdi. David nereli olabilirdi? Amerikalı ya da İngiliz olma ihtimali daha yüksekti.
13.05.2021Kültür Sanat
Ukraynalı çiftin 25 günlük Likya Yolu yürüyüşü
Ukraynalı çiftin 25 günlük Likya Yolu yürüyüşüUkrayna Kadın Yüzme Milli Takımı antrenörü ve eski milli sporcu Harara Oniunur (44), eşi Izop Oniunur (45) ile çıktığı Likya Yolu yürüyüşünde Antalya'nın Demre ilçesine geldi.
11.05.2021Tatil
Yürüyüşe çıktığı kanyonda kaybolan turisti jandarma kurtardı
Yürüyüşe çıktığı kanyonda kaybolan turisti jandarma kurtardıAntalya'nın Kemer ilçesinde yürüyüşe çıktığı Göynük Kanyonunda kaybolan 72 yaşındaki İtalyan turist Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timi tarafından kurtarıldı.
8.05.2021Haberler
Fethiyelilerin bahçesi hazır
Fethiyelilerin bahçesi hazırFethiye Belediyesi, S.S. Likya Fethiye Kadın Girişimi, Üretim, İşletme ve Kalkınma Kooperatifi ve Fethiye Ata Tarımsal Kalkınma Kooperatifi işbirliğiyle belediyeye ait toplam 270 dönümlük tarımsal alanda ‘Bizim Bahçe’ projesi başladı. Projenin ilk etabının başladığı Çenger Mahallesi’ne yaklaşık 100 adet ceviz ağacı dikimi yapıldı.
8.05.2021Ege
Yürüyüşe çıkan turist kaybolunca jandarma harekete geçti
Yürüyüşe çıkan turist kaybolunca jandarma harekete geçtiAntalya'nın Kemer ilçesinde yürüyüşe çıktığı Göynük Kanyonunda kaybolan 72 yaşındaki İtalyan turist Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timi tarafından kurtarıldı.
8.05.2021Gündem
Rus gezgin otostopla 5 kıtada 69 ülke gezdi
Rus gezgin otostopla 5 kıtada 69 ülke gezdiRusya'nın Saint Petersburg kentinde yaşayan Natalia Masiak (30), 9 yıldır otostop yaparak ülkesinden yola çıkıp, 5 kıtada 69 ülke gezdi. Masiak, gezi duraklarından biri olarak belirlediği Mersin'in Anamur ilçesinde doğaya hayran kaldı.
5.05.2021Tatil
Tarihi ayağa kaldırıyor!
Tarihi ayağa kaldırıyor!Muğla Büyükşehir Belediyesi, Fethiye Kayaköy Taş Ev, Menteşe Ağa Konağı, Menteşe Meryem Ana Kilisesi, Menteşe Saburhane Meydanı ile Yatağan Osman Hamdi Bey Evi’ni restore edecek
20.04.2021Ege
Muğla’da 'Antik Pedal' rotası
Muğla’da 'Antik Pedal' rotasıMuğla’nın Fethiye ve Seydikemer ilçe belediyelerinin bisiklet turizmi için hazırladığı “Antik Pedal” projesi, Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından 1 milyon 294 bin lira destek almaya hak kazandı.
18.04.2021Kültür Sanat
Fethiye yaza hazırlanıyor
Fethiye yaza hazırlanıyorFethiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Fethiye Kordon boyundan ve Şehit Fethibey Parkı’na kadar olan 3 kilometrelik bisiklet yolu alanında boyama çalışmasına başladı.
10.04.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

antalyaegeLikya Yoluizmirjandarma

Likya ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.