Lockheed Martin

Lockheed Martin

Son dakika Lockheed Martin haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Lockheed Martin gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Lockheed Martin haber sayfamızda...

Lockheed Martin

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 455 lockheed martin haberi bulunmuştur.
Biden yönetimi Türkiye'nin F-16 modernizasyonunu destekliyor
Biden yönetimi Türkiye'nin F-16 modernizasyonunu destekliyorABD Başkanı Joe Biden yönetiminin, Türkiye’ye muhtemel F-16 savaş uçağı satışına destek verdiği aktarıldı.
29.06.2022Dünya
Biden’dan Türkiye hamlesi! F-16 paketinde gelişmiş füzeler de var
Biden’dan Türkiye hamlesi! F-16 paketinde gelişmiş füzeler de varABD merkezli “The Wall Street Journal” gazetesi, ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin, Kongre’den Türkiye’nin F-16 savaş uçağı filosu için gelişmiş silah, radar ve diğer teknik ekipmanların satışına onay verilmesini istediğini bildirdi.
12.05.2022Haberler
Biden’dan Türkiye hamlesi! F-16 paketinde gelişmiş füzeler de var
Biden’dan Türkiye hamlesi! F-16 paketinde gelişmiş füzeler de varABD merkezli “The Wall Street Journal” gazetesi, ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin, Kongre’den Türkiye’nin F-16 savaş uçağı filosu için gelişmiş silah, radar ve diğer teknik ekipmanların satışına onay verilmesini istediğini bildirdi.
12.05.2022Dünya
F-16 krizinde ABD yelkenleri suya indirdi! 'Türkiye'ye ihtiyacımız var'
F-16 krizinde ABD yelkenleri suya indirdi! 'Türkiye'ye ihtiyacımız var'Türkiye'nin F-35 programından çıkarılması için büyük çaba gösteren Kongre üyelerinin, F-16 modernizasyonu ve satışı konusunda geri adım atmaya başladığı bildirildi. Defense News'ün haberine göre, Türkiye'nin Ukrayna savaşındaki rolü ABD'yi karar değişikliğine itiyor.
6.05.2022Dünya
Büyük bir değişimin parçası! Putin'i çıldırtacak adım...
Büyük bir değişimin parçası! Putin'i çıldırtacak adım...Rusya ile 1340 kilometre sınırı bulunan Finlandiya, NATO başvurusu öncesinde ABD askerlerinin yanında savaş tatbikatı düzenledi. Moskova'nın niyetlerine karşı uzun süredir temkinli olan Finlandiya'nın üyeliği, NATO'nun Rusya ile olan sınırını iki katına çıkaracak.
5.05.2022Dünya
Son dakika: Biden 'sonuçları ağır olur' diyerek duyurdu! 'Onay bekliyorum'
Son dakika: Biden 'sonuçları ağır olur' diyerek duyurdu! 'Onay bekliyorum'Son dakika haberine göre; ABD Başkanı Joe Biden Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin açıklama yaptı. Biden yaptığı açıklamada, "Rusya için bu savaş stratejik bir kayıp" dedi. 'Savaşa karşı durmazsak sonuçları daha ağır olur.' diyen Biden, Ukrayna için kongreden ek bir bütçe istediğini belirtti.
3.05.2022Dünya
Ruslar yüzlerce tankı nasıl kaybetti? İşte fiyaskonun sırrı!
Ruslar yüzlerce tankı nasıl kaybetti? İşte fiyaskonun sırrı!Rusya'nın Ukrayna topraklarını işgal etmek amacıyla başlattığı savaşta Rus ordusunun verdiği kayıplar dünyanın gündeminde. Hemen her gün sosyal medyaya Rus tanklarının vurulduğu yeni görüntüler düşüyor. Peki Rus ordusunun tank kayıplarının altında yatan sebep ne? Uzmanlar önemli bir noktaya dikkat çekiyor.
14.04.2022Dünya
Uzay yarışında rekabet kızıştı
Uzay yarışında rekabet kızıştıElon Musk ve Jeff Bezos arasındaki uzay yarışı, Amazon'un SpaceX'in "Starlink" hizmetiyle doğrudan rekabet edecek internet uydularını başlatacağını açıklamasıyla farklı bir boyuta çıktı
7.04.2022Dünya
Kanada'dan F-35 adımı! Savunma Bakanı duyurdu
Kanada'dan F-35 adımı! Savunma Bakanı duyurduKanada hükümeti, hava kuvvetlerinin 40 yıldır hizmette olan McDonnell Douglas CF-18 Hornet tipi savaş uçaklarının yerine F-35 tipi savaş uçaklarını seçtiğini ve uçakların üreticisi Lockheed Martin ile müzakerelere başlayacağını açıkladı.
28.03.2022Dünya
Avrupa silahlanmaya başlamış bile!
Avrupa silahlanmaya başlamış bile!Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü'nün (SIPRI) açıkladığı yeni rapora göre, Avrupa'ya yönelik silah satışları, Rusya'nın Ukrayna'yı işgale yönelik harekatının öncesinde artış göstermeye başladı.
15.03.2022Dünya
Son dakika... Almanya F-35 satın alıyor
Son dakika... Almanya F-35 satın alıyorRusya'nın Ukrayna'yı işgale girişmesiyle silahlanma programında radikal değişikliğe giden Berlin yönetimi, ABD'den F-35 jetleri almaya karar verdi. Berlin, Amerikan Lockheed Martin firması tarafından üretilen savaş uçaklarını halihazırda kullanılan Tornado'ların yerine koyacak. Bir çatışma çıkması durumunda Tornado, ABD'nin nükleer bombalarını taşıyabilecek tek Alman jeti ancak hava kuvvetleri 80'lerden beri Tornado'ları uçurmuyor.
14.03.2022Dünya
Sır uçak uydudan görüldü! 51. bölgede ortaya çıktı
Sır uçak uydudan görüldü! 51. bölgede ortaya çıktıABD’nin Las Vegas şehrine 153 kilometre mesafede, adı sürekli uzaylılar ve gizli teknolojilerle anılan 51. Bölge, uydu fotoğraflarında yakalanan bir hava aracıyla tekrar gündeme geldi. Bu zamana kadar eşi benzerine rastlanmayan bu görüntü hakkında yapılan yorumlar ise oldukça dikkat çekici.
7.02.2022Dünya
Uçaklar paslanıyor!
Uçaklar paslanıyor!Teknik arızlar ve kaza haberleriyle son dönemde sık sık gündeme gelen F-35 savaş uçaklarının paslanmış görüntüleri basına yansıdı.
30.01.2022Dünya
Son dakika... 130 milyon dolarlık enkazdan ilk fotoğraf!
Son dakika... 130 milyon dolarlık enkazdan ilk fotoğraf!Uçak gemisinden kalkarken Akdeniz'e çakılan F-35 jetinin enkaz fotoğrafı iki ay sonra yayınlandı, gizli operasyonun ABD, İngiltere ve İtalya donanmaları tarafından gerçekleştirildiği bildiriliyor.
23.01.2022Dünya
F-35'lerin uçuşları kaza sonrası askıya alındı! Dev Asya ülkesi soruşturma başlatıyor
F-35'lerin uçuşları kaza sonrası askıya alındı! Dev Asya ülkesi soruşturma başlatıyorGüney Kore Hava Kuvvetleri, Salı günü kalp durduran bir olayın ardından tüm F-35A hayalet avcı uçağı filosunu yere indirme kararı aldı. Teknolojisi ve güvenilirliği hakkında şüpheler oluşmaya başlayan yeni nesil jetin, kısa ama kazalarla dolu bir geçmişi var.
7.01.2022Dünya
ABD'ye soğuk duş... 23 milyar dolarlık iptal!
ABD'ye soğuk duş... 23 milyar dolarlık iptal!Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), 23 milyar dolarlık bir anlaşma kapsamında F-35 savaş uçağı satın alma planını dondurduğunu ABD’ye bildirdi. Anlaşma kapsamında BAE’ye insansız hava aracı ve diğer gelişmiş silahların satılması da gündemdeydi.
15.12.2021Dünya
Küresel silah ticareti pandemi dinlemedi
Küresel silah ticareti pandemi dinlemediKoronavirüs nedeniyle 2020 yılında dünya ekonomisinin küçülmesine rağmen silah satışlarında bir önceki yıla oranla artış kaydedildi. Uluslararası yardım örgütleri tepkili.
6.12.2021Dünya
Joe Biden’ın helikopteri Pentagon’un sınavında çakıldı
Joe Biden’ın helikopteri Pentagon’un sınavında çakıldıABD Başkanı Joe Biden için acil durum helikopterine dönüştürülmek istenen “Sikorsky VH-92”, Pentagon’un testlerini geçemeyerek karaya oturdu.
25.11.2021Dünya
Çin gözlerini korkuttu! ABD'li yetkililerin 'hipersonik' endişesi büyüyor
Çin gözlerini korkuttu! ABD'li yetkililerin 'hipersonik' endişesi büyüyorÇin'in son aylarda hız verdiği ileri askeri teknoloji testleri, ABD'de paniğe sebep oldu. Pentagon yetkilileri Pekin'in hızı karşısında Washington'un yavaş kalmaya başladığından duydukları endişeyi dile getirerek, itiraflarda bulundu.
22.11.2021Dünya
Son dakika... 130 milyon dolarlık enkaz aranıyor! Rusya'ya karşı alarma geçtiler
Son dakika... 130 milyon dolarlık enkaz aranıyor! Rusya'ya karşı alarma geçtilerSon dakika haberlere göre, İngiliz ordusuna ait bir F-35B Lightning savaş jeti Akdeniz'de suya çakıldı. Rusya'nın eline geçmesinden korkulan gizli F-35 teknolojisinin uluslararası sulara düşmesi paniğe sebep oldu. Eğer Kremlin enkaza daha önce ulaşabilirse, gizlenmek için büyük çaba harcanan teknolojiye sahip olabilir.
18.11.2021Dünya
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan F-16 açıklaması: Biden 'elimden geleni yapacağım' dedi
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan F-16 açıklaması: Biden 'elimden geleni yapacağım' dediCumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya ziyareti dönüşü uçakta aralarında Milliyet gazetesi yazarı Özay Şendir'in de bulunduğu gazetecilerin sorularını yanıtladı. F-35 kriziyle ilgili ABD Başkanı Biden ile arasında geçen konuşmayı anlatan Erdoğan, "Malum bizim 1 milyar 400 milyon dolarlık yaptığımız bir ödeme var. Bununla ilgili olarak da F-16 tedarikini müzakere ettik. Bu konuda da kendilerinden olumsuz bir yaklaşım görmedim. Biden 'Çok kısa zamanda netice alamayabiliriz. Biliyorsunuz iki farklı bölümden, Temsilciler Meclisi ve Senato’dan geçiyor. Malum, durum 50-50 ama ben elimden geleni yapacağım' dedi. Ben de kendisine 'Bunu başarabileceğinize inanıyorum ve bu konuda şu anda ağırlığın sizde olduğunu görüyorum' dedim." ifadelerini kullandı.
1.11.2021Siyaset
Jeff Bezos ticari uzay istasyonu için planlarını açıkladı
Jeff Bezos ticari uzay istasyonu için planlarını açıkladıAmazon'un kurucusu Jeff Bezos'un sahibi olduğu Blue Origin adlı uzay turizmi şirketi, ticari bir uzay istasyonu inşa etmeyi planladığını açıkladı.
26.10.2021Teknoloji
'Erdoğan vazgeçmeyecek, Biden köşeye sıkıştı!' İngiliz basını yazdı
'Erdoğan vazgeçmeyecek, Biden köşeye sıkıştı!' İngiliz basını yazdıİngiltere'nin ünlü Financial Times gazetesi, Türkiye'nin F-35 teslimatına engel olan ABD'nin, verdiği kararlar nedeniyle çok zor bir duruma düştüğünü yazdı. Haberde 'Batılılar endişelenmeye başladı' ifadelerine yer verildi.
14.10.2021Haberler
Son dakika... 'Erdoğan vazgeçmeyecek, Biden köşeye sıkıştı!' İngiliz basını yazdı
Son dakika... 'Erdoğan vazgeçmeyecek, Biden köşeye sıkıştı!' İngiliz basını yazdıİngiltere'nin ünlü Financial Times gazetesi, Türkiye'nin F-35 teslimatına engel olan ABD'nin, verdiği kararlar nedeniyle çok zor bir duruma düştüğünü yazdı. Haberde 'Batılılar endişelenmeye başladı' ifadelerine yer verildi.
14.10.2021Dünya
Sürpriz F-16 adımı
Sürpriz F-16 adımıAnkara’nın Pentagon’a, yabancı askeri satışlar kanalıyla 40 adet F-16 Block 70 ve ilaveten 80 F-16’nın modernizasyonu için talepte bulunduğunu öğrendim. Bu satışın onaylanmaması, iki ülke arasındaki savunma iş birliğinin sonunu getirebilir.
8.10.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Lockheed Martin ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.