Lüfer

Lüfer

Son dakika lüfer haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan lüfer gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan lüfer haber sayfamızda...

Lüfer

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 654 lüfer haberi bulunmuştur.
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
7.12.2021Oyun
Balık Yağının Faydaları Nelerdir? Omega 3 Deposu Balık Yağı Ne İşe Yarar?
Balık Yağının Faydaları Nelerdir? Omega 3 Deposu Balık Yağı Ne İşe Yarar?Hayvansal yağ çeşidi olan balık yağı Omega 3 yağ asidi, D vitamini ve DHA açısından zengindir. Balık dokusundan elde edilen balık yağı sağlık açısından yararlıdır ve faydaları saymakla bitmez. Çocuklarda oldukça fazla kullanılan balık yağı beyin gıdası olarak tanımlanmaktadır. Balık yağı doktor tavsiyesi ile şurup veya kapsül şeklinde hap olarak kullanılabilir. Omega 3 yağ asitleri gibi yararlı yağları içeren balıklar arasında orkinos, ton balığı, mersin balığı, sardalye ve lüfer yer alır. Balık yağının yararları kadar fazla tüketildiğin de zararları bulunur bu yüzden miktarı iyi ayarlanmalıdır. Balık yağının faydaları nelerdir? diyorsanız “Omega 3 deposu balık yağı ne işe yarar?” içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
Çanakkale'de lodos nedeniyle lüferin fiyatı 200 liraya çıktı
Çanakkale'de lodos nedeniyle lüferin fiyatı 200 liraya çıktıÇanakkale'de etkili olan fırtına, balık fiyatlarını da vurdu. Hem lodos hem de sezon sonu olması nedeniyle lüferde fiyatların arttığını belirten balık hali esnafı Engin Tunç "Tezgahlarda fiyatı 180 liradan 200 liraya yükseldi" dedi.
1.12.2021Ekonomi
Haftanın mekanları...
Haftanın mekanları...SERCAN KISMETAlternatif eğlenceliSarıyer’deki Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul, yeni yılı görkemli atmosferinde unutulmaz yılbaşı eğlenceleriyle karşılıyor...
20.11.2021Cadde
Karadeniz gitgide Akdenizleşiyor mu?
Karadeniz gitgide Akdenizleşiyor mu?Küresel iklim değişikliğinin etkisiyle ısınan Karadeniz’de yaşam alanı Akdeniz gibi sıcak sular olan orfoz balığının görülmesi ilgiyle izleniyor
17.11.2021Gündem
Hamsinin Türkiye'den ABD'ye 10 bin kilometre yolculuğu
Hamsinin Türkiye'den ABD'ye 10 bin kilometre yolculuğuBalık avı yasağının 1 Eylül'de sona ermesinin ardından denizlerde başlayan hareketlilik devam ediyor. Gürpınar Su Ürünleri Hali'ndeki bolluk, balık ihracatına da yansıdı. Gürpınar Su Ürünleri Hali'nden Amerika ve İsviçre'ye hamsiden mezgite, istavritten kalkana kadar kasa kasa balık ihracatı gerçekleştiriliyor. Yaklaşık 10 bin kilometre uzaklıktaki Amerika'ya 4 hafta içerisinde 2 tondan fazla balık gönderildi.
13.11.2021Ekonomi
Boğaz’ın avcısı lüferin peşinde
Boğaz’ın avcısı lüferin peşindeBoğaz’ın sembolü lüfer, İstanbul’da 20 yıldır hiç görülmediği kadar bol bu yıl. Bu bolluğu yerinde görmek, Boğaz’da lüfer tutmanın inceliklerini öğrenmek üzere Beykoz’dan bir balıkçı teknesiyle çıkıyoruz.
7.11.2021Pazar
Karadeniz'de hamsi bolluğu
Karadeniz'de hamsi bolluğuKaradeniz'de geçen yıl sınırlı miktarda avlanan hamside bu yıl bolluk yaşanıyor. Trabzon’da kilosu 10 ila 15 liradan satılan hamsi vatandaşlarca ilgi görüyor.
6.11.2021Ekonomi
Karadeniz'de fırtına dindi, hamsi ucuzladı
Karadeniz'de fırtına dindi, hamsi ucuzladıKaradeniz'de olumsuz hava koşullarının etkisiyle hamsinin yükselen fiyatı, fırtınanın dinmesinin ardından bolca avlanınca düştü. Geçen hafta 20 TL’ye satılan hamsinin fiyatı 10 TL’ye geriledi.
30.10.2021Ekonomi
Kılıçtan sonra çipura sürprizi
Kılıçtan sonra çipura sürpriziİstanbul Boğazı’nda 50 yıldır görülmeyen kılıç balığının balıkçı ağlarına takılmasının ardından Karadeniz’in boğaz girişi yakınlarında 200 çipura balıkçı ağlarına takıldı...
28.10.2021Gündem
Olumsuz hava koşulları hamsi ve istavrit bolluğunu etkilemedi
Olumsuz hava koşulları hamsi ve istavrit bolluğunu etkilemediDenizlerdeki yasağın sona erdiği 1 Eylül'den itibaren avlanmayı sürdüren Doğu Karadenizli balıkçılar, son günlerdeki olumsuz hava koşullarına rağmen bol miktarda avladıkları hamsi ve istavritle kıyıya dönüyor.
25.10.2021Haberler
Olumsuz hava koşulları hamsi ve istavrit bolluğunu etkilemedi
Olumsuz hava koşulları hamsi ve istavrit bolluğunu etkilemediDenizlerdeki yasağın sona erdiği 1 Eylül'den itibaren avlanmayı sürdüren Doğu Karadenizli balıkçılar, son günlerdeki olumsuz hava koşullarına rağmen bol miktarda avladıkları hamsi ve istavritle kıyıya dönüyor.
25.10.2021Ekonomi
Boğaz’da lüfere ‘vira bismillah’
Boğaz’da lüfere ‘vira bismillah’İstanbul’da, son 15 yılın en büyük lüfer akınına sahne olan Boğaz’da ava çıkan balıkçı tekneleri iki haftadır istedikleri bereketi yakaladı. Reis Ahmet Bakırcı, “En az 24 metrede avlanıyoruz. Bizi kıyılarda görüp ihbar ediyorlar ama kurallara uyuyoruz. Lüfer bize eski günleri hatırlattı” diyor
17.10.2021Gündem
Sinop'ta lüfer bolluğu tezgahlardaki fiyatlara yansıdı
Sinop'ta lüfer bolluğu tezgahlardaki fiyatlara yansıdıKaradeniz'de balıkçılar tarafından avlanan lüfer tezgahta tanesi 20 liradan satışa sunuldu.
15.10.2021Ekonomi
İstanbul Boğazı’nda 50 yıl sonra kılıç balığı
İstanbul Boğazı’nda 50 yıl sonra kılıç balığıİstanbul Boğazı’nda 50 yıldır görülmeyen kılıç balıklarından biri balıkçıların ağına yakalandı.
15.10.2021Gündem
Sinop'ta hamsinin kilosu 10 liraya düştü
Sinop'ta hamsinin kilosu 10 liraya düştüKaradeniz'de balık avı sezonu bereketli geçerken Sinop'ta hamsinin kilogramı 10 liraya geriledi.
13.10.2021Ekonomi
Karadeniz'de hamsi bolluğu; fiyatı yarıya düştü
Karadeniz'de hamsi bolluğu; fiyatı yarıya düştüAv sezonuna istavrit ve palamut ile başlayan balıkçılar, Karadeniz'in soğumasıyla kendini gösteren hamsiye yöneldi. Böylece kilosu 30 liradan satılan hamsinin fiyatı, yarıya düştü.
10.10.2021Haberler
Karadeniz'de hamsi bolluğu; fiyatı yarıya düştü
Karadeniz'de hamsi bolluğu; fiyatı yarıya düştüAv sezonuna istavrit ve palamut ile başlayan balıkçılar, Karadeniz'in soğumasıyla kendini gösteren hamsiye yöneldi. Böylece kilosu 30 liradan satılan hamsinin fiyatı, yarıya düştü.
10.10.2021Ekonomi
Marmara çürüyor!
Marmara çürüyor!Marmara Çevresel İzleme Projesi (MAREM) Yöneticisi Hidrobiyolog Mehmet Levent Artüz, TBMM Müsilaj Araştırma Komisyonu’nda milletvekillerini ürküten açıklamalarda bulundu.
9.10.2021Gündem
Marmara'daki lüfer bolluğu vatandaşı da balıkçıyı da sevindiriyor
Marmara'daki lüfer bolluğu vatandaşı da balıkçıyı da sevindiriyorMarmara Denizi'nde yaşanan lüfer bolluğu vatandaşı da balıkçıyı da memnun ediyor.
8.10.2021Ekonomi
Zoka yuttu imdadına ünlü cerrah yetişti
Zoka yuttu imdadına ünlü cerrah yetiştiİstanbul, Emirgan’da denize atılan lüfer iğnesini yutan martı, ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Bingür Sönmez’in müdahalesiyle sağlığına kavuştu. Martı gagasındaki iğnenin çıkarılması sonrasında yeniden özgürlüğe uçtu
8.10.2021Gündem
Lüfer 20 TL’ye doğru tezgâh istavrit doldu
Lüfer 20 TL’ye doğru tezgâh istavrit dolduÇanakkale’de bollaşan lüfer, hem balıkçının hem de sevenlerinin yüzünü güldürdü. Bir ay önce tezgahta 150 liradan satılan lüferin kilosu, 85 liraya kadar indi.
7.10.2021Ekonomi
Lüfer bolluğu tezgahları şenlendirdi
Lüfer bolluğu tezgahları şenlendirdiKaradeniz'de balıkçılar tarafından avlanan lüferdeki bolluk, tezgahları da şenlendirdi.
5.10.2021Haberler
Edirne’ye gelen Yunan ve Bulgarlardan tezgahlardaki balıklara yoğun ilgi
Edirne’ye gelen Yunan ve Bulgarlardan tezgahlardaki balıklara yoğun ilgiYunanistan ve Bulgaristan’dan günübirlik alışveriş için Edirne’ye gelen turistler, balık ihtiyaçlarını da kentten karşılıyor. Yunanların palamut, Bulgarların ise çipura ve levrek tercih edildiğini söyleyen balıkçı Yasem Eren, bazen toplan balık sattıklarını da söyledi.
5.10.2021Ekonomi
Lüfer bolluğu tezgahları şenlendirdi
Lüfer bolluğu tezgahları şenlendirdiKaradeniz'de balıkçılar tarafından avlanan lüferdeki bolluk, tezgahları da şenlendirdi.
5.10.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Lüfer ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.