Lufthansa Grubu

Lufthansa Grubu

Son dakika Lufthansa Grubu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Lufthansa Grubu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Lufthansa Grubu haber sayfamızda...

Lufthansa Grubu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 58 lufthansa grubu haberi bulunmuştur.
Avrupa borsaları günü yükselişle kapattı
Avrupa borsaları günü yükselişle kapattıAvrupa borsaları, Avrupa Birliği (AB) Komisyonunun, üye ülkelere, AB tarafından onaylı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarını yaptıran kişilere mevcut seyahat kısıtlamalarını kaldırma tavsiyesinin ardından günü yükselişle kapattı.
3.05.2021Ekonomi
Lufthansa Grubu zarar açıkladı
Lufthansa Grubu zarar açıkladıAlman hava yolu şirketi Lufthansa Grubu, birinci çeyrekteki net kaybının, küresel seyahat kısıtlamalarına yol açan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla birlikte azalarak 1,05 milyar euroya indiğini duyurdu.
29.04.2021Uzmanpara
Avrupa borsaları karışık seyirle kapandı
Avrupa borsaları karışık seyirle kapandıAvrupa borsaları, piyasalarda tedirginliğe neden olan ABD'nin 10 yıllık tahvil faizlerinin yeniden yükseliş eğilimine geçmesinin etkisiyle karışık seyirle tamamladı.
4.03.2021Ekonomi
Brüksel Havayolları 2020'de zarar etti
Brüksel Havayolları 2020'de zarar ettiBelçika'nın bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi Brüksel Havayolları (Brussels Airlines), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2020 yılını 293 milyon euro zararla kapattı.
4.03.2021Uzmanpara
Lufthansa Grubu'ndan büyük zarar
Lufthansa Grubu'ndan büyük zararAlman hava yolu şirketi Lufthansa Grubu, tasarruf tedbirlerine rağmen geçen yıl net kaybının küresel seyahat kısıtlamalarına yol açan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 6,7 milyar euroya yükseldiğini duyurdu.
4.03.2021Uzmanpara
Salgın 2020’de Alman ekonomisini vurdu
Salgın 2020’de Alman ekonomisini vurduYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının neden olduğu ekonomik kriz Avrupa’nın lokomotif ülkesi Almanya’yı benzeri görülmemiş şekilde vururken, ülke ekonomisindeki toparlanmanın büyük ölçüde salgının kontrol altına alınmasına bağlı olduğu belirtiliyor.
16.01.2021Uzmanpara
Lufthansa Grubu, pilotlarıyla tasarruf sağlayacak anlaşmaya vardı
Lufthansa Grubu, pilotlarıyla tasarruf sağlayacak anlaşmaya vardıAlman hava yolu şirketi Lufthansa Grubu, Alman pilot sendikası Vereinigung Cockpit (VC) ile maliyetleri düşürmeye yardımcı olabilecek bir anlaşmaya vardıklarını duyurdu.
23.12.2020Ekonomi
Lufthansa Grubu anlaşmaya vardı
Lufthansa Grubu anlaşmaya vardıAlman hava yolu şirketi Lufthansa Grubu, Alman pilot sendikası Vereinigung Cockpit (VC) ile maliyetleri düşürmeye yardımcı olabilecek bir anlaşmaya vardıklarını duyurdu.
23.12.2020Uzmanpara
Lufthansa, hızlı tanı testlerini kullanmaya başlayacak
Lufthansa, hızlı tanı testlerini kullanmaya başlayacakAlman hava yolu şirketi Lufthansa, Almanya’da yolcuların uçmaları için yaptırmak zorunda oldukları uçuş öncesi hızlı Kovid-19 antijen testini denemeye başlayacağını duyurdu.
6.11.2020Uzmanpara
Lufthansa büyük zarar açıkladı
Lufthansa büyük zarar açıkladıAlman hava yolu şirketi Lufthansa Grubu, üçüncü çeyrekteki net kaybının, küresel seyahat kısıtlamalarına yol açan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle artarak 2 milyar euroya yükseldiğini duyurdu.
5.11.2020Uzmanpara
Almanya'nın dev şirketinden bomba karar
Almanya'nın dev şirketinden bomba kararAlman hava yolu şirketi Lufthansa Grubu, küresel seyahat kısıtlamalarına yol açan yeni tip corona virüs (covid-19) salgını nedeniyle daha fazla çalışanın işine son vereceğini ve daha fazla uçağı hizmet dışı bırakacağını duyurdu.
21.09.2020Ekonomi
Avrupa borsaları İngiltere hariç düşüşle kapandı
Avrupa borsaları İngiltere hariç düşüşle kapandıAvrupa borsaları, özellikle ABD’de koronavirüsün (Kovid-19) hızlıca yayılmasının yatırımcıların salgında ikinci dalgaya ilişkin endişelerini artırmasının etkisiyle haftanın son işlem gününü İngiltere’deki FTSE 100 endeksi hariç düşüşle tamamladı.
26.06.2020Ekonomi
Avrupa borsaları düşüşle kapandı
Avrupa borsaları düşüşle kapandıAvrupa borsaları, yeni tip corona virüs (covid-19) salgınında artan vaka sayılarına ve salgında ikinci dalgaya ilişkin endişelerin etkisiyle günü düşüşle tamamladı.
22.06.2020Ekonomi
Lufthansa'dan iflas uyarısı
Lufthansa'dan iflas uyarısıAlman hava yolu şirketi Lufthansa Grubu, Almanya hükümetinin sağladığı kurtarma paketinin olağanüstü genel kurul toplantısında hissedarların onayını alamaması durumunda, şirketin kreditörlerden korunmak için iflas koruma başvurusunda bulunabileceği konusunda uyardı.
17.06.2020Ekonomi
Lufthansa, DAX endeksinden çıkarılıyor
Lufthansa, DAX endeksinden çıkarılıyorAlman hava yolu şirketi Lufthansa AG’nin, 22 Haziran’dan sonra Alman DAX endeksinden çıkarılacağı bildirildi.
5.06.2020Ekonomi
Havacılık sektörünün toparlanması 2022'ye kadar sürebilir
Havacılık sektörünün toparlanması 2022'ye kadar sürebilirLufthansa Türkiye Genel Müdürü Kemal Geçer, dünya genelinde sektörün 2022'den önce toparlanamayacağını belirterek, "Bu yıl dünya genelinde operasyonların yüzde 25-30 kapasiteyle çalışacağını düşünüyorum. 2021'de yüzde 50-60 civarında bir toparlanma olacaktır. 2022'de konsolide olmuş pazar tekrar yüzde 100'lük kapasiteye erişecektir fakat bu da 2019'daki kapasitede olmayacaktır." dedi.
2.05.2020Ekonomi
SunExpress'in yeni CEO'su Max Kownatzki görevine başladı
SunExpress'in yeni CEO'su Max Kownatzki görevine başladıTürk Hava Yolları ve Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress'in yeni CEO'su Dr. Max Kownatzki, bugün yeni görevine başladı.
15.04.2020Ekonomi
Lufthansa Grubu'nun ikinci çeyrekte net karı yüzde 70 düştü
Lufthansa Grubu'nun ikinci çeyrekte net karı yüzde 70 düştüAlman hava yolu şirketi Lufthansa Grubu'nun net karı, yüksek yakıt masrafı ve rekabetten dolayı bu yılın ikinci çeyreğinde 2018'in aynı dönemine göre yüzde 70 azalarak 226 milyon avroya düştü.
30.07.2019Ekonomi
Havacılık sektörü  için büyük kazanım’
Havacılık sektörü için büyük kazanım’Lufthansa Türkiye Genel Müdürü Kemal Geçer, dünyanın en büyük havalimanı projesi olan İstanbul Yeni Havalimanı’na ilişkin olarak, “Havacılık sektörü için çok büyük bir kazanım yaratacak. Yolcular için coğrafi konum avantajı ve konfor sunması önemli. Bu havalimanı, havayolu şirketleri için bir avantaj olacak” dedi.
14.04.2017Ekonomi
Belçika'ya bir kötü haber de Almanlardan!
Belçika'ya bir kötü haber de Almanlardan!Alman havayolu şirketi Lufthansa'nın, patlamalar nedeniyle Brüksel'e uçuşlarını iptal etti.
24.03.2016Ekonomi
O pilot az kalsın THY'ye gelecekmiş
O pilot az kalsın THY'ye gelecekmişKokpit kapısını kilitleyerek Germanwings uçağını Alp Dağları’na doğru alçalma kumandası veren İkinci Pilot Andreas Lubitz'in uçuş okulundan mezun olduktan sonra 80 arkadaşı ile birlikte Türk Hava Yolları’nda THY görev yapması için görüşmeler yapıldığı ortaya çıktı.
20.04.2015Dünya
O pilot az kalsın THY’ye gelecekmiş
O pilot az kalsın THY’ye gelecekmişKOKPİT kapısını kilitleyerek Germanwings uçağını Alp Dağları’na doğru alçalma kumandası veren İkinci Pilot Andreas Lubitz'in uçuş okulundan mezun olduktan sonra 80 arkadaşı ile birlikte Türk Hava Yolları’nda (THY) görev yapması için görüşmeler yapıldığı ortaya çıktı...
20.04.2015Gündem
Lufthansa'dan THY açıklaması
Lufthansa'dan THY açıklamasıAVRUPA Havayolları Birliği’nin toplantısı için İstanbul’a gelen Lufthansa Grubu’nun CEO’su Carstem Spohr, THY ile uzun menzilde uçacak düşük maliyetli bir havayolu şirketi kurma konusunda görüştüklerini söyledi.
20.10.2014Ekonomi
Boeing, yeni modeli 747-8 Intercontinental’i görücüye çıkardı
Boeing, yeni modeli 747-8 Intercontinental’i görücüye çıkardıBoeing, geniş gövdeli uçak segmentinde havayolu şirketlerine "en düşük" işletme maliyetini sunacak, gelişmiş çevre performansına sahip yeni modeli 747-8 Intercontinental’i havacılık dünyasının beğenisine sundu.
14.02.2011Ekonomi
Lufthansa, 2. çeyrekte 252 milyon dolar kar etti
Lufthansa, 2. çeyrekte 252 milyon dolar kar ettiAlman havayolu şirketi Lufthansa’nın net karı, bu yılın ikinci çeyreğinde, geçen yılın aynı dönemine göre iki katından fazla artarak, 194 milyon avroya (252 milyon dolar) ulaştı...
29.07.2010Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Lufthansa GrubualmanyaLufthansaAvrupa borsalarıborsa

Lufthansa Grubu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.