Madagaskar

Madagaskar

Son dakika Madagaskar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Madagaskar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Madagaskar haber sayfamızda...

Madagaskar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 596 madagaskar haberi bulunmuştur.
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
30.06.2022Oyun
Dünya Nüfusu 2022: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus Sıralaması
Dünya Nüfusu 2022: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus SıralamasıDünya üzerinde yaşayan insan sayısı anlamına gelen dünya nüfusu her geçen gün artış gösteriyor. Bu artışlar yıldan yıla ölüm, doğum ve göçlere göre farklılık gösterebiliyor. Dünya üzerinde bu artış bazı ülkelerde daha fazla artış gösteriyor. Ülkelere göre dünya nüfus sıralamasında Çin başı çekerken ikinci sırada Hindistan ve üçüncü sırada Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yer alıyor. Kadın ve erkek doğum, ölüm oranları da ülke içerisinde farklılıklar gösteriyor. Dünyada kaç insan var? Ülkelere göre güncel dünya nüfus sıralaması ve tablosu ile ilgili detaylı bilgilere “Dünya Nüfusu 2022” içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
23.06.2022Dünya
Türkiye'den 'Turkey' hamlesi! İşte hindinin merak edilen hikayesi
Türkiye'den 'Turkey' hamlesi! İşte hindinin merak edilen hikayesiTürkiye'nin ihraç ürünlerinde artık 'Made in Turkey' yerine 'Made in Türkiye' ibaresi kullanılacak. Peki, uzun yıllar boyunca neden uluslararası arenada Türkiye için İngilizce hindi anlamına da gelen 'Turkey' kelimesi kullanıldı? İşte hindinin tarihteki ilginç serüveni...
9.06.2022Gündem
Ortalarına aldıkları yavruları korumak için durdukları şekil şaşkına çeviriyor
Ortalarına aldıkları yavruları korumak için durdukları şekil şaşkına çeviriyorMadagaskar'da endemik bir tür olan lemurların yeni doğan yavruları korumak ve ısıtmak amacıyla birbirlerine sokularak saatlerce o şekilde kalması görenlerin dikkatini çekiyor.
24.04.2022Haberler
Ali Ülker: Türkiye’yi üretim ve ihracat üssü haline getirdik
Ali Ülker: Türkiye’yi üretim ve ihracat üssü haline getirdikTürkiye’nin üretim ve ihracat merkezi konumunu her geçen gün daha da güçlendirdiğini dile getiren Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ülker, “Atıştırmalık alanında fabrikalarımızdaki yeni teknoloji yatırımlarımızla Türkiye’yi global markalarımızın üretim üssü haline getirdik. Ürünlerimizi dünyanın dört bir yanında “Made in Türkiye” etiketiyle tüketicilerle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
14.04.2022Vitrin
İki öykü
İki öyküÖnemli olan kazanmak ya da kaybetmek değildir diyen biri, büyük olasılıkla kaybetmiştir...
21.03.2022Ege
Madagaskar'da can kaybı artıyor
Madagaskar'da can kaybı artıyorMadagaskar’ı vuran Batsirai Kasırgası’nda hayatını kaybedenlerin sayısı 111’e yükseldi. Yaklaşık 150 bin kişinin evsiz kaldığı kasırgada, hükümet binaları da hasar gördü.
11.02.2022Dünya
Madagaskar’daki kasırgada can kaybı artıyor
Madagaskar’daki kasırgada can kaybı artıyorMadagaskar’ı vuran Batsirai Kasırgasında hayatını kaybedenlerin sayısı 96’ya yükseldi.
9.02.2022Dünya
Madagaskar’daki kasırga felaketinde can kaybı yükseliyor
Madagaskar’daki kasırga felaketinde can kaybı yükseliyorMadagaskar’ı vuran Batsirai Kasırgası nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 21’e yükseldi.
8.02.2022Dünya
Madagaskar’ı vuran kasırgada can kaybı artıyor
Madagaskar’ı vuran kasırgada can kaybı artıyorMadagaskar’ı vuran Batsirai Kasırgası nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 10’a yükseldi.
7.02.2022Dünya
Batsirai felaketi! Madagaskar’ı vurdu 6 kişi hayatını kaybetti
Batsirai felaketi! Madagaskar’ı vurdu 6 kişi hayatını kaybettiMadagaskar’ı vuran Batsirai Kasırgası nedeniyle 6 kişi hayatını kaybederken, yaklaşık 48 bin kişi ise yerinden oldu.
6.02.2022Haberler
Batsirai felaketi! Madagaskar’ı vurdu 6 kişi hayatını kaybetti
Batsirai felaketi! Madagaskar’ı vurdu 6 kişi hayatını kaybettiMadagaskar’ı vuran Batsirai Kasırgası nedeniyle 6 kişi hayatını kaybederken, yaklaşık 48 bin kişi ise yerinden oldu.
6.02.2022Dünya
4 milyon kişi risk altında! İki hafta aradan sonra yeniden geldi
4 milyon kişi risk altında! İki hafta aradan sonra yeniden geldiMadagaskar’ı Ana tropikal fırtınasının ardından Batsirai Kasırgası vurdu. Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu, Batsirai’nin en az 4,4 milyon insan için risk oluşturduğunu belirtti.
5.02.2022Dünya
Tayfun krizi! Madagaskar'da 150 bin kişi tahliye edilebilir
Tayfun krizi! Madagaskar'da 150 bin kişi tahliye edilebilirMadagaskar'ı yarın vurması beklenen Batsirai Tayfunu'nun 150 binin kişinin tahliyesine yol açmasının beklendiği duyuruldu.
4.02.2022Dünya
Ana Kasırgası üç Afrika ülkesini vurdu, en az 70 kişi hayatını kaybetti
Ana Kasırgası üç Afrika ülkesini vurdu, en az 70 kişi hayatını kaybettiAfrika'nın güneyinde etkili olan tropikal Ana Kasırgası üç ülkede en az 70 kişinin ölümüne yol açtı. Madagaskar, Malavi ve Mozambik'te büyük yıkıma yol açan fırtınada on binlerce kişi evlerini terk etmek zorunda kaldı.
28.01.2022Dünya
Madagaskar’da heyelan felaketi: 6 ölü
Madagaskar’da heyelan felaketi: 6 ölüMadagaskar’ın başkenti Antananarivo’da meydana gelen heyelanda otoparktaki araçların yerleşim yerine düşmesi sonucu 6 kişi hayatını kaybetti, 1 kişiden ise haber alınamıyor.
25.01.2022Dünya
Bebeğini çöp kutusuna atmış
Bebeğini çöp kutusuna atmışBBC'nin haberine göre, Mauritius'taki havaalanı personeli, bir uçağın tuvaletinin çöp kutusu tuvaletinde terk edilmiş yeni doğmuş bir erkek bebek buldu.
3.01.2022Dünya
Madagaskar'da can kaybı 85'e çıktı
Madagaskar'da can kaybı 85'e çıktı138 insanın bulunduğu bir küçük teknesinin batmasıyla başlayan trajedinin boyutu ağırlaşıyor, yaşamını yitirenlerin beşi çocuk.
23.12.2021Dünya
Türkiye'den Madagaskar’daki gemi kazası için taziye mesajı
Türkiye'den Madagaskar’daki gemi kazası için taziye mesajıDışişleri Bakanlığı, Madagaskar’ın kuzeydoğu açıklarında bir geminin batması sebebiyle yaşamını yitirenler için taziye mesajı yayımladı.
22.12.2021Siyaset
Helikopteri düşen Madagaskarlı bakan, 12 saat yüzerek hayatta kaldı
Helikopteri düşen Madagaskarlı bakan, 12 saat yüzerek hayatta kaldıMadagaskarlı Bakan Serge Gelle, bir kurtarma görevi esnasında helikopterinin düşmesinin ardından 12 saat yüzerek hayatta kalmayı başardı.
22.12.2021Dünya
Son dakika... Omicron Avustralya'ya ulaştı
Son dakika... Omicron Avustralya'ya ulaştıKoronavirüsün yeni varyantının ortaya çıktığı ülkeler arasına Avustralya'da katıldı. İsrail tüm yabancılara sınırlarını kapatırken, Suudi Arabistan da uçuş yasağı getirdiği ülkelere yenilerini ekledi.
28.11.2021Dünya
Sivasspor'dan Salomon Rondon hamlesi!
Sivasspor'dan Salomon Rondon hamlesi!Hücum hattına en az iki takviye yapacak olan kırmızı-beyazlı ekip, Çin’den ayrılıp Everton’ın yolunu tutan, ancak aradığı şansı bulamayan Salomon Rondon’a kanca attı. Oyuncu için önemli mesafe kat edildi.
17.11.2021Sivasspor
Ordu, oteli bastı | Eski Fenerbahçeli Samatta da rehineler arasında...
Ordu, oteli bastı | Eski Fenerbahçeli Samatta da rehineler arasında...Dünya Kupası Elemeleri maçı sonrası silahlı Madagaskar ordusunun askerleri, eski Fenerbahçeli Samatta'nın formasını giydiği Tanzanya Milli Takımı'na otelde baskın düzenledi. Askerlerin oteldeki o anları ise böyle görüntülendi.
17.11.2021Futbol
Madagaskar ordusu otel bastı! Eski Fenerbahçeli Samatta rehin kaldı
Madagaskar ordusu otel bastı! Eski Fenerbahçeli Samatta rehin kaldıDünya Kupası Elemeleri maçı sonrası silahlı Madagaskar ordusunun askerleri, eski Fenerbahçeli Samatta'nın formasını giydiği Tanzanya Milli Takımı'na otelde baskın düzenledi.
17.11.2021Fenerbahçe
Ateş Ağacı Nerede Yetişir? Özellikleri Nelerdir?
Ateş Ağacı Nerede Yetişir? Özellikleri Nelerdir?Ateş ağacı, baklagiller gurubundan, parlak kırmızı, turuncu ya da sarıçiçekleriyle büyüleyici güzellikte bir bitkidir. Genellikle Madagaskar bölgesi tropik ormanlarda yetişmektedir. Amerika’da ise Florida ve Teksasta yetişmektedir. Narin bir ağaç olan ateş ağacı sıcak iklimleri sevmektedir. Nesli tükenmekle karşı karşıya bulunan ateş ağacı korunmayı beklemektedir. Ateş ağacı nerede yetişir tüm detayları ile derledik.
15.11.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Madagaskar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.