Makine

Makine

Son dakika makine haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan makine gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan makine haber sayfamızda...

Makine

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 14.985 makine haberi bulunmuştur.
Ankaragücü'nde yeni yönetimin hedefi tekrar Süper Lig'e çıkmak
Ankaragücü'nde yeni yönetimin hedefi tekrar Süper Lig'e çıkmakMKE Ankaragücü Kulübünün yeni başkanı Faruk Koca, bütün çabalarının sarı-lacivertli takımı tekrar hak ettiği yere, Süper Lig'e taşımak olduğunu söyledi.
19.06.2021Ankaragücü
Son dakika - MKE Ankaragücü'den İbrahim Akdağ açıklaması
Son dakika - MKE Ankaragücü'den İbrahim Akdağ açıklamasıMKE Ankaragücü Kulübü, takımdan ayrıldığını açıklayan futbolcusu İbrahim Akdağ'ın bu kararının kendisini bağladığını, oyuncunun tazminat ödemesi koşuluyla sözleşmesini tek taraflı feshedebileceğini bildirdi.
18.06.2021Ankaragücü
Tehdit yayılıyor! Çanakkale Boğazı'nın Ege çıkışında müsilaj görüldü
Tehdit yayılıyor! Çanakkale Boğazı'nın Ege çıkışında müsilaj görüldüMarmara Denizi'nde yayılım gösteren ve son günlerde Çanakkale Boğazı'nın Ege çıkışında diplerde de gözlemlenen müsilajın (deniz salyası) küçük tekneler için tehdit oluşturduğu belirtildi.
18.06.2021Gündem
Son dakika - Galler’in Türkiye galibiyeti ses getirdi!
Son dakika - Galler’in Türkiye galibiyeti ses getirdi!Bakü’de A Milli Futbol Takımımızı 2-0 yenen Galler, Britanya medyasında büyük ilgi topladı. G
18.06.2021Galler
Son dakika - TFF Tahkim Kurulu, Samsunspor'un 98 bin liralık para cezasını onadı
Son dakika - TFF Tahkim Kurulu, Samsunspor'un 98 bin liralık para cezasını onadıTürkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, TFF 1. Lig ekiplerinden Yılport Samsunspor'un 98 bin liralık cezasını onadı.
17.06.20211.Lig
Son dakika... İSKİ'den suya yüzde 23 zam talebi! AK Parti: Teklifi reddeceğiz
Son dakika... İSKİ'den suya yüzde 23 zam talebi! AK Parti: Teklifi reddeceğizİstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), su fiyatlarına yüzde 23 zam ile her ay TÜFE oranında artış yapılmasını teklif etti. Öte yandan, İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Göksu, İSKİ'nin su zammı teklifini reddedeceklerini açıkladı
17.06.2021Gündem
SEDDK: Sigortaya erişim kolaylaştırıldı yetkisiz aracılık faaliyetleri önlendi
SEDDK: Sigortaya erişim kolaylaştırıldı yetkisiz aracılık faaliyetleri önlendiSigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), Sigortacılık Kapsamında Değerlendirilecek Faaliyetler ve Mesafeli Akdedilen Sigorta Sözleşmeleri Hakkında Yönetmelik ile birlikte sigortacılıkta yetkisiz aracılık faaliyetlerinin önünün kesildiğini bildirdi.
17.06.2021Ekonomi
‘MKE, KİT kapsamından çıkarılsın’ teklifi
‘MKE, KİT kapsamından çıkarılsın’ teklifiAK Parti, Makine ve Kimya Endüstrisi’nin (MKE) KİT kapsamından çıkartılarak anonim şirket statüsüne alınması için hazırladığı kanun teklifini Meclis Başkanlığı’na sundu.
17.06.2021Ekonomi
Son dakika: Makine Kimya için kritik teklif Meclis'e sunuldu
Son dakika: Makine Kimya için kritik teklif Meclis'e sunulduMakine kimyanın anonim şirketi olmasını düzenleyen teklif Meclise sunuldu. AK Parti'nin TBMM Başkanlığına sunduğu teklifle; Makine Kimya Endüstri Kurumu(MKE) anonim şirketi olacak. Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKE)  Hazineye bağlanacak.  MKE, Milli Savunma Bakanlığının sevk ve idaresinde Türk Ticaret Kanunu'na göre kurulacak bir anonim şirket olacak.
16.06.2021Gündem
Sigorta sözleşmelerine yönelik yönetmelik yürürlüğe girdi
Sigorta sözleşmelerine yönelik yönetmelik yürürlüğe girdiSigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun, Sigortacılık Kapsamında Değerlendirilecek Faaliyetler ve Mesafeli Akdedilen Sigorta Sözleşmeleri Hakkında Yönetmelik'i, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
16.06.2021Ekonomi
'Kaynaklar Bitcoin madencileri için yeterli değil'
'Kaynaklar Bitcoin madencileri için yeterli değil'Üretimi için bilgisayarların yoğun enerji harcadığı kripto para madenciliğinde yatırımcılar yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelse de bu kaynakların kesintisiz elektrik ihtiyacını karşılamakta yetersiz kalacağı öngörülüyor.
16.06.2021Uzmanpara
Asya borsaları karışık seyretti
Asya borsaları karışık seyrettiAsya borsalarında, karışık bir seyir izlendi.
16.06.2021Uzmanpara
'Hamle' programı meyvelerini veriyor
'Hamle' programı meyvelerini veriyorSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yüksek cari açık verilen endüstriyel servo motorları yerli olarak geliştiren WAT Motor'u ziyaret etti. Sene sonundan önce seri üretim müjdesi veren Varank, "Hassas servo motorları Türkiye'de üreterek yurt dışına cari açık vermeyeceğiz." dedi.
16.06.2021Ekonomi
Piyasalar Fed'i bekliyor
Piyasalar Fed'i bekliyorKüresel piyasalar, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) kararları bugün açıklanacak Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısı ve Fed Başkanı Jerome Powell'ın vereceği mesajlara odaklandı.
16.06.2021Uzmanpara
Proje Nedir, Tanımı Nasıl Yapılır? Proje Yaparken Ne Amaçlanır?
Proje Nedir, Tanımı Nasıl Yapılır? Proje Yaparken Ne Amaçlanır?Hem eğitim hem iş ile beraber günlük yaşam için her daim proje ön plana çıkar. Tabii projenin tam olarak ne anlama geldiği de yine merak edilen konular içerisinde yer alıyor. Peki proje nedir, tanımı nasıl yapılır? Proje yaparken ne amaçlanır? İşte bu konu üzerine merak edilen bilgiler.
15.06.2021Eğitim
Kabotaj Kanunu Ne Demek, Önemi Nedir? Kabotaj Kanunu Ne Zaman Yürürlüğe Girimiştir?
Kabotaj Kanunu Ne Demek, Önemi Nedir? Kabotaj Kanunu Ne Zaman Yürürlüğe Girimiştir?Kabotaj Kanunu neticesinde denizcilik hızlı bir şekilde gelişme göstermiştir. Bu nedenle Kabotaj Kanununun ne zaman yürürlüğe girdiği ve kanunda neler yazdığı merak edilmektedir. Kabotaj Kanunu ne demek, önemi nedir? Kabotaj Kanunu ne zaman yürürlüğe girmiştir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
15.06.2021Eğitim
MKE Ankaragücü Kulübünde yeni yönetimin görev dağılımı yapıldı
MKE Ankaragücü Kulübünde yeni yönetimin görev dağılımı yapıldıMKE Ankaragücü Kulübünün olağan seçimli genel kurulunda başkanlığa seçilen Faruk Koca'nın yönetiminin görev dağılımı belli oldu.
15.06.2021Ankaragücü
Metrik Diş Tablosu Nedir, Ne İşe Yarar?
Metrik Diş Tablosu Nedir, Ne İşe Yarar?Pek çok yapının ele alınması konusunda metrik diş tablosu ön plana çıkar. Özellikle yapılacak projeler açısından önemli bir detay sağladığını söylemek mümkün. Peki metrik diş tablosu nedir, ne işe yarar? İşte bu konu üzerine merak edilen bilgiler.
15.06.2021Eğitim
İngiltere ile Avustralya ticarette uzlaştı
İngiltere ile Avustralya ticarette uzlaştıİngiltere ile Avustralya arasında yeni bir ticaret anlaşmasının imzalanması konusunda uzlaşmaya varıldığı bildirildi.
15.06.2021Uzmanpara
Arazi Toplulaştırma Nedir? Arazi Toplulaştırması Nasıl Yapılır?
Arazi Toplulaştırma Nedir? Arazi Toplulaştırması Nasıl Yapılır?Kişiler duymuş olduğu konular hakkında bazı araştırmalar yapabiliyor. Arazi toplulaştırma konusu da, kişiler tarafından ele alınan bir konudur. Arazi toplulaştırmanın neyi ifade ettiği bireylerin araştırdığı konular arasında bulunuyor. Arazi toplulaştırılmasının nasıl yapıldığı kişilerce tüm detaylarıyla araştırılan bir bilgidir. Arazi toplulaştırma nedir? Arazi toplulaştırması nasıl yapılır? Arazi toplulaştırma hakkında tüm detayları derledik.
15.06.2021Ekonomi
Üniversite öğrencileri araştırma proje yarışmaları başvuruları devam ediyor!
Üniversite öğrencileri araştırma proje yarışmaları başvuruları devam ediyor!Üniversite öğrencileri tarafından heyecanla ve ilgiyle takip edilen Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları başvuruları devam ediyor.
15.06.2021Vitrin
Bakan tarih verdi! Milli elektrikli tren bu yıl hizmete sunuluyor
Bakan tarih verdi! Milli elektrikli tren bu yıl hizmete sunuluyorBakan Karaismailoğlu: "(Milli Elektrikli Tren) Akredite kuruluş kontrolündeki seyir emniyet ve konfor testlerine geçilecek. Trenimizi bu yıl içerisinde hizmete sunacağız." dedi.
14.06.2021 Haberler
Bakan tarih verdi! Milli elektrikli tren bu yıl hizmete sunuluyor
Bakan tarih verdi! Milli elektrikli tren bu yıl hizmete sunuluyorBakan Karaismailoğlu: "(Milli Elektrikli Tren) Akredite kuruluş kontrolündeki seyir emniyet ve konfor testlerine geçilecek. Trenimizi bu yıl içerisinde hizmete sunacağız." dedi.
14.06.2021Ekonomi
Gebze-Darıca metro hattı 2023 yılında hizmete girecek
Gebze-Darıca metro hattı 2023 yılında hizmete girecekUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kocaeli’de, Gebze-Darıca metro hattında tünel sondaj makinesi ile tünel açma törenine katılarak, 15,4 kilometre uzunluğundaki hattın 2023 yılında hizmete gireceğini söyledi.
14.06.2021Ekonomi
Makine ihracatı hızlı ilerliyor
Makine ihracatı hızlı ilerliyorMakine İhracatçıları Birliği (MAİB) tarafından yapılan açıklamaya göre, mayıs sonu itibarıyla Türkiye’nin serbest bölgeler dâhil toplam makine ihracatı 9.2 milyar dolar oldu.
14.06.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ankaragücüsigortanedirfaruk kocabaşkan

Makine ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.