Manş Denizi

Manş Denizi

Son dakika Manş Denizi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Manş Denizi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Manş Denizi haber sayfamızda...

Manş Denizi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 237 mans denizi haberi bulunmuştur.
Dizginlenemez bir hayalperest: Richard Branson
Dizginlenemez bir hayalperest: Richard Branson İngiliz iş insanı Richard Branson, 11 Temmuz’da uzaya giden ilk milyarder olarak insanlık tarihinde yeni bir sayfa açtı. Uzay turizminin öncüsü Branson, en çok hayallerini önemsiyor. “Milyarderliği değil, yaratıcı olmayı tercih ederim” diyerek gençlere en güzel mesajı veriyor
18.07.2021Dünya
Son dakika haberi - Emiliano Sala'nın kız kardeşi Romina Sala intihar etti! Durumu kritik...
Son dakika haberi - Emiliano Sala'nın kız kardeşi Romina Sala intihar etti! Durumu kritik...2019 yılında geçirdiği uçak kazası sonucunda hayatını kaybeden futbolcu Emiliano Sala'nın kız kardeşi Romina Sala'nın önceki gün intihar ettiği ve durumunun çok kritik olduğu belirtildi.
277 yıllık batıktan tarihi görüntüler
277 yıllık batıktan tarihi görüntülerİngiliz donanmasının en büyük güç sembolüyken 277 yıl önce Manş Denizi’nde batan ve 1100 denizciye mezar olan ‘HMS Victory’ gemisinin enkazından çekilen fotoğraflar kamuoyuna sunuldu
30.06.2021Dünya
Fransa Calais'deki göçmen kampı dağıtıldı
Fransa Calais'deki göçmen kampı dağıtıldıFransa'nın kuzeyindeki Calais kentinde düzensiz göçmenlerin bulunduğu kampın, sabah saatlerinde polis tarafından dağıtıldığı bildirildi.
4.06.2021Dünya
Son dakika haberi: Son dakika! Manş Denizi’nde sular kabardı! İngiltere ve Fransa kafa kafaya geldi
Son dakika haberi: Son dakika! Manş Denizi’nde sular kabardı! İngiltere ve Fransa kafa kafaya geldiSon dakika haberlere göre; İngiltere ile Fransa arasında Manş Denizi’nde yaşanan balıkçılık krizi büyüyor. Fransa’nın abluka tehdidi sonrası İngiltere, Jersey’e iki donanma gemisi gönderirken, Fransa da buna aynı şekilde yanıt verdi. Öte yandan bir Fransız trol teknesiyle bir İngiliz eğlence gemisinin hızla birbirlerine çarptığı görüntüler tansiyonu yükseltti.
7.05.2021Dünya
Manş Denizi’nde sular kabardı!
Manş Denizi’nde sular kabardı!İngiltere ile Fransa arasında Manş Denizi’nde yaşanan balıkçılık krizi büyüyor. Fransa’nın abluka tehdidi sonrası İngiltere, Jersey’e iki donanma gemisi gönderirken, Fransa da buna aynı şekilde yanıt verdi
7.05.2021Dünya
Son dakika haberi: Korkulan oldu! Savaş gemileri karşı karşıya...
Son dakika haberi: Korkulan oldu! Savaş gemileri karşı karşıya...Son dakika haberlere göre, Manş Denizi'ndeki bir adada patlak veren kriz İngiltere ve Fransa'yı karşı karşıya getirdi, bir limanı ablukaya alan 70 balıkçı teknesini İngiliz savaş gemileri izliyor. İngiliz gazeteleri 'Savaşa hazırız' manşetleri atarken, Fransa lideri Macron da bir başka savaş gemisiyle misilleme yaptı.
6.05.2021Dünya
Uçan asker savaş gemisine indi
Uçan asker savaş gemisine indiDudak uçuklatan görüntüler dünyayı çalkaladı, donanma askerinin bottan savaş gemisine yolculuğu bilim kurgu filmlerini aratmadı.
3.05.2021Haberler
Son Dakika Haberi: Dünya şokta! Uçan asker savaş gemisine indi
Son Dakika Haberi: Dünya şokta! Uçan asker savaş gemisine indiDudak uçuklatan görüntüler dünyayı çalkaladı, donanma askerinin bottan savaş gemisine yolculuğu bilim kurgu filmlerini aratmadı.
3.05.2021Dünya
10 Türk yüzücü en iyi listesinde
10 Türk yüzücü en iyi listesinde10 Türk yüzücü, Dünya Açık Su Yüzme Organizasyonu’nun 2020’nin en iyiler yarışmasındaki adaylar arasında yer aldı
13.01.2021Gündem
Ridley Manş’ı geçen ilk kadını oynayacak
Ridley Manş’ı geçen ilk kadını oynayacakİngiliz oyuncu Daisy Ridley, Disney yapımı “Young Woman and The Sea” adlı filmde 1926 yılında Manş Denizi’ni yüzerek geçen ilk kadın olan Gertrude “Trudy” Ederle’ye hayat verecek.
13.12.2020Kültür Sanat
Engel tanımayan başkan: ‘Hedefim Manş’ı yüzerek geçmek’
Engel tanımayan başkan: ‘Hedefim Manş’ı yüzerek geçmek’Türkiye’nin ilk engelli belediye başkanı Turan Hançerli, yüzerek Manş Denizi’ni geçmeye hazırlanıyor. Kolların olmamasının yüzmeyi engellemediğini ifade eden Hançerli’ye antrenmanlarında Ampute Milli Yüzücüleri de eşlik ediyor.
3.12.2020Gündem
İngiltere ve Fransa'dan 'yasa dışı göçle mücadele' anlaşması
İngiltere ve Fransa'dan 'yasa dışı göçle mücadele' anlaşmasıİngiltere ve Fransa'nın, Manş Denizi üzerinden devam eden yasa dışı göçü durdurmak için yeni anlaşma imzaladığı bildirildi.
29.11.2020Dünya
Son dakika - Fransız kulübü Nantes'a Maradona karikatürü tepkisi
Son dakika - Fransız kulübü Nantes'a Maradona karikatürü tepkisiFutbol efsane Diego Maradona'nın vefatı sonrası tüm dünyadan paylaşımlar gelmeye devam ederken, Fransız kulübü Nantes'ın Maradona karikatürü çok eleştirildi.
‘Azerbaycan bizim gönül ve kader coğrafyamızdır’
‘Azerbaycan bizim gönül ve kader coğrafyamızdır’TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Türkiye her zaman maddi, manevi bütün gücüyle Azerbaycan’ın yanındadır. Bir an tereddüt göstermeden her zaman yanında olmaya devam edecektir” diye konuştu.
29.09.2020Siyaset
TBMM Başkanı Şentop'tan Azerbaycan'a destek açıklaması
TBMM Başkanı Şentop'tan Azerbaycan'a destek açıklamasıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, 'Bütün dünyanın, bilhassa Ermenistan'ın devlet terörüne ortak olanların bilmesi gereken şudur; Azerbaycan, Türkiye için dost bir ülke, sadece yakın coğrafya değildir. Aynı zamanda gönül coğrafyasıdır, kader coğrafyasıdır' dedi.
28.09.2020Siyaset
Doğu Akdeniz’in emsali Manş’ta
Doğu Akdeniz’in emsali Manş’taEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki tezlerinin uluslararası hukuka uygun olduğunu belirterek, Fransa’nın geçmişte benzer konuda İngiltere’ye karşı kazandığı davanın emsal teşkil ettiğini bildirdi.
24.09.2020Ekonomi
Fransız donanması göçmenleri Manş Denizi'ne itiyor
Fransız donanması göçmenleri Manş Denizi'ne itiyorFransız donanmasının, şişme bir botla Manş Denizi'ni geçmeye çalışan 16 göçmeni hayatları tehlikede olmasına rağmen kurtarmak yerine İngiliz sularına yönlendirdiği iddia edildi.
17.09.2020Dünya
‘Tansiyonu düşürmek için susmaları yeter’
‘Tansiyonu düşürmek için susmaları yeter’Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Türkiye aleyhindeki sözlerine ve Avrupa Birliği (AB) üyesi Güney Avrupa Ülkeleri Zirvesi’nin (MED7) ardından yayımlanan bildiriye Türkiye’den sert tepkileri geldi.
12.09.2020Dünya
TBMM Başkanı Şentop, DEÜ Bayrakbilim ve Türk Bayrakları Müzesi'nin açılışına katıldı
TBMM Başkanı Şentop, DEÜ Bayrakbilim ve Türk Bayrakları Müzesi'nin açılışına katıldıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türk bayrağına verdikleri önem ve kıymetin, bütün milletlerin atfettiklerinden çok daha üstün olduğunu söyledi.
9.09.2020Siyaset
İngiltere Hakkında Bilgiler; İngiltere Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
İngiltere Hakkında Bilgiler; İngiltere Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkıİngiltere dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle Avrupa ülkeleri arasında en gelişmiş ve en büyük ülkelerden biri olan İngiltere bir ada ülkesidir. İngiltere'ye birçok amaçla ülkemizden de gitmek isteyen kişiler bulunur. İngiltere hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için yazımızda İngiltere ile ilgili detayları derledik.
13.09.2020Dünya
Büyük Harflerin Yazımı - Büyük Harfler Nerelerde Kullanılır? Örnekler İle Konu Anlatımı
Büyük Harflerin Yazımı - Büyük Harfler Nerelerde Kullanılır? Örnekler İle Konu AnlatımıYazım kuralları konusu Türkçe dersinde yer alan ve neredeyse her sınıf düzeyinde görülmekte olan konulardan biridir. Yazım kuralları konusunda sıkça karşılaşılan zorluklar yaşanmaktadır. Yazım kuralları özellikle günlük hayatta sıkça kullanıldığı için ayrıca önemli bir konudur. Yazım kuralları ile ilgili detayları sizler için derledik.
23.07.2020Eğitim
Son dakika... Rusya savaş gemileri dünyayı karıştırdı
Son dakika... Rusya savaş gemileri dünyayı karıştırdıİngiltere donanması, Manş Denizi ve Kuzey Denizi'nde daha önce görülmemiş şekilde hareket eden yedi Rus savaş gemisinin izlendiğini açıkladı.
26.03.2020Dünya
Kuzey’in delikanlısı Alsaran Guinnes’te
Kuzey’in delikanlısı Alsaran Guinnes’te59 yaşındaki Kamil Alsaran Temmuz 2019’da İrlanda ile İskoçya arasındaki Kuzey Kanalı geçişiyle Guinnes rekorlar kitabına giren ilk Türk yüzücü oldu. 13 saat 55 dakika yüzen Alsaran Kuzey Geçidi’ni geçen en yaşlı erkek unvanını kazandı
12.03.2020Gündem
İklim değişikliği yüzyılın sonuna kadar dünya sahillerinin yarısını yok edebilir
İklim değişikliği yüzyılın sonuna kadar dünya sahillerinin yarısını yok edebilirİklim değişikliğinin kontrolsüz sürmesi halinde yüzyılın sonuna kadar dünyanın kumsallarının yarısının yok olabileceği bildirildi.
4.03.2020Populer Bilim

Benzer Haber Etiketleri

ingiltereFransaManş Denizisavaş gemisiKraliyet Donanması

Manş Denizi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.