Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg

Sosyal paylaşım sitesi Facebook'un kurucusu Amerikalı girişimcidir.Zuckerberg 2004 yılında Harvard Üniversitesi'nden girişimci arkadaşları Dustin Moskovitz, Eduardo Saverin ve Chris Hughes ile şu anda CEO'su olduğu sosyal paylaşım sitesi Facebook'u kurarak dünyanın şu anki en genç zengini olmasıyla tanınıyor. 2011 itibariyle kişisel serveti 24 milyar Amerikan dolarıdır. 2010 yılında ise TIME dergisince Yılın Adamı seçilmiştir. Zuckerberg New York eyaletinin White Plains şehrinde diş hekimi bir baba olan Edward ve psikiyatrist doktor bir anne olan Karen'in tek erkek çocuğu olarak 1984'te dünyaya geldi. Yahudi olarak yetiştirilmesine rağmen ateist olduğunu açıklamıştır. Ayrıca onun bu başarısını anlatan " Birkaç Düşman Edinmeden 500 Milyon Arkadaş Kazanamazsınız" sloganıyla Sosyal Ağ adlı bir film çekilmiştir. 19 Mayıs 2012 tarihinde ise, uzun süredir sevgilisi olduğu Priscilla Chan ile evlenmiştir.Üniversite yılları ve Facebook Lisede çeşitli bilim dallarında birçok ödül alan Zuckerberg, ABD'nin en saygın üniversitelerinden Harvard'a girdi ve üniversitenin ilk yılında, okulun en yakışıklı ve en güzel öğrencilerinin seçildiği facemash.com sitesini kurdu. Sitede Harvard'daki tüm öğrencilerin fotoğrafları vardı. Ancak fotoğrafları bulmak için, üniversitenin veri tabanına girmesi gerekmişti. Veri tabanını hacklediği ortaya çıkan Zuckerberg, disipline verilince okulu bıraktı. Harvard'lı öğrencileri internet üzerinde buluşturmak için ikinci sitesi olan Facebook'u kurdu. Facebook, 18 ayda ABD'nin en büyük arkadaşlık sitelerinden biri haline gelince (2012 itibarıyla 1 milyar kullanıcısı var) yatırımcıların da ilgisini çekti ve bugün sahip olduğu 24 milyar dolarlık servetinin kaynağını oluşturdu. Zuckerberg' in Facebook'u 2011 yılında The Brand Finance ® Global 500 listesine göre dünyanın en değerli 281. markası oldu. 25 Şubat 2012'de aldığı karar ile şirketin %12' lik hissesinin halka arzını kararlaştırdı( Zuckerberg hala Facebook 'un %57 hissesine sahip). 18 Mayıs 2012 tarihinde 421 milyon hissesi 38 $ dan satışa çıkarıldı böylece şirket NASDAQ'a giriş yaptı. Facebook'un hisselerinin satışa sunulması Visa ve General Motors'un ardından Amerikan tarihindeki en büyük üçüncü halka arz oldu. Şirketin NASDAQ' a girdikten hemen sonraki değeri 104 milyar $'dı. Şirketin halka açıldıktan üç gün sonra toplam 19 milyar dolar eriyerek 84 milyar dolara düşmüştür.

Mark Zuckerberg

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 939 mark zuckerberg haberi bulunmuştur.
Dünyaca ünlü yıldız CEO'ya giydirdi! Dünyanın en güçlü aptalı
Dünyaca ünlü yıldız CEO'ya giydirdi! Dünyanın en güçlü aptalıPink Floyd'un efsanevi isimlerinden olan Roger Waters, Facebook CEO'su Mark Zuckerberg hakkında açıklamalarda bulundu. Katıldığı bir etkinlikte konuşan Waters, Zuckerberg için de çarpıcı yorumlar yaptı.
15.06.2021Teknoloji
Yer yerinden oynayacak! ABD'den teknoloji devlerine şok
Yer yerinden oynayacak! ABD'den teknoloji devlerine şokABD Temsilciler Meclisi, ülkedeki Amazon gibi e-ticaret ve teknoloji devlerinin tekelleşmesinin önüne geçmek için şirketleri bölmeye yönelik her iki partinin de destek verdiği bir yasa hazırlıyor.
12.06.2021Ekonomi
Son dakika... Trump'tan Facebook yasağına tepki! 'Biz kazanacağız'
Son dakika... Trump'tan Facebook yasağına tepki! 'Biz kazanacağız'Eski ABD Başkanı Donald Trump, Facebook'un kendisine getirdiği 2 yıllık erişim yasağını "hakaret" olarak nitelendirerek, "Önünde sonunda biz kazanacağız." ifadesini kullandı.
4.06.2021Dünya
Son dakika... Facebook, Trump'ın hesabını 1.5 yıl kapalı tutacak!
Son dakika... Facebook, Trump'ın hesabını 1.5 yıl kapalı tutacak!Son dakika haberine göre, ABD merkezli sosyal paylaşım platformu Facebook, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın kapatılan Facebook ve Instagram hesaplarının 7 Ocak 2023’e kadar açılmayacağını duyurdu.
4.06.2021Dünya
WhatsApp kullanıcıları için yeni özellikler yolda
WhatsApp kullanıcıları için yeni özellikler yoldaWhatsApp yeni özelikleri üzerinde çalışmaya devam ediyor. Yeni ortaya çıkan detaylarda ise WhatsApp'ın yepyeni üç özellik sunacağı bildirildi.
3.06.2021Teknoloji
Son dakika... Çin köşeye sıkışıyor! Facebook'a 'artık yaranmayı bırak' çağrısı
Son dakika... Çin köşeye sıkışıyor! Facebook'a 'artık yaranmayı bırak' çağrısıGelen son dakika haberine göre, ABD Başkanı Biden'in 'araştırılsın' demesinden sonra taşlar yerinden oynamaya başladı. Çin'e 'yaranmaya çalışmakla' suçlanan Facebook'tan süpriz bir adım geldi. Çin'e yönelik baskılar ise giderek artıyor.
27.05.2021Dünya
WhatsApp Sözleşmesi ne zaman geçerli olacak? WhatsApp Sözleşmesi nedir?
WhatsApp Sözleşmesi ne zaman geçerli olacak? WhatsApp Sözleşmesi nedir?WhatsApp Sözleşmesi ile ilgili meraklı arayış bugün de devam ediyor. WhatsApp Sözleşmesi için büyük gün geldi. Bugün WhatsApp sözleşmesi yenilendi mi sorusu gündeme geldi. Kullanıcılar tarafından net bir cevap aranan WhatsApp'tan açıklama gecikmedi. Peki WhatsApp Sözleşmesi ne oldu? WhatsApp Sözleşmesi zararlı mı? İşte WhatsApp'ın açıklaması ve sözleşme hakkında merak edilenler...
15.05.2021Gündem
Facebook ve Apple arasında sular durulmuyor: Tehdit!
Facebook ve Apple arasında sular durulmuyor: Tehdit!Apple yakın zaman önce iOS 14.5 güncellemesini kullanıcılarına sundu. Bu güncellemeyle beraber iPhone kullanıcılarına daha kapsamlı veri gizliliği politikası sağlanmışken, Facebook konu hakkında 'tehditvari' bir yaklaşım sergilemeye başladı.
10.05.2021Teknoloji
Son dakika... Twitter, Trump'ın açıklamalarını yayımlayan hesabı askıya aldı!
Son dakika... Twitter, Trump'ın açıklamalarını yayımlayan hesabı askıya aldı!Sosyal medya platformu Twitter, daha önce hesabını kapattığı ABD'nin eski Başkanı Donald Trump'ın yaptığı açıklamaları yayımlayan bir hesabı askıya aldı.
6.05.2021Dünya
'Savaş' devam ediyor! 'Rezalet ve utanç'
'Savaş' devam ediyor! 'Rezalet ve utanç'Eski ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesaplarının kapatılmasını "rezalet ve utanç" olarak nitelendirerek, "Radikal solcu ruh hastaları gerçeklerden korktuğu için ABD Başkanının ifade özgürlüğü elinden alındı." açıklamasında bulundu.
5.05.2021Dünya
Şimdi de Hawaii’yi ‘gizlice’ fethediyor
Şimdi de Hawaii’yi ‘gizlice’ fethediyorFacebook’un patronu Mark Zuckerberg aleyhinde daha önce Hawaii’de yerlileri topraklarından zorla uzaklaştırdığı gerekçesiyle kampanya başlatılmıştı. Ama Zuckerberg’in Hawaii’deki arazi imparatorluğunu iki katına yükselttiği ortaya çıktı
2.05.2021Dünya
Son dakika... Rezalet büyüyor! Facebook'un gerçek planları ortaya çıktı
Son dakika... Rezalet büyüyor! Facebook'un gerçek planları ortaya çıktıKurucusu ve CEO'su Zuckerberg dahil 533 milyon kullanıcının verilerinin ele geçirildiği haberleri gündeme bomba gibi düşmüştü. Son dakika haberlere göre, Facebook'un iç yazışmasını yanlışlıkla bir gazeteye göndermesi sonucu, şirketin hayret verici yeni planı ortaya çıkmış oldu.
20.04.2021Dünya
Facebook çalışanları evden çalışmaya devam edebilecek
Facebook çalışanları evden çalışmaya devam edebilecekSosyal medya şirketi Facebook, çalışanlarının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını bittikten sonra da evden çalışmaya devam edebileceklerini bildirdi.
19.04.2021Ekonomi
Facebook satın almak için Hindistan ile el sıkıştı
Facebook satın almak için Hindistan ile el sıkıştıFacebook uzun bir süre konuşulacak bir veri sızdırılma olayı ile gündeme gelmişti. Şimdi ise yeni projesi için Hindistan ile el sıkıştı.
15.04.2021Teknoloji
Facebook kurucusu Mark Zuckerberg'ten şaşırtan hamle: Signal kullanıyor!
Facebook kurucusu Mark Zuckerberg'ten şaşırtan hamle: Signal kullanıyor!Facebook'un ve ona bağlı Instagram, WhatsApp gibi şirketlerin de sahipliğini elinde bulunduran Mark Zuckerberg hakkında yeni bir iddia gündeme geldi. Facebook daha birkaç gün önce yarım milyar kullanıcısının bilgilerinin sızdırılmasıyla gündeme gelmişti. Bunun ardından CEO Zuckerberg bilgilerinin de olduğu bu sızdırılma olayı hakkında yeni bir detay ortaya çıktı.
6.04.2021Teknoloji
Trump'a bir şok daha! Sesine bile izin yok...
Trump'a bir şok daha! Sesine bile izin yok...Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın, gelini Lara Trump tarafından yapılan röportajının videosu, Facebook tarafından engellenerek kaldırıldı.
31.03.2021Dünya
Facebook'tan Apple'a 'Hey Siri' cevabı: Sürtüşme sürüyor!
Facebook'tan Apple'a 'Hey Siri' cevabı: Sürtüşme sürüyor!Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, bünyesine eklediği her uygulama ile yeni bir servet kazanmaya davam ederken, Facebook'a bağlı bir şirket için yeni bir hamle geliyor.
28.02.2021Teknoloji
Facebook yeni bir yasakla gündemde! İşte detaylar
Facebook yeni bir yasakla gündemde! İşte detaylarFacebook kısa bir süre önce Avustralya için verdiği kararla tepki çekiyor. Facebook, haber içeriklerinin ücretlendirilmesi konusundaki bir yasa sebebiyle Avustralya hükümeti ile karşı karşıya kalmıştı. Yaşanan gerilim sonrası Facebook Avustralyalı kullanıcılarının tüm haber içeriklerine erişimlerini kesti ve olaylar boyut değiştirdi.
19.02.2021Teknoloji
Google haber içeriklerini kullanmak için ödeme yapacak
Google haber içeriklerini kullanmak için ödeme yapacakGoogle, Avustralya'nın önde gelen medya şirketlerinden Seven West Media ile ürettiği haber içeriklerini ücret karşılığında kullanmak için anlaşma yaptı.
15.02.2021Uzmanpara
Google haber içeriklerini kullanmak için ödeme yapacak
Google haber içeriklerini kullanmak için ödeme yapacakGoogle, Avustralya'nın önde gelen medya şirketlerinden Seven West Media ile ürettiği haber içeriklerini ücret karşılığında kullanmak için anlaşma yaptı.
15.02.2021Ekonomi
Google, Avustralyalı medya şirketine içerik ödemesi yapacak
Google, Avustralyalı medya şirketine içerik ödemesi yapacakİnternet arama devi, Avustralya'nın önde gelen medya şirketlerinden Seven West Media ile ürettiği haber içeriklerini ücret karşılığında kullanmak için anlaşma yaptı.
15.02.2021Dünya
Tüm dünya Clubhouse'u konuşurken Zuckerberg'in hamlesi her şeyi değiştirebilir
Tüm dünya Clubhouse'u konuşurken Zuckerberg'in hamlesi her şeyi değiştirebilirİnternet aleminin en popüler uygulamaları arasına kısa sürede giren Clubhouse, pek çok uygulamaya da ilham oldu. Facebook, şimdi de Clubhouse benzeri bir uygulama ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Zuckerberg'in bu hamlesi dengelerin değişmesini sağlayabilecek mi?
11.02.2021Teknoloji
Dram Filmleri: Yerli & Yabancı En İyi Dram Filmleri Listesi
Dram Filmleri: Yerli & Yabancı En İyi Dram Filmleri ListesiDram filmleri nelerdir. Yerli & yabancı en iyi dram filmleri listesi içerisinde neler vardır, dram filmleri arasında en iyileri hangileridir. Dram filmlerine dair aradığını her detayı öğrenebilirsiniz. Filmler hakkında tüm detayları sizler için derledik.
27.01.2021Kültür Sanat
Facebook'un 30'dan fazla ülkede ofisi bulunuyor
Facebook'un 30'dan fazla ülkede ofisi bulunuyorTürkiye'ye temsilci atama kararı alan Facebook, şirket operasyonlarını halihazırda 30'dan fazla ülkede bulunan ofisleri üzerinden yürütüyor.
19.01.2021Teknoloji
2.77 milyon abonesi bulunuyordu... Trump'a bir engel daha!
2.77 milyon abonesi bulunuyordu... Trump'a bir engel daha!ABD'de Kongre binasına gerçekleştiren baskının ardından sosyal medya şirketlerinin Başkan Trump'ın hesaplarını askıya almaya devam ediyor. Son olarak Google, Trump'ın YouTube hesabını askıya aldığını duyurdu.
13.01.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

FacebookMark Zuckerberggoogledonald trumpsosyal medya

Mark Zuckerberg ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.