Meta

Meta

Son dakika meta haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan meta gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan meta haber sayfamızda...

Meta

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.035 meta haberi bulunmuştur.
Meta'nın gelir ve karı beklentileri aştı
Meta'nın gelir ve karı beklentileri aştı Meta'nın karı ve geliri beklentileri aştı, ancak 2'nci çeyrek tahminleri hayal kırıklığı yarattı.
25.04.2024 Uzmanpara
WhatsApp'ın yeni sürümü sızdırıldı, işte bütün detaylar! İnternet olmadan kullanılacak
WhatsApp'ın yeni sürümü sızdırıldı, işte bütün detaylar! İnternet olmadan kullanılacak 2 milyardan fazla insanın kullandığı WhatsApp'ın yeni özelliklerinin sızdırıldığı bildirildi.
24.04.2024 Dünya
Threads Türkiye'de geçici olarak kapanıyor
Threads Türkiye'de geçici olarak kapanıyor Türkiye’de Facebook, Instagram, WhatsApp veya diğer Meta hizmetleri ile diğer ülkelerde Threads kullanımı ise bundan etkilenmeyecek.
16.04.2024 Dünya
Threads’e geçici kapatma
Threads’e geçici kapatma Meta’nın sosyal medya platformu Threads, Rekabet Kurumu’nun kararı uyarınca 29 Nisan’dan itibaren Türkiye’de geçici olarak kapatılacak.
16.04.2024 Ekonomi
Meta açıkladı: Threads, Türkiye'de 'geçici olarak' kapatılıyor
Meta açıkladı: Threads, Türkiye'de 'geçici olarak' kapatılıyor Rekabet Kurulu, META hakkında Threads ve Instagram uygulamalarını bağlamak suretiyle hâkim durumunu kötüye kullandığı şüphesi üzerine başlatılan soruşturmada geçici tedbir kararı verdi.
15.04.2024 Ekonomi
Zeka  ‘yapay’ savaş  gerçek
Zeka ‘yapay’ savaş gerçek Teknoloji rakipleri OpenAI, Google ve Mistral, 12 saat içinde peş peşe yapay zeka uygulamalarını piyasaya sürdü.
14.04.2024 Dünya
Garsonluk yaptığı lokantada kurdu, 2.3 trilyon $'a koştu
Garsonluk yaptığı lokantada kurdu, 2.3 trilyon $'a koştu Amerikalı çip devi Nvidia'nın piyasa değeri 2.3 trilyon doları aşarken CEO Jensen Huang'ın serveti 82 milyar dolara tırmandı. Hayatı bir dönem ıslahevinde geçen Tayvan doğumlu Jensen Huang Nvidia'yı bir ara garsonluk yaptığı restoranda yemek yerken kurmuş!
5.04.2024 Milliyet Executive
TikTok dedektifleri
TikTok dedektifleri Dünyanın dört bir yanından 15 gencin, güvenlik açıklarıyla gündeme gelen Çinli sosyal medya devi TikTok’un nasıl daha güvenli hale getirileceği konusunu araştırmak üzere görevlendirildiği açıklandı.
31.03.2024 Dünya
Teknoloji devleri savaşmayı bıraktı! Ortak yatırımlar
Teknoloji devleri savaşmayı bıraktı! Ortak yatırımlar Birbirleriyle kıyasıya mücadele eden hatta aile içinde rakip firmaların ürünlerini yasaklayan teknoloji devleri artık birbiri ile alışveriş yapmaya başladı. Apple yapay zeka için Google’ın Geminisi ile görüşüyor, Microsoft, Bing arama motoru için ezeli rakibi Google’a reklam veriyor.
26.03.2024 Ekonomi
Bilişim devine çifte ceza geldi
Bilişim devine çifte ceza geldi Rekabet Kurulu Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın sahibi Amerikalı META’ya veri birleştirmeden 346.7 milyon lira para cezası verirken uygulama bağlama nedeniyle de tedbir kararı aldı.
19.03.2024 Ekonomi
Rekabet Kurulu'ndan META'ya tedbir kararı
Rekabet Kurulu'ndan META'ya tedbir kararı Rekabet Kurulu, META hakkında Threads ve Instagram uygulamalarını bağlamak suretiyle hâkim durumunu kötüye kullandığı şüphesi üzerine başlatılan soruşturmada geçici tedbir kararı verdi.
18.03.2024 Uzmanpara
Rekabet Kurulu’nda META hakkında geçici tedbir kararı
Rekabet Kurulu’nda META hakkında geçici tedbir kararı Rekabet Kurulu, META hakkında Threads ve Instagram uygulamalarını bağlamak suretiyle hâkim durumunu kötüye kullandığı şüphesi üzerine başlatılan soruşturmada geçici tedbir kararı verdi.
18.03.2024 Ekonomi
Milyarderlerin bu telaşı ne?
Milyarderlerin bu telaşı ne? Zuckerberg, Bezos gibi dünyanın en zenginlerinin son günlerde peş peşe hisse satması, “Ekonomiden kötü koku mu aldılar?” sorusunu gündeme getirdi.
17.03.2024 Dünya
Darphane yeni fabrika kuruyor: Vatandaşa günlük 400 kilo altın yetmedi
Darphane yeni fabrika kuruyor: Vatandaşa günlük 400 kilo altın yetmedi Yükselen altın fiyatları nedeniyle vatandaşların altına talebi arttı. Artan talep sonucunda bazı kuyumcular altın bulmakta zorlanmaya başlayınca Darphane çift vardiyaya geçti. Darphane Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hekim, "Talepleri karşılayacak şekilde tek vardiya çalışıp günlük 400 kilogram üretirken şu anda 2 vardiya çalışıyoruz. İki vardiya sabahtan gece 11'e kadar kesintisiz, sürekli bir çalışma var ve gece gündüz çalışıyoruz" dedi.
15.03.2024 Haberler
Darphane yeni fabrika kuruyor: Vatandaşa günlük 400 kilo altın yetmedi
Darphane yeni fabrika kuruyor: Vatandaşa günlük 400 kilo altın yetmedi Yükselen altın fiyatları nedeniyle vatandaşların altına talebi arttı. Artan talep sonucunda bazı kuyumcular altın bulmakta zorlanmaya başlayınca Darphane çift vardiyaya geçti. Darphane Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hekim, "Talepleri karşılayacak şekilde tek vardiya çalışıp günlük 400 kilogram üretirken şu anda 2 vardiya çalışıyoruz. İki vardiya sabahtan gece 11'e kadar kesintisiz, sürekli bir çalışma var ve gece gündüz çalışıyoruz" dedi.
15.03.2024 Ekonomi
Çin, Temsilciler Meclisi'nin TikTok kararı sonrası ABD Kongresi'ni 'haydut gibi davranmakla' suçladı
Çin, Temsilciler Meclisi'nin TikTok kararı sonrası ABD Kongresi'ni 'haydut gibi davranmakla' suçladı Çin, Amerikan Temsilciler Meclisi'nin, TikTok'un ABD'de yasaklanmasının önünü açan tasarıyı onaylamasına tepki gösterdi. Pekin yönetimi, Amerikan Kongresi'ni "haydut mantığıyla" hareket etmekle suçladı.
14.03.2024 Dünya
Sosyal medya hikaye oldu
Sosyal medya hikaye oldu Eğer milyarlarca sosyal medya kullanıcısından biriyseniz akışta bir şey paylaşmanın demode olduğunu gözlemlemişsinizdir. İnsanlar artık hikâyeler ve direkt mesajlarda takılıyor! Peki ne oldu da paylaşımlar azaldı. Uzmanlara sorduk.
9.03.2024 Pazar
Wall Street'te S&P 500 Endeksi rekor kırdı
Wall Street'te S&P 500 Endeksi rekor kırdı Wall Street'te dün S&P 500 Endeksi yüzde %1 artışla rekor kapanış gerçekleştirdi. Nasdaq Bileşik Endeksi günü %1,5 artışla tamamladı.
8.03.2024 Uzmanpara
Instagram ve Facebook çöktü Elon Musk'tan gönderme geldi!
Instagram ve Facebook çöktü Elon Musk'tan gönderme geldi! Instagram ve Facebook'ta dünya çapında sorun yaşandı. Milyonlarca kullanıcının yaşadığı sorunla ilgili Elon Musk'tan dikkat çeken açıklama geldi.
5.03.2024 Dünya
INSTAGRAM VE FACEBOOK ÇÖKTÜ MÜ SON DAKİKA? 5 Mart Instagram çöktü mü, ne oldu, Instagram'da sorun mu var?
INSTAGRAM VE FACEBOOK ÇÖKTÜ MÜ SON DAKİKA? 5 Mart Instagram çöktü mü, ne oldu, Instagram'da sorun mu var? 'Instagram ve Facebook çöktü mü?' sorusu, 5 Mart Salı günü Instagram'a giriş yapamayan kullanıcılar tarafından gündeme geldi. Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı olan sosyal medya ağı olan Istagram’a ulaşım sorunu yaşanıyor. Kullanıcılar ise 5 Mart Instagram çöktü mü, ne oldu, Instagram'da sorun mu var? sorularının cevabını merak ediyor.
5.03.2024 Bilgi Rehberi
Adana merkezli 20 ilde “Sibergöz-23” operasyonlarında 146 şüpheli yakalandı
Adana merkezli 20 ilde “Sibergöz-23” operasyonlarında 146 şüpheli yakalandı Adana merkezli 20 ilde Nitelikli Dolandırıcılık, Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma ve Suçtan Elde Edilen Mal Varlığı Değerlerini Aklama suçlarına yönelik eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “Sibergöz-23” operasyonlarında 146 şüpheli yakalandı.
2.03.2024 Haberler
Bakan Yerlikaya açıkladı! 20 ilde operasyon: Çok sayıda gözaltı var
Bakan Yerlikaya açıkladı! 20 ilde operasyon: Çok sayıda gözaltı var İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Adana merkezli 20 ilde gerçekleştirilen 'Sibergöz 20' operasyonlarında 146 şüphelinin yakalandığını bildirdi.
2.03.2024 Gündem
Meta'dan AP seçimlerine özel önlem! Ekip kuruyorlar
Meta'dan AP seçimlerine özel önlem! Ekip kuruyorlar ABD merkezli sosyal medya şirketi Meta, Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri için yanlış bilgilerin yayılmasını önlemek için özel bir ekip kurulacağını açıkladı.
26.02.2024 Dünya
Sanal alem artık daha mı güvensiz?
Sanal alem artık daha mı güvensiz? Star Wars serisini çocukluğumdan bu yana severek takip ediyorum. Tabii benim ‘çocukluğumdan beri’ kıstasım oldukça geniş bir zaman aralığını kapsıyor. (Ben lisedeyken açılmış tarihi köfteci var)
25.02.2024 Ekonomi
Yapay zeka 1 günde 322 milyar dolar zıplattı
Yapay zeka 1 günde 322 milyar dolar zıplattı Yapay zeka çipine sürekli artan talep Kaliforniya merkezli çip üreticisi Nvidia’yı 2 trilyon dolar değerlemeye yaklaştırdı.
24.02.2024 Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

Meta ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.