Meclis Başkanı

Meclis Başkanı

Son dakika meclis başkanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan meclis başkanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan meclis başkanı haber sayfamızda...

Meclis Başkanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 32.663 meclis baskani haberi bulunmuştur.
Son dakika... İran'da seçim zaferi Reisi'nin
Son dakika... İran'da seçim zaferi Reisi'ninBirçok adayın seçime katılamadığı İran'da ilk sonuçlar açıklandı, beklendiği gibi İbrahim Reisi yeni cumhurbaşkanı oluyor. Muhafazakar aday Reisi, kullanılan 28 milyon oyun 17 milyonunu aldı
19.06.2021 Dünya
İran’da seçmensiz seçim!
İran’da seçmensiz seçim!İran’da çoğu adayın katılımının engellenmesi sonrası halkın ilgi göstermediği seçimde muhafazakar aday İbrahim Reisi’nin kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Sonucun baştan belli olması nedeniyle seçim eleştiriliyor
19.06.2021Dünya
İran sandık başında! 'Seçilen' adaylar için oy veriliyor
İran sandık başında! 'Seçilen' adaylar için oy veriliyorCumhurbaşkanlığı seçiminde aday olan bazı isimlerin tartışmalı şekilde diskalifiye edildiği ülkede, kalan dört adaydan biri hariç tümü sertlik yanlısı muhafazakar. Seçime katılımın yüksek olması beklenmiyor.
18.06.2021Dünya
‘Tanıdığım için çok mutluyum’
‘Tanıdığım için çok mutluyum’Türkiye’nin ilk ve tek kadın hava meydan komutanı ve yine ilk ve tek kadın garnizon komutanı olan Hava Albay Emel Demiryakan, İzmir’e atanması üzerine Milas Ticaret ve Sanayi Odası’na (MİTSO) veda ziyaretinde bulundu.
18.06.2021Ege
Libya Meclis Başkanı: Seçimleri engellenme girişimlerini reddediyorum
Libya Meclis Başkanı: Seçimleri engellenme girişimlerini reddediyorumLibya Meclis Başkanı Akile Salih, seçimlerin planlandığı üzere 24 Aralık 2021'de yapılmasını engellemeye yönelik tüm girişimleri tamamen reddettiğini söyledi.
17.06.2021Dünya
'Para alan siyasetçi' iddiası! TBMM Başkanı Şentop'tan flaş açıklama
'Para alan siyasetçi' iddiası! TBMM Başkanı Şentop'tan flaş açıklamaGelen son dakika haberine göre; TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun dün kendisini ziyaret ettiğini, "10 bin dolar alan siyasetçi" konusundaki mektubuna, yazılı bir cevap sunduğunu bildirdi.
17.06.2021Siyaset
İran'da halk yarın sandık başına gidecek
İran'da halk yarın sandık başına gidecekİran'da halk yarın ülkenin 8'inci Cumhurbaşkanını seçmek üzere sandığa gitmeye hazırlanıyor. Yaklaşık 83 milyon nüfusa sahip İran'da, 59 milyon 310 bin 307 kişi oy kullanabilecek.Oy kullanma işlemi yarın yerel saatle 07.00'de başlayacak ve 24.00'te sona erecek. Ülkede reformist ve ılımlı muhafazakar adayların saf dışı kalması nedeniyle muhafazakarların blok olarak desteklediği Reisi'nin seçimleri kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor
17.06.2021Dünya
Manisa TSO’dan  Ergün’e ziyaret
Manisa TSO’dan Ergün’e ziyaretManisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Başkanı Ümit Türek’i konuk etti.
16.06.2021Ege
Meclis Başkanı Şentop, Bakan Soylu ile görüştü
Meclis Başkanı Şentop, Bakan Soylu ile görüştüTBMM Başkanı Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştü.
16.06.2021Siyaset
Zimbabve, Türk yatırımcıları bekliyor
Zimbabve, Türk yatırımcıları bekliyorDış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Zimbabve İş Konseyi Başkanı Hıfsı Soydemir, "Türk şirketleri için Zimbabve’de yerinde yapılacak yatırımlar ile Afrika’ya açılmada birçok fırsat bulunuyor. Afrika’nın keşfedilmemiş birçok fırsatını birlikte düşünecek olursak oradaki ekosistem içerisinde şu anda bize talep gelmeyen ürünlerde bile büyük bir ihtiyaç var." dedi.
15.06.2021Uzmanpara
İsrail’in Meclis Başkanı Cizreli Levy
İsrail’in Meclis Başkanı Cizreli Levyİsrail’de Binyamin Netanyahu karşıtı partilerin desteklediği Mickey Levy, yeni Meclis Başkanı oldu.
15.06.2021Dünya
Son dakika... İsrail'de Meclis Başkanlığına Netanyahu karşıtı Levy seçildi!
Son dakika... İsrail'de Meclis Başkanlığına Netanyahu karşıtı Levy seçildi!Son dakika haberine göre, İsrail'de Başbakan Binyamin Netanyahu karşıtı partilerin desteklediği Mickey Levy, yeni Meclis Başkanı oldu.
13.06.2021Dünya
‘KKTC hak ettiği yeri almalıdır’
‘KKTC hak ettiği yeri almalıdır’CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun önceki günkü KKTC ziyaretine ilişkin yapılan açıklamada, “KKTC artık eşit egemenlik ve eşit uluslararası statüye sahip bir devlet olarak uluslararası toplum içinde hak ettiği yeri almalıdır” denildi
12.06.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, Kırgızistan Cumhurbaşkanı ile görüştü
TBMM Başkanı Şentop, Kırgızistan Cumhurbaşkanı ile görüştüTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov ile Meclis'te bir araya geldi.
10.06.2021Haberler
Şentop, "Türk Dünyasının Dünü, Bugünü ve Geleceği Sempozyumu"na video mesaj gönderdi
Şentop, "Türk Dünyasının Dünü, Bugünü ve Geleceği Sempozyumu"na video mesaj gönderdiMeclis Başkanı Mustafa Şentop, "Türk dünyası içindeki dayanışmanın her geçen gün daha da perçinlenmesi, iş birliğinin daha da güçlenmesi bizler için iftihar kaynağıdır." ifadesini kullandı.
9.06.2021Siyaset
Meclis Başkanı Şentop'tan kritik kabul! Flaş 'Kırım Tatarları' mesajı
Meclis Başkanı Şentop'tan kritik kabul! Flaş 'Kırım Tatarları' mesajıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kırım Tatarları'nın yerli halk statüsünün kabulüyle Kırım Tatar Meclisinin statüsü konusundaki mevzuat çalışmalarına önem atfettiklerini belirterek, "Bu çalışmaların parlamentoya sunulduğunda gereken desteği bularak kanunlaşması Kırım Tatarları'nın temel beklentisidir." dedi.
8.06.2021Siyaset
Kılıçdaroğlu'ndan HDP'ye yönelik kapatılma davasına tepki
Kılıçdaroğlu'ndan HDP'ye yönelik kapatılma davasına tepkiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nca HDP'nin kapatılması istemiyle açılan davayla ilgili, "Demokrasinin var olduğu bir ortamda siz bir partiyi kapatamazsınız. Vatandaş sandıkta istediği partiye oy verir. Partilerin seçimlere katılmasını engellemeye yönelik hiçbir hareketi doğru bulmuyoruz" dedi.
8.06.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı ile görüştü
TBMM Başkanı Şentop, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı ile görüştüTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyet Meclisi Başkanı Önder Sennaroğlu ve beraberindeki heyeti kabul etti.
8.06.2021Siyaset
Netanyahu'nun defterini dürecek oylama 13 Haziran'da
Netanyahu'nun defterini dürecek oylama 13 Haziran'daİsrail'de Başbakan Binyamin Netanyahu'yu koltuğunda edecek muhalif partilerin kuracağı koalisyon hükümetinin güven oylamasının 13 Haziran'da yapılmasına karar verildi.
8.06.2021Dünya
‘En büyük sahtekârlık!’
‘En büyük sahtekârlık!’İsrail’de muhaliflerin oluşturduğu koalisyon nedeniyle 12 yıllık iktidarını kaybetmek üzere olan Başbakan Binyamin Netanyahu, yeni koalisyon hükümetinin demokrasi tarihinin “en büyük seçim sahtekarlığının” sonucu olduğunu iddia etti. Netanyahu bu iddiasını, başbakan olması beklenen sağcı lider Naftali Bennett’in daha önce sol partilerle ittifak kurmayacağı yönündeki açıklamasına dayandırdı.
8.06.2021Dünya
Türk Deniz Araştırmaları Vakfı yarın 'müsilaj' paneli düzenleyecek
Türk Deniz Araştırmaları Vakfı yarın 'müsilaj' paneli düzenleyecekBM kararıyla 2008 yılından beri kutlanan 8 Haziran Dünya Okyanus Günü nedeniyle Türk Deniz Araştırmaları Vakfı yarın bir panel düzenleyecek. Marmara Denizi’ni etkisi altına alan müsilaj yoğunluğuyla birlikte önem kazanan deniz temizliğinin her yönüyle ele alınacağı çevrimiçi panelde TÜDAV Başkanı Prof. Dr. Bayram Öztürk, Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır, Su Ürünleri Genel Müdür Yardımcısı Turgay Türkyılmaz ve Büyükelçi Çağatay Erciyes konuşma yapacak. Panel yarın saat 9.15'te başlayacak.
7.06.2021Vitrin
TBMM Başkanı Şentop, Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Partisi Liderini kabul etti
TBMM Başkanı Şentop, Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Partisi Liderini kabul ettiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Partisi Genel Başkanı Mustafa Karadayı ve beraberindeki heyeti, TBMM İstanbul Ofisinde kabul etti.
5.06.2021Siyaset
‘TBMM Başkanı Meclis’in itibarını korumalı’
‘TBMM Başkanı Meclis’in itibarını korumalı’CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker tarafından bir siyasetçiye ayda 10 bin dolar verildiği iddiasına ilişkin olarak, “Meclis Başkanı, Meclis’in itibarını korumak zorundadır” dedi.
5.06.2021Siyaset
‘House Of One’ın peşini bırakmayacağız
‘House Of One’ın peşini bırakmayacağızKıran, FETÖ’nün üç semavi dini tek çatıda toplayacak “House of One” projesinin iptali için Almanya nezdinde girişim başlatıldığını söyledi
5.06.2021Gündem
Mehmet Özhaseki'den erken seçim tartışmalarına yanıt
Mehmet Özhaseki'den erken seçim tartışmalarına yanıtAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, bazı muhalefet temsilcileri tarafından dile getirilen erken seçim taleplerine ilişkin, "Seçim belediyelerde 5 sene, genel seçimlerin de zamanı belli. O gün geldiğinde yapılacak" dedi.
4.06.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

seçimTBMMİranmustafa şentopcumhurbaşkanlığı seçimi

Meclis Başkanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.