Melek Baykal

Melek Baykal

Tiyatro ve dizi sanatçısı Aslen İstanbulludur. Ferhunde Hanımlar dizisindeki Nermin, Hayat Bağlarındaki Nurhayat ve Cennet Mahallesindeki rollariyle tanınır. Ankara'da çekilen Ferhunde Hanımlar dizisiyle tanınmasının ardından gelen teklifleri değerlendirerek, İstanbul'a yerleşmiştir. İstanbul doğumlu olan ve henüz 17 yaşındayken tiyatroya başlayan Baykal, ilk oyununda 85 yaşında bir kadını canlandırarak takdir topladı. Ankara Devlet Konservatuvarı mezunudur. Uzun süre Ankara Devlet Tiyatrosu’nda çalıştı. Dizi filmlerde rol almasına rağmen henüz bir sinema filminde oynamadı. Cennet Mahallesi adlı dizideki performansıyla beğeni topladı. Şu an 2012 yılının başından itibaren Star TV de kendi adını taşıyan kadın programını sunmaktadır.   Rol aldığı tiyatro oyunları   Sokrates'in Son Gecesi : Stefan Tsanev - İstanbul Devlet Tiyatrosu - 2008 Romantika : Resul Ertaş\Yaşar Arak - TİM - 2005 Kral Lear : William Shakespeare - İstanbul Devlet Tiyatrosu - 2002 Bu Bir Rüyadır : Nazım Hikmet - İstanbul Devlet Tiyatrosu - 2001 Yolun Sonu : Eva Frchi - Ankara Devlet Tiyatrosu - 1995 Kız Doğdu : Tülin Tınaz Tankut - Ankara Devlet Tiyatrosu - 1992 Düşler Yolu : Tennessee Williamsss - Ankara Devlet Tiyatrosu - 1991 Gül Satardı Melek Hanım : Dinçer Sümer - Ankara Devlet Tiyatrosu - 1990 Troyalı Kadınlar : Sofokles - Ankara Devlet Tiyatrosu - 1987 Sinan : Turan Oflazoğlu - Ankara Devlet Tiyatrosu - 1987 İlkbahar'da ilkbaharı Yaşamak : Alejandro Casona - Ankara Devlet Tiyatrosu - 1982 Huzur Çıkmazı : Haldun Taner - Ankara Devlet Tiyatrosu - 1981 Yerma : Federico Garcia Lorca - Ankara Devlet Tiyatrosu - 1981 Bernarda Alba'nın Evi : Federico Garcia Lorca - Ankara Devlet Tiyatrosu - 1980 Bağdat Hatun : Güngör Dilmen - Ankara Devlet Tiyatrosu - 1980 Bir Ölünün Toplumsal Anatomisi : Oktay Arayıcı - Ankara Devlet Tiyatrosu - 1978 İzin Günü : Otto Fischer - Ankara Devlet Tiyatrosu - 1977 Çıkmaz : Ahmet Muhip Dranas - Ankara Devlet Tiyatrosu - 1976 Türkmen Düğünü : Ali Yürük - Ankara Devlet Tiyatrosu - 1976 Yunus Emre (oyun) : Recep Bilginer - Ankara Devlet Tiyatrosu - 1974 Tilki ile Üzüm : Guilherme Figueiredo - Ankara Devlet Tiyatrosu - 1974 Küçük Kolombus : JAcop Lorey - Ankara Devlet Tiyatrosu - 1974 İstanbul Efendisi : Musahipzade Celal - Ankara Devlet Tiyatrosu - 1973- 1993

Melek Baykal

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 299 melek baykal haberi bulunmuştur.
‘Çok kırık kalbimiz’
‘Çok kırık kalbimiz’ Türk tiyatrosunun usta isimlerinden Ayten Gökçer, 84 yaşında hayatını kaybetti. Kızı Aslı Gökçer, annesinin vefatını “Çok sevdik seni annem, çok kırık kalbimiz” sözleriyle duyurdu
15.05.2024 Kültür Sanat
Son Dakika: Ayten Gökçer hayatını kaybetti
Son Dakika: Ayten Gökçer hayatını kaybetti Tiyatro ve sinemanın usta isimlerinden Ayten Gökçer, 84 yaşında hayatını kaybetti. Gökçer'in cenazesinin yarın eşi Cüneyt Gökçer'in yanına defnedileceği öğrenildi. Oyuncunun kızından ilk paylaşım gelirken, birbirinden ünlü isimler de Gökçer'e taziyelerini sundu.
14.05.2024 Cadde
Ünlü isimlerden 'Anneler Günü'ne özel paylaşımlar
Ünlü isimlerden 'Anneler Günü'ne özel paylaşımlar Televizyon ve sanat dünyasının ünlü isimleri, 'Anneler Günü'nü sosyal medya hesaplarından yayınladıkları duygusal mesajlar ve fotoğraflarla kutladı. İşte ünlülerin paylaşımları...
13.05.2024 Cadde
Alişan dizi yapmamasının sebebini açıkladı!
Alişan dizi yapmamasının sebebini açıkladı! Şarkıcı kimliğinin yanı sıra 'Aynalı Tahir', 'Aşkına Eşkıya', 'Cennet Mahallesi' ve 'Dostlar Mahallesi'nde kamera karşısına geçen Alişan, yeni bir dizi projesinde yer almama sebebini açıkladı.
11.05.2024 Cadde
Merve Tektaş'ın 'Alişan'ın gelini olarak anılmak istemiyorum' sözlerine cevap!
Merve Tektaş'ın 'Alişan'ın gelini olarak anılmak istemiyorum' sözlerine cevap! Alişan, Temmuz 2021'de kardeşi Selçuk Tektaş'ı koronavirüs nedeniyle kaybetmişti. Önceki gün bir AVM'de görüntülenen ünlü şarkıcı, kardeşinin eşinin "Alişan'ın gelini değil, Merve Tektaş olarak anılmak istiyorum" sözlerini değerlendirdi.
5.05.2024 Cadde
Melek Baykal'dan 'Cennet Mahallesi' itirafı: 'Bir manken ve bir türkücü ile oynamam' dedim!
Melek Baykal'dan 'Cennet Mahallesi' itirafı: 'Bir manken ve bir türkücü ile oynamam' dedim! Son olarak 'Yan Oda' adlı yapımda yer alan ünlü oyuncu Melek Baykal, geçtiğimiz gün katıldığı bir YouTube programında 'Cennet Mahellesi' dizisindeki rol arkadaşları Çağla Şıkel ve Alişan ilgili itiraflarda bulundu. İşte Baykal'ın gündem olan açıklamaları...
30.04.2024 Cadde
BURSA BÜLBÜLÜ OYUNCULARI KİMLER? Bursa Bülbülü filminin konusu nedir, oyuncu kadrosunda kimler var?
BURSA BÜLBÜLÜ OYUNCULARI KİMLER? Bursa Bülbülü filminin konusu nedir, oyuncu kadrosunda kimler var? Bursa Bülbülü filmi bu akşam televizyon ekranlarında yayınlanacak. Komedi türündeki filmin yönetmen koltuğunda ise Hakan Algül oturdu. Filmin oyuncu kadrosu ve konusu araştırılıyor. Peki Bursa Bülbülü oyuncuları kimler ve filmin konusu nedir?
2.03.2024 Bilgi Rehberi
Sihirli Annem'in Toprak'ı Jennifer Boyner'den Defne Joy Foster paylaşımı!
Sihirli Annem'in Toprak'ı Jennifer Boyner'den Defne Joy Foster paylaşımı! 2 Şubat 2011'de astım krizine bağlı kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden Defne Joy Foster, ölümünün 13'üncü yılında unutulmadı. Sihirli Annem dizisinde kızı Toprak'ı oynayan Jennifer Boyner de yaptığı paylaşımla ve değişimiyle gündeme geldi.
4.02.2024 Magazin
Sihirli Annem'in Toprak'ı Jennifer Boyner'den Defne Joy Foster paylaşımı!
Sihirli Annem'in Toprak'ı Jennifer Boyner'den Defne Joy Foster paylaşımı! 2 Şubat 2011'de astım krizine bağlı kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden Defne Joy Foster, ölümünün 13'üncü yılında unutulmadı. Sihirli Annem dizisinde kızı Toprak'ı oynayan Jennifer Boyner de yaptığı paylaşımla ve değişimiyle gündeme geldi.
5.02.2024 Cadde
Jess Molho'dan Defne Joy Foster paylaşımı: Unutulmadın, özlendin!
Jess Molho'dan Defne Joy Foster paylaşımı: Unutulmadın, özlendin! 2 Şubat 2011'de astım krizine bağlı kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden Defne Joy Foster, ölümünün 13'üncü yılında unutulmadı. 'Sihirli Annem' dizisindeki eşi Jess Molho'nun paylaşımı duygulandırdı.
3.02.2024 Cadde
PRESTİJ MESELESİ OYUNCULARI: Prestij Meselesi filmi konusu nedir, gerçek mi?
PRESTİJ MESELESİ OYUNCULARI: Prestij Meselesi filmi konusu nedir, gerçek mi? Prestij Meselesi filmi, Mahsun Kırmızıgül, Özcan Deniz ve Haluk Levent'in müzik kariyerine dair serüveni anlatıyor. Filmde birbirinden başarılı isimler yer alırken film severler, TV'de ilk kez yayımlanacak olan Prestij Meselesi filmi gerçek mi, ne zaman, nerede çekildi? sorularını yöneltiyor.
12.01.2024 Bilgi Rehberi
Sanat dünyasını yasa boğan ölüm! Ünlülerden Can Gürzap paylaşımı
Sanat dünyasını yasa boğan ölüm! Ünlülerden Can Gürzap paylaşımı Tiyatro, Sinama ve dizi oyunucusu Can Gürzap bir süredir sağlık sorunlarıyla mücadele ediyordu. Usta sanatçı 79 yaşında tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerimi yumdu.
2.12.2023 Cadde
Civan Canova'nın vasiyetiydi! 'Damlalar'ın geliri LÖSEV'e bağışlandı
Civan Canova'nın vasiyetiydi! 'Damlalar'ın geliri LÖSEV'e bağışlandı 20 Ağustos 2022 tarihinde hayatını kaybeden usta oyuncu Civan Canova, duyurusunu yaptığı sergisi 'Damlalar'ı tamamlayamamıştı. Sanatçının vasiyetini yerine getiren ailesi çok anlamlı bir yardıma imza attı.
21.10.2023 Cadde
MR sonuçları çıktı! Filiz Akın'ın sağlık durumu
MR sonuçları çıktı! Filiz Akın'ın sağlık durumu Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit ve Fatma Girik ile Yeşilçam'ın '4 Yapraklı Yonca'sından biri olan Filiz Akın, geçtiğimiz günlerde "Bir türlü iyileşemedim" diyerek MR çektireceğini açıklamamıştı. Usta oyuncu, sağlık durumuyla ilgili bilgi verdi.
13.09.2023 Magazin
MR sonuçları çıktı! Filiz Akın'ın sağlık durumu
MR sonuçları çıktı! Filiz Akın'ın sağlık durumu Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit ve Fatma Girik ile Yeşilçam'ın '4 Yapraklı Yonca'sından biri olan Filiz Akın, geçtiğimiz günlerde "Bir türlü iyileşemedim" diyerek MR çektireceğini açıklamamıştı. Usta oyuncu, sağlık durumuyla ilgili bilgi verdi.
13.09.2023 Cadde
‘Sinemanın yeri ayrı’
‘Sinemanın yeri ayrı’ Bodrum Sinema ve Kültür Derneği tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi’nin desteğiyle 11. Bodrum Türk Filmleri Haftası (BOTH), 29 Eylül - 5 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek.
11.09.2023 Kültür Sanat
Hepsi birbirinden ünlü! 'Bizim sınıfı sayabilirim artık'
Hepsi birbirinden ünlü! 'Bizim sınıfı sayabilirim artık' Oyuncu ve yönetmen Metin Belgin, takipçilerini 49 yıl öncesine götürdü. Okul yıllarına ait kareleri sosyal medyada paylaşan Belgin'in; Civan Canova, Ahmet Uğurlu, İlyas Salman ve Levent Özdilek gibi Türk sinema ve tiyatrosuna damga vuran birbirinden ünlü sınıf arkadaşları dikkat çekti.
1.09.2023 Cadde
Yaşama veda eden eşinin doğum gününü kutladı: Hayata çok yakışıyordun
Yaşama veda eden eşinin doğum gününü kutladı: Hayata çok yakışıyordun Gülenay Kalkan, 2019'da akciğer kanserin nedeniyle vefat eden eşi Tarık Ünlüoğlu'nun doğum gününü kutladı. Sosyal medya hesabından Ünlüoğlu'nun fotoğraflarını paylaşan Kalkan, takipçilerini duygulandırdı.
11.08.2023 Cadde
Melek Baykal 'Civan Canova'nın vasiyetiydi' diyerek paylaştı
Melek Baykal 'Civan Canova'nın vasiyetiydi' diyerek paylaştı Oyuncu Civan Canova, 20 Ağustos 2022 tarihinde hayatını kaybetmişti. Melek Baykal, vefat haberiyle sanat dünyasını yasa boğan meslektaşı ile ilgili "Vasiyetiydi" diyerek bir paylaşımda bulundu.
26.07.2023 Cadde
Sanat dünyası Uğur’a ağlıyor!
Sanat dünyası Uğur’a ağlıyor!  Türk pop ve rock müziğinin efsane grubu MFÖ’nün üyelerinden Özkan Uğur, dün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Lenf kanserini (lenfoma) iki defa yenen sanatçının acı haberini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurdu.
9.07.2023 Cadde
Özkan Uğur'un ölümü sanat dünyasını yasa boğdu!
Özkan Uğur'un ölümü sanat dünyasını yasa boğdu! Usta sanatçı Özkan Uğur'un vefat etmesinin ardından sanat dünyasının ünlü isimleri de taziye mesajları paylaştı.
8.07.2023 Magazin
Özkan Uğur'un ölümü sanat dünyasını yasa boğdu!
Özkan Uğur'un ölümü sanat dünyasını yasa boğdu! Usta sanatçı Özkan Uğur'un vefat etmesinin ardından sanat dünyasının ünlü isimleri de taziye mesajları paylaştı.
8.07.2023 Cadde
Usta sanatçı Özkan Uğur hayatını kaybetti!
Usta sanatçı Özkan Uğur hayatını kaybetti! Efsane müzik grubu MFÖ'nün üyelerinden Özkan Uğur (69) yaşamını yitirdi. Daha önce yendiği lenf kanseri hastalığı nükseden usta sanatçı, geçtiğimiz ay entübe edilmişti. Acı haberi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurdu. Ailesi "Lenfoma gerilemeye başlamıştı ama akciğerinde oluşan problemler nedeniyle vücudu tedavilere yeterli yanıt vermedi" dedi.
8.07.2023 Cadde
Yoğun bakımdaki Özkan Uğur'un ailesinden açıklama geldi!
Yoğun bakımdaki Özkan Uğur'un ailesinden açıklama geldi! Efsane müzik grubu MFÖ'nün üyelerinden Özkan Uğur, 2013 yılında yakalandığı lenfomayı tedavi sürecinin ardından atlatmıştı. Hastalığı nükseden 69 yaşındaki sanatçının uzun süredir yoğun bakımda olduğu ise dün öğrenilmişti. Son olarak şarkıcının eşi Aysun Aslan Uğur ve oğlu Alişan Uğur'dan açıklama geldi. Sanat camiasının birbirinden ünlü isimlerinden Uğur'a destek mesajları yağdı.
24.06.2023 Cadde
Seray Sever'in ikiz kızları bir yaşında
Seray Sever'in ikiz kızları bir yaşında 2018 yılında kendisinden 10 yaş küçük Eray Sünbül ile evlenen sunucu Seray Sever (50), 19 Nisan 2022 tarihinde ikiz kızları Sofia ve Alya'yı kucağına alarak, ilk kez anne olma mutluluğu yaşamıştı. Ünlü çiftin kızları bir yaşına bastı. Kızlarının doğum gününü kutlayan Sever, sosyal medyadan paylaşım yapmayı da ihmal etmedi.
20.04.2023 Magazin

Benzer Haber Etiketleri

Melek Baykal ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.