Melek Zeynep Bulut

Melek Zeynep Bulut

Son dakika Melek Zeynep Bulut haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Melek Zeynep Bulut gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Melek Zeynep Bulut haber sayfamızda...

Melek Zeynep Bulut

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 57 melek zeynep bulut haberi bulunmuştur.
Melek Zeynep Bulut: Eserlerimin insan bedeni gibi davranmasını ve omurgasının olmasını tercih ediyorum...
Melek Zeynep Bulut: Eserlerimin insan bedeni gibi davranmasını ve omurgasının olmasını tercih ediyorum... Melek Zeynep Bulut ile, Londra Tasarım Bienali’nde önemli başarılara imza attıktan sonra Atatürk Kültür Merkezi önüne taşınan ve 10 Aralık’a kadar İstanbullular ile buluşmaya devam edecek olan “Açık Yapıt” eseri ve disiplinler arası bir düzlemde gerçekleştirdiği, kolektif belleğe hitap eden diğer kamusal yerleştirmeleri üzerine...
27.11.2023 Mimarlık
Milliyet mimarlık ile yenilikçi projeler
Milliyet mimarlık ile yenilikçi projeler Milliyet Gazetesi ve YAPI Dergisi iş birliğiyle hazırlanan Milliyet Mimarlık, 26 Kasım tarihinde yayınlanan sayısında güncel tasarım ve inovasyon içeriklerini okurlarıyla buluşturuyor.
24.11.2023 Mimarlık
Melek Zeynep Bulut'un AKM'de sergilenen ödüllü eseri 'Açık Yapıt'a yoğun ilgi
Melek Zeynep Bulut'un AKM'de sergilenen ödüllü eseri 'Açık Yapıt'a yoğun ilgi Mimar ve sanatçı Melek Zeynep Bulut'un performatif, deneysel bir mekan kurgusu olan ödüllü eseri 'Açık Yapıt ' Cumhuriyetin 100'üncü yılı kutlamaları kapsamında özel davetle Atatürk Kültür Merkezi'nde sergilenmeye başlanmıştı. Eserin yoğun ilgi gördüğünü söyleyen Bulut, "Türkiye'de ilk günden beri çok beklenen bir sergiydi. Biz Londra'da işi duyurduğumuz andan itibaren insanlar 'Açık Yapıt Türkiye'ye ne zaman gelecek' diye soruyorlardı. Dolayısıyla ilk gün bir izdihamla karşılaştık” dedi. 'Açık Yapıt' Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önünde 19 Kasım'a kadar ziyaret edilebilecek.
1.11.2023 Haberler
Melek Zeynep Bulut'un AKM'de sergilenen ödüllü eseri 'Açık Yapıt'a yoğun ilgi
Melek Zeynep Bulut'un AKM'de sergilenen ödüllü eseri 'Açık Yapıt'a yoğun ilgi Mimar ve sanatçı Melek Zeynep Bulut'un performatif, deneysel bir mekan kurgusu olan ödüllü eseri 'Açık Yapıt ' Cumhuriyetin 100'üncü yılı kutlamaları kapsamında özel davetle Atatürk Kültür Merkezi'nde sergilenmeye başlanmıştı. Eserin yoğun ilgi gördüğünü söyleyen Bulut, "Türkiye'de ilk günden beri çok beklenen bir sergiydi. Biz Londra'da işi duyurduğumuz andan itibaren insanlar 'Açık Yapıt Türkiye'ye ne zaman gelecek' diye soruyorlardı. Dolayısıyla ilk gün bir izdihamla karşılaştık” dedi. 'Açık Yapıt'  Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önünde 19 Kasım'a kadar ziyaret edilebilecek.
1.11.2023 Kültür Sanat
Ödüllü eser 'Açık Yapıt' Cumhuriyet'in 100. Yılı'nda AKM'de sergileniyor
Ödüllü eser 'Açık Yapıt' Cumhuriyet'in 100. Yılı'nda AKM'de sergileniyor Sanatçı Melek Zeynep Bulut'un performatif, deneysel bir mekan kurgusu olan eseri 'Açık Yapıt' Londra'da sergilenmesinin ardından Cumhuriyet'in 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında özel davetle Atatürk Kültür Merkezi'nde sergileniyor. Sanatçının çocukluğuna uzanan 'Açık Yapıt'ıın hikâyesi Türkiye’de devam ediyor.
30.10.2023 Gündem
Ödüllü eser 'Açık Yapıt' Cumhuriyetin 100. Yılında AKM'de sergileniyor
Ödüllü eser 'Açık Yapıt' Cumhuriyetin 100. Yılında AKM'de sergileniyor Sanatçı Melek Zeynep Bulut'un performatif, deneysel bir mekan kurgusu olan eseri 'Açık Yapıt' Londra'da sergilenmesinin ardından Cumhuriyet'in 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında özel davetle Atatürk Kültür Merkezi'nde sergileniyor. Sanatçının çocukluğuna uzanan ‘Açık Yapıt’ hikayesi Türkiye’de devam ediyor.
30.10.2023 Haberler
‘Açık Yapıt’, 100. yılda AKM’de yükseliyor
‘Açık Yapıt’, 100. yılda AKM’de yükseliyor Melek Zeynep Bulut’un performatif, deneysel bir mekân kurgusu olan eseri “Açık Yapıt” adlı eseri AKM’de sanatseverlerle buluşuyor.
30.10.2023 Kültür Sanat
Melek Zeynep Bulut'un Ödüllü Eseri ''Açık Yapıt'' Cumhuriyet’in 100. Yılında Türkiye’de
Melek Zeynep Bulut'un Ödüllü Eseri ''Açık Yapıt'' Cumhuriyet’in 100. Yılında Türkiye’de Melek Zeynep Bulut’un performatif, deneysel bir mekân kurgusu olan eseri “Açık Yapıt”, Cumhuriyet’in 100. yıl kutlamaları kapsamında 29 Ekim’de, AKM’de sanatseverlerle buluşuyor. 19 Kasım’a dek ziyaret edilebilecek “Açık Yapıt”, Türkiye’de bu özel davetle ilk kez gösterime giriyor.
29.10.2023 Gündem
Cumhuriyet’in 100'üncü yılında ödüllü eser "Açık Yapıt" AKM'de görülebilecek
Cumhuriyet’in 100'üncü yılında ödüllü eser "Açık Yapıt" AKM'de görülebilecek Sanatçı Melek Zeynep Bulut’un performatif, deneysel bir mekân kurgusu olan eseri “Açık Yapıt”, Cumhuriyet Bayramı'nın 100’üncü yılında Taksim Atatürk Kültür Merkezi'nde görülebilecek.
27.10.2023 Kültür Sanat
“Açık Yapıt”ın Evrilerek Devam Eden Hikayesi
“Açık Yapıt”ın Evrilerek Devam Eden Hikayesi “Eşik ve dönüşüm metaforlarının etrafında şekillenen, performatif bir mekan... Teatral bir geçişler sergilemesi... İnsanlık tarihi boyunca güç, sınırları belirleme ve toplumsal hiyerarşi temsili olan kavramların anlamları üzerine tartışmayı temel alan bir yerleştirme...”
25.09.2023 Mimarlık
Milliyet Mimarlık ile yapı sektörüne güncel bakış
Milliyet Mimarlık ile yapı sektörüne güncel bakış Milliyet Gazetesi ve YAPI Dergisi iş birliğiyle hazırlanan Milliyet Mimarlık dergisi; 24 Eylül Pazar günü yayımlanıyor. ABD Ankara Büyükelçilik binasının kapak konusu olarak ele alındığı yeni sayıda söyleşiler, özel dosya konuları, dünyadan sektörle ilgili son haberler yer alıyor.
22.09.2023 Mimarlık
Melek Zeynep Bulut Açık Yapıt eseri Londra silüetinde yerini aldı
Melek Zeynep Bulut Açık Yapıt eseri Londra silüetinde yerini aldı Melek Zeynep Bulut’un performatif, deneysel bir mekân kurgusu olan eseri ‘Açık Yapıt’, yolculuğuna London Design Festival’de devam ediyor. Festival kapsamında Londra'nın ikonik noktalarından tarihi Thames Nehri üzerinde, Tate Modern ve London Eye hizasında sergilenen ‘Açık Yapıt’, sergi süresince çeşitli paralel etkinliklerle de izleyiciyle buluşuyor.
19.09.2023 Haberler
Melek Zeynep Bulut Açık Yapıt eseri Londra silüetinde yerini aldı
Melek Zeynep Bulut Açık Yapıt eseri Londra silüetinde yerini aldı Melek Zeynep Bulut’un performatif, deneysel bir mekân kurgusu olan eseri ‘Açık Yapıt’, yolculuğuna London Design Festival’de devam ediyor. Festival kapsamında Londra'nın ikonik noktalarından tarihi Thames Nehri üzerinde, Tate Modern ve London Eye hizasında sergilenen ‘Açık Yapıt’, sergi süresince çeşitli paralel etkinliklerle de izleyiciyle buluşuyor.
19.09.2023 Gündem
Dünya tasarım devleriyle aynı sahnede! 34 tonluk eserle Türkiye’yi temsil ediyor
Dünya tasarım devleriyle aynı sahnede! 34 tonluk eserle Türkiye’yi temsil ediyor Sanatçı Melek Zeynep Bulut'un ödüllü eseri ‘Açık Yapıt’ dünya tasarım devleriyle Londra’da aynı sahneyi paylaşacak. 34 ton ağırlığında ve 7 metreye yakın uzunluktaki dev eser, Londra Tasarım Bienali’nin ardından Londra Tasarım Festivali’ne davet edildi.
11.09.2023 Haberler
Açık Yapıt Londra’da yeniden sahnede: Dünya tasarım devleriyle sergilenecek
Açık Yapıt Londra’da yeniden sahnede: Dünya tasarım devleriyle sergilenecek Sanatçı Melek Zeynep Bulut'un ödüllü eseri ‘Açık Yapıt’ dünya tasarım devleriyle Londra’da aynı sahneyi paylaşacak. Açık Yapıt eseri, Londra Tasarım Bienali’nin ardından Londra Tasarım Festivali’ne davet edildi. Üç ay gibi kısa bir sürede iki uluslararası sergide Türkiye’yi temsil etme gururunu yaşayan Bulut, “Festivalde büyük dünya markaları ve onların tasarımcıları yer alıyor. Bu anlamda ülkemizi İngiltere’de temsil etmek çok büyük bir gurur. Ödüllü bir iş olarak onlarla aynı sahneyi paylaşacağız” dedi.
11.09.2023 Kültür Sanat
7.Ulusal Mimari Koruma Proje ve Uygulamaları Sempozyumu
7.Ulusal Mimari Koruma Proje ve Uygulamaları Sempozyumu Mimarlar Odası, kültürel mirası oluşturan yapı ve yapı gruplarının bilimsel ölçütler gözetilerek onarılması ve günlük yaşamımıza katılması süreçlerini değerlendirmek amacıyla 2010 yılından beri ulusal ölçekte Mimari Koruma Proje ve Uygulamaları Sempozyumları düzenliyor.
26.06.2023 Mimarlık
Londra'da ödül alan Melek Zeynep Bulut: Elbette çok mutluyuz
Londra'da ödül alan Melek Zeynep Bulut: Elbette çok mutluyuz Londra Tasarım Bienali’nde 47 ülke ve çeşitli üniversiteler arasından seçilerek Public Award’ı kazanan Melek Zeynep Bulut "Açık Yapıt, adına dünya dediğimiz tüm bu katılığa, insanı yalnız bir cisme sıkıştıran tüm öğretilere ve öteki yapan tüm sınırlara karşı kadim bir soyutlamaydı." dedi.
23.06.2023 Kültür Sanat
Melek Zeynep Bulut'un "Açık Yapıt" Adlı Yerleştirmesi Londra Tasarım Bienali’nde Public Award’ı kazandı!
Melek Zeynep Bulut'un "Açık Yapıt" Adlı Yerleştirmesi Londra Tasarım Bienali’nde Public Award’ı kazandı! Melek Zeynep Bulut’un performatif, deneysel bir mekân kurgusu olan eseri “Açık Yapıt”, 1-25 Haziran 2023 tarihleri arasında Londra Tasarım Bienali’nde Somerset House’da yer aldı. Londra Tasarım Bienali’nde Türkiye’yi temsil eden, ironik bir anıtı simgeleyen “Açık Yapıt”, 47 ülke ve çeşitli üniversiteler arasından seçilerek Public Award’ı kazandı.
21.06.2023 Kültür Sanat
Türkiye'nin ruhu 'Açık Yapıt' ile Londra'da: 'Dokunulmazlık, sessellik ve esneklik'
Türkiye'nin ruhu 'Açık Yapıt' ile Londra'da: 'Dokunulmazlık, sessellik ve esneklik' Londra Tasarım Bienali 2023'ün 'Türk Pavilion'u 'Açık Yapıt', sanatçı ve mimar Melek Zeynep Bulut tarafından tasarlandı. 1-25 Haziran tarihlerinde Londra'daki Somerset House'un avlusunda sergilenecek eserin tanıtımı ise dün İstanbul'da gerçekleşti. Bulut, "Açık Yapıt'ın insanlığın yeni bir bilinç eşiğinde olduğunu vurguladığımız, farkındalık yaratmaya çalıştığımız bir mesajı var" diyor.
25.05.2023 Haberler
Türkiye'nin ruhu 'Açık Yapıt' ile Londra'da: 'Dokunulmazlık, sessellik ve esneklik'
Türkiye'nin ruhu 'Açık Yapıt' ile Londra'da: 'Dokunulmazlık, sessellik ve esneklik' Londra Tasarım Bienali 2023'ün 'Türk Pavilion'u 'Açık Yapıt', sanatçı ve mimar Melek Zeynep Bulut tarafından tasarlandı. 1-25 Haziran tarihlerinde Londra'daki Somerset House'un avlusunda sergilenecek eserin tanıtımı ise dün İstanbul'da gerçekleşti. Bulut, "Açık Yapıt'ın insanlığın yeni bir bilinç eşiğinde olduğunu vurguladığımız, farkındalık yaratmaya çalıştığımız bir mesajı var" diyor.
25.05.2023 Gündem
Türkiye'nin ruhu 'Açık Yapıt' ile Londra'da: 'Dokunulmazlık, sessellik ve esneklik'
Türkiye'nin ruhu 'Açık Yapıt' ile Londra'da: 'Dokunulmazlık, sessellik ve esneklik' Londra Tasarım Bienali 2023'ün 'Türk Pavilion'u 'Açık Yapıt', sanatçı ve mimar Melek Zeynep Bulut tarafından tasarlandı. 1-25 Haziran tarihlerinde Londra'daki Somerset House'un avlusunda sergilenecek eserin tanıtımı ise dün İstanbul'da gerçekleşti. Bulut, "Açık Yapıt'ın insanlığın yeni bir bilinç eşiğinde olduğunu vurguladığımız, farkındalık yaratmaya çalıştığımız bir mesajı var" diyor.
25.05.2023 Haberler
Londra Bienali'nde Türkiye'yi 'Açık Yapıt' temsil edecek
Londra Bienali'nde Türkiye'yi 'Açık Yapıt' temsil edecek Londra Tasarım Bienali 2023 yılının Türkiye Cumhuriyeti Pavilionu Sanatçı ve Mimar Melek Zeynep Bulut tarafından tasarlandı: Açık Yapıt
8.05.2023 Kültür Sanat
"Böyle Daha Güzelsin" sergisinin basın gösterimi yapıldı
"Böyle Daha Güzelsin" sergisinin basın gösterimi yapıldı Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) tarafından düzenlenen 28 Şubat temalı "Böyle Daha Güzelsin" sergisinin basın gösterimi, Topkapı Sarayı Darphane-i Amire binasında yapıldı. Açılışa, KADEM Başkanı Saliha Okur Gümrükçüoğlu, KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, serginin küratörü Yasemin Darbaz ve sergide eserleri yer alan sanatçılar katıldı.
25.02.2020 Gündem
20 yıl sonra CHP’de
20 yıl sonra CHP’de 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Marmara Bölgesi’ndeki 11 ilde CHP, 2 ilde AK Parti kazandı. Kırklareli’de CHP ile başa baş giden seçimi MHP adayı Derya Bulut aldı. Bursa ve Balıkesir büyükşehir belediye başkanlıkları 2004 yerel seçimlerinden 20 yıl sonra ilk kez CHP’ye geçti.
1.04.2024 Gündem
B ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2024: B Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
B ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2024: B Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir? Bebek sahibi olmaya hazırlanan çiftlerin cinsiyetten sonra en çok üzerine düşündükleri konu isimlerdir. Kız bebek bekleyen anne ve baba adayları bebeklerine verecekleri isim konusunda araştırma içerisine girerler. Kızlarının hayat boyu taşıyacağı isme karar verirken aileler anlamlarına da dikkat ederler. Kulağa hoş gelmesini tercih eden aileler nadir bulunan, keşfedilmemiş, duyulmamış, modern ve popüler isimleri tercih ederler. İsim konusunda oldukça seçici davranan aileler anlamlarının da güzel olmasını isterler. B harfi ile başlayan kız bebek isimleri ve anlamları nelerdir? “B ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.01.2024 Bebek

Benzer Haber Etiketleri

Melek Zeynep Bulut ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.