Meme Kanseri

Meme Kanseri

Son dakika Meme kanseri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Meme kanseri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Meme kanseri haber sayfamızda...

Meme Kanseri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.351 meme kanseri haberi bulunmuştur.
40 yaş altındaki meme kanseri vakaları arttı!
40 yaş altındaki meme kanseri vakaları arttı!İstatistiklere göre, kadınlarda meme kanseri yaklaşık yüzde 85 oranında 40 yaşından sonra ortaya çıkıyor. Ancak 40 yaş altında görülen meme kanserinin daha agresif seyirli olması önemini artırıyor. Geçtiğimiz günlerde Radiology Dergisinde yayınlanan bir analiz çalışmasına göre, 40 yaşın altındaki kadınlarda meme kanserinden yaşam kayıplarının 1987 yılından bu yana ilk kez arttığına dikkat çekildi. Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Özcan Gökçe, sonuçları şaşırtan çalışmayı değerlendirdi.
18.10.2021Genel Sağlık
'Erkekler bu hastalığı kendilerine konduramıyor'
'Erkekler bu hastalığı kendilerine konduramıyor'Ekim Ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı'nda, hep kadın meme kanserlerine dikkat çekildiğini, oysa erkeklerde görülen meme kanserlerinin çok daha tehlikeli olduğuna dikkat çeken Haseki Sultangazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Klinik Şefi Doç. Dr. Muzaffer Akıncı uyardı: "Erkeklerde çok sık görülmese de, ortaya çıktığı zaman gerçekten çok daha ileri evre ve agresif ilerleyen tarzda oluyor. Özellikle 60 yaş üstü erkeklerin mutlaka belli aralıklarla kendi meme dokusunu muayene etmesi, herhangi bir kitle fark ettiği an doktora başvurması gerekiyor. Erkekler genellikle bu hastalığı kendilerine konduramadığı için, meme kitlelerini önemsemiyor. Çoğu zaman jinekomasti ile karıştırılıyor. Teşhis konana kadar da çok geç kalınıyor. Böyle durumlarda erkeklerin de meme ultrasonu ya da MR'a ihtiyacı olabilir."
18.10.2021Gündem
THY yolcularını meme kanseri konusunda bilgilendiriyor
THY yolcularını meme kanseri konusunda bilgilendiriyorMisafirlerinin seyahat sağlığı ve güvenliğini en ön planda tutan bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yolları 15 – 31 Ekim tarihleri arasında gerçekleştireceği 160 uçuşta meme kanseri riskine dikkat çekecek. Kabin ekiplerinin pembe kurdele takacağı ve özel anons ile yolcuların bilgilendirileceği uçuşların ilki İstanbul’dan Ankara’ya gerçekleşti.
15.10.2021Haberler
THY, uçuşlarında meme kanserinde farkındalık oluşturuyor
THY, uçuşlarında meme kanserinde farkındalık oluşturuyorMisafirlerinin seyahat sağlığı ve güvenliğini en ön planda tutan bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yolları 15 – 31 Ekim tarihleri arasında gerçekleştireceği 160 uçuşta meme kanseri riskine dikkat çekecek. Kabin ekiplerinin pembe kurdele takacağı ve özel anons ile yolcuların bilgilendirileceği uçuşların ilki İstanbul’dan Ankara’ya gerçekleşti.
15.10.2021Gündem
Ladies Meme Sağlığı Golf Turnuvası 2021 gerçekleştirildi
Ladies Meme Sağlığı Golf Turnuvası 2021 gerçekleştirildiLadies Meme Sağlığı Golf Turnuvası 2021 gerçekleştirildi
14.10.2021Diğer
Ladies Meme Sağlığı Golf Turnuvası 2021 gerçekleştirildi
Ladies Meme Sağlığı Golf Turnuvası 2021 gerçekleştirildiLadies Meme Sağlığı Golf Turnuvası 2021, Kemer Country'de gerçekleştirildi.
14.10.2021Diğer
Sağlık ve  kitap etkinliği
Sağlık ve kitap etkinliğiCemiyetin sevilen simaları, sağlık ve kitap etkinliğinde buluştu.
14.10.2021Cadde
Canan Ergüder: Setlere döneceğim
Canan Ergüder: Setlere döneceğimMeme kanseriyle mücadele eden Canan Ergüder, önceki gün kendisi gibi oyuncu olan eşi Kenan Ece ile sanat fuarı Contemporary İstanbul'da objektiflere yansıdı. Ergüder, "Setleri özlediniz mi?" sorusuna bu cevabı verdi.
11.10.2021Cadde
Demet Özdemir’den meme kanseri için farkındalık atışı
Demet Özdemir’den meme kanseri için farkındalık atışıMeme kanserinde erken tanı farkındalığının sembolü haline gelen Pembe Top, 8’inci yılında başarılı oyuncu Demet Özdemir’in elinden havalanacak. Pembe Top Sahada projesinin bu yılki gönüllü destekçisi olan başarılı oyuncu Demet Özdemir, meme kanserinde erken tanının önemine dikkat çekecek.
9.10.2021Yaşam
Meme kanseri riskini azaltmanın 5 yolu
Meme kanseri riskini azaltmanın 5 yoluDünyada ve ülkemizde kadınlarda en sık görülen kanser türü olan meme kanseri erken dönemde hiçbir belirti vermeyerek sinsice ilerleyebiliyor. Günümüzde meme kanserinin giderek artış gösterdiğini, buna karşın bilim insanlarının yoğun çalışmalarıyla tanı ve tedavide son yıllarda devrimsel denilebilecek yöntemler geliştirdiğini belirten Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Gökhan Demir, konu hakkında bilgi verdi.
Anne sütü alan bebeklerin kalbi daha sağlıklı
Anne sütü alan bebeklerin kalbi daha sağlıklıABD'de yapılan yeni bir araştırmada anne sütü ile beslenen emen bebeklerin ileri yaşlarda kalp hastalıkları, yüksek tansiyon ve felç riskinin anne sütü almayan bebeklere oranla daha az olduğu tespit edildi. Anne sütünün faydalarının saymakla bitmeyeceğine dikkat çeken Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Yenidoğan Uzmanı Prof. Dr. Filiz Bakar, özellikle doğumdan hemen sonra salgılanmaya başlayan ve dört - beş gün süren “kolostrum” adı verilen anne sütünün çok faydalı, her anlamda zengin ve koruyucu mucizevi bir besin kaynağı olduğunu söyledi.
‘Erken teşhis önemli geç kalınmamalı’
‘Erken teşhis önemli geç kalınmamalı’Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında düzenlenen basın toplantısında konuşan Türk Kanser Derneği Başkanı Burak Duruman, “Yüzde 100 kurtulma ümidimiz olduğu için erken teşhis çok önemli” dedi.
6.10.2021Cadde
Dünyada en sık görülen kanser türü: Meme kanseri
Dünyada en sık görülen kanser türü: Meme kanseriDünyada 2020 yılında 2.3 milyon yeni meme kanseri vakası tespit edildiğini belirten Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Eser, "Meme kanseri; vakalarda son yıllarda yaşanan hızlı artış sonucunda akciğer kanserini geride bırakarak en sık görülen kanser türü oldu" dedi.
Canan Ergüder: Bu biten bir süreç değil kontrol edilen bir süreç
Canan Ergüder: Bu biten bir süreç değil kontrol edilen bir süreçBir süredir meme kanseriyle mücadele eden Canan Ergüder, önceki gün Nişantaşı’nda hastane çıkışı görüntülendi. Ergüder, sağlık durumu hakkında bilgi verdi.
4.10.2021Cadde
Meme kanseri riskini azaltmanın 8 yolu
Meme kanseri riskini azaltmanın 8 yoluHer 8 kadından birinde görülen meme kanseri, kadınlarda en sık görülen kanserler arasında yer alıyor. Ancak erken tanı ve geliştirilmiş yeni tedavi yöntemleri sayesinde sağkalım oranlarının giderek arttığına dikkat çeken Prof. Dr. Metin Çakmakçı, “40 yaşından sonra yılda bir kez muayene ve radyolojik tetkikler yapılmalı. Meme kanserinde erken tanı, tedavide başarı şansını çok arttırıyor” diyerek konu hakkında bilgi verdi.
30.09.2021Genel Sağlık
Her meme kanserinde cerrahi tedavi şart mı?
Her meme kanserinde cerrahi tedavi şart mı?Sağlıksız beslenmeden aşırı kiloya, menopoz döneminde uzun süreli ve kontrolsüz hormon kullanımından sigara, alkol ve strese dek birçok faktör nedeniyle meme kanseri günümüzde giderek yaygınlaşıyor. Artık genç yaşta da kapıyı çalabilen meme kanserine karşı farkındalığı artırmak ve erken teşhisin önemi konusunda toplumu bilinçlendirmek amacıyla tüm dünyada Ekim Ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı olarak kabul ediliyor. Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Cihan Uras, sağlık boyutu kadar estetik kaygıların da ciddi ölçüde yaşandığı ve kafalarda pek çok sorunun yer aldığı meme kanseri cerrahisi hakkında bilgi verdi.
29.09.2021Genel Sağlık
Marmaris’e gitti
Marmaris’e gittiBir süredir meme kanseri tedavisi gören Canan Ergüder, eşi Kenan Ece’yle tatil için Marmaris’e gitti...
27.09.2021Cadde
Meme kanseriyle mücadele eden Canan Ergüder'den yeni fotoğraf
Meme kanseriyle mücadele eden Canan Ergüder'den yeni fotoğrafMeme kanserine yakalandığını açıklayan ve uzun süredir kemoterapi tedavisi gören oyuncu Canan Ergüder'den yeni bir paylaşım geldi. Ünlü oyuncu, sosyal medya hesabından eşi Kenan Ece ile birlikte olduğu bir kareyi takipçilerinin beğenisine sundu.
26.09.2021Cadde
‘Kenan hayat partnerim’
‘Kenan hayat partnerim’‘Sadan Hanım’ belgesel filmi, 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü’nde seyircisiyle buluştu. Eşi Kenan Ece’yle ‘Sadan Hanım’ filminde oynayan Canan Ergüder, “O zaten hayat partnerim” dedi
22.09.2021Cadde
Meme kanseri tedavisi gören Canan Ergüder'in sağlık durumu
Meme kanseri tedavisi gören Canan Ergüder'in sağlık durumuBir süredir meme kanseriyle mücadele eden Canan Ergüder, başrolünde yer aldığı 'Sadan Hanım' filminin galasına katıldı. 44 yaşındaki oyuncu, sağlık durumu hakkında bilgi verdi.
21.09.2021Cadde
Kanser ile savaşmaya yardımcı, etkisi kanıtlanmış 4 güçlü besin
Kanser ile savaşmaya yardımcı, etkisi kanıtlanmış 4 güçlü besinPek çok doktor ve beslenme uzmanının söylediği şey aynı: Kanserin yüzde 75’i yaptığımız tercihlerle ilgili. Ancak iyi haber şu ki belirli yiyeceklerin kanseri önlemek ve iyileştirmek için yararlı olduğuna dair kanıtlar da var! Yani alışkanlıklarımızı değiştirip alternatiflerimizi sağlıklı olandan yana kullandığımızda kansere karşı en büyük savaşı aslında açmış oluyoruz. Peki, kanseri önlemek ya da kanseri ile savaşta güçlü olabilmek için hangi besinleri beslenme listemize eklememiz gerekiyor? İşte etkisi bilimsel olarak kanıtlanan, dünyadaki pek çok uzmanın 'muhteşem' dediği 4 besin... MİLLİYET.COM.TR / PEMBENAR ÖZEL
21.09.2021Genel Sağlık
Solid Lezyon Nedir, Tehlikeli Midir? Solid Kitle Hangi Organlarda Olur, Nasıl Tedavi Edilir?
Solid Lezyon Nedir, Tehlikeli Midir? Solid Kitle Hangi Organlarda Olur, Nasıl Tedavi Edilir?Solid kitle oluşumları meme dokusu içerisinde oluşmaktadır. Solid lezyon durumları ultrason sonucunda saptanmaktadır. Solid kitle olarak adlandırılan yapı, içerisinde yer alan hücre dolu bir yapı anlamını oluşturmaktadır. Kist ise içerisi sıvı dolu olan bir yapı anlamını oluşturmaktadır. Solid kitlelerin her biri kanser oluşturmamaktadır. Solid kitle hangi organlarda ve nasıl oluşmaktadır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
17.09.2021Sağlık
Akciğer Ameliyatı Nasıl Yapılır? Akciğer Ameliyatları Hangi Durumlarda Yapılır?
Akciğer Ameliyatı Nasıl Yapılır? Akciğer Ameliyatları Hangi Durumlarda Yapılır?Akciğer insanların en önemli organlarından biridir. Akciğerde yaşanacak bazı sağlık sorunları insanları tedirgin edebiliyor. Akciğer ameliyatı herkesin duyduğu bir ameliyat türüdür. Hangi hastalıklar nedeniyle yapıldığı da merak edilen bir konudur. Akciğer ameliyatı nasıl yapılır? Akciğer ameliyatları hangi durumlarda yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
17.09.2021Sağlık
Dikkat! Prostat sinsice ilerliyor
Dikkat! Prostat sinsice ilerliyorDün Dünya Prostat Kanseri Farkındalık Günü’ydü. Erkeklerde en sık görülen ikinci kanser olan prostat kanseri günümüzde giderek yaygınlaşıyor.
16.09.2021Gündem
Arı Sütü Nasıl Kullanılır? Arı Sütü Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılır?
Arı Sütü Nasıl Kullanılır? Arı Sütü Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılır?Arı sütü, besin değeri en yüksek olan bileşenlerden birisidir. Dünyanın en pahalı sütü olarak da bilinen arı sütü, işçi arılar aracılığı ile üretilen bir sıvıdır. Kraliçe arının yaşam kaynağı olarak da bilinen arı sütü, insanlar için de mucizevi faydaları olan çok güçlü bileşenler içeren bir besindir. Arı sütü nasıl kullanılır? İşte, merak edilen tüm detaylar...
15.09.2021Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

meme kanserikanserCanan Ergüdercaddethy

Meme Kanseri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.