Meme Kanseri

Meme Kanseri

Son dakika Meme kanseri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Meme kanseri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Meme kanseri haber sayfamızda...

Meme Kanseri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.652 meme kanseri haberi bulunmuştur.
Limona 13 kez pestisit reddi
Limona 13 kez pestisit reddi Türkiye’den Bulgaristan’a ihraç edilen limonlarda yüksek oranda pestisit tespit edildi. RASFF verilerine göre, son 4 ayda ihraç edilen limonda, pestisit çıktığı için 13 kez sınırdan geri çevrildi...
21.04.2024 Ekonomi
Kanser nedeniyle iki memesini de aldırmıştı! 'Aynada kendimi gördüğümde yıkıldım'
Kanser nedeniyle iki memesini de aldırmıştı! 'Aynada kendimi gördüğümde yıkıldım' Son olarak 'Tales of the Walking Dead' adlı yapımda rol alan ünlü oyuncu Olivia Munn, geçtiğimiz ay sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla meme kanserine yakalandığını duyurmuştu. Kanser tedavisinin bir parçası olarak memelerini aldırmak zorunda kalan Munn, geçirdiği ameliyatlardan sonra kendini gördüğünde yaşadıklarını paylaştı.
18.04.2024 Cadde
Kanser hastası Shannen Doherty ölüme hazırlanıyor! 'Bu benim için zor olacak'
Kanser hastası Shannen Doherty ölüme hazırlanıyor! 'Bu benim için zor olacak' 2017 yılından bu yana meme kanseriyle mücadele eden ABD'li oyuncu Shannen Doherty, katıldığı bir programda eşyalarını satmaya başladığını açıkladı. Ünlü isim, annesinin ölümünü daha çabuk kabullenmesi ve bu geçiş sürecini daha kolay yaşamasını istediği için bu hamleyi yaptığını belirtti.
2.04.2024 Cadde
Takeda, kanserle mücadelede değer temelli sağlık sistemini destekliyor
Takeda, kanserle mücadelede değer temelli sağlık sistemini destekliyor Takeda, Türkiye’de kadın sağlığı konusunda önemli bir adım atarak meme kanseri bakımı iyileştirmeleri için Birleşmiş Milletler Eğitim ve Araştırma Enstitüsü (UNITAR) ile iş birliği yapıyor!
30.03.2024 Advertorial
Shannen Doherty'den Kate Middleton'a 'kanser' açıklaması sonrası destek!
Shannen Doherty'den Kate Middleton'a 'kanser' açıklaması sonrası destek! Galler Prensesi Kate Middleton, kanser teşhisinin ardından Şubat sonunda önleyici kemoterapiye başladığını açıklamıştı. Sosyal medyada videolu açıklamanın yalan olduğu, görüntüdeki kişinin Kate olmadığı, devreye yapay zekanın girdiği söylenmeye başlamıştı. Tüm bunların ardından uzun süredir kanser tedavisi gören Shannen Doherty'den, Middleton'a destek geldi.
24.03.2024 Cadde
Ağrıyla başladı, sonra göğüs uçları içine göçtü! 'Maalesef erkeklerde daha öldürücü'
Ağrıyla başladı, sonra göğüs uçları içine göçtü! 'Maalesef erkeklerde daha öldürücü' 59 yaşındaydı ve uzun süredir göğüslerinde ağrı hissediyordu. Kısa süre sonra koltuk altında bir kitle eline geldi. Devamında göğüs uçları da içine çökünce endişeyle soluğu doktorda aldı. Yapılan tetkikler sonucunda konulan teşhis ise hem ailesini hem kendisini şoke etti.
19.03.2024 Genel Sağlık
Kansere yakalanan ünlü oyuncudan duygusal paylaşım! Saçlarını kendisi kazıdı
Kansere yakalanan ünlü oyuncudan duygusal paylaşım! Saçlarını kendisi kazıdı 'Baywatch' (Sahil Güvenlik) dizisinin yıldızlarından Nicole Eggert, geçtiğimiz ocak ayında meme kanserine yakalandığını duyurmuştu. Tedavisi devam eden ünlü isim, son olarak sosyal medya hesabından bir tıraş makinesi ile saçlarını kazıdığı videoyu paylaştı.
16.03.2024 Magazin
Kansere yakalanan ünlü oyuncudan duygusal paylaşım! Saçlarını kendisi kazıdı
Kansere yakalanan ünlü oyuncudan duygusal paylaşım! Saçlarını kendisi kazıdı 'Baywatch' (Sahil Güvenlik) dizisinin yıldızlarından Nicole Eggert, geçtiğimiz ocak ayında meme kanserine yakalandığını duyurmuştu. Tedavisi devam eden ünlü isim, son olarak sosyal medya hesabından bir tıraş makinesi ile saçlarını kazıdığı videoyu paylaştı.
16.03.2024 Cadde
Ünlü oyuncu kansere yakalandığını açıkladı: İki mememi de aldılar, 10 ayda 4 ameliyat oldum
Ünlü oyuncu kansere yakalandığını açıkladı: İki mememi de aldılar, 10 ayda 4 ameliyat oldum Son olarak 'Tales of the Walking Dead' adlı yapımda rol alan ünlü oyuncu Olivia Munn, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla meme kanserine yakalandığını duyurdu. Hastaneden fotoğraflarını paylaşarak yaşadığı süreci anlatan Munn, tüm kadınları meme kanserine karşı uyardı.
15.03.2024 Cadde
Her yıl 2 milyon 300 bin kadında görülüyor! Meme kanseri hakkındaki 8 hatalı bilgi
Her yıl 2 milyon 300 bin kadında görülüyor! Meme kanseri hakkındaki 8 hatalı bilgi Dünya Sağlık Örgütü, en sık görülen kanser türünün artık akciğer kanseri değil, meme kanseri olduğunu açıkladı. Dünyada her yıl 2 milyon 300 bin kadına meme kanseri tanısı konuluyor. Ülkemizde de kadınlarda gelişen her 4 kanserden 1’ini meme kanseri oluşturuyor. Başka bir deyişle, her 8 kadından 1’i, yani kadınların yüzde 13’ü yaşamları boyunca meme kanserine yakalanma riski taşıyor. Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Metin Çakmakçı, meme kanseri hakkında toplumda doğru sanılan hatalı bilgileri anlattı, önemli önerilerde bulundu.
28.02.2024 Genel Sağlık
Her kirli nefeste kanser tehlikesi
Her kirli nefeste kanser tehlikesi Hava kirliliğinin, meme kanserine yakalanma riskini yüzde 45, prostat kanseri olma riskini ise yüzde 28 artırdığı ortaya çıktı.
28.02.2024 Dünya
Kansere yakalandığında yaşadıklarını anlattı: Kendimi bedenimden uzaklaşmış hissettim!
Kansere yakalandığında yaşadıklarını anlattı: Kendimi bedenimden uzaklaşmış hissettim! Pop müziğin başarılı ismi, dünayaca ünlü şarkıcı Kylie Minogue, 19 yıl önce meme kanserine yakalanmıştı. Ünlü isim, ameliyat ve kemoterapinin ardından hastalığı yendiğini duyurmuştu. Son olarak Paris Hilton'ın podcast programına katılan Minogue, kanser teşhisi aldığında yaşadıklarını anlattı.
13.02.2024 Cadde
Endometriozis (Çikolata Kisti)
Endometriozis (Çikolata Kisti) İsmi ile tatlıyı çağrıştıran, gel gelelim ki hiç de öyle olmayan, dünyada yaklaşık 190 milyon kadında, ülkemizde her 10 kadından 1’inde de gözlemlenen çikolata kistleri hakkında konuşalım…
10.02.2024 Pazar
DSÖ: Kanser 2050’de yüzde 77 artacak
DSÖ: Kanser 2050’de yüzde 77 artacak “4 Şubat Dünya Kanser Günü” dolayısıyla Dünya Sağlık Örgütü’ne (DSÖ) bağlı Uluslararası Kanser Araştırmaları Ajansı (IARC) açıklama yaptı.
5.02.2024 Dünya
Shannen Doherty 'Bir mucize' diyerek iyi haberi duyurdu
Shannen Doherty 'Bir mucize' diyerek iyi haberi duyurdu 2015'te meme kanserine yakalanan ve uzun süredir hayatta kalmak için savaşan oyuncu Shannen Doherty, "Bir mucize" diyerek iyi haberi duyurdu.
4.02.2024 Cadde
Kansere karşı hangi testler yapılmalı?
Kansere karşı hangi testler yapılmalı? ‘Kanser’ kelimesi dahi korkutucu olsa da erken teşhis ile pek çok kanser türü öldürücü olmaktan çıkıyor. Siz de yıllık sağlık kontrollerinizi ihmal etmeyin.
4.02.2024 Gündem
Menopozu süresiz ertelemek mümkün
Menopozu süresiz ertelemek mümkün ABD’de görev yapan Prof. Dr. Kutluk Oktay’ın menopozun süresiz ertelenerek geç anneliğin kapısının aralanabileceği açıklaması, tıp dünyasında büyük yankı yarattı.
25.01.2024 Gündem
Danimarka gemilerine füze saldırısı! ABD Donanması imha etti
Danimarka gemilerine füze saldırısı! ABD Donanması imha etti Danimarka merkezli deniz taşımacılığı şirketi A.P. Moller-Maersk, ABD Donanması eşliğinde Babülmendep Boğazı’nda geçen iki gemisine füze saldırısı düzenlendiğini, birden fazla füzenin ABD Donanması tarafından imha edildiğini açıkladı.
24.01.2024 Dünya
Son dakika: Donacağız! Meteoroloji duyurdu, sıcaklıklar daha da düşüyor, kar geliyor
Son dakika: Donacağız! Meteoroloji duyurdu, sıcaklıklar daha da düşüyor, kar geliyor Meteoroloji Genel Müdürlüğü hafta sonundan itibaren sıcaklıkların daha da düşeceğini açıkladı. Öte yandan kar İstanbul da dahil birçok ilde etkisini gösterecek.
24.01.2024 Gündem
Pompei'den 3 taş çaldı, lanet peşini bırakmadı! 'Haberim yoktu, meme kanseri oldum'
Pompei'den 3 taş çaldı, lanet peşini bırakmadı! 'Haberim yoktu, meme kanseri oldum' İtalya'da tatilinin keyfini çıkaran genç kadın, Antik Pompei Kenti'ni de ziyaret etmeden dönmek istemedi. Hatıra olsun diye çaldığı 3 ponza taşı ise hayatını altüst etti. Yazdığı mektupta taşların kendisine lanet getirdiğini söyleyerek "Meme kanserine yakalandım" diyordu. Üstelik bu tecrübeyi yaşayan ilk kişi de değildi.
24.01.2024 Yaşam
Bir ilçe bunu konuşuyor! AK Parti ve CHP'li adayın adı da soyadı da aynı
Bir ilçe bunu konuşuyor! AK Parti ve CHP'li adayın adı da soyadı da aynı 31 Mart yerel seçimlerine 67 gün kala Artvin’in Hopa ilçesinden ilginç bir benzerlik haberi geldi. Aynı ilde seçim çalışmalarına devam eden CHP’li adaylar ve AKP'li aday adayları arasından Hopa'da Utku Cihan ismini taşıyan 2 aday olması dikkat çekti. Seçim çalışmalarına devam eden isimler, bu benzerliğe ilişkin Milliyet.com.tr'ye konuştu.
24.01.2024 Gündem
Beyninde tümör tespit edilen Şarkıcı Şimal ameliyata girdi
Beyninde tümör tespit edilen Şarkıcı Şimal ameliyata girdi Meme kanserinin yendikten sonra beyninde tümör olduğu tespit edilen şarkıcı Şimal, 8 saat sürecek bir ameliyata girdi. Şimal'in sedyeyle ameliyathane götürüldüğü anları yayınlayan nişanlısı, "Güçlü kadınım benim dayan az kaldı" diyerek herkesi duygulandırdı.
17.01.2024 Cadde
Arkadaşları yeniden kansere yakalanan Şimal'i ziyaret etti! 'Dualarınıza ihtiyacımız var'
Arkadaşları yeniden kansere yakalanan Şimal'i ziyaret etti! 'Dualarınıza ihtiyacımız var' Yaklaşık üç yıl önce meme kanserine yakalanan ve uzun bir tedavi sürecinden sonra sağlığına kavuşan Şimal, dün üzücü haberi vererek beyninde tümör tespit edildiğini açıklamıştı. Şarkıcının tedavi sürecindeyken nişanlandığı Necati Arıcı, ünlü ismin sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak; arkadaşlarının Şimal'i ziyaret ettiği anlar paylaştı. Arıcı, nişanlısının son durumuna ilişkin bilgi vermeyi de ihmal etmedi.
16.01.2024 Cadde
Tekrar kansere yakalanan Şimal'in nişanlısından açıklama!
Tekrar kansere yakalanan Şimal'in nişanlısından açıklama! Yaklaşık üç yıl önce meme kanserine yakalanan ve uzun bir tedavi sürecinden sonra sağlığına kavuşan Şimal, dün üzücü haberi vererek beyninde tümör tespit edildiğini açıklamıştı. Şarkıcının tedavi sürecindeyken nişanlandığı Necati Arıcı, ünlü ismin sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak; Şimal'in sağlık durumuna ilişkin bilgi verdi.
11.01.2024 Cadde
Saç ekimini mutlaka doktor yapmalı
Saç ekimini mutlaka doktor yapmalı Fiyatı uygun olan Mecidiyeköy’de bir rezidansın alt katındaki klinikle anlaşan 29 yaşındaki Y.K. isimli vatandaş yaşadıklarını anlattı.
11.01.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Meme Kanseri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.