Meriç Nehri

Meriç Nehri

Son dakika meriç nehri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan meriç nehri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan meriç nehri haber sayfamızda...

Meriç Nehri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 714 meric nehri haberi bulunmuştur.
AK Partili Karaaslan: "İklim değişikliğini göz ardı edemeyiz"
AK Partili Karaaslan: "İklim değişikliğini göz ardı edemeyiz"AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı Çiğdem Karaaslan, şehirlerin geleceğiyle ilgili iklim değişikliği konusunun göz ardı edilemeyeceğini söyledi.
10.07.2021Siyaset
Son dakika: MSB duyurdu! 50 düzensiz göçmen kurtarıldı
Son dakika: MSB duyurdu! 50 düzensiz göçmen kurtarıldıMilli Savunma Bakanlığı, Yunanistan tarafından yasa dışı yollarla sınır dışı edilirken, Meriç Nehri'ndeki adacıkta mahsur kalan 50 düzensiz göçmenin kurtarıldığını duyurdu.
18.06.2021Gündem
FETÖ iddianamesine çarpıcı tespit! Yeniden yapılanmaya çalışıyorlar
FETÖ iddianamesine çarpıcı tespit! Yeniden yapılanmaya çalışıyorlarFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) güncel kamu kurumları yapılanmasına yönelik soruşturmada gözaltına alınan 9 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede, darbe girişiminin üzerinden 4 yıl geçmesine rağmen örgütün yeniden yapılanmaya çalıştığı ve kamu kurumlarına "mahrem imam" görevlendirdiği ortaya çıktı.
12.06.2021Gündem
Tehdit katlandı! 'Marmara lağıma dönüşecek'
Tehdit katlandı! 'Marmara lağıma dönüşecek'Ağır kimyasal yükünü Ege’ye taşıyan Ergene Nehri’nin kurtarılması için başlatılan derin deşarj projesi, Marmara’yı da kirlettiği gerekçesiyle eleştiriliyor. Uzmanlar, Marmara’ya yönelik tehdidi artıran projenin durdurulması görüşünde
12.06.2021Gündem
'Devran dönecek' tehdidine tokat gibi cevap! 'Göğüste taşınacak bir şereftir'
'Devran dönecek' tehdidine tokat gibi cevap! 'Göğüste taşınacak bir şereftir'FETÖ’nün futbolda şike kumpası davasında, Mahkeme Başkanı Ahmet Uğuz, sanıkların kendilerini tehdit ettiğini açıkladı
9.06.2021Gündem
Son dakika - Şike Kumpas Davası'nda kararın detayları ortaya çıktı
Son dakika - Şike Kumpas Davası'nda kararın detayları ortaya çıktı"Futbolda şike kumpası" davasında mahkeme kararının ayrıntıları ortaya çıktı. Kapatılan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca bin 292 yıl hapis cezasına, dönemin İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç, bin 971 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.
7.06.2021Diğer
Şarkıcı Pamela, Meriç Nehri'nde kürek çekti
Şarkıcı Pamela, Meriç Nehri'nde kürek çektiTED Edirne Kürek Kulübü tarafından düzenlenen Edirne Kürek Festivali, 12 kulüp ve 100'e yakın sporcunun katılımıyla Meriç Nehri üzerindeki parkurda gerçekleştirildi. Sporcular arasında uzun süredir ortalarda gözükmeyen ünlü şarkıcı Pamela da yer aldı.
5.06.2021Cadde
Yunanistan sınırını yapay zekâyla koruyacak!
Yunanistan sınırını yapay zekâyla koruyacak!Yunanistan sınır polisi, Türkiye’den ülkeye Meriç Nehri yoluyla yasadışı bir şekilde geçmek isteyen göçmenleri durdurmak için koruma ağı oluşturuyor. Euronews Türkçe’nin aktardığına göre, Yunanistan, bu kapsamda Türkiye ile sınırına fiziksel ve yeni deneysel dijital bariyerler kuruyor. Sınıra kurulacak otomatik gözetleme ağıyla nehirde ve karada görev yapan devriyelerin projektör ve uzun menzilli akustik cihazlarla göçmenleri sınıra yaklaşmadan caydırması öngörülüyor. “Ses bombası” da denilen uzun menzilli akustik cihazlar, Türkiye sınırına doğru çok şiddetli ses yayabilecek.
1.06.2021Dünya
Son dakika... AB'den Türkiye-Yunanistan sınırına dijital duvar!
Son dakika... AB'den Türkiye-Yunanistan sınırına dijital duvar!Avrupa Birliği (AB) Meriç Nehri üzerinden Türkiye'den yasadışı yollarla ülkeye geçmek isteyen göçmenleri durdurmak amacıyla 3 milyar euro harcayarak, Yunanistan sınırında dijital bir bariyer inşa etti.
31.05.2021Dünya
Meriç Nehri, ‘doğal sit, nitelikli koruma alanı’ ilan edildi
Meriç Nehri, ‘doğal sit, nitelikli koruma alanı’ ilan edildiEdirne'de, Türkiye ile Yunanistan sınırını oluşturan Meriç Nehrinin il merkezinde kalan kısmı, Doğal sit, nitelikli doğal koruma alanı ilan edildi.
29.05.2021Haberler
Türkiye ve Yunanistan sınırını oluşturuyor! İlan edildi
Türkiye ve Yunanistan sınırını oluşturuyor! İlan edildiEdirne'de, Türkiye ile Yunanistan sınırını oluşturan Meriç Nehrinin il merkezinde kalan kısmı, Doğal sit, nitelikli doğal koruma alanı ilan edildi.
29.05.2021Gündem
Edirne'de tarihi yapılar leyleklere yuva oldu
Edirne'de tarihi yapılar leyleklere yuva olduEdirne'de Osmanlı döneminde yıllardır Asker Hastanesi olarak kullanılan tarihi yapıdan arta kalan sütunlar ile koza fabrikası olan binanın çatısı, leyleklerın yuvası haline geldi. Koza fabrikasının çevresinde yaşayanlar her yıl gelen leylekleri beslerken,  Muhlise Karagöz, "Leylekler bizim mahallemizin misafirleri. Yuvaları tarihi binada yüksek çatıya yapıyorlar. Her yıl geliyorlar, sonbahara doğru yavruları ile birlikte uğurluyoruz" dedi.
21.05.2021Haberler
Yunanistan'ın ölüme ittiği 18 düzensiz göçmeni Türkiye kurtardı
Yunanistan'ın ölüme ittiği 18 düzensiz göçmeni Türkiye kurtardıMilli Savunma Bakanlığı, Yunanistan'dan Türkiye'ye itilmeye çalışılan ve botlarının alabora olduğu anlaşılan 18 düzensiz göçmenin kurtarıldığını açıkladı.
10.05.2021Gündem
MSB: Meriç Nehri'nde mahsur kalan 30 göçmen kurtarıldı
MSB: Meriç Nehri'nde mahsur kalan 30 göçmen kurtarıldıMilli Savunma Bakanlığı, Yunanistan güvenlik güçlerinden şiddet gören ve botun devrilmesi sonucu Meriç Nehri üzerindeki adacıkta mahsur kalan 30 göçmenin kurtarıldığını, 1 göçmenin hayatını kaybettiğini duyurdu.
8.04.2021Gündem
Edirne Ovası'nda 78 bin dekar alan modern sulamaya kavuşacak
Edirne Ovası'nda 78 bin dekar alan modern sulamaya kavuşacakDevlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, bu yıl yapımına başlanılan Meriç Edirne Sulaması İnşaatı Projesi ile Edirne Ovası'nda toplam 78 bin dekar alanın modern sulamaya açılacağını bildirdi.
31.03.2021Ekonomi
Bakan Kurum: Ergene Havzası'nda 36 tesise kapatma cezası verildi
Bakan Kurum: Ergene Havzası'nda 36 tesise kapatma cezası verildiÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Trakya'da Ergene Havzası'ndaki kirliliğin önlenmesi için son 2 yılda 3 bin 440 denetim gerçekleştirdiklerini, 24 milyon TL idari para cezası uygulandığını, 36 tesise kapatma cezası verildiğini söyledi. Denetimleri aralıksız sürdüreceklerini belirten Bakan Kurum, Ergenemizi ve Meriçimizi koruyoruz. Bölgeyi doğal güzelliğiyle birlikte gelecek nesillere bırakacağımız adımları kararlı şekilde atmaya devam ediyoruz" dedi.
10.03.2021Ekonomi
Edirne Haritası: Edirne İlçeleri Nelerdir? Edirne İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?
Edirne Haritası: Edirne İlçeleri Nelerdir? Edirne İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?Edirne, Çanakkale ile birlikte Marmara Bölgesinin nüfus yoğunluğu en düşük olan illerinden biridir. Komşu ülkeler Yunanistan ve Bulgaristan ile sınır komşusudur. Doğusunda yer alan Kırklareli ve Tekirdağ ile Marmara Bölgesinin Trakya kesimini oluştururlar. Şehrin güneydoğusunda ise Çanakkale yer alır. Edirne ilinin nüfusu kaçtır ve ilçeleri nelerdir? Sizin için derledik.
20.09.2020Haritalar
Son dakika... BM'den Yunanistan'a sığınmacı tepkisi!
Son dakika... BM'den Yunanistan'a sığınmacı tepkisi!Birleşmiş Milletler (BM), Yunanistan'ın geçen hafta çok sayıda sığınmacıyı Türkiye'ye geri itmesinin; 1951 Mülteci Sözleşmesi, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Avrupa Birliği (AB) hukukunun "açıkça" ihlali anlamına geldiğini bildirdi.
2.03.2021Dünya
Dışişleri Bakanlığı'ndan Yunanistan'ın sığınmacıları geri itmesine tepki
Dışişleri Bakanlığı'ndan Yunanistan'ın sığınmacıları geri itmesine tepkiDışişleri Bakanlığı, Yunanistan'ın sığınmacıları geri itmesine ilişkin, "Yunan hükümetini ve geri itmelere dahil olan tüm unsurları, uluslararası hukukun, AB hukukunun ve 18 Mart Mutabakatı'nın yasakladığı geri itmelere, insanlık onuruna aykırı muamelelere ve insan hakları ihlallerine son vermeye çağırıyoruz." ifadesini kullandı.
28.02.2021Dünya
Meriç Nehri'ne düşen kişi, vatandaşların dikkati sayesinde kurtarıldı
Meriç Nehri'ne düşen kişi, vatandaşların dikkati sayesinde kurtarıldıEdirne'de, Meriç Nehri'ne düşen kişi, vatandaşların dikkati sayesinde kurtarıldı. Sedyeyle ambulansa götürüldüğü sırada "Çok soğuk, üşüyorum" diyen G.A, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.
24.02.2021Haberler
Vatandaşların dikkati ölümden kurtardı! 'Çok soğuk, üşüyorum'
Vatandaşların dikkati ölümden kurtardı! 'Çok soğuk, üşüyorum'Edirne'de, Meriç Nehri'ne düşen kişi, vatandaşların dikkati sayesinde kurtarıldı. Sedyeyle ambulansa götürüldüğü sırada "Çok soğuk, üşüyorum" diyen G.A, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.
24.02.2021Gündem
Edirne'de kırmızı alarm: Aşırı yağış ve karların erimesiyle tehlike büyüdü...
Edirne'de kırmızı alarm: Aşırı yağış ve karların erimesiyle tehlike büyüdü...Edirne'de aşırı yağış ve karların erimesiyle dün 'turuncu alarm' verilen Ergene Nehri'nin Uzunköprü ilçesinde taşması üzerine 'kırmızı alarm verildi. Meriç Nehri'nin sarı alarm seviyesi ise 'turuncu alarma' çevrildi. Ergene Nehri'nin taşması sonucu Kırklareli'nin Pehlivanköy ilçesinde bulunan Pavli Panayır Alanı sular altında kaldı. Alandaki çok sayıda iş yerini su basarken, bölgedeki binlerce dönüm arazi sularla kaplandı. Taşkın suları, Pehlivan ilçesine 30 metre kadar yaklaşırken, DSİ, taşkın olan bölgelerde suyun akışını önlemek amacıyla setler kurmak için çalışma başlattı.
4.02.2021Haberler
Son dakika... Edirne'de kırmızı alarm: Aşırı yağış ve karların erimesiyle tehlike büyüdü...
Son dakika... Edirne'de kırmızı alarm: Aşırı yağış ve karların erimesiyle tehlike büyüdü...Gelen bir son dakika haberine göre; Edirne'de aşırı yağış ve karların erimesiyle dün 'turuncu alarm' verilen Ergene Nehri'nin Uzunköprü ilçesinde taşması üzerine 'kırmızı alarm verildi. Meriç Nehri'nin sarı alarm seviyesi ise 'turuncu alarma' çevrildi. Ergene Nehri'nin taşması sonucu Kırklareli'nin Pehlivanköy ilçesinde bulunan Pavli Panayır Alanı sular altında kaldı. Alandaki çok sayıda iş yerini su basarken, bölgedeki binlerce dönüm arazi sularla kaplandı. Taşkın suları, Pehlivan ilçesine 30 metre kadar yaklaşırken, DSİ, taşkın olan bölgelerde suyun akışını önlemek amacıyla setler kurmak için çalışma başlattı.
4.02.2021Gündem
Edirne'de büyük panik yaşanıyor
Edirne'de büyük panik yaşanıyorEdirne'de aşırı yağış ve karların erimesiyle dün 'turuncu alarm' verilen Ergene Nehri'nin Uzunköprü ilçesinde taşması üzerine 'kırmızı alarm verildi. Meriç Nehri'nin sarı alarm seviyesi ise 'turuncu alarma' çevrildi.
4.02.2021Gündem
Ergene Nehri taştı
Ergene Nehri taştıEdirne'de aşırı yağışlar ve karların erimesiyle 'turuncu alarm' verilen Ergene Nehri, Uzunköprü ilçesinde taşarak, tarım alanlarını sular altında bıraktı. Uzunköprü Çakmak Barajı Sulama Kooperatifi Başkanı Ünal Çelebi, çeltik arazisinin sular altında kaldığını belirterek, "Bereket geldi. Şu anda arazimizde kış olduğu için çeltik mevsimi olmadığı için çoğunluğu boş. Buğday arazimizde az ekiliş var. Bereket geldi sonuçta, barajlarımız dolmak üzere. Bölgemizde barajlarda doluluk oranları yüzde 60 seviyelerine geldi" dedi.
3.02.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

EdirneYunanistanMeriç Nehriergene nehriFETÖ

Meriç Nehri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.