Mesleki Eğitim

Mesleki Eğitim

Son dakika mesleki eğitim haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mesleki eğitim gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mesleki eğitim haber sayfamızda...

Mesleki Eğitim

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.782 mesleki eğitim haberi bulunmuştur.
Demirören Medya Lisesi, ilk öğrencilerini bekliyor
Demirören Medya Lisesi, ilk öğrencilerini bekliyorTürkiye’nin en büyük medya grubu bünyesinde eğitim verecek olan Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında düzenlenen merkezi sınav sonrasında ilk öğrencilerini kabul etmeye hazırlanıyor.
1.07.2022Eğitim
Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini bekliyor
Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini bekliyorZengin müfredatla dünya standartlarında çağdaş medya eğitimi verecek olan Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ilk öğrencileriyle buluşmaya hazır. 2022-2023 eğitim öğretim döneminde ders başı yapacak öğrenciler, geleceğin medyasını şekillendirecek yetkin elemanlar olarak yetiştirilecek.
30.06.2022Haberler
Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini bekliyor
Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini bekliyorZengin müfredatla dünya standartlarında çağdaş medya eğitimi verecek olan Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ilk öğrencileriyle buluşmaya hazır. 2022-2023 eğitim öğretim döneminde ders başı yapacak öğrenciler, geleceğin medyasını şekillendirecek yetkin elemanlar olarak yetiştirilecek.
30.06.2022Gündem
Bakan Özer, 'Eğitimin Dönüştürülmesi Ön Zirvesi’ne' katılmak üzere Paris’te
Bakan Özer, 'Eğitimin Dönüştürülmesi Ön Zirvesi’ne' katılmak üzere Paris’te"Eğitimin Dönüştürülmesi Ön Zirvesine katılmak amacıyla Paris'e giden Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, programı dahilinde ilk olarak OECD Genel Sekreteri Mathias Cormann ile görüştü.
28.06.2022Gündem
‘Hem öğrencilerimiz hem işletme kazançlı’
‘Hem öğrencilerimiz hem işletme kazançlı’Uşak Üniversitesi’nde uygulanmakta olan İşletmelerde Mesleki Eğitim (İME) programı meyvelerini vermeye başladı.
27.06.2022Ege
Meslek liseleri ekmek üretecek
Meslek liseleri ekmek üretecekMilli Eğitim Bakanı Özer, ekmek fiyatlarıyla ilgili çok fazla spekülasyon yapılınca 15 meslek lisesinde ekmek fabrikası kurduklarını, aldıkları son kararla ekmek fabrikası sayısını 100’e çıkarıp halka ucuz ekmek sunacaklarını söyledi.
27.06.2022Siyaset
Ege, dışsatımda fark yaratıyor
Ege, dışsatımda fark yaratıyorTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan ilk 1000 ihracatçı listesinde Ege Bölgesi’nden 159 firma yer aldı.
27.06.2022Ege
Bakan Özer açıkladı: 81 ilde 100 noktaya ekmek fabrikası kuracağız
Bakan Özer açıkladı: 81 ilde 100 noktaya ekmek fabrikası kuracağızMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 15 okulda ekmek fabrikası kurduklarını ve günlük 250 bin ekmek kapasitesine ulaştıklarını belirterek, “81 ilde 100 noktaya ekmek fabrikası kuracağız ve günlük 1 milyon ekmek üretim kapasitesiyle liselerin çıkışındaki satış büfelerinde vatandaşımızın düşük fiyatla ekmekle buluşmasını sağlayacağız” dedi.
26.06.2022Siyaset
İlk bin ihracatçı listesinde 159 Egeli yer aldı
İlk bin ihracatçı listesinde 159 Egeli yer aldıTürkiye İhracatçılar Meclisi tarafından açıklanan, ihracatçıların şampiyonlar ligi olarak tanımlanan ilk bin ihracatçı listesinde Ege Bölgesi'nden 159 firma yer aldı.
26.06.2022Ekonomi
Bakan Özer: Öğretmenlerimizin eğitimi için 292 milyon bütçe ayırdık
Bakan Özer: Öğretmenlerimizin eğitimi için 292 milyon bütçe ayırdıkSosyal Bilimler Liseleri yöneticileri ile bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Son 20 yıl, eğitimde erişim sorununun çözüldüğü bir dönemdir. Eğitimde kitleselleşme ve evrenselleşme döneminin yaşandığı dönem son 20 yıldır. 2021 yılında öğretmenlerin eğitimiyle ilgili 8.9 milyonluk bütçe kullanırken bu sene ayırmış olduğumuz bütçe 292 milyon. Kullanın, yeter ki isteyin” dedi.
23.06.2022Gündem
Bakan Özer: 1 milyon genci mesleki eğitim merkezleriyle buluşturacağız
Bakan Özer: 1 milyon genci mesleki eğitim merkezleriyle buluşturacağızMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Cumhurbaşkanı'mızın ifade ettiği gibi 2022 yılının sonuna kadar tüm Türkiye’de 1 milyon gencimizi mesleki eğitim merkezlerimizle buluşturacağız" dedi.
21.06.2022Gündem
Çavuşoğlu: Aramızı bozmaya çalışanlar oluyor bunlara fırsat vermeyeceğiz
Çavuşoğlu: Aramızı bozmaya çalışanlar oluyor bunlara fırsat vermeyeceğizDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kosova'da soydaşlara yönelik yaptığı konuşmasında, "Aramızı bozmaya çalışanlar oluyor, bunlara fırsat vermeyeceğiz" ifadelerini kullanarak, “Kişisel çıkarlarımızı, Türk toplumunun üzerinde tutmayacağız” dedi.
19.06.2022Gündem
Meslek lisesinden ilk ihracat TIR'ı yola çıktı
Meslek lisesinden ilk ihracat TIR'ı yola çıktıOkul Sanayi İş Birliği Modeli Kapsamında İlk İhracat TIR'ını Uğurlama Programı'nda konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "2021 yılında meslek liseleri tüm Türkiye'de 1 milyar 162 milyonluk gelir elde ettiler. 2022 yılındaki hedefimiz 1,5 milyarlık bir gelir. İlk 5 aydaki gelirimiz 2021yılındaki gelirden yüzde 231 artarak 560 milyona ulaştı. Yani 2022 yılında ben inanıyorum ki 2 milyarın üzerinde bir gelirle kapatacağız" dedi.
17.06.2022Gündem
Ödül yağdı
Ödül yağdıEgeli firmalar 7 sektörde ihracat şampiyonu oldu. Başarıyı katlayacak projeleri olduğunu belirten EİB Koordinatör Başkanı Eskinazi, “Birlik sayımızı da 15’e çıkaracağız” dedi
16.06.2022Ege
Bakan Özer: Aradığım elemanı bulamıyorum' sözü tarihe çöp olup gidecek
Bakan Özer: Aradığım elemanı bulamıyorum' sözü tarihe çöp olup gidecekMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "2022 yılı sonuna kadar 1 milyon genci mesleki eğitimle buluşturacağız. Tüm sektör temsilcileri, oda bakanları, borsa başkanları kafa kafaya vereceğiz, artık bu ülkede 'aradığım elemanı bulamıyorum' sözü tarihe çöp olup gidecek" dedi.
13.06.2022Siyaset
Bakan Yanık, Hamidiye Tabyaları'da oluşturulan Çocuk Hakları Sokağını açtı
Bakan Yanık, Hamidiye Tabyaları'da oluşturulan Çocuk Hakları Sokağını açtıÇanakkale'de Anadolu Hamidiye Tabyalarında oluşturulan Çocuk Hakları Sokağının açılışı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanıkın katılımıyla yapıldı. Çocuk Hakları Sokağı'nın Çanakkalede, tabyaların bulunduğu mekanda açılmasının tesadüf olmadığını belirten Bakan Yanık, "Geçmişimizden, tarihimizden aldığımız güçle, şehitlerimizin maneviyatından aldığımız güçle geleceği kurma arzusunda olduğumuzu hep söyledik. Geleceği ifade eden çocukların işte bu tabyalarda Çocuk Hakları Sokağını kurmak, geçmiş ile geleceği tekrar birleştirmek arzumuzun o sürekliliği sağlamak tarihimizden aldığımız büyük birikimi geleceğe taşımak arzumuzun bir yansımadır" dedi.
12.06.2022Gündem
“Mesleğim hayatım iş ve staj programı” başladı
“Mesleğim hayatım iş ve staj programı” başladıMilli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB), büyük ölçekli işletmelere ve Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelere (KOBİ) nitelikli insan kaynağı sağlamak üzere başlattığı ‘Mesleğim Hayatım İş ve Staj Programı’na şirketlerin başvuru süreci başladı.
21.06.2022Kobi
Okulda dansöz olayının ardından flaş gelişme
Okulda dansöz olayının ardından flaş gelişmeMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bursa'daki bir okulda düzenlenen dansözlü eğlenceye tepki göstererek, "Resmi Gazete'de yayınladığımız değişiklikle, okul aile birliklerinin yapmış olduğu tüm sosyal etkinliklerde mutlaka okul müdüründen izin alınacak ve denetime tabi olacaklar. Burada kritik olan diğer bir konu da ülkemizin milli ve manevi değerlerine tezat teşkil eden hiçbir etkinliğe izin vermeyeceğiz" dedi.
10.06.2022Gündem
Eğitim vaadi yüzde 67’yi ikna ediyor
Eğitim vaadi yüzde 67’yi ikna ediyorTEDMEM’in araştırmasına göre gençlerin yüzde 67’si eğitimi düzelteceğine inandığı siyasetçi için oyunu değiştirebileceğini söylerken yüzde 54’ünün ‘Partisiz ve Son Dakikacı’ seçmen gruplarında olması dikkat çekiyor.
10.06.2022Eğitim
'12'nci Kalkınma Planı' genelgesi Resmi Gazete'de
'12'nci Kalkınma Planı' genelgesi Resmi Gazete'deCumhurbaşkanlığı'ndan 2024- 2028 dönemini kapsayacak 12'nci Kalkınma Planı'nın hazırlıklarına dair genelge yayımlandı. Plan hazırlıkları amacıyla, 54 adet özel ihtisas komisyonu ile 26 tane çalışma grubu oluşturuldu.
10.06.2022Ekonomi
Oğlu öğretmeni tarafından dövüldü! Evine gelen sosyal hizmetler görevlisinden öğrendi
Oğlu öğretmeni tarafından dövüldü! Evine gelen sosyal hizmetler görevlisinden öğrendiKocaeli’de 17 yaşındaki genç, çıraklık eğitimi aldığı okulda öğretmeni tarafından darp edildi. Şiddet anları, sınıftaki başka bir öğrenci tarafından cep telefon kamerası ile kaydedildi. Oğlunun öğretmeni tarafından darp edildiğini, evlerine gelen Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevlisinden öğrendi.
9.06.2022Gündem
Türkiye markası ‘iyileştirici’ olacak
Türkiye markası ‘iyileştirici’ olacakSağlık turizminde kısa vadede 5 milyar dolar, orta vadede 10 milyar dolar gelir hedefleyen Türkiye, ‘iyileştirici’ yüzünü dünyaya tanıtıyor.
8.06.2022Ekonomi
Sağlık turizminde destek paketi
Sağlık turizminde destek paketiTürkiye, sağlık turizminde dünyanın çekim merkezlerinden biri haline geldi. Sağlık hizmeti ihracat gelirlerinin yeni destek mekanizmalarının da etkisiyle 5 milyar dolar’a çıkarılacak.
8.06.2022Vitrin
Altıeylül’de kimse yalnız değil!
Altıeylül’de kimse yalnız değil!Başkan Hasan Avcı, “Geçen yıl 6, bu yılın ilk 5 ayında 6 milyon liralık sosyal destek verdik. Yardımda bulunacağımız vatandaşlarımızı muhalefetle tespit ediyoruz. İhtiyaç sahibinin siyasetçisi olmaz” dedi
8.06.2022Ege
Bakan Muş, sağlık hizmetinde ihracatı artırmayı hedefleyen destekleri açıkladı
Bakan Muş, sağlık hizmetinde ihracatı artırmayı hedefleyen destekleri açıkladıTicaret Bakanı Mehmet Muş, sağlık hizmetinde ihracatı artırmayı hedefleyen 'Sağlık Hizmeti İhracatı 5.0 Destekleri'ni açıkladı.
6.06.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Mesleki Eğitim ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.