Mete Yarar

Mete Yarar

Son dakika Mete Yarar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Mete Yarar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Mete Yarar haber sayfamızda...

Mete Yarar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 211 mete yarar haberi bulunmuştur.
Anadolu Amfibi Hücum Gemisi ne zaman denizde olacak? Savunma Sanayii Başkanı Demir CNN TÜRK'te açıkladı
Anadolu Amfibi Hücum Gemisi ne zaman denizde olacak? Savunma Sanayii Başkanı Demir CNN TÜRK'te açıkladıCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, CNN TÜRK'te soruları yanıtladı. Demir yaptığı açıklamada, "Anadolu Amfibi Hücum Gemisi ne zaman denizde olacak?" sorusuna da yanıt verdi. Demir, "İş gücü açısından salgının bazı etkileri oldu. Bu yıl sonuna yetişsin diyorduk, biraz daha sarkacak gibi görünüyor. Ama biz artık 2022'yi ıskalamak istemiyoruz" ifadelerini kullandı.
17.12.2021Ekonomi
Temel Kotil, CNN TÜRK'te F-35'in rakibi milli uçağı anlattı
Temel Kotil, CNN TÜRK'te F-35'in rakibi milli uçağı anlattıTürk Havacılık-Uzay Sanayii Genel Müdürü Temel Kotil, CNN TÜRK'te yayınlanan Tarafsız Bölge programına konuk oldu. Kotil, Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan ve Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar'ın sorularını yanıtladı.
10.11.2021Haberler
Son dakika: Temel Kotil, CNN TÜRK'te F-35'in rakibi milli uçağı anlattı
Son dakika: Temel Kotil, CNN TÜRK'te F-35'in rakibi milli uçağı anlattıTürk Havacılık-Uzay Sanayii Genel Müdürü Temel Kotil, CNN TÜRK'te yayınlanan Tarafsız Bölge programına konuk oldu. Kotil, Ahmet Hakan ve Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar'ın sorularını yanıtlıyor. Kotil, Milli Muharip Uçak'ın 2022'de biteceğini ve 2028'de seri üretime başlanabileceğini açıkladı.
10.11.2021Gündem
Son dakika... Selçuk Bayraktar'dan CNN TÜRK'te flaş açıklamalar
Son dakika... Selçuk Bayraktar'dan CNN TÜRK'te flaş açıklamalarSon dakika haberine göre, Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Türkiye'nin yüksek teknoloji alanındaki geleceğini Ahmet Hakan'la Tarafsız Bölge'de değerlendirdi. Bayraktar, İHA'ların öyküsünü detayları ile anlattı
16.09.2021Gündem
Uzmanlar müjdeyi değerlendirdi: Veriler çok cesaretlendirici
Uzmanlar müjdeyi değerlendirdi: Veriler çok cesaretlendiriciCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm Türkiye'nin heyecanla beklediği müjdeyi açıkladı. Fatih Sondaj Gemisi, Sakarya Gaz Sahası'ndaki Amasra-1 kuyusunda 135 milyar metreküplük yeni bir doğalgaz keşfi daha yaptı. Uzmanlar, son keşifle birlikte 540 milyar metreküpe ulaşan doğal gaz rezervini değerlendirdi. BOTAŞ Eski Genel Müdürü Dr. İbrahim Palaz ise keşifle ilgili olarak "Her iki halde de Türkiye için iyi bir haber. En son kazılan kuyudaki veriler çok cesaretlendirici" ifadelerini kullandı. Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar "Bu işin içinde ismini zikretmek gerekirse Berat Albayrak var. Enerji Bakanı olduğu dönemde yaptığı girişimlerdir. 2014’teki girişimlerin meyvesini 2020’de aldık" dedi.
4.06.2021Ekonomi
Mete Yarar: Nurettin’i ve Kalkan’ı öldürmek arasında fark yok
Mete Yarar: Nurettin’i ve Kalkan’ı öldürmek arasında fark yokEn son terör örgütü PKK'nın sözde üst düzey yöneticilerinden Sofi Nurettin'in öldürülmesi örgüte büyük darbe vurdu. Peki bu operasyonlar nasıl yapılıyor? Bu eylemlerin anlamı ne? Terör ve güvenlik uzmanı Mete Yarar yorumladı. Yarar operasyon için, “Duran Kalkan’ın öldürülmesi arasında fark yok” ifadelerini kullandı.
23.05.2021Gündem
Mete Yarar: Nurettin’i ve Kalkan’ı öldürmek arasında fark yok
Mete Yarar: Nurettin’i ve Kalkan’ı öldürmek arasında fark yokEn son terör örgütü PKK'nın sözde üst düzey yöneticilerinden Sofi Nurettin'in öldürülmesi örgüte büyük darbe vurdu. Peki bu operasyonlar nasıl yapılıyor? Bu eylemlerin anlamı ne? Terör ve güvenlik uzmanı Mete Yarar yorumladı. Yarar operasyon için, “Duran Kalkan’ın öldürülmesi arasında fark yok” ifadelerini kullandı.
23.05.2021Haberler
Son dakika... İncirlik Üssü ABD kullanımına kapatılır mı? Mete Yarar CNN TÜRK'te değerlendirdi
Son dakika... İncirlik Üssü ABD kullanımına kapatılır mı? Mete Yarar CNN TÜRK'te değerlendirdiSon dakika haberine göre, CNN TÜRK ekranlarında Başak Şengül'ün moderatörlüğünde yayınlayan Akıl Çemberi programına konuk olan Güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar, İncirlik Üssü'yle ilgili değerlendirmede bulundu.
30.04.2021Gündem
Son dakika... Irak'ın kuzeyinden yeni haber! Teröristler cıyak cıyak...
Son dakika... Irak'ın kuzeyinden yeni haber! Teröristler cıyak cıyak...Irak'ın kuzeyinden düzenlenen Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarına ilişkin Milli Savunma Bakanlığı son dakika gelişmesini aktardı. Öte yandan Bakanlık bölgeden yeni bir video daha paylaştı. Öte yandan güvenlik uzmanı Abdullah Ağar da harekatı CNN TÜRK canlı yayınında değerlendirdi. Ağar açıklamasında, 'Sahadaki teröristler cıyak cıyak tabiri caizse... Parçalanmış durumdalar, yardım istiyorlar. Metina bir düğüm noktası gibi. Son derece keskin bir arazi yapısı var. Böyle bir alanda etki ortaya koyuyorsunuz' ifadelerine yer verdi.
25.04.2021Gündem
MİT ve TSK'nın Kandil'deki operasyonuna ilişkin Mete Yarar'dan dikkat çeken yorum
MİT ve TSK'nın Kandil'deki operasyonuna ilişkin Mete Yarar'dan dikkat çeken yorumMİT ve TSK'nın Irak'ın kuzeyindeki Kandil'de düzenlediği operasyonda PKK/KCK'nın sözde gümrük koordinasyonu sorumlusu Ömer Aydın etkisiz hale getirildi. Öte yandan güvenlik politikaları uzman Mete Yarar, MİT ve TSK'nın bölgedeki operasyonlarına ilişkin CNN TÜRK moderatörü Göksu Öngören Özgür'ün sorularını yanıtladı.
29.03.2021Haberler
Son dakika... MİT ve TSK'nın Kandil'deki operasyonuna ilişkin Mete Yarar'dan dikkat çeken yorum
Son dakika... MİT ve TSK'nın Kandil'deki operasyonuna ilişkin Mete Yarar'dan dikkat çeken yorumGelen son dakika haberine göre; MİT ve TSK'nın Irak'ın kuzeyindeki Kandil'de düzenlediği operasyonda PKK/KCK'nın sözde gümrük koordinasyonu sorumlusu Ömer Aydın etkisiz hale getirildi. Öte yandan güvenlik politikaları uzman Mete Yarar, MİT ve TSK'nın bölgedeki operasyonlarına ilişkin CNN TÜRK moderatörü Göksu Öngören Özgür'ün sorularını yanıtladı. İşte haberin ayrıntıları...
29.03.2021Gündem
Mete Yarar: Sisi’nin yaptığını onaylıyoruz anlamına gelmiyor
Mete Yarar: Sisi’nin yaptığını onaylıyoruz anlamına gelmiyorGüvenlik uzmanı Mete Yarar, Türkiye ve Mısır arasında başlayan diplomatik temasları masaya yatırdı, merak edilen noktaları CNN TÜRK’e yorumladı. Yarar, “Akdeniz’de bir anlaşma yaptığınızda, Sisi yönetimi meşrudur ya da Sisi’nin yaptığını onaylıyoruz demiş olmuyorsunuz” değerlendirmesinde bulundu.
14.03.2021Haberler
Mete Yarar: Sisi’nin yaptığını onaylıyoruz anlamına gelmiyor
Mete Yarar: Sisi’nin yaptığını onaylıyoruz anlamına gelmiyorGüvenlik uzmanı Mete Yarar, Türkiye ve Mısır arasında başlayan diplomatik temasları masaya yatırdı, merak edilen noktaları CNN TÜRK’e yorumladı. Yarar, “Akdeniz’de bir anlaşma yaptığınızda, Sisi yönetimi meşrudur ya da Sisi’nin yaptığını onaylıyoruz demiş olmuyorsunuz” değerlendirmesinde bulundu.
14.03.2021Gündem
Son dakika... Sözcü Kalın, 'Satışı engellediler' deyip duyurdu: Kaybeden ABD olacak
Son dakika... Sözcü Kalın, 'Satışı engellediler' deyip duyurdu: Kaybeden ABD olacakABD ile yaşanan S-400 gerilimine ilişkin Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan son dakika açıklaması geldi. Sözcü Kalın açıklamasında, 'S-400 kararı Türkiye'de bir gecede alınmadı' dedi. Öte yandan Kalın, ' ABD, Pakistan’a yapmayı planladığımız savaş helikopteri satışını engelledi. Bu muhtemelen söz konusu ihalenin Çin’e gitmesine neden olacak ve burada kaybeden ABD olacak' ifadelerine yer verdi.
8.03.2021Siyaset
Mete Yarar’dan S-400 için flaş açıklama
Mete Yarar’dan S-400 için flaş açıklamaPatriot- S-400 ekseninde yapılan ‘vermediler-almadınız’ tartışmaları sürerken, olayın arka planını CNN TÜRK yayınında değerlendiren Mete Yarar, konuyla ilgili, ‘ABD geçmişte olduğu gibi 2016’da da silah ambargosu uyguladı. Ve Türkiye bu sefer ağırlığını koyarak S-400 hava savunma sistemlerini aldı’ açıklamasında bulundu.
3.03.2021Televizyon
Mete Yarar’dan S-400 için flaş açıklama: ABD geçmişteki gibi...
Mete Yarar’dan S-400 için flaş açıklama: ABD geçmişteki gibi...Patriot- S-400 ekseninde yapılan ‘vermediler-almadınız’ tartışmaları sürerken, olayın arka planını CNN TÜRK yayınında değerlendiren Mete Yarar, konuyla ilgili, ‘ABD geçmişte olduğu gibi 2016’da da silah ambargosu uyguladı. Ve Türkiye bu sefer ağırlığını koyarak S-400 hava savunma sistemlerini aldı’ açıklamasında bulundu.
3.03.2021Gündem
Terör örgütü PKK paha biçilemez can kayıplarının yanında 500 milyar dolar kaybettirdi
Terör örgütü PKK paha biçilemez can kayıplarının yanında 500 milyar dolar kaybettirdiGara'daki harekatta terör örgütü alıkoyduğu 13 sivili şehit etti. bu, PKK'nın elbette ilk sivil katliamı değil, daha önce de benzer vahşetlere imza attı. Peki bölücü örgüt nasıl bir dönemde ortaya çıktı? Türkiye'nin başına nasıl bela oldu? Türkiye'ye ne kaybettirdi? Eğer terör örgütü olmasaydı? Türkiye özellikle Güneydoğu nasıl bir yer olacaktı? İşte CNN TÜRK’ün hazırladığı PKK dosyasından çok çarpıcı detaylar…
17.02.2021Gündem
Son dakika: Türkiye'de ilk kez oldu! Etkisi sabah ortaya çıktı... Tamamı bayrak astı!
Son dakika: Türkiye'de ilk kez oldu! Etkisi sabah ortaya çıktı... Tamamı bayrak astı!Gelen son dakika haberine göre, Hatay'da güvenlik güçlerinin iki teröristi takibi sırasında teröristlerden birinin üzerindeki bombayı infilak ettirmesi sonucu meydana gelen patlama nedeniyle camları kırılan ve zarar gören iş yeri ve evlerdeki vatandaşlar, teröre tepki olarak balkon ve pencerelerini Türk bayraklarıyla donattı. Öte yandan patlamanın etkisi sabahın ilk ışıklarıyla ortaya çıkarken, Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, etkisiz hale getirilen teröristlerin sınırdan paramotor kullanarak uçarak geçmesinin bir ilk olduğunu ifade etti. Ölü ele geçirilen 2 teröristin Münbiç'ten Amanoslar'a geldikleri paramotor da ele geçirildi.
27.10.2020Gündem
Selçuk Bayraktar o fotoğrafı gösterdi: 'Amerikan rüyası değil Türk rüyası mümkün'
Selçuk Bayraktar o fotoğrafı gösterdi: 'Amerikan rüyası değil Türk rüyası mümkün'BAYKAR Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, M5 Dergisi Başdanışmanı Mete Yarar'ın sorularını yanıtladı. "Amerikan rüyasına gerek yok. Türk rüyası da mümkün" diyen Bayraktar, 'Motivasyonunuzu kaybettiğiniz zamanlar ne yaptınız?' sorusuna yanıt vermeden önce bir arşivinden bir fotoğraf gösterdi. Bu 2006 yılında Şırnak’ta Güçlükonak Fındık köyündeki bir çatışmada şehit olan bir Asteğmenin yerdeki kanını gösteren bir fotoğraf karesiydi.
23.07.2020Gündem
Son dakika... Pençe-2 harekatı başladı
Son dakika... Pençe-2 harekatı başladıIrak kuzeyinde teröristlerin yuvalandığı bölgelere karşı "Pençe-2 Operasyon Planı" çerçevesinde yeni bir harekat başlatıldığı açıklandı.
13.07.2019Gündem
Çukurova Kitap Fuarı’na geri sayım
Çukurova Kitap Fuarı’na geri sayımTÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği, ÇUFAŞ Çukurova Fuarcılık A.Ş., Adana Valiliği ve Adana Büyükşehir Belediyesi desteği ile düzenlenen Çukurova 12. Kitap Fuarı, 5-13 Ocak 2019 tarihleri arasında TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
28.12.2018Gündem
Mete Yarar, Paris'te evlendi
Mete Yarar, Paris'te evlendiGüvenlik uzmanı ve TV yorumcusu Mete Yarar, sessiz sedasız Paris’te dünya evine girdi.
9.07.2018Cadde
Mete Yarar, Paris'te evlendi
Mete Yarar, Paris'te evlendiGüvenlik uzmanı ve TV yorumcusu Mete Yarar, sessiz sedasız Paris’te dünya evine girdi.
9.07.2018Cadde
Son dakika... Mete Yarar uyardı! 'Kriptolu dönemi bitinceye kadar...'
Son dakika... Mete Yarar uyardı! 'Kriptolu dönemi bitinceye kadar...'Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, "Ülkedeki bu adamların kriptolu dönemi bitinceye kadar muhtemelen bu alarm durumu devam edecek." dedi.
8.05.2018Gündem
Güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar: Türkiye’nin Suriye’de olmadığı hiçbir çözüm yoktur
Güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar: Türkiye’nin Suriye’de olmadığı hiçbir çözüm yokturGüvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar, "Türkiye’nin Suriye’de olmadığı hiçbir çözüm yoktur. Bunu önce Rusya ve İran gördü." dedi.
20.04.2018Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Mete Yarar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.