Mezgit

Mezgit

Son dakika mezgit haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mezgit gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mezgit haber sayfamızda...

Mezgit

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 482 mezgit haberi bulunmuştur.
Çanakkaleli balıkçılar açılamadı, tezgahta çeşitlilik azaldı
Çanakkaleli balıkçılar açılamadı, tezgahta çeşitlilik azaldıÇanakkale'de, 3 gündür etkili olan poyraz ve deniz yüzeyindeki müsilaj nedeniyle av yasağı kapsamı dışındaki olta balıkçıları, açılamadı. Balıkhanedeki tezgahlarda ise balık çeşitliliği azaldı.
10.05.2021 Ekonomi
'Bir Balık Türü' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'Bir Balık Türü' Yanıtları
'Bir Balık Türü' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'Bir Balık Türü' YanıtlarıBulmaca çözmeyi sevenlerin sıklıkla karşılaştığı soruların başında ''Bir balık türü'' geliyor. Kare ve çengel bulmacalarda genellikle aynı balıkların adı sorulsa da bu sorulara verilebilecek 20'den fazla yanıt var. Bir balık türü bulmaca cevabı nedir? Sizin için bulmacalarda sorulan balık türlerinin isimlerini harf sayısına göre listeledik.
3.05.2021Eğitim
Av yasağına rağmen Çanakkale'de balık tezgahları doldu
Av yasağına rağmen Çanakkale'de balık tezgahları dolduTürkiye'de gırgır ve troller için 15 Nisan'da başlayan av yasağının ardından birçok kentte balık çeşitliliği azalırken, olta ve dalyan avcılığı sayesinde Çanakkale'de tezgahlar yine doldu.
20.04.2021Ekonomi
Tezgahlarda en çok 'levrek, somon, çupra' ilgi görüyor
Tezgahlarda en çok 'levrek, somon, çupra' ilgi görüyorKaradeniz’de av yasağı başladı ancak tezgahlardaki balık bereketi sürüyor. Özellikle ramazan ayıyla birlikte iftar sofraları için balık tercih eden vatandaşlar, tezgahların yolunu tutuyor. ‘Ramazan bereketiyle geldi’ diyen balıkçılar ise vatandaşların daha çok levrek, somon ve çupra gibi fırında yapılan balıkları tercih ettiğini söyledi.
17.04.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli açıkladı! Bu gece yasaklanıyor
Bakan Pakdemirli açıkladı! Bu gece yasaklanıyorTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bu gece sona erecek balıkçılık av sezonunun, hamsi, mezgit, kalkan, istavrit, sardalya ve çaça avcılığı açısından verimli geçtiğini ifade etti.
14.04.2021Ekonomi
Tezgahlar kültür balıklarına kaldı
Tezgahlar kültür balıklarına kaldıDenizlerde av yasağının başlamasına sayılı gavnler kala tezgahlarda kültür balıkları yerini aldı. Levrek 60 TL, somon ise kilosu 35 ile 60 TL arasında satılıyor.
11.04.2021Ekonomi
Mezgit, barbun ve somona talep
Mezgit, barbun ve somona talepSamsun’da, yaklaşan denizlerde av yasağı öncesi tezgahlarda en fazla yer bulan mezgit, barbun ve somon balıkları yoğun talep görüyor.
3.04.2021Ekonomi
Hangi Mevsimde Hangi Balık Yenir? Hangi Balık Türü Hangi Mevsimde Tüketilmelidir?
Hangi Mevsimde Hangi Balık Yenir? Hangi Balık Türü Hangi Mevsimde Tüketilmelidir?Her mevsim tüketilen besleyici besinler arasında bulunan balık oldukça fazla tercih edilmektedir. Ancak hangi mevsimde hangi balığı seçeceğinizi bilmiyorsanız eğer, öncesinde bunu öğrenmeniz çok daha önemlidir. Hangi mevsimde hangi balık yenir? Hangi balık türü hangi mevsimde tüketilmelidir? Hangi mevsimde hangi balığın tüketileceğine dair tüm detayları derledik.
1.04.2021Sağlık
Av yasağına günler kala balıkçılar açılamadı, fiyatlar etkilendi
Av yasağına günler kala balıkçılar açılamadı, fiyatlar etkilendiYurdun büyük kısmında son bir haftadır etkili olan soğuk hava balık fiyatlarına olumsuz yansıdı. İstanbul’da çok sayıda balıkçı denize açılamazken, bu durum balık fiyatlarına yansıdı. Beylikdüzü’ndeki Gürpınar Balık Hali’nin bu geceki gözdesi ise çinekop ve hamsi oldu.
25.03.2021Ekonomi
Karadeniz’de hamsi azaldı, ‘çaça’ avı başladı
Karadeniz’de hamsi azaldı, ‘çaça’ avı başladıSamsun'da hamsiden ümidini kesen balıkçılar çaça balığı avına yöneldi. Balıkçılar, balık unu, yağı ve yemi olarak fabrikalarda işlenen çaça avını bu yıl bir ay erken başlattı.
18.03.2021Haberler
Karadeniz’de hamsi azaldı, ‘çaça’ avı başladı
Karadeniz’de hamsi azaldı, ‘çaça’ avı başladıSamsun'da hamsiden ümidini kesen balıkçılar çaça balığı avına yöneldi. Balıkçılar, balık unu, yağı ve yemi olarak fabrikalarda işlenen çaça avını bu yıl bir ay erken başlattı.
18.03.2021Ekonomi
Karadeniz'de hamsi geri döndü
Karadeniz'de hamsi geri döndüSamsun'da, 1 aydır buzhanelerdeki stok hamsileri satan balıkçıların ağlarına hamsi sürüleri takıldı. Bir süredir yeterince avlanamayan hamsi yeniden yerini aldığı tezgahlarda 25 liradan satılmaya başlandı.
14.03.2021Ekonomi
Son demlerini yaşıyor! Kimse ne olduğunu anlamadı...
Son demlerini yaşıyor! Kimse ne olduğunu anlamadı...Kontrollü normalleşme süreci kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmadığı ilk cumartesi gününde balıkçı pazarında hareketlilik yaşanıyor. Doğu Karadeniz'de hamsi avının yetersiz olması nedeniyle Trabzon'daki balıkçı tezgahlarını istavrit, mezgit, somon ve çupra süslüyor.
6.03.2021Ekonomi
Trabzon'da balıkçı tezgahlarında hamsinin yerini diğer çeşitler aldı
Trabzon'da balıkçı tezgahlarında hamsinin yerini diğer çeşitler aldıDoğu Karadeniz'de hamsi avının yetersiz olması nedeniyle Trabzon'daki balıkçı tezgahlarını istavrit, mezgit, somon ve çupra süslüyor.
6.03.2021Ekonomi
Hamsinin yerini mezgit ve barbun aldı
Hamsinin yerini mezgit ve barbun aldıSamsun'da avlanan hamsinin azlığı nedeniyle balıkçı tezgahlarında mezgit ile barbun ilgi görüyor.
6.03.2021Ekonomi
Trabzon'da taze hamsi kısa sürede tükendi
Trabzon'da taze hamsi kısa sürede tükendiTrabzon'da uzun bir sürenin ardından tezgahları süsleyen taze hamsi, yüksek fiyatına rağmen vatandaşlar tarafından kısa sürede tüketildi.
23.02.2021Ekonomi
Kar yağışının ardından vatandaşların hamsiye talebi arttı
Kar yağışının ardından vatandaşların hamsiye talebi arttıSamsun'da, kar yağışının ardından hamsi tezgahlarında yoğunluk yaşanıyor.
17.02.2021Haberler
Kar yağdı, balığa talep arttı
Kar yağdı, balığa talep arttıSamsun'da havaların soğuması ve kar yağışıyla birlikte vatandaşların balığa olan talebi de arttı. Tezgahlarda en çok mezgit ve somon talep görüyor.
17.02.2021Ekonomi
Karadeniz'de havalar soğudu, balık avı arttı
Karadeniz'de havalar soğudu, balık avı arttıKaradeniz'de havaların yeniden soğumaya başlamasıyla birlikte avlanan balık miktarında artış yaşandı. Karadeniz Bölgesi'nde 20 dereceyi bulan hava sıcaklarının son iki gündür düşüşe geçmesi en çok balıkçıları sevindirdi.
14.02.2021Ekonomi
Karadeniz'de istavrit bolluğu yaşanıyor
Karadeniz'de istavrit bolluğu yaşanıyorKaradeniz’de teknelerle denize açılan balıkçılar, bol miktarda istavritle dönüyor. Kentte hamsinin yokluğunda en çok tercih edilen istavrit olsa da vatandaşlar hamsiyi umutla bekliyor.
6.02.2021Ekonomi
Kısıtlamada tezgahları farklı balıklar süsledi
Kısıtlamada tezgahları farklı balıklar süslediSamsun'da, avına 3’üncü kez 10 günlük yasak getirilen hamsinin tezgahlardaki yerini mezgit, barbun, çupra, levrek, somon gibi balıklar aldı. Kentte az da olsa kısıtlamada sokağa çıkanlar, açık olan tezgahlardan balık satın aldı.
31.01.2021Ekonomi
Trabzon'da hamsinin kilogramı 20-25 liradan satılıyor
Trabzon'da hamsinin kilogramı 20-25 liradan satılıyorTarım ve Orman Bakanlığı tarafından, İstanbul Boğazı ile Karadeniz'de hamsi avına yönelik kısıtlamanın 10 gün daha uzatılmasının ardından Trabzon'da hamsinin kilogramı 20-25 liradan satılıyor.
17.01.2021Ekonomi
Tezgahlarda barbun, mezgit ve çinakopa talep arttı
Tezgahlarda barbun, mezgit ve çinakopa talep arttıSamsun'da hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte vatandaşların balığa olan talebi arttı. Tezgahlarda en fazla barbun, mezgit ve çinakop rağbet görüyor.
15.01.2021Ekonomi
Karadeniz'de hamsi avının durdurulması balığın  fiyatını artırdı
Karadeniz'de hamsi avının durdurulması balığın fiyatını artırdıTarım ve Orman Bakanlığı tarafından İstanbul Boğazı ile Karadeniz'de hamsi avının 10 gün süreyle durdurulmasının ardından Trabzon'da hamsinin kilogramı 20-25 liradan satılmaya başlandı.
9.01.2021Ekonomi
Karadeniz'de hamsinin yerini istavrit ve barbun aldı
Karadeniz'de hamsinin yerini istavrit ve barbun aldıKaradeniz'de hamsi avına 10 gün yasak getirilmesiyle birlikte vatandaşlar balıkçı tezgahlarında hamsinin yerine istavrit ve barbun balığını tercih etmeye başladı. Samsun'da istavrit kilogramı 20, barbun ise 15-30 liradan satışa sunuluyor.
9.01.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

balıkhamsisamsunkaradeniztrabzon

Mezgit ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.