Michelle Obama

Michelle Obama

ABD'li avukat ve Amerika Birleşik Devletleri 44. Başkanı Barack Obama'nın eşidir.Michelle Robinson, Chicago'nun güney kısmında doğdu ilköğrenimini üstün zekalılar okulunda tamamladı ve Princeton Üniversitesi'nden ve Harvard Hukuk Okulu'ndan mezun oldu. Eğitiminin ardından Chicago'ya dönerek Amerika'nın bilinen bir hukuk firmasında, Chicago Üniversitesi'nde ve Chicago Üniversitesi Hastanesi'nde çalışmaya başladı. Barack Obama ile Chicago'da hukuk firmasında çalışırken tanıştı. Michelle Obama, giyim tarzıyla ve moda anlayışıyla pek çok kez en iyi giyinenler listelerinde yer aldı.

Michelle Obama

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 843 michelle obama haberi bulunmuştur.
Barack Obama'nın acı günü... Köpeği Bo öldü
Barack Obama'nın acı günü... Köpeği Bo öldüABD’nin eski Başkanı Obama 12 yıllık dostu olan köpeği Bo'nun hayatını kaybettiğini duyurarak, " Ailemiz gerçek ve sadık dostunu kaybetti" dedi.
9.05.2021Dünya
Başkanlığı döneminde Trump'ın serveti '700 milyon dolar eridi'
Başkanlığı döneminde Trump'ın serveti '700 milyon dolar eridi'Donald Trump'ın, ABD başkanlığı döneminde 700 milyon dolar kaybettiği öne sürüldü. ABD merkezli yayıncı kuruluş Bloomberg'ün araştırmasına göre Trump'ın toplam serveti bu kayıpla, 2,3 milyar dolara geriledi.
18.03.2021Dünya
‘Kraliyetle Meghan birbirini bağışlasın’
‘Kraliyetle Meghan birbirini bağışlasın’İngiltere kraliyetinden geçen yıl ayrılıp ABD’ye yerleşen Prens Harry (36) ile eşi Meghan Markle’ın (39) ünlü TV sunucusu Oprah Winfrey’e yaptığı ve 7 Mart’ta yayımlanan açıklamaların yankısı devam ediyor.
17.03.2021Dünya
Zirve şıkır şıkır
Zirve şıkır şıkırABD’de başkanlığın el değiştirdiği 20 Ocak’taki törenlerde Beyaz Saray’a veda eden Melania Trump en çok 70 bin dolarlık çantasıyla dikkati çekti. Beyaz Saray’ın yeni first leydisi Jill Biden ise 6 bin dolar değerindeki manto ve elbisesinin mavi rengiyle Amerikan halkına umut mesajı yolladı.
22.01.2021Dünya
Son dakika: Biden'ın yemin töreninde şiir okudu, takipçi sayısı fırladı!
Son dakika: Biden'ın yemin töreninde şiir okudu, takipçi sayısı fırladı!ABD Başkanı Joe Biden'ın yemin töreninde okuduğu şiirle büyük övgü alan şair Amanda Gorman, bir gecede sosyal medyada yüz binlerce takipçi kazandı.
21.01.2021Dünya
Son dakika: Joe Biden koltuğa oturur oturmaz imzaladı! Dakika 1 gol 1: Affetmedi...
Son dakika: Joe Biden koltuğa oturur oturmaz imzaladı! Dakika 1 gol 1: Affetmedi...Son dakika haberlere göre, dünya ABD'deki yemin törenine dikkat kesildi. CNN International, 'ABD'de yeni bir gün' başlığını attı. Başkan seçilen Biden'ın da ilk Twitter mesajının aynı şekilde 'ABD'de yeni bir gün' olması dikkat çekti. Trump, devir teslime saaatler kala, Beyaz Saray'dan ayrıldı. Başkan olarak son konuşmasını yapan Trump yine iddialı ifadeler kullandı ve Biden'a gizemli bir not bıraktı. Biden yemin ederek ABD'nin 46'ncı başkanı oldu. Biden 23.55 (TSİ) sularında Beyaz Saray'a geldi ve peş peşe kararnameleri imzalamaya başladı.
21.01.2021Dünya
İlk kez ‘Welcome’ yok
İlk kez ‘Welcome’ yokABD’de first leydi Melania Trump, Beyaz Saray’a veda ederken halefi Jill Biden için “Hoş geldin daveti” düzenlemekten kaçındı. Melania Trump’ın bu davranışıyla ABD’nin “first leydilik tarihi”ndeki 100 yıllık nezaket geleneğini yıktığı belirtiliyor
20.01.2021Dünya
Politik figürler kapak yıldızı olunca
Politik figürler kapak yıldızı oluncaVogue Amerika’nın şubat sayısının kapak yıldızı Kamala Harris. Ancak çekim, pek çok farklı sebepten ötürü eleştiri alıyor ve politik figürler moda dergilerine ne tür konseptlerle kapak olmalı sorularını düşündürtüyor
16.01.2021Cumartesi
Sosyal medya savaş alanı!
Sosyal medya savaş alanı!ABD’de Donald Trump ve destekçileri ile sosyal medya devleri arasında ‘savaş’ başladı. Twitter, Trump’ın hesabını süresiz kapatırken, aşırı sağcıların yöneldiği ‘Parler’ gibi uygulamalar da gözlem altında
10.01.2021Dünya
Obrador'dan Trump'a destek!
Obrador'dan Trump'a destek!ABD Başkanı Donald Trump'ın hesabının sosyal medya platformu Twitter tarafından askıya alınması, farklı kesimlerde tepkilere yol açtı.
9.01.2021Dünya
Gözler 20 Ocak'a çevrildi! Katılacaklarını duyurdular
Gözler 20 Ocak'a çevrildi! Katılacaklarını duyurdularABD'nin eski başkanları Barack Obama, George W. Bush ve Bill Clinton'ın, ABD Başkanlığına seçilen Joe Biden'in 20 Ocak'taki yemin törenine katılacakları bildirildi.
8.01.2021Dünya
Onlar da kitap yazacak
Onlar da kitap yazacakEski ABD Başkanı Obama ile eşinin yazdığı kitapların satış rekorları kırması, başka ünlü isimleri de harekete geçirdi. Prens Harry’nin eşi Meghan Markle ile ABD Başkanı’nın kızı Ivanka Trump da kitap yazmak için yayınevleriyle görüşüyor.
28.12.2020Dünya
Donald Trump'tan Melania'yı kapak yapmayan dergilere tepki
Donald Trump'tan Melania'yı kapak yapmayan dergilere tepkiABD Başkanı Donald Trump, eşi Melania Trump First Lady’ken onu kapağına taşımayan büyük dergileri eleştirdi.
26.12.2020Dünya
First leydilerin değişimi
First leydilerin değişimiABD’deki bir sergi, başkan eşlerinin geçmişten bugüne uzanan çizgideki farklılığını ortaya koydu. ABD başkanlarının eşlerinin portrelerinin yer aldığı Washington’daki sergi, izleyicileri “first leydi”lerle  ilgili bir yolculuğa çıkarıyor. First leydilerden Bess Truman vaktiyle “Bir kadının yeri kocasının yanı” derken günümüzde Hillary Clinton kendi kimliğiyle öne çıkıyor. Serginin küratörü “Aslında birçok first leydi, maaşsız ve seçilmemiş  rolleri içinde geri planda kalırken olağanüstü işler başardı” dedi
20.12.2020Dünya
Obama'nın kitabı 'A Promised Land' bir ayda 3 milyondan fazla sattı
Obama'nın kitabı 'A Promised Land' bir ayda 3 milyondan fazla sattıEski ABD Başkanı Barack Obama'nın anılarını kaleme aldığı "A Promised Land" kitabı, piyasaya çıkmasının üzerinden sadece bir ay geçmesine rağmen 3 milyonun üzerinde sattı.
17.12.2020Dünya
'Spotify en çok dinlediklerim 2020' yıllık özet kısmına, istatistiklere nasıl bakılır? İşte 2020 Spotify en çok dinlenenler...
'Spotify en çok dinlediklerim 2020' yıllık özet kısmına, istatistiklere nasıl bakılır? İşte 2020 Spotify en çok dinlenenler...Spotify en çok dinlediklerim kısmı kullanıcıların araştırdığı konular arasında yer alıyor. Spotify kullanıcıların 2020 yılı istatistiklerini açıkladı. Aynı zamanda 2020 yılının TOP listeleri belli oldu. Peki 2020 Spotify en çok dinlediklerim kısmı nerede, nasıl bakılır? İşte Spotify'da en çok dinlenenler...
2.12.2020Teknoloji
Anılarından servet edinecek
Anılarından servet edinecekSeçimi kaybeden ABD Başkanı Donald Trump’ın eşi Melania Trump’ın Beyaz Saray’da geçirdiği 4 yılı kitap olarak yazacağı ifade edildi.
30.11.2020Dünya
‘Sarkozy kavgaya hazır horoz gibi’
‘Sarkozy kavgaya hazır horoz gibi’ABD eski başkanı Obama kitabında, eski Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy’yi horoza benzetti, Rusya lideri Putin hakkında “koğuş ağalarını andırıyor” dedi, Çin liderinin ise çok sıkıcı olduğunu yazdı
14.11.2020Dünya
Her ‘first lady’nin mesajı farklı
Her ‘first lady’nin mesajı farklıBeyaz Saray’ın moda diplomasisini ‘first lady’lerin stilleri yönetiyor. First lady unvanının yeni sahibi Jill Biden ile birlikte seçimleriyle öne çıkan diğer başkan eşlerini de hatırlıyoruz
14.11.2020Cumartesi
Trump, Beyaz Saray'dan ayrıldıktan sonra ne yapacak?
Trump, Beyaz Saray'dan ayrıldıktan sonra ne yapacak?ABD lideri Trump'ın görevi 20 Ocak'ta başkanlık seçimlerini kazanan Joe Biden'a devretmesi gerekiyor. Trump o güne dek görevi sürdürecek. Peki daha sonra ne yapacak? BBC'den Jessica Murphy dört ihtimal bulunduğunu aktarıyor.
11.11.2020Dünya
Dergiye kapak olmayınca  kızdı
Dergiye kapak olmayınca kızdıABD Başkanı’nın eşi Melania Trump’ın (50) eski danışmanı Stephanie Wolkoff’un kaydettiği ses kayıtları, Beyaz Saray’dan “kovulduktan” sonra medyaya yansıdı.
23.10.2020Dünya
Beyaz Saray’ın First Lady’leri
Beyaz Saray’ın First Lady’leriAmerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimleri yaklaşırken Ulusal Portre Galerisi (National Portrait Gallery), koleksiyonundaki kadınların portrelerinden oluşan bir sergi açmaya hazırlanıyor.
2020 Yaz aylarının en çok dinlenen şarkıları belli oldu
2020 Yaz aylarının en çok dinlenen şarkıları belli oldu2020 yazı diğerlerinden çok farklıydı ama müzik ve podcast yayınları bu sene de yaz mevsiminin her anına durmaksızın eşlik etti. Spotify’ın 1 Haziran-15 Ağustos tarihleri arasındaki verilerine göre DaBaby’nin Roddy Ricch ile birlikte seslendirdiği “ROCKSTAR” tüm dünya genelinde 2020 yazının en çok dinlenen şarkısı olurken, Türkiye’de ise ilk sırada Oğuzhan Koç’un “Kendime Sardım” şarkısı yer aldı.
26.08.2020Kültür Sanat
Michelle Obama: Trump yanlış başkan
Michelle Obama: Trump yanlış başkanABD'de Kasım ayında yapılacak başkanlık seçimleri icin Demokratların adayının resmiyet kazanacağı parti kongresi başladı. Kongrenin ilk gününde konuşan Michelle Obama Trump için "yanlış başkan" dedi.
18.08.2020Dünya
Türkiye’deki genç kızların sesi oldu
Türkiye’deki genç kızların sesi olduToplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik çalışmalar yapan 17 yaşındaki lise öğrencisi Selin Özünaldım, Birleşmiş Milletler Vakfı’nın genç kızların liderlik özelliklerini geliştirmek için başlattığı Girl Up isimli hareketine katıldı...
19.07.2020Ege

Benzer Haber Etiketleri

ABDDonald TrumpJoe BidenMichelle ObamaBarack Obama

Michelle Obama ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.