Migren

Migren

Son dakika migren haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan migren gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan migren haber sayfamızda...

Migren

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.149 migren haberi bulunmuştur.
7 yaşa düştü! Az uyku ve fazla ekran migrene neden oluyor!
7 yaşa düştü! Az uyku ve fazla ekran migrene neden oluyor! Baş ağrılarının çocukluk yaş grubunda yaşam boyu görülme sıklığının 25-93 arasında değişmekte olduğunu ifade eden uzmanlar, ergenlik döneminde kızların daha çok baş ağrısı çektiğini söylüyor. Çocuklarda en sık görülen akut tekrarlayıcı baş ağrısının migren olduğunu dile getiren Çocuk Nöroloğu Prof. Dr. Dilara Füsun İçağasıoğlu, “Migren görülme sıklığı 7 yaşa kadar yüzde 2,5 iken, 10 yaşından sonra yüzde 5’lere çıkıyor” dedi.
12.04.2024 Genel Sağlık
Migrene yeni tedavi umudu: Hap olarak alınacak, ağrıyı hemen kesiyor
Migrene yeni tedavi umudu: Hap olarak alınacak, ağrıyı hemen kesiyor Migren için önleyici tedavi yöntemleri arasında son dönemde öne çıkan atogepant türü haplar, İngiltere'de Ulusal Sağlık Hizmetleri (NHS) kapsamında uygulamaya sokuluyor.
11.04.2024 Dünya
En yaygın ve zor ağrılar arasında! Derya Uludüz: 'Tedavisi için ilaca gerek yok'
En yaygın ve zor ağrılar arasında! Derya Uludüz: 'Tedavisi için ilaca gerek yok' Şiddetli baş ağrıları, günlük hayatı büyük ölçüde olumsuz etkiliyor. Birçok farklı tetikleyici nedeniyle kronikleşmeye başlayan migren problemi günümüzün en yaygın rahatsızlıkları arasında yer alıyor. Prof. Dr. Derya Uludüz, baş ağrısıyla ortaya çıkan ve kronikleşmeye başlayan migren rahatsızlığı hakkında merak edilen tüm soruları yanıtladı.
20.03.2024 Genel Sağlık
Baş, boyun, karın ağrısı! ‘Rahatsızlıklarımızın birçoğu psikosomatik’
Baş, boyun, karın ağrısı! ‘Rahatsızlıklarımızın birçoğu psikosomatik’ Ülkemizde pek çok kişi baş ağrısı, boyun ve omuz ağrısı, karın ağrısı, migren veya kilo problemi yaşıyor. Birçok kişi yaşadığı bu problemleri oturuş problemlerine, yoğun iş temposuna, düzensiz yemekten kaynaklandığı düşünüyor. “Elbette bu durumlar bu problemlere yol açmaktadır. Fakat hastalığın bir sonuç olduğunu göz ardı etmemek gerekir” diyen Psikolojik Danışman Ekrem Çağrı Öztürk, “Rahatsızlıklarımız birçoğu psikosomatiktir” dedi.
20.03.2024 Genel Sağlık
150 çeşit baş ağrısı tespit edildi! Her baş ağrısına aynı yöntem uygulanmaz
150 çeşit baş ağrısı tespit edildi! Her baş ağrısına aynı yöntem uygulanmaz Kısa bir zaman önce yapılan bir araştırmaya göre stres ve sinir ağrısından kas gerginliğine ve hormonal değişikliklere kadar 150'den fazla farklı baş ağrısı türü olduğu ortaya çıktı. Her bir baş ağrısının nedeni farklı olduğundan tedavisi de farklı olmalıdır. Peki baş ağrısı tiplerini nasıl ayırt edeceğiz ve yapmamız gerekenler neler?
20.03.2024 Sağlık
Migren, bağırsak ile ilişkili
Migren, bağırsak ile ilişkili Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, nörobilim merkezi NÖROM Müdürü Prof. Dr. Hayrunnisa Bolay Belen’in önderliğinde migren hastalığında ilk kez beyinle bağırsak etkileşiminin ortaya konulduğunu belirtti.
14.03.2024 Eğitim
Ali Ece'den Beşiktaş maçı sonrası olay sözler: Bu kadar kötü kadro mühendisliği yapanları Lovren kovalasın!
Ali Ece'den Beşiktaş maçı sonrası olay sözler: Bu kadar kötü kadro mühendisliği yapanları Lovren kovalasın! Trendyol Süper Lig'in 29. haftasında Beşiktaş, Gaziantep deplasmanından eli boş döndü, üst üste ikinci mağlubiyetini aldı. Yenilginin ardından spor yazarlarından sert eleştiriler geldi.
12.03.2024 Beşiktaş
A’dan Z’ye migren hakkında her şey
A’dan Z’ye migren hakkında her şey Dünya nüfusunun yüzde 14’ünün migren hastası olduğu biliniyor. Her 5 kişiden biri baş ağrıları ve bu ağrılara eşlik eden sıkıntılarla mücadele ediyor. Toplumumuzda özellikle 30-50 yaş arasındaki kişileri etkileyen migren ile ilgili bilinmesi gerekenleri konuştuk...
17.02.2024 Pazar
Vücudu magnezyuma doyuruyor! Tam bir şifa deposu… Bugüne kadar hep gözümüzün önündeymiş
Vücudu magnezyuma doyuruyor! Tam bir şifa deposu… Bugüne kadar hep gözümüzün önündeymiş Magnezyum, vücudumuz için önemli bir mineraldir ve bir dizi sağlık faydası sunar. Kas ve sinir fonksiyonlarını düzenlemeye yardımcı olurken, kemik sağlığını korumaya da katkıda bulunur. Doğada bulunan bazı besinler adeta magnezyum deposudur. Tam bir şifa deposu olan o besin…
16.02.2024 Sağlık
Araştırmadan çıkan sonuç: Romatizmam azdı yağmur geliyor
Araştırmadan çıkan sonuç: Romatizmam azdı yağmur geliyor Hava durumuna göre insanların ağrı çektiği iddiası, bir batıl inanç değilmiş. Bilime göre de yağmur yağdığında romatizma ağrıları artabiliyor, ortopedik ağrılar ve migren soğukta, rüzgârda ortaya çıkabiliyor.
15.01.2024 Dünya
Kokulu mumlar hasta edebilir
Kokulu mumlar hasta edebilir Kokulu mum yakmanın migreni ve solunum yolu hastalıkları riskini artırabileceği açıklandı.
3.01.2024 Dünya
Böyle tüketilen limon şifa değil zehir! Migren dostu çıktı, ilacın faydasını yerle bir ediyor
Böyle tüketilen limon şifa değil zehir! Migren dostu çıktı, ilacın faydasını yerle bir ediyor C vitamini için birebir bir meyve olan limon barındırdığı önemli besin maddeleriyle sağlık deposudur. Ancak doğru şekilde tüketmemek sizi sağlığınızdan edebilir. İşte limonu gerekli şekilde tüketmediğinizde sizi bekleyen tehlikeler.
8.12.2023 Genel Sağlık
Vücudun sessiz katili: Glüten! Migren ve kaşıntının sebebi hamurun içinde gizli
Vücudun sessiz katili: Glüten! Migren ve kaşıntının sebebi hamurun içinde gizli Glüten vücudun sessiz katili olarak adlandırılıyor çünkü vücutta kronik hasara neden olabilecek güçte. Bu hastalığa duyarlı olan kişiler glüten tüketiminin sonuçlarının farkında bile olmayabiliyor. Ancak vücudumuz bize her zaman alarm veriyor sadece bunu görebilmek gerek. Peki hangi durumlar glüten toleransına işaret?
‘Magnezyum için doktora danışın’
‘Magnezyum için doktora danışın’ Herhangi bir sağlık sorunumuz için kafamıza göre hareket edip, eczaneden magnezyum alarak kullanmanın birçok problem yaratabileceği uyarısında bulunuldu.
30.11.2023 Gündem
Ağrı ve atakları azaltmak için 6 öneri
Ağrı ve atakları azaltmak için 6 öneri Türkiye’de yaklaşık 12 milyon insanı etkileyen migren, hava değişiminden etkilenen bir hastalık.
9.11.2023 Gündem
Hayat kalitesini ciddi boyutta düşürüyor! İşte migrene karşı sonbaharda alınacak 6 etkili önlem
Hayat kalitesini ciddi boyutta düşürüyor! İşte migrene karşı sonbaharda alınacak 6 etkili önlem Dünyada en yaygın görülen hastalıklardan biri olan migren, genellikle başın bir yarısında gelişen şiddetli ve zonklayıcı tipte baş ağrısı olarak tanımlanıyor. Özellikle sonbahar mevsiminde ısının düşmesi, azalan nem, barometrik basınç değişimi ile rüzgar gibi faktörler migreni tetikleyebiliyor. Nöroloji Uzmanı Dr. Nebahat Bilici, sonbahar aylarında migren atıklarına karşı dikkat etmeniz gereken 6 kuralı anlatarak önemli uyarılarda bulundu.
8.11.2023 PembeNar
Şiddetli ağrı ve kanser liste başında! Fazladan alınan her 1 kilonun vücuda etkisi bu oluyor
Şiddetli ağrı ve kanser liste başında! Fazladan alınan her 1 kilonun vücuda etkisi bu oluyor Obezite hastalarının aldıkları her 1 kilonun dizlere ve omurgalara yaklaşık 5 kilodan fazla etkisi oluyor. Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Yaşar Özdenkaya "Obezite ayrıca kafa içi basıncını da artırır, şiddetli bağ ağrıları, migren, meme, rahim ve kolon kanseri riskini artırır" diyerek önemli bilgiler paylaştı.
8.11.2023 Genel Sağlık
Ayda 3 veya 4'ten fazla baş ağrısı şikayeti olanlara 'baş ağrısı günlüğü' tavsiyesi
Ayda 3 veya 4'ten fazla baş ağrısı şikayeti olanlara 'baş ağrısı günlüğü' tavsiyesi Baş ağrısı, gün içinde birçok kişinin yaşadığı ve hayat kalitesini önemli ölçüde düşüren bir rahatsızlık. Bu konuda önerilen ise baş ağrısına karşı 'baş ağrısı günlüğü' tutulması.
27.10.2023 Genel Sağlık
Limon otu mucizesi! Faydaları saymakla bitmiyor
Limon otu mucizesi! Faydaları saymakla bitmiyor Havaların soğuması ile birlikte hastalıklara karşı önlem almak isteyen bir kişi çareyi doğal çözümlerde arıyor. Bu çözümlerden birinin de limon otu olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, limon otunun stres ve balgam giderici özelliğinin yanı sıra kalp hastalıkları ile tansiyon düşürmede birebir olduğunu söyledi.
24.10.2023 Alternatif Tıp
Haftalık burç yorumları (23 Ekim - 29 Ekim 2023)
Haftalık burç yorumları (23 Ekim - 29 Ekim 2023) 23 Ekim 2023 - 29 Ekim 2023 haftasında bizleri neler bekliyor? Yeni haftanın genel etkileri neler? Burçları neler bekliyor? Hep birlikte Molatik olalım…
22.10.2023 Astroloji
Baş ağrınız bu taraftaysa dikkat! Birden bıçak gibi saplanıyor, ardındaki sebep çok başka
Baş ağrınız bu taraftaysa dikkat! Birden bıçak gibi saplanıyor, ardındaki sebep çok başka Bir anda ortaya çıkarak hayatı zindana çevirebilen baş ağrısını geçirenin yolu yine bu ağrının ne sebepten kaynaklandığını çözmekten geçiyor. Bıçak gibi saplanan bu ağrının yeri ise büyük önem taşıyor. İşte detaylar.
18.10.2023 Genel Sağlık
‘Tehlikeli meslek grubunda olalım’
‘Tehlikeli meslek grubunda olalım’ Yaz, kış demeden yolları arşınlayan 1 milyonu aşkın motokurye, yaptıkları işin tehlikeli meslek grubunda yer almasını istiyor. Motosikletli Kuryeler Derneği Başkanı Yeşildağ, “Tehlikeli meslek sınıfında yer aldığımız zaman daha erken emeklilik hakkı kazanacağız” diyor.
12.10.2023 Gündem
Tüm hastalıklara iyi gelen bağırsak diyeti! 2 ay deneyenler anlattı: 'Hayatım değişti'
Tüm hastalıklara iyi gelen bağırsak diyeti! 2 ay deneyenler anlattı: 'Hayatım değişti' Depresyon, anksiyete, Alzheimer, Parkinson, migren, obezite, vitamin-mineral eksiklikleri, cilt rahatsızlıkları, karaciğer yağlanması, romatizma, alerji, diyabet ve fibromiyalji gibi pek çok hastalığın altında bağırsaklar yatıyor. Bozulan bağırsak sağlığı nedeniyle ortaya çıkan hastalıklara 'bağırsak diyeti'nin iyi geldiğini söyleyen Diyetisyen Banu Belkıs Güner’e söz konusu diyetin nasıl yapıldığını ve kişiye nasıl bir değişim yaşattığını sorduk.
4.10.2023 Genel Sağlık
Himalaya Tuzu Nedir, Nasıl Kullanılır? Himalaya Tuzu Faydaları Nelerdir?
Himalaya Tuzu Nedir, Nasıl Kullanılır? Himalaya Tuzu Faydaları Nelerdir? İnsan sağlığı açısından önemli bir yere sahip olan tuzun çeşitleri vardır. Son günlerde adını duyduğumuz bu tuzlardan bir tanesi de himalaya tuzudur. Himalaya tuzunda yaklaşık 84 mineral bulunur. Himalaya tuzu iyot, sodyum, kalsiyum ve fosfor açısından çok güçlüdür. Sağlık açısından faydaları saymakla bitmeyen himalaya tuzu yüksek basınç altında kalarak kristalleşir. Himalaya tuzunun aşırı tüketiminin zararları olabilir. Bu yüzden kullanım miktarı iyi ayarlanmalıdır. Himalaya tuzu nedir, nasıl kullanılır? “Himalaya tuzu faydaları” içeriğimizden detaylı bilgi olabilirsiniz.
26.09.2023 Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Migren ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.