Mikroçip

Mikroçip

Son dakika mikroçip haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mikroçip gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mikroçip haber sayfamızda...

Mikroçip

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 267 mikroçip haberi bulunmuştur.
Kaderine terk edilen yasaklı ırk köpekler için nöbetteler
Kaderine terk edilen yasaklı ırk köpekler için nöbettelerAdana'da hayvan hakları savunucusu Çiğdem Uğur (48) ve gönüllü ekibi, masrafları yüzünden sahipleri tarafından kayıt altına alınmayıp hayvan barınağına bırakılmak istenen veya barınak çevresine terk edilen yasaklı ırk 40 köpeği toplayarak kısırlaştırıp, kayıt altına alınmasını sağladı. Uğur’un pitbull cinsi bir köpeği yakalayıp veteriner hekim kliniğine götürmesi DHA ekibi tarafından görüntülendi.
18.01.2022Gündem
23 bin tehlikeli ırk kayıt altında
23 bin tehlikeli ırk kayıt altındaTehlikeli ırkların kayıt altına alınması için tanınan sürede İstanbul'da 5 bin 455, Ankara'da 2 bin 42, İzmir'de 2 bin 896 olmak üzere, Türkiye genelinde 23 bin 406 tehlike arz eden köpek mikroçip uygulamasıyla kayıt altına alındı.
16.01.2022Gündem
Ömür boyu barınakta kalacak tehlikeli köpeklere 'uyum' eğitimi
Ömür boyu barınakta kalacak tehlikeli köpeklere 'uyum' eğitimiTürkiye'de genelinde 20 bin 843 tehlike arz eden köpek, mikroçip uygulanarak kayıt altına alınırken, barınaklara bırakılan tehlikeli ırk hayvanlar, ömür boyu buralarda yaşayacak. Ankara'nın Sincan ilçesinde belediyenin bakımevi ve rehabilitasyon merkezinde bulunan 38 tehlikeli köpek, diğer hayvanlarla sosyalleşip, uyum içinde yaşayabilmesi için eğitiliyor.
15.01.2022Gündem
20 bin 843 köpek kayıt altına alındı
20 bin 843 köpek kayıt altına alındıBakanlığın genelgesi doğrultusunda yasaklı ırk olarak belirlenen köpeklerini Ev Hayvanı Kayıt Sistemi'ne alınmasında süre dün bitti. Bakanlık verilerine göre Türkiye genelinde 20 bin 843 adet tehlike arz eden köpek, mikroçip uygulanarak kayıt altına alındı...
15.01.2022Gündem
‘Gösteriş için hayvan sahiplenme engellensin’
‘Gösteriş için hayvan sahiplenme engellensin’Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), İstanbul'da parkta çocuğuyla birlikte köpeklerin saldırısına uğrayan babanın tazminat talebini “haklı” buldu. Kurum, konuya ilişkin aldığı tavsiye kararı ile İstanbul Büyük Şehir Belediyesi'ne "tazminatı ödeyin" dedi.
15.01.2022Gündem
‘Türkiye'ye özgü bir model geliştirilmeli’
‘Türkiye'ye özgü bir model geliştirilmeli’Kamu Denetçiliği Kurumu'nun (KDK) Diyarbakır'da sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan bir vatandaşın yaptığı başvuru üzerine aldığı tavsiye kararında, hayvan popülasyonunun kontrol altına alınmasına yönelik dünyadaki uygulamaları mercek altına aldı.
15.01.2022Gündem
Bakanlık paylaştı! İşte Türkiye'de kayıt altınan alınan tehlike arz eden köpek ırkı sayısı
Bakanlık paylaştı! İşte Türkiye'de kayıt altınan alınan tehlike arz eden köpek ırkı sayısıTehlike arz eden köpeklerin kısırlaştırılarak kayıt altına alınması kapsamında, Türkiye genelinde 20 bin 843 adet tehlike arz eden köpek mikroçip uygulanarak kayıt altına alındı.
14.01.2022Gündem
Kafaları karıştıran soruya cevap: Çip takılmış köpekleri sahiplenmek mümkün olmayacak
Kafaları karıştıran soruya cevap: Çip takılmış köpekleri sahiplenmek mümkün olmayacakİstanbul Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Arslan, 14 Ocak'tan sonra barınaktaki yasaklı ırk köpeklerin sahiplenilemeyeceğini söyledi. Murat Arslan, "Kayıt altına alınıp, çip takılıp ve kısırlaştırılmış köpekleri sahiplenmek mümkün olmayacak" dedi.
13.01.2022Gündem
5 bin 160 tehlikeli ırk kayıt altında
5 bin 160 tehlikeli ırk kayıt altındaHayvanları Koruma Kanunu ile Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yayımladığı genelge uyarınca, "tehlike arz eden" altı köpek ırkına sahip kişilerin, hayvanlarını belli koşullarla beslemeye devam edebilmeleri için yaptırmaları gereken işlemlerin tamamlanmasına yönelik süre yarın doluyor.
13.01.2022Gündem
Edirne'de 'yasaklı ırk' köpekler için barınakta yer kalmadı
Edirne'de 'yasaklı ırk' köpekler için barınakta yer kalmadıEdirne'de ihbar sonucu sokaktan toplanan yasaklı ırk köpekler nedeniyle bakım ve rehabilitasyon merkezinde yer sıkıntısı yaşanıyor. Merkezde son bir hafta içinde köpek sayısı 19'dan 25'e yükseldi. Merkezi veterineri Soyuhan Barlas, "Gelen köpeklerin artmasından dolayı yasaklı ırk bölümünde kapasiteyi artırma çalışmalarına başladık. Yoğun bir şekilde terk edilmiş yasaklı ırk var" dedi.
12.01.2022Gündem
12 yıl önce kaybolan kedi evine döndü
12 yıl önce kaybolan kedi evine döndüKanada'nın Ontario eyaletinde yaşayan Christine De Castro, yaklaşık 12 yıl önce kaybolan kedisine kavuştu.
11.01.2022Dünya
'Yasaklı ırk' dramı! Ömür boyu 5-10 metrekarelik kafeste yaşıyorlar
'Yasaklı ırk' dramı! Ömür boyu 5-10 metrekarelik kafeste yaşıyorlarEdirne’nin Keşan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki yasaklı ırktan 10 köpek, ömür boyu burada yaşam sürecek. Veteriner hekim Hasan Nural, "Bu hayvanları kafeslerine tek başlarına koyuyoruz. Yanına bir hayvan koyamıyoruz çünkü kavga ediyorlar. Ömür boyu 5-10 metrekarelik kafeste yaşamak zorunda kalıyorlar. Hayvan için bu iyi bir şey değil ama mevzuat böyle olduğu için yapabileceğimiz bir şey yok" dedi.
5.01.2022Gündem
VetBüs’le sokak hayvanlarına ayakta tedavi
VetBüs’le sokak hayvanlarına ayakta tedaviSokak hayvanlarına yönelik mobil klinik hizmeti veren ve bugüne kadar 8 bine yakın aşılama yapan VetBüs’e Alo 153 Çözüm Merkezi’ni arayarak ulaşabilirsiniz
2.01.2022Pazar
Kısırlaştırma için  son tarih 14 Ocak
Kısırlaştırma için son tarih 14 OcakMilliyet'in edindiği bilgiye göre, TBMM Dilekçe Komisyonu'na başvurarak pitbull gibi tehlike arzeden hayvanların başıboş dolaştırılması veya sokağa bırakılmasından yakınan vatandaşlar kadar, yeni Hayvanları Koruma Kanunu'na dayalı olarak özel bir komisyonca belirlenen "tehlikeli ırk" listesine itiraz edip sahip olduğu hayvanın tehlikeli olmadığını savunarak, yasağın kaldırılmasını isteyenler de oldu.
27.12.2021Gündem
Sosyal medya trendi yüzünden köpeklerin kulakları kesiliyor
Sosyal medya trendi yüzünden köpeklerin kulakları kesiliyorBBC'nin belgesel programı BBC Wales Investigates’in gerçekleştirdiği bir incelemeye göre, insanlar sadece güzel göründüğü ve sosyal medya modası olduğu için kulağı kesik köpek satın alıyorlar.
14.12.2021Dünya
Bakanlıktan, 'tehlike arz eden köpek ırkları' genelgesi yayımlandı
Bakanlıktan, 'tehlike arz eden köpek ırkları' genelgesi yayımlandıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli imzalı genelge ile Amerikan Pitbull Terrier, Dogo Argentino, Fila Brasilerio, Japanese Tosa ırklarına ek olarak American Staffordshire Terrier ve American Bully ırkı köpeklerin de 'tehlike arz eden hayvan' olarak belirlendiği; bunların kayıt belgesiz, ağızlıksız ve tasmasız dolaştırılamayacağı, halkın yoğun bulunduğu yerler ile çocuk oyun alanları ve parklara sokulamayacağı belirtildi.
9.12.2021Gündem
Otomotiv sektörünün ihracatı arttı
Otomotiv sektörünün ihracatı arttıTürkiye'nin lokomotif sektörü olan ve 15 yıldır ihracatta liderliğini sürdüren otomotiv endüstrisi, dünya genelinde yaşanan çip problemi ve hammadde bulunabilirliğindeki sorunlara rağmen ihracatta geçen yılın rakamlarını aştı.
16.11.2021Otomobil
TSMC'den 7 milyar dolarlık mikroçip tesisi
TSMC'den 7 milyar dolarlık mikroçip tesisiMikroçip üretim sektörü liderlerinden Taiwan Semiconductor (TSMC) Japonya'ya 7 milyar dolarlık çip imalat fabrikası kuracağını bildirdi.
12.11.2021Uzmanpara
İmzalar, sokaktaki can dostlar için atılacak
İmzalar, sokaktaki can dostlar için atılacakİzmir Büyükşehir Belediyesi ile İzmir Veteriner Hekimler Odası işbirliğine hazırlanıyor.
8.11.2021Ege
Almanya'da fabrika siparişleri yükseldi
Almanya'da fabrika siparişleri yükseldiAlmanya'da fabrika siparişleri, eylülde bir önceki aya göre yüzde 2 artış beklentisine karşın yüzde 1,3, yıllık bazda ise yüzde 9,7 yükseldi.
4.11.2021Uzmanpara
Otomotivde çip krizi değerli metalleri de etkiledi
Otomotivde çip krizi değerli metalleri de etkilediOtomotiv sektörünü olumsuz etkileyen çip krizi tüm dünyayı sarsmaya devam ediyor. Tedarik zincirinde görülen sıkıntılar ve çip üretiminden kaynaklı arz kısıntıları otomotiv satışlarını baltalarken, yaşanan gelişmeler değerli metalleri de derinden etkiledi.
28.10.2021Uzmanpara
Can dostlar yakın takipte
Can dostlar yakın takipteMuğla sokaklarındaki can dostları kayıt altına alan Büyükşehir Belediyesi, sağlık durumlarını daha kapsamlı izleyecek
25.10.2021Ege
Intel'in geliri beklentilerin altında kaldı
Intel'in geliri beklentilerin altında kaldıDünyanın en büyük mikroçip üreticilerinden Intel'in geliri, bu yılın üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 5 artarak 18,1 milyar dolara çıktı ancak beklentileri karşılayamadı.
22.10.2021Uzmanpara
Mikroçip üretim devi TSMC Japonya'da fabrika kuracak
Mikroçip üretim devi TSMC Japonya'da fabrika kuracakMikroçip üretim sektörü liderlerinden Taiwan Semiconductor (TSMC) Japonya'da 2022'de ileri düzey çip imalat fabrikası kuracak.
17.10.2021Ekonomi
İşin püf noktası ceza ve kurallar
İşin püf noktası ceza ve kurallarDünya çapında atıkların yönetilmesi konusunda pek çok uygulama var. Atıkların vatandaşlarca ayrıştırılması ve geri dönüşüm süreci zahmetli olsa da, pek çok ülke sıkı kurallar, cezalar ve teknoloji yatırımlarıyla soruna çözüm bulmuş
14.10.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Mikroçip ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.