Milli Savunma Üniversitesi

Milli Savunma Üniversitesi

Son dakika Milli Savunma Üniversitesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Milli Savunma Üniversitesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Milli Savunma Üniversitesi haber sayfamızda...

Milli Savunma Üniversitesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.828 milli savunma üniversitesi haberi bulunmuştur.
Astsubay Meslek Yüksekokulları Sınav sonuçları açıklandı
Astsubay Meslek Yüksekokulları Sınav sonuçları açıklandıAstsubay Meslek Yüksekokulları Sınav sonuçları, Milli Savunma Bakanlığı'nın internet sitesinde açıklandı.
5.08.2022Gündem
MSÜ SINAV SONUÇLARI açıklandı, kaç kişi alacak, astsubay kontenjanları nedir 2022? MSÜ astsubay meslek yüksek okulu sonuçları sorgulama ekranı
MSÜ SINAV SONUÇLARI açıklandı, kaç kişi alacak, astsubay kontenjanları nedir 2022? MSÜ astsubay meslek yüksek okulu sonuçları sorgulama ekranıMSÜ Astsubay Meslek Yüksekokulları sınav sonuçları açıklandı. Millî Savunma Üniversitesi sonuçlarının açıklanmasıyla beraber adaylar sınav sonuçları sorgulama ekrano ve kaç kişi alınacağı ile ilgili detayları araştırmaya başladı. Peki MSÜ kaç kişi alacak 2022? İşte MSÜ sınav sonuçları sorgulama ekranı...
5.08.2022Bilgi Rehberi
Bakan Özer, 'Bunu ilk defa açıklıyorum' deyip paylaştı! Müfredata yeni ders
Bakan Özer, 'Bunu ilk defa açıklıyorum' deyip paylaştı! Müfredata yeni dersKadıköy Atatürk Fen Lisesi'nde Erhan Afyoncu Kütüphanesi'nin açılışına katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yeni bir müfredatla ilgili çarpıcı açıklama yaptı.
5.08.2022Gündem
Genç denizcilerden belediyeye ziyaret
Genç denizcilerden belediyeye ziyaret2022 Açık Deniz Eğitimi kapsamında kente gelen Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Deniz Harp Okulu öğrencileri, Çanakkale Belediye Başkan Vekili Süleyman Canpolat’a nezaket ziyaretinde bulundu.
4.08.2022Ege
Razoni denetlenip yola devam edecek
Razoni denetlenip yola devam edecekUkrayna’dan Lübnan’a gidecek Razoni gemisi İstanbul’a yaklaşıyor. Mısır yüklü gemi Türkiye, Rusya Federasyonu, Ukrayna ve BM temsilcilerinden oluşan heyetin İstanbul’da yapacağı denetimin sonucuna göre yoluna devam edecek.
3.08.2022Gündem
Yola çıkan tahıl gemisiyle ilgili yeni duyuru
Yola çıkan tahıl gemisiyle ilgili yeni duyuruUkrayna'dan yola çıkan ve bu gece İstanbul'da olması planlanan Razoni isimli tahıl gemisiyle ilgili açıklamalarda bulunan  Müşterek Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Tuğamiral Özcan Altunbulak, "Ukrayna’nın üç limanından tahıl ve benzeri gıda maddelerini çıkarabilecek gemilerin hazırlıkları ve planlamasına devam edilmektedir. Razoni isimli geminin, deniz koşulları nedeniyle bu gece yarısı İstanbul'da tahsisli demir yerine demirlemesi beklenmektedir" dedi.
2.08.2022Gündem
Bakan Akar, Ukrayna Altyapı Bakanı ile tahıl sevkiyatını görüştü
Bakan Akar, Ukrayna Altyapı Bakanı ile tahıl sevkiyatını görüştüMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna Altyapı Bakanı Oleksandr Kubrakov ile görüştü. Öte yandan Ukrayna lideri Zelenskiy, tahıl yüklü bir geminin Karadeniz'e açılmak üzere hazır olduğunu ve Türkiye'den yeşil ışık beklediklerini açıkladı.
29.07.2022Gündem
Ukrayna: Türkiye'den sinyal bekliyoruz
Ukrayna: Türkiye'den sinyal bekliyoruzUkrayna lideri Zelenskiy, tahıl yüklü bir geminin Karadeniz'e açılmak üzere hazır olduğunu ve Türkiye'den yeşil ışık beklediklerini açıkladı.
29.07.2022Dünya
25 milyon ton tahıl dünyaya ulaşacak
25 milyon ton tahıl dünyaya ulaşacakİstanbul’da oluşturulan Tahıl Koridoru Koordinasyon Merkezi resmen faaliyete başladı. Açılışta konuşan Milli Savunma Bakanı Akar, koridorun gıda krizinin aşılmasına önemli katkısı olacağını söyledi. Anlaşma 120 gün geçerli olacak.
28.07.2022Siyaset
İstanbul tahıl sevkiyatının üssü oldu! İşte Tahıl Koordinasyon Merkezi
İstanbul tahıl sevkiyatının üssü oldu! İşte Tahıl Koordinasyon MerkeziTahıl sevkiyatına ilişkin cuma günü atılan imzanın ardından sürecin sağlıklı yürütülmesi için İstanbul'da kurulan Müşterek Koordinasyon Merkezi bugün açıldı. Açılışta konuşan Bakan Akar, merkezin işleyişiyle ilgili önemli bilgiler verdi.
27.07.2022Haberler
İstanbul tahıl sevkiyatının üssü oldu! İşte Tahıl Koordinasyon Merkezi
İstanbul tahıl sevkiyatının üssü oldu! İşte Tahıl Koordinasyon MerkeziTahıl sevkiyatına ilişkin cuma günü atılan imzanın ardından sürecin sağlıklı yürütülmesi için İstanbul'da kurulan Müşterek Koordinasyon Merkezi bugün açıldı. Açılışta konuşan Bakan Akar, merkezin işleyişiyle ilgili önemli bilgiler verdi. Akar daha sonra Ukrayna Altyapı Bakanı Oleksandr Kubrakov ile görüştü.
27.07.2022Gündem
Tahıl Koridoru Merkezi açıldı
Tahıl Koridoru Merkezi açıldıRusya’nın anlaşmayı imzaladıktan bir gün sonra Odessa Limanı’nı vurması tahıl anlaşması bozulacak mı endişelerine yol açarken, Tahıl Koridoru için Ortak Koordinasyon Merkezi’nin açılacağı duyuruldu ve tüm dünya rahat nefes aldı.
27.07.2022Siyaset
Rusya duyurdu! İstanbul'daki müşterek koordinasyon merkezi göreve başladı
Rusya duyurdu! İstanbul'daki müşterek koordinasyon merkezi göreve başladıDörtlü Tahıl Koridoru Anlaşmasında son dakika gelişmesi yaşandı. Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "İstanbul'daki müşterek koordinasyon merkezi göreve başladı." denildi.
26.07.2022Dünya
Prof. Dr. Halil İnalcık, ‘İstanbul’un Kapısı’ dediği Aydos Kalesi’nde anıldı
Prof. Dr. Halil İnalcık, ‘İstanbul’un Kapısı’ dediği Aydos Kalesi’nde anıldı'Tarihçilerin Kutbu' unvanıyla bilinen Prof. Dr. Halil İnalcık vefatının 6’ncı yıl dönümünde 'İstanbul’un Kapısı' olarak tabir ettiği Aydos Kalesi’nde düzenlenen program ile anıldı.
26.07.2022Gündem
BM'den tahıl koridoru açıklaması! 'İlk geminin birkaç gün içinde hareket etmesini bekliyoruz'
BM'den tahıl koridoru açıklaması! 'İlk geminin birkaç gün içinde hareket etmesini bekliyoruz'Birleşmiş Milletler (BM) ve Ukrayna yetkilileri, Ukrayna'daki tahılın ilk sevkiyatının birkaç gün içinde Karadeniz limanlarından hareket edebileceğini söyledi. Tahıl sevkiyatının ilk olarak Chornomorsk Limanı’ndan yapılması planlanıyor.
25.07.2022Dünya
Dolmabahçe'deki anlaşmanın ardından yeni bilgiler ortaya çıktı: Ayrı oda detayı!
Dolmabahçe'deki anlaşmanın ardından yeni bilgiler ortaya çıktı: Ayrı oda detayı!Ukrayna'daki tahılların çıkarılması ilişkin anlaşmanın ardından, İstanbul'da kurulacak harekat merkezine ilişkin ayrıntılar da belli olmaya başladı.
24.07.2022Haberler
Dolmabahçe'deki anlaşmanın ardından yeni bilgiler ortaya çıktı: Ayrı oda detayı!
Dolmabahçe'deki anlaşmanın ardından yeni bilgiler ortaya çıktı: Ayrı oda detayı!Ukrayna'daki tahılların çıkarılması ilişkin anlaşmanın ardından, İstanbul'da kurulacak harekat merkezine ilişkin ayrıntılar da belli olmaya başladı.
24.07.2022Ekonomi
‘Bir asır önceden ibret alın’
‘Bir asır önceden ibret alın’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Yunanistan yönetimine bölgemizdeki gelişmelerden ve bir asır önceden ibret almasını tavsiye ediyoruz” dedi.
2.07.2022Siyaset
Bakan Akar: Türkiye savunma ve güvenlik atılımlarıyla, uluslararası alanda özne haline geldi
Bakan Akar: Türkiye savunma ve güvenlik atılımlarıyla, uluslararası alanda özne haline geldiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye'nin savunma ve güvenlik alanında yaptığı atılımlar, diğer ülkelerle kurduğu çok boyutlu ilişkilerle uluslararası alanda özne haline geldiğini söyledi. Akar, "Etki alanı üç kıta, ilgi alanı ise bütün dünya olmuştur" dedi.
1.07.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'a net mesaj: 'Bir asır önce yaşananlardan ibret alın'
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'a net mesaj: 'Bir asır önce yaşananlardan ibret alın'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi'ndeki Mezuniyet Töreni’nde açıklamalarda bulundu. Terörle mücadele konusuna dikkat çeken Erdoğan, Yunanistan'a da çağrıda bulundu: Müzakere yerine birilerinin eteğinin altına saklanan Yunanistan yönetiminde, hem bölgedeki gelişmelerden hem de bir asır önce yaşananlardan ibret almasını tavsiye ediyoruz.
1.07.2022Siyaset
Bedelli askerlik affı Meclis'ten geçti
Bedelli askerlik affı Meclis'ten geçtiAK Parti'nin kamuoyunda "bedelli yasası" olarak bilinen ve yoklama kaçağı, saklı veya bakaya olup bedelli askerlikten faydalanamayan yükümlülerin bu hizmetten faydalanabilmelerini sağlayan "asker" torba yasa teklifi Meclis Genel Kurulu'nda kabul edildi. Teklifle Genelkurmay Başkanı'nın yaş haddi 67'den 72'ye çıkarıldı.
30.06.2022Gündem
MSÜ mülakatları ne zaman? 2022 MSÜ için gerekli belgeler ve taban puanları
MSÜ mülakatları ne zaman? 2022 MSÜ için gerekli belgeler ve taban puanlarıMSÜ 2022 tercih sonuçları açıklandı. Milli Savunma Üniversitesi tarafından taban puanları ve öğrenci temini için gerekli belgeler de yayımlandı. Kara Harp Okulu, Hava Harp Okulu, Deniz Harp Okulu, Astsubay ve Bando Astsubat MYO taban puanları, tercih sonuçları ardından gündemde. Peki, MSÜ 2022 mülakatları ne zaman yapılacak?
20.06.2022Eğitim
MSÜ TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 2022 MSÜ TERCİH SONUÇLARI İÇİN DUYURU
MSÜ TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 2022 MSÜ TERCİH SONUÇLARI İÇİN DUYURUMilli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme sınavı sonrasında tercihte bulunan adaylar için merak devam ediyor. Adaylar, MSÜ tercih sonuçları ne zaman, saat kaçta belli olur sorusuna cevap ararken, kimi adaylar MSÜ tercih sonuçlarına nereden bakılır araştırması yapıyor. İşte MSÜ tercih sonuçları 2022 için internet adresi...
19.06.2022Gündem
MSÜ taban puanları 2022 || MSÜ 2.seçim aşaması ve MSÜ ek tercihler ne zaman yapılacak, tarihler belli mi?
MSÜ taban puanları 2022 || MSÜ 2.seçim aşaması ve MSÜ ek tercihler ne zaman yapılacak, tarihler belli mi?MSÜ taban puanları, ek tercih süreci ve 2.seçim aşaması ile ilgili detaylar adayların gündeminde bulunuyor. MSÜ tercih sonuçlarının açıklanmasına kısa bir süre kaldı. 2.seçim aşaması ile ilgili duyuru yayınlandı. Adaylar taban puanları merak ediyorlar. Peki MÜS taban puanları nedir? MSÜ ek tercihler ne zaman 2022, 2.seçim aşaması tarihi nedir?
17.06.2022Gündem
2022 MSÜ tercih sonuçları tarihi ne zaman? MSÜ sonucu sorgulama
2022 MSÜ tercih sonuçları tarihi ne zaman? MSÜ sonucu sorgulama2022 MSÜ süreci devam ediyor. Tercihler yapıldı sonuç heyecanla bekleniyor. Adaylar, "MSÜ tercih sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?" sorusunu yöneltiyor.
13.06.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Milli Savunma Üniversitesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.