Misilleme

Misilleme

Son dakika misilleme haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan misilleme gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan misilleme haber sayfamızda...

Misilleme

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.106 misilleme haberi bulunmuştur.
İsrail'in yeni Başbakan'ından İran'a karşı 'uyanın' çağrısı
İsrail'in yeni Başbakan'ından İran'a karşı 'uyanın' çağrısıİran'ın nükleer faaliyetleri konusundaki uluslararası anlaşmayı yeniden canlandırma amacıyla sürdürülen görüşmeler devam ederken, İsrail başbakanı ABD ve müttefiklerini İran'ın oluşturduğu tehdit karşısında "uyanmaya" çağırdı.
21.06.2021Dünya
Misilleme Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Misilleme Yapmak Nedir?
Misilleme Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Misilleme Yapmak Nedir?Misilleme hala geçerli olan ve Türkiye'de farklı zamanlarda amaca uygun kullanılan sözcüklerden biridir. Özellikle taşıdığı anlamı ile daha etkili bir karşılık sağladığını söylemek mümkün. Peki, misilleme ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Misilleme yapmak nedir? İşte bu kelime için merak edilen bilgiler.
15.06.2021Eğitim
ABD’den ‘misilleme vergi’ye erteleme
ABD’den ‘misilleme vergi’ye ertelemeTürkiye, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden’ın yapacağı görüşmeyi beklerken, ABD’den Türkiye’ye yönelik ilave gümrük vergisine erteleme geldi.
7.06.2021Ekonomi
‘Türklerle mükemmel ilişkilerimiz var’
‘Türklerle mükemmel ilişkilerimiz var’Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun, herhangi bir siyasi beklenti içine girmeden ülkede yaklaşık 5 milyar dolarlık yatırım yapan Türklerle mükemmel ilişkileri olduğunu belirtti.
4.06.2021Dünya
AB ve İngiltere 2021 balıkçılık kotalarında anlaştı
AB ve İngiltere 2021 balıkçılık kotalarında anlaştıAvrupa Birliği (AB) ve İngiltere arasında 2021'deki balıkçılık kotalarının belirlenmesine yönelik müzakerelerde uzlaşı sağlandı.
3.06.2021Ekonomi
'Türklerle mükemmel ilişkilerimiz var'
'Türklerle mükemmel ilişkilerimiz var'Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun, herhangi bir siyasi beklenti içine girmeden ülkede yaklaşık 5 milyar dolarlık yatırım yapan Türklerle mükemmel ilişkileri olduğunu belirtti.
3.06.2021Dünya
Milliyet'te Gündem (3 Haziran 2021)
Milliyet'te Gündem (3 Haziran 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada gündemin öne çıkan haber başlıkları;
3.06.2021Haberler
Almanya'dan Rus hava yolu şirketlerine uçuş izni
Almanya'dan Rus hava yolu şirketlerine uçuş izniRusya’nın Alman hava yolu şirketi Lufthansa’ya ülkeye uçuş izini vermesinin ardından Almanya'nın da Rus hava yolu şirketlerine yeniden uçuş müsaadesi verdiği bildirildi.
2.06.2021Ekonomi
Son dakika: Biden'dan Rusya'ya misilleme sinyali
Son dakika: Biden'dan Rusya'ya misilleme sinyaliGelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Joe Biden, son dönemde ardı ardına yaşanan siber saldırılar konusunda Rusya'ya misilleme yapmaya "yakından baktıklarını" açıkladı.
2.06.2021Dünya
Orduyla isyancı grup arasında çatışma: 80 asker öldü
Orduyla isyancı grup arasında çatışma: 80 asker öldüMyanmar'ın doğusundaki Kayah eyaletinde askeri darbeye karşı çıkan etnik silahlı grup ile Myanmar ordusu arasında çıkan çatışmalarda en az 80 askerin öldürüldüğü öne sürüldü.
2.06.2021Dünya
İstanbul Fethi sonuçları, yapılan hazırlıklar nelerdir? İstanbul Fethi nedenleri nedir, kim yaptı? İşte Dünya tarihi açısından sonuçları...
İstanbul Fethi sonuçları, yapılan hazırlıklar nelerdir? İstanbul Fethi nedenleri nedir, kim yaptı? İşte Dünya tarihi açısından sonuçları...Bugün İstanbul Fethi'nin 568. yılı gururla kutlanıyor. Yurdumuzun dört bir yanından vatandaşlar, İstanbul Fethi'ne yönelik bilgiler araştırıyor. Kimi İstanbul Fethi sonuçları, yapılan hazırlıklar nelerdir? sorularının cevaplarını merak ederken kimi ise İstanbul Fethi nedenleri nedir, kim yaptı? sorularına cevap arıyor. İşte Dünya tarihi açısından İstanbul Fethi'nin sonuçları...
28.05.2021Gündem
Küresel şirketlerin 'vergi oyununda' sona gelindi
Küresel şirketlerin 'vergi oyununda' sona gelindiBiden yönetiminin desteğiyle Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü'nün (OECD) asgari kurumlar vergisi çağırısının yeniden küresel ekonomi gündemine gelmesi ve Avrupa Birliği'nin (AB) de çağrıyı desteklemesiyle bu konuda bir anlaşma sağlanmasına yönelik beklentiler artıyor.
26.05.2021Uzmanpara
Amazon yine davalık oldu! Bu sefer kadın çalışanlar
Amazon yine davalık oldu! Bu sefer kadın çalışanlarDaha önce de pek çok kez eski çalışanları sebebiyle davalık olan Amazon, yine bir dava ile gündeme geldi. Amazon'un eski 5 kadın çalışanı şirkette yaşanan cinsiyet ve ırk ayrımcılığı sebebiyle dava açtığını bildirdi.
20.05.2021Teknoloji
AB ve ABD vergilerde ateşkes sağladı
AB ve ABD vergilerde ateşkes sağladıAvrupa Birliği (AB), çelik ve alüminyuma ilave gümrük vergileri uyguladığı gerekçesiyle çeşitli ABD ürünlerine yönelik planlanan yeni vergilerin askıya alındığını duyurdu.
17.05.2021Uzmanpara
İsrail Gazze'nin çeşitli noktalarına yoğun saldırılar düzenledi
İsrail Gazze'nin çeşitli noktalarına yoğun saldırılar düzenlediİsrail ordusuna ait savaş uçakları, gece saatlerinde Gazze'nin güney, batı ve kuzey bölgelerinde çok sayıda noktayı bombaladı.
17.05.2021Haberler
Son dakika: İsrail Gazze'nin çeşitli noktalarına yoğun saldırılar düzenledi
Son dakika: İsrail Gazze'nin çeşitli noktalarına yoğun saldırılar düzenlediGelen son dakika haberine göre; İsrail, Gazze Şeridi'nin çeşitli bölgelerine yoğun saldırılar düzenledi. İsrail ordusuna ait savaş uçakları, gece saatlerinde Gazze'nin güney, batı ve kuzey bölgelerinde çok sayıda noktayı bombaladı.
17.05.2021Dünya
Sivil yerleşim noktalarını vuran İsrail'e Gazze'den 100 roket daha atıldı
Sivil yerleşim noktalarını vuran İsrail'e Gazze'den 100 roket daha atıldıFilistin direniş örgütlerinden İslami Cihad Hareketi'nin askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri, İsrail'in Gazze'deki sivil yerleşim noktalarına yönelik saldırılarına karşılık sabah saatlerinde fırlattıkları 100 roketle Tel Aviv, Askalan, Bir’us Seb’a (Beerşeva)​​​​​​​ ve Sderot kentlerini hedef aldıklarını duyurdu.
12.05.2021Haberler
Sivil yerleşim noktalarını vuran İsrail'e Gazze'den 100 roket daha atıldı
Sivil yerleşim noktalarını vuran İsrail'e Gazze'den 100 roket daha atıldıFilistin direniş örgütlerinden İslami Cihad Hareketi'nin askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri, İsrail'in Gazze'deki sivil yerleşim noktalarına yönelik saldırılarına karşılık sabah saatlerinde fırlattıkları 100 roketle Tel Aviv, Askalan, Bir’us Seb’a (Beerşeva)​​​​​​​ ve Sderot kentlerini hedef aldıklarını duyurdu.
12.05.2021Dünya
Tehlikeli gerginlik
Tehlikeli gerginlikKudüs’te yaşanan olaylar dün de devam ederken, İsrail polisi Filistinlilere yine sert müdahalede bulundu. Gerginliğin had safhaya ulaşması sonrasında Yahudilerin ‘Kudüs Günü’ için gerçekleştirdikleri bayrak yürüyüşü de sonlandırıldı
11.05.2021Dünya
Son dakika haberi: Korkulan oldu! Savaş gemileri karşı karşıya...
Son dakika haberi: Korkulan oldu! Savaş gemileri karşı karşıya...Son dakika haberlere göre, Manş Denizi'ndeki bir adada patlak veren kriz İngiltere ve Fransa'yı karşı karşıya getirdi, bir limanı ablukaya alan 70 balıkçı teknesini İngiliz savaş gemileri izliyor. İngiliz gazeteleri 'Savaşa hazırız' manşetleri atarken, Fransa lideri Macron da bir başka savaş gemisiyle misilleme yaptı.
6.05.2021Dünya
Rusya Avrupa ile iyice uzaklaşıyor
Rusya Avrupa ile iyice uzaklaşıyorMoskova ile çoğu Avrupa Birliği üyesi Baltık ülkeleri arasında yaşanan gerilim sürerken, Rusya’nın Avrupa ile ilişkilerinin Soğuk Savaş döneminden bile daha kötü olduğu belirtiliyor
2.05.2021Dünya
Rusya'dan misilleme! Sınır dışı etme kararı
Rusya'dan misilleme! Sınır dışı etme kararıGelen son dakika haberine göre; Rusya Dışişleri Bakanlığı, daha önce Rus diplomatları sınır dışı eden Slovakya, Litvanya, Letonya ve Estonya'nın diplomatlarını karşılılık ilkesine dayanarak sınır dışı etme kararı aldıklarını açıkladı.
28.04.2021Dünya
Fransa'dan İngiltere'ye misilleme tehdidi
Fransa'dan İngiltere'ye misilleme tehdidiFransa'nın Avrupa İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Clement Beaune, İngiltere'nin Brexit sonrası yapılan balıkçılık anlaşmasına uymaması halinde misilleme yapacaklarını belirtti.
27.04.2021Dünya
Kalıcı misilleme için iki yol var
Kalıcı misilleme için iki yol varBiden’ın açıklamasına mütekabiliyet çerçevesinde yanıt verilecek. TBMM’nin bildiri dışında misilleme için iki yolu daha var. 1-TBMM, hak ihlali incelemesi yapabilir 2- Batı ülkelerinin geçmişlerini araştırabilir.
27.04.2021Siyaset
Son dakika... İletişim Başkanı Altun'dan Biden'a 'soykırım' tepkisi: Hadsiz ve hükümsüz bir açıklama
Son dakika... İletişim Başkanı Altun'dan Biden'a 'soykırım' tepkisi: Hadsiz ve hükümsüz bir açıklamaCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun açıklamasında, 'Türkiye'yi kendilerince istedikleri yola çekmek için terörden yaptırıma kadar türlü tehditlere başvuranlar, başarıya ulaşamadı, ulaşamayacak Allah'ın izniyle. Terör örgütü PKK’nın emri ve siyasi uzantılarının çağrısı sonucunda, özellikle sivil insanlara yönelik kanlı katliamlara sahne olan 6-8 Ekim olayları da yine böylesine bir girişimdir.' dedi. ABD Başkanı Joe Biden'ın 'soykırım' ifadesine tepki gösteren Altun, 'Biden'ın 1915 olaylarını 'soykırım' olarak tanımlayan açıklamasını talihsiz, hadsiz ve hükümsüz olarak addediyoruz ve reddediyoruz.' açıklamasını yaptı.
26.04.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

İsrailRusyagazzeABDvergi

Misilleme ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.