Müfredat

Müfredat

Son dakika müfredat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan müfredat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan müfredat haber sayfamızda...

Müfredat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.147 müfredat haberi bulunmuştur.
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu: Spora erişim çok önemli
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu: Spora erişim çok önemliAntrenörler ve il müdürlüklerindeki yöneticilerle görüşen Bakan Kasapoğlu, “Sporun yaygınlaştırılmasıyla beraber sürdürülebilir olmasını önemsiyoruz. Bu doğrultuda antrenörlerimizin katkılarıyla hedeflerimize ilerleyeceğiz” dedi.
28.06.2022Diğer
Bakan Kasapoğlu: Halkın spora erişiminde antrenörlerin katkısı çok önemli
Bakan Kasapoğlu: Halkın spora erişiminde antrenörlerin katkısı çok önemliGençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sporun yaygınlaşmasında antrenörlerin büyük rol oynadığını belirerek, “Sporu herkes için ulaşılabilir kılmak bizim amaçlarımızdan biri. Sizler bizim halkla temasımızı en yüksek seviyede sağlayabilecek arkadaşlarımızsınız. Hem spora erişim noktasında hem de sportif başarıya giden yolda sporcularımıza rol model olan antrenörlerimizin katkısı çok mühim" dedi.
27.06.2022Skorer
‘Hedefimiz sürdürülebilirlik’
‘Hedefimiz sürdürülebilirlik’İzmir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde çalışmalarını yürüten “İzmir Sürdürülebilir Kentsel Gelişim Ağı Kurulu” üyeleri, ‘Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın yerelleştirilmesi ve sürdürülebilirliğin kent gündemine gelmesi amacıyla Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin’i ziyaret etti.
21.06.2022Ege
YKS SONUÇLARI 2022 ne zaman açıklanacak? YKS soruları, cevapları ve puan / sıralama hesaplaması
YKS SONUÇLARI 2022 ne zaman açıklanacak? YKS soruları, cevapları ve puan / sıralama hesaplaması2022 Yılının üniversite sınavı YKS tamamlandı. Adaylar, soru kitapçığı ve cevap anahtarını incelemek için arayışa geçti. ÖSYM tarafından YKS soruları ve cevapları yayımlandı. Kendi başarı puanını ölçmek için arayışa geçen adaylar, YKS puan hesaplama ve YKS sıralama hesaplama yapıyor. Peki YKS puanı ve sıralaması nasıl hesaplanır? YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte YKS 2022 hakkında kılavuzda yayımlanan önemli bilgiler...
22.06.2022Gündem
YKS TABAN PUANLARI, sıralamaları, puan hesaplaması 2022 || Üniversite YKS taban puanları neler, puan hesaplaması nasıl yapılır?
YKS TABAN PUANLARI, sıralamaları, puan hesaplaması 2022 || Üniversite YKS taban puanları neler, puan hesaplaması nasıl yapılır?YKS taban puanları, başarı sıralamaları ve puan hesaplaması sınava giren adaylar tarafından merak ediliyor. YKS oturumları 19 Haziran günü tamamlandı. Adaylar tercih dönemi öncesinde 2 yıllık ve 4 yıllık üniversitelerin taban puanlarını araştırıyorlar. Doğru ve yanlışını hesaplyanalar ise puan hesaplama detayanı merak ediyorlar. İşte YKS puan hesaplaması 2022 ile ilgili detaylar...YKS taban puanları ve başarı sıralamaları açıklandı mı?
20.06.2022Gündem
YKS Puan - Sıralama Hesaplama | 2022 YKS (TYT-AYT-YDT) baraj puanı kaç, üniversite taban puanları yayımlandı mı?
YKS Puan - Sıralama Hesaplama | 2022 YKS (TYT-AYT-YDT) baraj puanı kaç, üniversite taban puanları yayımlandı mı? 2022 YKS, binlerce adayın katıllımı ile gerçekleştirildi. Sınavın ardından üniversite maratonuna başlamak için geri sayıma başlayan adaylar, puan hesaplama ekranı ve üniversite taban puanları aramalarına yoğunlaştı. TYT-AYT puan hesaplama nasıl yapılır, bu sene baraj puanı yok mu, kalktı mı? İşte, tüm soruların yanıtı...
19.06.2022Eğitim
YKS puan hesaplama 2022 nasıl yapılır? YKS sıralama hesaplama 2022 nasıl yapılır? İşte kılavuzdaki bilgi: YKS: TYT - AYT- YDT değerlendirmesi
YKS puan hesaplama 2022 nasıl yapılır? YKS sıralama hesaplama 2022 nasıl yapılır? İşte kılavuzdaki bilgi: YKS: TYT - AYT- YDT değerlendirmesiYKS hazırlıkları sona erdi. Bugün YKS'nin ilk oturumu TYT uygulanacak. 3 Milyon adayın katılım sağlayacağı YKS ardından puan hesaplama ve sıralama hesaplama araştırmaları başlayacak. ÖSYM, YKS kılavuzunda YKS puan hesaplama 2022 nasıl yapılır, YKS sıralama hesaplama 2022 nasıl yapılır sorularına cevap verdi. Haberimizin içeriğinde YKS değerlendirmesi detayları yer alıyor. İşte YKS sonrasında üniversite adaylarının büyük sabırsızlıkla ve merakla öğrenmek isteyeceği YKS puan hesaplama ve YKS sıralama hesaplama bilgileri...
18.06.2022Gündem
Mutaffifin Suresi Oku: Mutaffifin Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Diyanet Meali
Mutaffifin Suresi Oku: Mutaffifin Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Diyanet MealiKur’an-ı Kerim’in 83. suresi olan Mutaffifin; Ankebut Suresi’nden sonra, Bakara Suresi’nden de önce Mekke’de indirilmiştir. Cebrail tarafından Hz. Muhammed’e tebliğ edilen bu surenin adı “el- mutaffifin” teriminden gelmektedir. Buna göre Mutaffifin, “ölçüde ya da tartıda hata ve hile yapan kişi” manası taşımaktadır. Bu sure, Mekke’de tebliğ edilen son sure; Medine’de tebliğ edilen ilk sure olma özelliğine sahiptir. Yani, Mutaffifin Suresi’nin ayetlerinin bir kısmı Mekke döneminde bir kısmı da Medine döneminde indirilmiştir.
16.06.2022Sureler
İnşirah Suresi Oku: İnşirah Suresi Türkçe Okunuşu, Arapça Yazılışı, Anlamı, Fazileti ve Diyanet Meali
İnşirah Suresi Oku: İnşirah Suresi Türkçe Okunuşu, Arapça Yazılışı, Anlamı, Fazileti ve Diyanet MealiKur'an-ı Kerim'im 94. suresi olan İnşirah toplamda 8 ayetten oluşur. Mekke'de indirildiğine inanılan İnşirah Suresini fazileti ile ilgili hadis kaynaklarında yer alan bilgiye göre bu sureyi okumak insanın sıkıntıların giderilmesini ve kalbinin ferahlamasını sağlar. İnşirah'ın Türkçe kelime anlamı açılmak genişlemektir. Surede her çekilen zorluğa karşılık bir mükafatın olduğu mesajı verilmiştir. İnşirah Suresi Türkçe okunuşu, Arapça yazılışı, anlamı, fazileti ve diyanet meali ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizde yer verdik.
16.06.2022Sureler
Yarım bıraktığı üniversiteyi 63 yaşında bitirip mühendis oldu
Yarım bıraktığı üniversiteyi 63 yaşında bitirip mühendis olduKütahya'da, ekonomik nedenle 40 yıl önce yarım bıraktığı üniversiteye afla dönen Üzeyir Aydın (63), 24 dersini verip, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nden inşaat mühendisi olarak mezun oldu. Çok mutlu olduğunu belirten Aydın, "Kaldığım yerden devam ederim, diyordum ama müfredat değiştiği için 24 ders daha aldım, stajlarımı yaptım. Gençlere göre zor olsa da uyum sağlamaya çalıştım" dedi.
9.06.2022Haberler
Öğrenciler soruları yorumladı: Fen şaşırttı
Öğrenciler soruları yorumladı: Fen şaşırttıOZAN ÖMER KADÜKER - Mehmet Cem: Sözeli zor buldum ama yaptım...
6.06.2022Gündem
Mobil Bilim Merkezi  yollarda
Mobil Bilim Merkezi yollardaDört yıl önce harekete geçirdiği Bilim Otobüsü ile 150 bin öğrenciye ulaşan köy öğretmeni Emre Özel, yine yollarda.
15.05.2022Pazar
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'FETÖ ile hareket edenlerle beraber çalışmamız mümkün değildir'
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'FETÖ ile hareket edenlerle beraber çalışmamız mümkün değildir'‘Türk Halkları Müftüleri Birliği Toplantısı’nda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “FETÖ ile beraber hareket eden hiçbir kişi ve kurumla beraber çalışmamız mümkün değildir. Bu Türkiye’nin kırmızı çizgisidir. Bu yapıya müsamaha göstermek bilgisizlikten kaynaklanıyorsa gaflet, bilinçli yapılıyorsa ihanettir” dedi.
6.05.2022Gündem
Yıldız kalitesi okulla taçlanacak
Yıldız kalitesi okulla taçlanacakEğitimde 111 yılı geride bırakan Yıldız Teknik Üniversitesi, eğitim zincirine okulu da ekledi. Bu yıl ilkokula, gelecek yıldan sonra ortaokul ve liseye öğrenci alacaklarını kaydeden YTÜ Rektörü Tamer Yılmaz, “İddialıyız, muhteşem bir okul geliyor” diyor.
22.04.2022Eğitim
Afrikalı göçmen futbolcuların karşılaştıkları sorunlar ve çözüm önerileri tartışıldı
Afrikalı göçmen futbolcuların karşılaştıkları sorunlar ve çözüm önerileri tartışıldıİstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından UNDP işbirliğiyle düzenlenen “Türkiye’de Göçmen Sporcular” başlıklı arama konferansında Afrikalı göçmen futbolcuların karşılaştıkları sorunlar ve çözüm önerileri tartışıldı. Konferans, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin koordinatörlüğünde 7 ülkede 8 kurumun işbirliğinde yürütülen “Afrikalı Futbolcuların Sosyal İçerilmesi” (SİNAFE) projesi kapsamında gerçekleşti. Projenin araştırma bulgularını paylaşan Dr. Öğr. Üyesi Yağmur Nuhrat, “Göçmenleri kapsayıcı ve eşitliği sağlayıcı adımlar atılmalı. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından göçmen futbolculara yönelik bir düzenleme yapılması önem taşıyor” dedi
21.04.2022Diğer
Genç yazılımcılar bu lisede yetişiyor
Genç yazılımcılar bu lisede yetişiyorMilli Eğitim Bakanlığı ve İstanbul Sanayi Odası iş birliği kapsamında Mehmet Rıfat Evyap MTAL, ‘yazılım lisesi’ olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Hedef ise geleceğin yazılımcılarını bu lisede yetiştirmek.
19.04.2022Ekonomi
Cazibe merkezi meslek lisesi
Cazibe merkezi meslek lisesiMeslek liseleri, önceleri, başarılı öğrencilerin radarına pek girmezdi. Şimdi durum hızla değişiyor. Meslek liseleri artık yüzde 1'lik dilimden öğrenci çekiyor, Ar-Ge merkeziyle patent alıyor, hatta Avrupa Birliği ülkelerine ihracat yapıyor.
4.04.2022Ekonomi
'Çocuklar kitap okurken eğlenirse daha iyi öğreniyor'
'Çocuklar kitap okurken eğlenirse daha iyi öğreniyor'Kitap okumak her yaştan insan için önemli bir aktivite. Hele ki birçok şeyi yeni keşfeden, sürekli gelişen çocuklar için çok daha da değerli. Ancak bazı çocuklar okuma alışkanlığını çok rahat kazanırken bazıları bu konuda zorlanıyor. Çocuklara "eğlenerek öğrenme” tercihini sunulması gerektiğini söyleyen Eğitimci-Yazar Zerbeliz Esra Avgören konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.
1.04.2022Aile
Logaritma Fonksiyonunun Özellikleri Nelerdir? Örnek Sorular İle Logaritmanın Özellikleri
Logaritma Fonksiyonunun Özellikleri Nelerdir? Örnek Sorular İle Logaritmanın ÖzellikleriÜslü ifadelerin bulunmasında kullanılan Logaritma işlemleri matematiğin en önemli konularından biri olmaktadır. Endüstriyel alanlarda dahi sistemlerin üretiminde ve geliştirilmesinde kullanılan mühendislik kavramlarıdır. Aynı zamanda YKS sınavlarında ve lise son sınıf konularında müfredat devamlı olarak bu konuya vermektedir. Üniversite ve lise öğrencilerinin sıklıkla karşısına çıkabilen logaritma fonksiyonunun özellikleri nedir? Örnek sorularla logaritmanın özellikleri nelerdir detayları ile derledik.
23.03.2022Eğitim
Öğretim Teknolojisi Nedir, Ne İşe Yarar? Öğretim Teknolojileri Neden Önemlidir?
Öğretim Teknolojisi Nedir, Ne İşe Yarar? Öğretim Teknolojileri Neden Önemlidir?Eğitim hayatının vazgeçilmez parçası öğretimdir. Bilgiyi alacak olan kişi ya da kişiler sağlıklı bir öğretim süreci geçirdiklerinde bilgiyi kalıcı halde alırlar. Öğrencilerin hedeflediği kazanımlar vardır. Bu kazanımlar rahat bir şekilde edinilmelidir. Bireysel öğrenmeye uygun çağdaş bir öğrenme benimsenmelidir. Bu sayede bilgi etkili, kalıcı ve anlamlı hale gelir. Sağlıklı bilgi aktarımı söz konusu olur. Öğretim teknolojileri de bu şartları sağlayan bir bilim dalıdır diyebiliriz. Öğretim teknolojisi nedir, ne işe yarar ve öğretim teknolojileri neden önemlidir detayları ile derledik.
9.03.2022Eğitim
İskoçya okula başlama yaşını tartışıyor
İskoçya okula başlama yaşını tartışıyorMilli Eğitim Bakanlığı’nın yayımladığı Dünyanın Eğitim Gündemi bülteninde, ülkelerde eğitim alanındaki gelişmelerle ilgili ilginç bilgiler yer alıyor.
23.02.2022Eğitim
Altı aylık kursla iş sahibi olacaklar
Altı aylık kursla iş sahibi olacaklarMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, lise ve üniversite mezunu gençlerin istedikleri alanda mesleki eğitim merkezi programını 6-8 ay gibi kısa sürede tamamlama ve istihdam garantili iş gücü piyasasına geçme imkânı getiren programı başlattıklarını duyurdu.
4.02.2022Eğitim
Bakan Özer'den gençleri ilgilendiren haber: Bu ay başlıyor, istihdam garantili iş
Bakan Özer'den gençleri ilgilendiren haber: Bu ay başlıyor, istihdam garantili işMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bu ay itibarıyla lise ve üniversite mezunu gençlerin istedikleri bir alandaki mesleki eğitim merkezi programını 6-8 ay gibi kısa sürede tamamlama ve istihdam garantili iş gücü piyasasına geçme imkânı getiren programı başlatacaklarını açıkladı.
3.02.2022Gündem
Çocuğunuz için anaokulu seçerken nelere dikkat etmelisiniz?
Çocuğunuz için anaokulu seçerken nelere dikkat etmelisiniz?Okulöncesi eğitimi, önemi ve gerekliliği günden güne daha iyi anlaşılan bir eğitim devresidir. Geçmiş yıllarda okulöncesi döneme atfedilen anlam sadece ilkokula hazırlık ile sınırlıyken, günümüzde bu anlayış önemli ölçüde değişmeye başlamıştır. Ata Koleji Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi, çocuklarını anaokuluna göndermeye karar veren aileler için anaokulu seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında bilgi verdi.
2.02.2022Eğitim
Son dakika haberler... 15 bin öğretmen ataması gerçekleşti! Erdoğan'dan yüz yüze eğitim mesajı
Son dakika haberler... 15 bin öğretmen ataması gerçekleşti! Erdoğan'dan yüz yüze eğitim mesajıBeştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde 15 Bin Öğretmen Atama Töreni, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşti. Törende konuşan Erdoğan, "Eğitim-öğretim senemizin ikinci dönemini de kesintisiz bir şekilde tamamlayacağımıza inancım sonsuz." ifadelerini kullandı.
31.01.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Müfredat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.