Müzik Festivali

Müzik Festivali

Son dakika Müzik festivali haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Müzik festivali gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Müzik festivali haber sayfamızda...

Müzik Festivali

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.498 müzik festivali haberi bulunmuştur.
Konserde cesetlerin arasından geçtiler!
Konserde cesetlerin arasından geçtiler!ABD’li rap şarkıcısı Travis Scott’ın konserindeki izdihamda 8 kişi ölmüştü. Travis’in sevgilisi olan TV yıldızı Kylie Jenner ile ablası, ünlü model Kendall Jenner’ın “hiçbir şey olmamış” gibi cesetlerin arasından geçerek konser alanından ayrıldığı öne sürüldü.
8.11.2021Dünya
Son dakika... ABD'de Travis Scott konserinde izdiham! Çok sayıda ölü var
Son dakika... ABD'de Travis Scott konserinde izdiham! Çok sayıda ölü varTeksas'ta Cuma akşamı gerçekleşen Travis Scott konserinde insanlar birbirini ezdi, Amerikan medyası en az sekiz kişinin öldüğünü ve onlarca kişinin de yaralandığını bildiriyor.
6.11.2021Dünya
Erkan Özerman kimdir, kaç yaşında? İşte Erkan Özerman'ın biyografisi...
Erkan Özerman kimdir, kaç yaşında? İşte Erkan Özerman'ın biyografisi...Erkan Özerman'ın yaşamı ile ilgili bilgiler gündeme geldi. "Müge ve Gülşen'le 2. Sayfa" canlı yayınına katılan 'Best Smile' güzeli seçilen Elmas Yılmaz, "Dereceye gireceği belli olanlar Erkan Özerman'a masaj yapmaya çağırıldı" iddiasında bulundu. Peki Erkan Özerman kimdir, kaç yaşında?
21.10.2021Cadde
Paganini Yarışması birincisi Sayaka Shoji 13 Kasım’da Ankara’da
Paganini Yarışması birincisi Sayaka Shoji 13 Kasım’da Ankara’daŞef Aziz Shokhakimov yönetimindeki Tekfen Filarmoni, 13 Kasım’da prestijli Paganini Yarışması’nı daha 16 yaşında kazanan Japon Sayaka Shoji’ye eşlik edecek.
18.10.2021Vitrin
Måneskin 'Mammamia' ile 'I Wanna Be Your Slave'i geçer mi?
Måneskin 'Mammamia' ile 'I Wanna Be Your Slave'i geçer mi?2021 yılında hem Sanremo'yu hem de Eurovision'u kazanan İtalyan rock grubu Måneskin yoluna 'Mammamia' şarkısıyla devam ediyor. Peki Måneskin'in 'Mammamia'sı grubun bugüne kadar yayınladıkları en büyük hit'lerinden 'I Wanna Be Your Slave'i geçebilir mi?
19.10.2021Müzik
49. İstanbul Müzik Festivali sona erdi
49. İstanbul Müzik Festivali sona erdiİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali, dün akşam gerçekleşen Accademia Bizantina konseriyle sona erdi.
17.09.2021Kültür Sanat
Konya Kültür ve Turizm Müdürü'nden 'sema genelgesi' açıklaması
Konya Kültür ve Turizm Müdürü'nden 'sema genelgesi' açıklamasıKonya İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği programda 'yarı çıplak sema' yapıldığı haberleriyle ilgili olarak, ''Sünnet düğününden restoran açılışına varana kadar semanın kendi ruhuna oturmayan alanlarda sema yapılmaması gerektiğini baştan beri söylüyoruz. Bakanlığımız bu hususlarda bu çerçevelerde genelge hazırlığını tamamlamıştır. En kısa zamanda hayata geçecektir'' dedi.
16.09.2021Gündem
Kozlu Müzik Festivali başlıyor
Kozlu Müzik Festivali başlıyorBu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan Kozlu Müzik Festivali 2021 yılında Karadeniz’in eşsiz doğasıyla birlikte müzikseverleri sınırsız eğlence ve müzik ile buluşturmayı amaçlıyor.
14.09.2021Kültür Sanat
İstanbul’un yeni müzik festivali
İstanbul’un yeni müzik festivaliİstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı’nın katkılarıyla Akademi Festival İstanbul bünyesinde ilk kez düzenlenen “İstanbul Uluslararası Oda Müziği Festivali” başlıyor.
13.09.2021Kültür Sanat
Yunus’un öğretisine ihtiyacımız var
Yunus’un öğretisine ihtiyacımız varŞirin Pancaroğlu ve Bora Uymaz’ın Yunus Emre’den ilhamla hazırladığı “Sarı Çiçek”, 49. İstanbul Müzik Festivali’nde prömiyer yapacak. Pancaroğlu, “Bu şefkat, aşk, başka bir dünyanın kapısını aralamak için elimizde olan yegâne anahtar” diyor
12.09.2021Kültür Sanat
Ödül gecesi
Ödül gecesiİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali’nin Yaşam Boyu Başarı Ödülü, Rahmi M. Koç Müzesi’nde gerçekleştirilen törenle takdim edildi.
9.09.2021Cadde
Sanat etkinliklerinde yeni dönem başladı
Sanat etkinliklerinde yeni dönem başladı6 Eylül itibarıyla Türkiye, pandemi ile mücadelede yeni bir evreye geçti. Alınan kararlar doğrultusunda bu tarihten itibaren şehirler arası yolculuklarda ve kapalı mekân etkinliklerinde aşı ya da 48 saati geçmemiş PCR Testi zorunluluğu getirildi. Tüm dünyayı ektisi altına alan ve 2020 yılının Mart ayından bu yana Türkiye'de de sayısız etkinliğin iptal edilmesine neden olan salgın karşısında alınan bu yeni kararı kültür sanat dünyasının önde gelen isimleriyle konuştuk.
14.09.2021Kültür Sanat
49. İstanbul Müzik Festivali'nde Yaşam Boyu Başarı Ödülü Pēteris Vasks'ın
49. İstanbul Müzik Festivali'nde Yaşam Boyu Başarı Ödülü Pēteris Vasks'ınİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali’nin Yaşam Boyu Başarı Ödülü, 6 Eylül Pazartesi akşamı Rahmi M. Koç Müzesi’nde gerçekleştirilen bir törenle takdim edildi. Pandemi kısıtlamaları sebebiyle törene katılamayan besteci Pēteris Vasks adına ödülü Letonya Cumhuriyeti Büyükelçisi Pēteris Vaivars aldı. Vaivars’a ödülü İKSV Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Gürer Oymak sundu.
Hadi çocuklar eğlenceye!
Hadi çocuklar eğlenceye!49. İstanbul Müzik Festivali, İKSV Alt Kat işbirliği ile bu yıl çocuklara ve ailelerine özel “Müzikli Bir Hafta Sonu” başlığı altında bir etkinlik serisi düzenliyor.
49. İstanbul Müzik Festivali Eylül konserleriyle devam ediyor
49. İstanbul Müzik Festivali Eylül konserleriyle devam ediyorİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali, eylül ayında Ufuk & Bahar Dördüncü, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Martynas Levickis, Modigliani Quartet, Simon Ghraichy, Şirin Pancaroğlu & Bora Uymaz Ensemble, Accademia Bizantina ve Khatia Buniatishvili’yi ağırlayacak.
Martynas Levickis: Akordeon genç bir enstrüman ve hâlâ kimliğinin uzantılarını keşfediyor
Martynas Levickis: Akordeon genç bir enstrüman ve hâlâ kimliğinin uzantılarını keşfediyorMartynas Levickis, genç bir müzisyen olmasına rağmen hem dinleyiciler hem de müzik çevreleri tarafından büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Litvanya doğumlu sanatçı çocuk yaşlarından itibaren çeşitli yarışmalarda ödüller kazanarak hem ülkesinde hem de Avrupa'nın genelinde dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Türkiye'de daha önce de konserler veren Martynas Levickis, bu kez 49. İstanbul Müzik Festivali kapsamında müzikseverlerle buluşacak. 2 Eylül Perşembe Akşamı Sonsuza Dek Tango: “Piazzolla 100 Yaşında” konseriyle Maximum Uniq Açıkhava'da müzikseverlerin karşısına çıkacak olan Martynas Levickis konser öncesi sorularımızı yanıtladı.
Hayallerimin gücü arttı
Hayallerimin gücü arttıBerlin Filarmoni Orkestrası’na kabul edilen ilk Türk sanatçı olan Hande Küden, İstanbul Müzik Festivali kapsamında izleyiciyle buluşacak. Küden, “Hayalini kurduğum şeylerin gücünün arttığını hissediyorum. Bir şeyi başardıktan sonra insanın hedefleri değişiyor, daha zorlu şeyleri yapmak istiyor” diyor
29.08.2021Kültür Sanat
Müziğe adanmış  yüz yıllık ömür
Müziğe adanmış yüz yıllık ömürTürk müziğinin yaşayan efsanelerinden İlhan Usmanbaş 100 yaşında! 49. İstanbul Müzik Festivali’nde bugün düzenlenecek konserde Usmanbaş’ın 100. yaşı kutlanacak ve en sevilen besteleri öğrencileri tarafından icra edilecek
26.08.2021Kültür Sanat
İstanbul Müzik Festivali tüm hızıyla devam ediyor
İstanbul Müzik Festivali tüm hızıyla devam ediyorİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali, ikinci haftasında Borusan Quartet, Paul Meyer, Diskant Ensemble, Festival Orkestrası ve Hande Küden’i; Sakıp Sabancı Müzesi Fıstıklı Teras, ARTER Arka Bahçe ve Saint Benoît Fransız Lisesi Büyük Avlu’da ağırlıyor. 28 Ağustos Cumartesi günü ise Chromas, Habitat Parkı’nda gerçekleştirilecek Hafta Sonu Klasikleri kapsamında ücretsiz olarak müzikseverlerle buluşuyor.
24.08.2021Kültür Sanat
Fazıl Say doğa için çaldı
Fazıl Say doğa için çaldıBesteci ve piyanist Fazıl Say pandemi döneminde  bestelediği ve “en iyi eserim” diye nitelendirdiği yeni piyano sonatı “Yeni  Hayat”ın dünya prömiyerini 49. İstanbul Müzik Festivali’nde yaptı.
21.08.2021Kültür Sanat
Kask eleştirisi
Kask eleştirisiPiyanist ve besteci Fazıl Say, salgın döneminde bestelediği ve ‘en iyi eserim’ şeklinde nitelendirdiği ‘Yeni Hayat’ sonatının prömiyerini 49. İstanbul Müzik Festivali’nde gerçekleştirdi.
21.08.2021Cadde
Pandeminin ilk müzik festivali
Pandeminin ilk müzik festivaliGeçen yıl koronavirüs salgını nedeniyle çevrimiçi düzenlenen İstanbul Müzik Festivali, pandemi şartlarında ilk kez gerçekleştirildi.
20.08.2021Kültür Sanat
49. İstanbul Müzik Festifali Açılış Konseri ile başladı
49. İstanbul Müzik Festifali Açılış Konseri ile başladıİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali’nin açılış töreni ve konseri, 18 Ağustos Çarşamba akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirildi.
18.08.2021Kültür Sanat
Ayvalık Müzik Festivali coşkuyla devam ediyor
Ayvalık Müzik Festivali coşkuyla devam ediyorAyvalık Belediyesi’nin katkılarıyla, Prof. Dr. Filiz Ali’nin öncülüğünde 23 yıl önce kuruluşu gerçekleştirilen Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi (AIMA) tarafından düzenlenen, 7. Ayvalık Müzik Festivali coşkulu bir şekilde devam ediyor.
18.08.2021Ege
Köklerim müziğimi besliyor
Köklerim müziğimi besliyorMeksika ve Lübnan asıllı Fransız piyanist Simon Ghraichy, 49. İstanbul Müzik Festivali kapsamında İstanbul’a geliyor. Ghraichy, “Ailem ve içinde büyüdüğüm kültür müziğimi de etkiliyor. Kendim olmaya devam ediyorum” diyor
15.08.2021Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Müzik Festivali ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.